Česko Slovensko má talent 5 (TV pořad)

Česko Slovensko má talent 5

Reality-TV / Soutěžní

Česko / Slovensko, 2015

• carlos 2010

Keďže včera to skončilo, môžem to obejktívne zhodnotiť. Také amatérske spracovanie svetovej šou tu ešte nebolo. Takže po poradí: Porota: trápna až to bolo do plaču (Slávik to dal niekoľkokrát jasne najavo - mám pocit, že sa za nich hanbil). Moderátori: toto im vôbec nevyšlo a sami to určite dobre vedia. Diváci v hale: nevedeli, čo majú robiť, moderátori si niekoľkokrát museli vynútiť silený potlesk. Finalisti: väčšinou slabšie čísla ako v predošlých vystúpeniach. Víťazka: Hlas má dobrý, ale nevie spievať komplexne a jej celkový imidž nulový (neusmievala sa a stála tam ako poleno). Dokonca vo finále ani nevedela koho pesničku vlastne spievala (povedal, že od Celline Dion a ono to bolo od Jennifer Rush). Zhrnutie: hrôza a des, vrcholne trápne divadlo. Poznámka na záver: manažment svetelného parku nasilu použil novú technológiu, ktorá vo väčšine prípadov predčila samotných účinkujúcich, čím podstatne znížila ich výkon, resp. úplne ich zatienila (aj to si ako jediný všimol Jaro Slávik.)(22.11.2015)

• BeranSon

Stejně jako u každé řady této populární televizní show moje pozornost odpadla i hned po několika castingových kolech. Upřímně porotcům nezávidím ty hodiny nudy, kterými si museli projít. Na druhou stranu je sympatické, že i tuto řadu lidé dokázali ukázat světový a velice ojedinělí talent. Co se týče zbytku, jako je produkce, zábava a vše kolem, tak žádná sláva, spíše jedna mastná reklama, která ovšem není tak natahovaná jako Superstar - 4/10 -(2.12.2015)

• MM_Ramone

Skončili sa letné prázdniny a tak je najvyšší čas zaradiť do programovej štruktúry nejaký dlhodobý, overený formát, na ktorý máme ešte licenciu. Tak preto nám chce slovenská komerčná televízia JOJ už po piaty raz nakukať, že "Česko Slovensko má talent", ktorý treba náležite oceniť a vypraviť do Las Vegas. Kde skončili víťazi z minulých ročníkov? Ani pes po nich neštekne. Navyše tento krát bude zázračné talenty objavovať zvlášť odporné quarteto porotcov: slávny gay-porno herec Roman Gregor (vlastným menom Jaroslav Slávik), afektovaná speváčka Lucie Bíla (vlastným menom Hana Zaňáková), nevycválaný odjebek Jakub Prachař a do štvorice to najhlúpejšie teliatko - vrcholne nesympatická Diana Mórová. Odpad!(6.9.2015)

• kingik

No co, Diana Mórová má určitě talent na mazlení s čuráky, Jaro Slávik má talent zpracovávat pánská pozadí, Jakub Prachař v ničem nevyniká, má však talent to rozpohybovat blbým kecáním a Lucie Bílá má talent vyjádřit své pocity očima. Obávám se, že duo bavičů Zimnýkoval & Forgáč, nepředstavuje výraznější hrozbu pobavit diváky, ale alespoň to nejsou hezouni, co jim ženy padají k nohám. Konečně měl někdo odvahu dát do televize normální moderátory, ne do sebe zahleděné seladony, kteří si myslí, jak jsou neodolatelní a srší vtipem. Koncept pořadu už takřka připomíná cirkusovou show, kdy už vlastně ani nepřekvapí, že by se třeba objevil adept, co plive na kilometr do dálky a neomylně zasáhne cíl. Důležité je dodržet pestrost uchazečů, což vypadá, že nebude problém. Pořád se na to dá dívat. Jestli se u toho dá bavit a usínat pln dojmů a nadšení, to už bych nechal na individuálním posouzení. 40%(4.9.2015)

• Kukolar

Bavilo ma to....až kým nedošlo k výberu súťažiacich do Finále. Na niektoré čísla sa dalo pozerať a zaujali. 4 zlaté bzučiaky, ďalšie okremtohobzučiaky a posunutia do finále dodatočne. WUT? Koľko z 12 finalistov tam bolo vybraných ľuďmi? 4?5? Moderátori pre mňa príjemnou zmenou no nepadol som z toho na zadok. A Finále? 1) Výsledky overené notárom prinesené tretím asistentom zvukára asi 8 sekúnd po ukončení oficiálneho hlasovania? Ako? 2) Scéna pri finálovom vystúpení víťazky okopírovaná z Britains Got Talent 2012 - James Arthur. 3) Asi 167 krát moderátori zdôrazňovali nedostatok času, ok, ste LIVE, ale prečo mám z toho pocit, že ste to chceli rýchlo odbaviť a poďme domov? 4) Choreografie a scény slabé. A víťaz? Nechcem veriť tomu, že Slovákov a Čechov ZNOVA a ZAS upratal príbeh a nie výkon človeka. Myslím, že už tohto stačilo. Ale nie som vôbec zhrozený. Veď prečo aj? Víťazstvo v takejto súťaži neznamená nič. Akurát zaradenie sa do davu bezmenných, rýchlokvasených človeku ničnehovoriacich mien a tvári. Na koniec aj tak o úspechu rozhoduje tvrdá práca, potom tvrdá práca a usilovnosť a nie nejaká Tv show.(28.11.2015)

• - Vítězem páté řady se stala romská zpěvačka Gyöngyi Bódisová. (SONY_)

• - Novinkou páté řady bylo to, že se rozšířil počet porotců ze tří na čtyři. Novinkou byl také takzvaný zlatý bzučák. Každý porotce ho může zmáčknout jen jednou a po jeho zmáčknutí soutěžícího dostane rovnou do finále. (SONY_)