Komentáře uživatelů k TV seriálu (27)

Keďže príbeh vychádza z predlohy od George R.R. Martina, tak som sa celkom tešil. No musím priznať, dostalo sa mi poväčšine len sklamania. Uznávam, je tu veľa miest, kde atmosféra pekne zhustla, no v podstate si dej len tak monotónne plynie. Zo začiatku sa síce podarilo nastoliť pár otázok, no ich riešenie, resp. v závere nedoriešenie, mi prinieslo len rozčarovanie. Napríklad tie spóry. Skrátka kde sa vzali tu sa vzali a basta... nič viac okolo. Dosť otrava, ale dopozeral som. Slabší priemer. 55/100(14.2.2019)

Co říct k této sci-fi seriálové novince.. Nebudu se teď nějak zaobírat tím, že je to podle předlohy George R. R. Martina. Ten je sice v posledních letech hodně populární, ale tohle není žádná jeho novinka. Filmová verze byla natočena už v roce 1987. Tu jsem sice neviděl, takže porovnat nemohu, ale myslím si, že to nijak zvlášť nevadí. A abych se už konečně dostal k samotnému hodnocení: Já miluji scifi a celkově fantastiku takže pro mě je to nějakých 75%. Kdybych nebyl fanoušek, tak o 10 až 15 % méně. Seriál klasicky trpí žánrovými klišé, které jsme už v mnoha podobných filmech viděli. Jinak se se týče zpracování a herců, tak nemám co vytknout. Efekty jsou celkem na úrovní, takže rozhodně doporučuji tomu dát šanci.(5.2.2019)

• Sidonka

Seriál začal celkem slibně a napínavě. Prvních pět epizod upoutá, ne zcela bez myšlenek. Časem se ovšem množily nelogičnosti a díry ve scénáři. Hlavně že se na plátně něco děje a je jedno, jak do sebe příběh zapadá a jaké prostředky se k tomu použijí. Například vznikl chaotický paskvil společnosti bez jakéhokoliv řádu, kde si každý zaměstnanec dělal co chce.(Spoiler: ze začátku respektovaný kapitán lodi byl po pár epizodách skoro nevýznamným členem posádky... Kapitán vůbec změnil své chování i v jiných ohledech a nemá pro to patřičné důvody. Nebo v seriálu zabijí jednoho bezejmenného zaměstnance za jeho jeden jediný přečin, zatímco nedůvěryhodný, nebezpečný vrah, kterému totálně hráblo a vyvraždil tam polovinu posádky, si pak klidně bez ochranky chodí po lodi mezi ostatními jako by se nechumelilo, protože ho druzí profesně potřebují a chtějí s ním spolupracovat. Nevím,nevím, jestli by někdo potřeboval vyšinutého, labilního jedince k důležité práci, když se jeho mentální stav může kdykoliv vrátit nebo ještě zhoršit a jehož jednání je po nějakou dobu dost nečitelné. Vše se pak vysvětlí větou: "bylo toho na mě moc, byl jsem jenom přepracovaný, měl jsem rodinné trauma, tak jsem vraždil ostatní, sorry..."). Přeplácaný nesmysl, z kterého jsem měla čím dál tím více nepříjemný pocit. Nevýrazná pointa rovněž zklamala.(9.3.2019)

Novela od GRRM má jen asi 100 stran, ale tady to vypadá, že scénaristi se pokoušeli nahustit děj o objemu jednoho svazku A Song Of Ice And Fire. Je tu všechno a nic, na horor málo hororové, na akci málo akční, na filosofickou sci-fi ve stylu Interstellar málo filosofické. Neví, čím to chce být. Možná až přečtu předlohu se dozvím více. Prostě takové nekonzistetní, ale přitom člověka zajímá co jsou zač Volcryn (tajemná mimozemská rasa, ke které titulní loď Nightflyer směřuje), že se chce dívat dál, ale některé situace jsou jen zbytečné odbočky (ztracená loď předešlé výpravy, kde přežily jen ženské). Pokud bude další série, hlavně ať má nějaké odpovědi.(16.12.2018)

po dvou dílech průměr...místy to vypadá lacině,místy zase naopak dobře.Stejně tak to střídá slibné a celkem povedené momenty s vatou.Pořád se tam každopádně něco děje a celkem zvažuju že kouknu na další...60%(16.12.2018)

No dobře. Přiznám se, že díky bombastickým trailerům a autorovi předlohy jsem čekal AAA seriál s ohromným rozpočtem, hvězdným obsazením a promakaným světem. Tahle naděje mi vydržela přesně jeden díl a během něj jsem svoje představy za pochodu zredukoval na alespoň slušně vypadající, smysl dávající univerzum se zajímavým dějem. Jenže i na tohle mi režisér a scénář ukázali prostředníček. Posádka Nightflyers je sbírka pošuků, neurotických individuí a psychicky labilních trosek. Jestli je někdo vybíral, tak na základě inkluze a rasových kvót. O kompetentnost a odbornost se zajímal možná jen ze slušnosti. To je jeden z problémů. Ten druhý tkví ve faktu, že není reálně o čem vyprávět. Seriál netuší co by chtěl být. Začíná jako gore řezničina, pokračuje jako mysteriózní sci-fi, pak se překlopí do soap opery, na jeden díl nesměle prubne sociální komentář a pak se usídlí ve škatulce akční horor. To všechno s vědomím, že musí tři epizody děje roztáhnout na deset. Vyprávění se nepěkně vleče a často rozpitvává slepé uličky, v marné snaze nějak naplnit zbývající minuty. Přitom je jeho snahou pokud možno neříct vůbec nic. Zápletka nebyla špatná a Nightflyers má velice slušnou atmosféru, jenže doplatil na rozmáchlé ambice a jalový scénář.(7.2.2019)

V knize onu hlavní velkou neznámou nakonec zkoumali dva lidé. Geneticky navržená bisexuální černoška, jediná přeživší s fyzickou schránkou, a mysl kdysi invalidního muže, který nadále bojoval s myslí své kontrolující, lehce psychopatické matky. V seriálu bylo velké objevování věnováno (pravděpodobně heterosexuálnímu) bělochovi, trpícímu klasickým případem "Žena zemře pro chlapské utrpení". Dcera, manželka (Nezemře, ale psychicky tak na dně, že se rozhodne nechat si vymazat paměť.), (ne tak úplně bývalá) přítelkyně, která si kdysi rozhodla pro potrat jejich společného dítěte- o důvod víc proč by měl divák soucítit s protagonistou. Bohužel i zbytek příběhu "zmainstreamovatěl", což je škoda, protože základy jsou evidentně kvalitní.(26.5.2019)

Žádná sláva. Na seriálu mě vyloženě nic nezaujalo a protože jsem ho sjel těsně po Origin, který mě bavil, tak jsem hodně porovnával a Nightflyers jsou na tom hůř.(7.2.2019)

Slabý bezzubý priemer. Čakal som asi príliš, dosť zavážilo meno autora predlohy a trailery tiež lákali na niečo úplne iné. Takto sme dostali nezvládnutú psychologicko-filozofickú sci-fi hororovú drámu, ktorá pokladá ďaleko viac otázok, ako poskytne odpovedí. Skoky v deji katastrofa, ale na druhú stranu dej absentuje, je tam len hlavná nosná myšlienka či inak línia okolo ktorej sa krúži niekedy úspešne inokedy úplne naslepo. Škoda zabitého potenciálu.(11.7.2019)

• Illy

Občas se stane, že když se na něco těšíte, zjistíte že první ohlasy jsou velmi příznivé, i tak nakonec přijde zklamání. A tohle je přesně ten případ.(21.12.2018)

Je to docela dobrý mindfuck a to doslova. Ale velké plus za originalitu a bourání klasického příběhového vyprávění. A neuvěřitelně sympatické postavy. Super.(19.12.2018)

Až teď jsem zjistil, že to je seriál od SyFy. Teď to přehrávání dává smysl! Dá se to.... a většinu 1.série jsem se nenudil, bohužel každá zprvu zajímavá dějová linka nakonec skončí, tak nějak lame! Postavy jsou neskutečně nudné a špatně zahrané, proč někdo neřekl té "druhé" černošce: ,,Hrej lépe. A nepřehrávej, tak děsně proboha!" Vážně hrůza. Horor to není a celý "Event Horizon" element v tomhle je hodně upozaděný a není ani zdaleka tak cool, jak mohl být! Jediná vážně dobrá věc na tomhle je ta záhada kolem emzáku a dozvídání se o nich nové informace. Záběry na loď vypadají překvapivě slušně a *spoiler* na konci taky, škoda že zbytek seriálu se odehrává v ošklivých šedých místnostech. Nejvíc cool věc se stane někde uprostřed série (sonda) a pak už se to jenom tak nějak až do MEH finále. Asi bych to doporučil, ale nic světoborného nečekat! ***spoiler*** Je to George R.R. Martin! Nakonec dojde i na incest! ***spoiler***(16.2.2019)

• KennyNevym

To co začalo, jako poměrně zajímavá výprava do neznáma, se rychle zvrtlo v totalní bordel co vůbec nedává smysl. Většinu seriálu má člověk pocit, že je v blázinci s maximální ochranou, kde ale chybí ta ochrana a né na nejlepší lidské lodi na cestě, která má zvrátit zánik lidské rasy.(10.2.2019)

Není to nejhorší. Vlastně je to docela dobré, ale pro mě to zabíjel především konec a množství nesmyslností, především technického rázu. Na pomezí Star Trek Discovery a The Expanse (doporučuji) leží Nightflyers jako projekt který měl podojit Martinovo jméno, ale někdo si filmařsky dal záležet. Jenže si nedal práci s děláním domácích úkolů a moc se ani nezamyslel nad celkem. Většina lidí asi přejde fakt, že celý interiér vesmírné lodi není přizpůsoben pro cestování vesmírem a to samé platí i pro posádku, ale mě to vadilo. Je to totiž do očí bijící a ještě víc očividné hned po úvodní scéně kdy vypadne gravitace. S tím souvisí i to, že jednotlivé scény působí jak z jiného dílu - sledujeme jak slečna pluje ve stavu beztíže, ale volně položené předměty na stole prostě leží. Vzápětí vidíme jak jsou provozní prostory lodi poničené a posádka se je snaží opravit (a létají klasické jiskry, šlehají plameny), vzápětí jsme v kajutě která je absolutně nedotčená. Hlavně konec pak působí amatérsky, finální rozuzlení je padlé na hlavu a rozhodně to není kvůli "pokračování příště". Nicméně i tak jsem se u sledování zabavil. Celou dobu jsem měl chuť si znovu pustit zmiňovaný The Expanse (který nejen staví na "reálnosti" a promyšlenosti, ale je prostě sakra dobrá), ale seriál měl své momenty, dokonce mě i jednou zaskočil. Pokud divák nečeká Hru o Trůny a nevadí mu klasické "americké" nedomyšlenosti, tak tenhle kousek zabaví. Hlavní je nemít moc velká očekávání.(24.2.2019)

novy event horizon(3.2.2019)

• mazzarek

Vždycky jsem si myslel, že nahoru se dostanou jen ti nejlepší ve svém oboru. Toto je pravý opak. Vezměte pár lidí z ústavu, blázince, ulice a samozřejmě někoho z Vakandy, kteří zase ukazují, že to oni jsou ti nej a máte posádku. Nezachránil to ani krátký souboj retardované posádky s feministkami z Eagle 16. Jak vlastně dopadly FEM? Pokud se chcete bavit, tak si raději zajděte do supermarketu nakoupit, protože je to daleko zábavnější, než tahle chujovina. Celá posádka mi přišla nesympatická resp. za to můžou jejich herecké výkony. Nějak jsem jim to nevěřil. Některé scény byly super, ALE.(4.2.2019)

• RedRose

jsem scifista a snesu hodne, ale tohle fakt stalo za prd… preplacane, nesmyslne, chaoticke, nelogicke a nezajimave, proste kravina… prvnich par epizod melo nejaky celkem smer, ale potom se to zvrhlo v nekontrolovatelny chaos, kteremu na konec prilepili nejakou hlubokomyslnou myslenku, aby to zdanlive vypadalo vznesene, ale vysledek jako celek je jednoduse strasny!! temto tvurcum bych uz nedovolil nic tocit…(11.8.2019)

Seriál, který mě po delší době nadchnul. Netvrdím, že každá epizoda má kdovíjaký spád, ani bych to neoznačila za horor, ale je o čem přemýšlet a celkově se mi to líbilo.(24.1.2019)

Čekal jsem od toho více...po lehkém hypu okolo toho,že je to od G.R.R. Martina a všichni známe GoT. Kombinace sci-fi a hororu zní dobře...jenže výsledek není úplně tak přesvědčivý.Máme tu vesmírnou loď,tajemnou mimozemskou rasu,potenciální problém všech L-1 telepata.hromadu tajemství...slibná to kombinace.To se tak vypravíme na dalekou cestu vesmírem za neznámou mimozemskou rasou.Jenže nic nepůjde podle plánu....obzvlášť,když z kapitána konečně vyleze,že jejich loď je tak trochu živější....když se tam před smrti nahrála matinka.A ta nemá radost,že má někoho nového na lodi...a tak se nám hromadí mrtvoly.A finále teda moc neohromilo...tak nějak si to doběhlo do konce. *S01-75%(28.12.2018)

• v0jt1s3k

Slabší tří hvězdy. Předlohu jsem nečetl, ale v první půlce seriálu se postavy chovají jak retardované děti na výletě. Přijde mi směšné, že při misi, která má změnit chod lidstva, neexistuje na lodi něco jako řád, nerespektují se hodnosti, víceméně tam každý kecá do všeho. Ochranka je banda amatérů, která vyměkne při prvním menším problému a v podstatě vypadají jak najatí piráti :). Druhá půle už do toho začíná šlapat, ale i v rámci seriálu mi minimálně první dvě třetiny přišly fakt jako hloupé scifi kliše(8.1.2019)

Veliká škoda promarněné příležitosti. A že nebyla malá. Ale seriál je lepší než kdysi film.(1.2.2019)

<< předchozí 1 2