V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

stephano

Bez chvilky, která by nudila, trošku moc gun-fu, k smrti domlácenej John Wick, jede jak tank do zaverečnejch titulků. Skvělé pokračování super filmu, bohužel si myslím, že pro další díl si budou muset vymyslet nějaký nový styl. Rychlostřelba od boku je přece jen vyčerpána.PS: scena s tlumičema z vestibulu metra mě rozsekala :D sem vyprsk v kině smíchy. ()

DassemUltor

Naprostá pecka. Chvílema jsem fakt brečel smíchy (scéna v metru a hotelu).. Můj hrdina verbal to shrnul zase dokonale, není k tomu co dodat. Snad jen, zkuste na to vzít holku - dobrý test, jestli z toho kina neuteče tak vztah je pevný :D ()

Vykuk

Dvojka našlapaná až na doraz, trochu přehnanější konec, ale jinak poctivá akční jízda, která přes všechnu nadsázku nepůsobí debilně. Naprostá spokojenost. ()

PAVLIS

Lepší než jednička, přesto hodnotím stejně, protože vylepšení přišla jen v technických odvětvích a tentokrát jsem čekal víc. Akce je poměrně výjimečná, hlavně ze začátku. S málo střihy, reálná, až jsem si kolikrát říkal, jak tohle sakra dokázali natočit? Atmosféra je také lepší, jak díky prohlubování světa nájemných vrahů, tak díky výběru lokací a designu interiérů. Až jsem si vzpomněl na herního Hitmana. Jenže stejně jako v jedničce je Reeves nemluvný, prkenně bojující týpek, který mi byl vlastně celkem ukradený a celé to zase smrdělo trochu béčkem, jen navoněnějším a ke konci už bylo těch mrtvých přespříliš. Jako kdyby Reeves nešel proti profesionálům, ale mateřské školce. Příště by to chtělo i trochu toho srdíčka :-) ()

pmusic

Proč?? Ach jo, proč?? Zatímco loni se o průser roku postaral Sebevražedný oddíl, bojím se, že letos to vyhraje John Wick 2.. Od dob Matrixu Keanu Reevese žeru, John Wick u mě v prvním dílu zabodoval na celý čáře, ale tohle pro mě bylo hodně hořký probuzení ze snu. Největší negativa ve zkratce: absence příběhovosti, nulové vykreslení postav, celková překombinovanost, nadměrně postav, dlouhatánské nudné akční scény bez špetky originality, stopáž 122 min, plochej soundtrack a Wickovo rozsekaný auto! :) Co bych vyzdvihla, je scéna u krejčího, ta mě bavila.. ()

LukeKiller

John Wick bol skvelým závanom čerstvosti do stojatých vôd Hollywoodskych akčných filmov. Naznačená dvojka na konci mi prinášala pravdupovediac viac obáv než radosti. Ale to bol omyl a veľký. Ešte lepšie bitky, v atraktívnejších priestoroch s lepšou choreografiou. Pozadie fungovania organizácie vrahov, lepší protivníci. Pecka. Som zvedavý, či trojka môže byť ešte prepracovanejšia. ()

DoNotCross

Co jednička slibně rozjela, dvojka dotahuje k dokonalosti. Vypadat takhle každý sequel, točily by se jenom samé perly. Kde jednička v akčních scénách trochu ztrácela dech, tady se mnohem více variuje a tak každá bitka přináší něco nového, ať už lokací nebo užitou zbraní. John se z přinasraného pejskaře dostává do polohy štvaného zvířete, navíc se posiluje jeho mýtická aura, takže se svou pověstí a výkony dostává někam mezi Maxe Payna a agenta 47. A na rozdíl od jedničky je tady finále perfektní, navíc s příslibem dokonale nabušené trojky. Prostě perfektně natočený biják o cápkovi, který by partu z Rychle a zběsile vykosil s rukama za zády. ()

RafaKrakal

Prvního Johna Wicka jsem zbožňoval a do kina jsem šel proto mírně skeptický, neboť jsem se obával, že jedničku překonat nepůjde. Naštěstí jsem se mýlil a mýlil jsem se hodně. John Wick 2 je totiž jeden z nejlepších akčních filmů co kdy byl natočen. Keanu Reeves na plátně exceluje a celý film si v podstatě ukradne pro sebe, přestože vedlejší postavy byly více než zajímavé. Kromě skvělých akčních scén oceňuji i velmi dobře vystavěný příběh, kdy divák proniká do dalších úrovní života nájemných zabijáků, což působí nesmírně osvěžujíce. Pro mě nejlepší akční film posledních 3 let, 95% ()

Stranger77

Jednička je super komorní příběh s brutální řežbou. Dvojka je rozmáchlá a po všech stránkách podařená záležitost. Sice už si z ní záhy člověk nic nepamatuje, ale ví, že chce nášup;) Více zde. ()

mark9th

Žiadne poľavenie v dvojke neuvidíte. John Wick pokračuje vo svojej krutej vyvražďovačke ďalej, len vo väčšom merítku. Nádherný vizuál s parádnou hudbou a pasáž v Ríme bola pre mna osobne najlepšou z celého filmu. Veru, taký Hitman sa má od Johna čo učiť a je obdivuhodné čo Reeves ešte dokáže vo svojich rokoch ukázať v akčných scénach. Uvidíme, čo prinesie Chapter 3. ()

XXXXXXXX

Jo holt co je psáno, to je dáno. A jakmile máte jednou smlouvu, musí dojít k plnění. V opačném případě nastoupí tvrdé represálie vůči konkrétnímu porušiteli. A ušetřeny tentokrát nezůstanou ani pohádkové postavy. Babo Jago stůj, dál už nečaruj! Potencionální třetí díl, by se nejspíše mohl jmenovat: John Wick: Chapter 3 - Zastav a nepřežiješ! ()

vieriX

Akční nářez , který v množstvím překonává první díl a přidává pohled na provázány svět zabijáku, která je mnohem větší než jsme si mysleli.Ale na to dá odpověď až třetí díl. Rozmanitost akce tu je neskutečná a jen lituji že mi nevyšlo kino. ()

Hedy

Co má John Wick ve znalosti bojového umění to postrádá na rozumu. A u jeho nepřátel platí to samé umocněno třemi. Film nám začíná s poklidem kdy naše Baba Jaga sundá nějaké rusáky a s jejich vůdcem vyhlásí piss se dvěma zdviženými prsty. Pak si říkáte. Co bude dál? Budou se mu chtít pomstít? Zabijí mu jeho psa? Ne. Jen k němu nakráčí Ital a chce aby legendární super zabiják zabil jeho nejmilovanější ségru. John nesouhlasí. Tak mu barák lehne popelem. Pes naštěstí přežije. John si uvědomí co udělal za blbost a Italovi přikývne na jeho neodolatelnou nabídku kterou splní na jedničku. Naneštěstí John není jediný člověk který postrádá veškerý zdravý rozum. I přes to že se o Wickovi mluví jako o tom nejnebezpečnějším mlýnku na maso mezi zabijáky celého světa. A nemluví se jen o tom. Všichni jsou z Wicka posraný až za ušima jen slyší jeho jméno. Ital se ale i přes to rozhodne Johna zabít aby pomstil ségru. Tak pošle všechny zabijáky které NYC nabízí aby ho sundali. John vyjde na krásnou procházku kde zabije člověka každého druhu, povolání, rasy, vyznání a věku. Jen cestou metrem zabije sumistu, houslistku, hipstera, japonce a judistu. A i když všichni ví že John Wick je v podstatě ekvivalentem instantní smrti tak se ho i přes to pokoušejí zabít. Jednoduše to teď zkrátím. John Wick se nakonec porve s Justinem Bieberem v zrcadlovém bludišti. Když pak dopadne Itala hned ho bez jakéhokoliv náznaku zabije. Prostě žádné sraní. Po té se dostává do největších sraček svého života. Závěrem musím říct že jsem hnidopichoval jak někdo komu se film vůbec nelíbil. Ale opak opak pravdou. Ten film byl excelentní. Akční scény byli dokonalé. Žádná roztřesená kamera nebo debilní střihy. Jen plynulí záběr toho jak John Wick zabíjí vším co má po ruce každého kdo se mu pod tu ruku dostane. Jediné co mi docela vadí je fakt že nás tvůrce víc neponořil do té zabijácké komunity nebo do jakého klubíku to vlastně John patří. Nakonec dávám plný počet. ()

johnsnow

Hej tak tomu vravím pokračovanie jak hrom. Super akcia na ktorú síce treba 40 minút počkať no stojí za to. Dobré herecké obsadenie ale škoda, že väčšina hrá malé roličky plus záporák nie je bohvieký Macho. Inak je to ale ešte lepšia masakrina než jednotka a najlepšie scény z filmu sú rozhovor Nea s Morpheom a bitka s Ruby Rose v galérii. teším sa na trojku a dúfam, že ten zradca skape. ()

dreamflyer

John Wick 2 je visualní a choreografická záležitost bez děje. Něco jako koridorová střílečka na počítači. V jedničce mě to bavilo, ale dvojka už je přesycená akcí, že to člověka přestává bavit. ()

ratpile

Zacatek se Stormarem byl trochu nuda, pak ale nastal akcni orgasmus. Bozi atmosfera, estetika akce, ikonicke pojeti postav, zvracena cest mafianu a vrahu, psi oci Keanu Reavese - omlaceneho tak brutalne, ze by si mohl se samotnym Johnem McClanem podat zakrvacenou ruku ci zebro. Scena s bazenkem v Rime byla nad-dokonala. Jeste lepsi nez jednicka a tentokrat to rozhodne nebyla jen jednohubka. Tohle chci rozhodne videt znovu. Coz se mi nestava vubec casto. Ne na pude Continentalu! ()

vipeerr

Ať se snažím jak se snažím, nemohu v tom najít tu dokonalost kterou většina lidí kvete nad tímto snímkem. Ano Keanu se našel, nebo spíše - znovuobjevil v roli Nea bez nadpřirozených schopností. Střetnutí s L. Fishburnem na střechách v Brooklynu už mi bylo natolik k smíchu že jsem čekal kdy se John Wick rozběhne a snažně skočí ze střechy na střechu aby Morpheovi dokázal že po 15 letech to už dá. Teď vážně. Film byl poutavý, rychlý děj dokonce nenudil. Většinou bez střihu zmáknuté bojové scény jistě dali kaskadérům a Keanovi zabrat takže klobouk dolů. Dokonce i příběh měl svůj smysl. Ale pro mě to byla jen okořeněná jednička. Hudba jako z akčních filmů mého dětství tomu spíše ubrala. Záliba ve střelných zbraních kterou hlavní hrdina žije i v reálném světe se zde promítla sice hezky, ale komparz nabíhající na smrt mi moc nechutnal..u spousty scén byla střelba zároveň, ne-li dříve se zrovna se zjeveným cílem. Zkrátka to působilo více jako divadlo, než přestřelka. Na druhou stranu kladné body za munici - po dlouhé době zase snímek kde se i přebíjí, či se člověk setká s vystřílenou zbraní. Keanovi tyhle minimalistické role kde není potřeba moc mluvit podle mě vyhovují. Krásný pohled na New York. Za mě 65-70% ale 4* si musím promyslet. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)