V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

wallax

Ak sa pri filme John Wick tešíte najviac na scény kde sa John mazná so svojím psom...niečo je zle. A veru aj bolo...bolo to hrozné. Prvý diel nastavil latku zrejme veľmi vysoko...od pokračovania som čakal niečo podobné, možno drsnejšie. No nič z toho sa nedostalo. John bol rovnako skvelý ako v prvej kapitole no to čo sa tu okolo neho dialo bol čistý non sense. Súboje v katakombách tmavé, plné prachu a neprehľadné, úplne zlé, zbytočná masovka, hlavne že tam natlačili množstvo protivníkov, strieľalo sa na všetky strany a padali tony nábojníc...totálny bordel ktorý vôbec ale nefungoval. Časť filmu v zrkadlovom bludisku, ktorá zrejme mala napodobniť či pripomenúť Bruce Leeho scénu z filmu Enter The Dragon (1973) bola čisté fiasko, nič tam nefungovalo poriadne, bol to len zabitý čas. Skôr ako som pristúpil k hodnoteniu Chapter 2 som zdvihol hodnotenie Chapter 1 zo 4/5 na 5/5, aby bodový rozdiel filmov zodpovedal tomu ako som ich videl ja. Tak ako to prvý krát všetko malo štýl, design, akčné scény boli premakané do najmenších detailov (vzdialenosti, časovanie...), tu to bolo presne naopak, nič poriadne nezapadalo do seba, hluché miesta v bojoch kedy bolo vidno, že súperi by aj mali šancu (v tak masovej prestrelke...no každý si spravte sami úsudok), jednoducho tvorcovia tento krát vsadili na kvantitu pred kvalitou. Našťastie je tu stále jednotka, na ktorú rád zaspomínam a ktorej kuchynská scéna je pre mňa nezabudnuteľnou akčnou nakladačkou. Uvidíme čo prinesie Chapter 3...no Chapter 1 zatiaľ vedie a to minimálne o celé kolečko...horko ťažko dávam 3/5 (mám silné nutkanie dať 2/5 ale nechám si to ešte na ďalšiu projekciu). Po videní tretej časti dávam 4/5. ()

Chromeskull

John Wick 2 splnil moje očekávání na plno.Film jsem si v kině neskutečně užíval a jsem s ním naprosto spokojen.Doufám, že bude i trojka! ()

reno.d

Jestli jsem chtěl na prvního J:W. dát šest hvězd,na pokračování bych musel dát minimálně sedm!Totální megamasakr,kde se snad ani minutu nenudíte.V kině mi připadlo,že film trval jen půl hodiny,fakticky to jede neuvěřitelně!A moc se mi líbilo,že trošku do hloubky rozpitvali ten gangstersko-zabijáckej systém!Bez váhání 100%! ()

RipperTM

Úžasná podívaná. Tenhle kousek je přesně tím typem filmu, na který se vyplatí jít do kina. Jsem přesvědčen, že "wow efekt" zapůsobí takřka na každého. A teď už k samotnému filmu. Můžu s klidným svědomím říct, že jsem se nenudil ani minutu. Zvlášť samotný začátek se nebývale vydařil. Raketový nástup. Propracované akční scény, kdy pánové v oblecích padají jako kuželky při bowlingu, protkané vtipnými glosami, které jako střípky vyplňují prasklé zrcadlo. Bylo jsme sice na to navyknuti již z prvního dílu, ale druhé pokračování mi přijde ještě o něco lepší. A jak už tady bylo zmíněno, Reeves si zachoval svůj standart pomstychtivého Johna Wicka a pomyslnou třešničku přidal režisér v podobě závěrečné zrcadlové scény. ()

mivr

Podľa mňa jeden z najlepších akčných filmov poslednej doby, jednoznačne to prekonalo jednotku a príbeh sa skvele rozvinul. Je to oveľa viac tvrdšie, brutálnejšie a dokonca miestami aj vtipné :), už nech je v kinách John Wick 3. 5/5 ()

TomasB

Našlapaná akční jízda od začátku do konce. Kvituji s povděkem parádní začátek, který ukončí dějově jedničku i se super stihomanem, ala chci zpět své auto, o které mu ve skutečnosti vůbec nejde, chce jen fotku své mrtvé ženy:) Perfektní střed filmu slibující okázalé finále a pozor.... ono tam bylo. Spektakulárně okázalé, masivně srdcervoucí. Těším se na trojku. ()

matolos1

Nezastaviteľná, miestami až nerealisticky brutálna prestrelková báseň, ktorá svojím prevedením, choreografiou a samostatným spracovaním akčných scén poskytuje nebeský zážitok. Je pravda, že miesta medzi akčnými scénami sú niekedy až moc zbytočne obkecávané a tu to aj dosť vadí hlavne z toho dôvodu, že John rieši tento spor z donútenia a nie z vlastnej iniciatívy. Ale aj to Keanu hrá briliantne. Je to jednoducho borec, ktorý to drží celé nad vodou. Ostatní herci sú vskutku iba na doladenie. K tomu tu hrá perfektná napeckovaná hudba ( ešte doraz mi duní v ušiach, keď k tomu pripočítam každý jeden výstrel :D). ()

Honzulik

John Wick 2 - ano, tento skvělý akční film je ještě lepší než "jednička" a uspokojí každého milovníka tohoto žánru. Myslel jsem si, že už se dá těžko překonat počet mrtvých na metr filmu, ale John Wick 2 to s bravurou dokázal. John Wick 2 je přesto film, který se hodí jako relax po skvělé večeři a sklénce dobrého vínka... Je to sice milé dámy opět spíše chlapská záležitost. Pro mne to byl zážitek, který si rád dopřeji klidně znovu a velice se těším na trojku... ()

prochyn

Doom 2. Hrdina akční řežby zabíjí všechny okolo. Nepřátel jsou zástupy ale co na tom, John je přece nesmrtelný. Jako počítačová hra to není špatný. Jako dvouhodinový film to trochu drhne. ()

Plaque

Mäsokombinát Boogieman s. r. o. zaúčinkoval opäť na výbornú. Neo má zjavne viac životov ako všetky mačky na Pezinskej skládke odpadov. Prežil nielen priame zásahy z bezprostrednej blízkosti či niekoľko zrazení autom, po ktorých dorazil všetkých naokolo a akože s bolesťou v boku, ktorá pripomína ani nie tak bodnutie nožom, ale skôr zastavené vetry, si to odkráčal pekne po svojich domov. Nevadí, vyvážil to skutočne bravúrnou akciou. Zaujímavý bol aj pohľad do svetového podsvetia. Gangstri združení vo Svetovej organizácii vrahov a mafiánov majú viac cti, ako kdejaký slušný občan a riadia sa neprekonateľnými pravidlami, ktoré platia pre všetkých rovnako. Platón a Aristoteles musia v hrobe slastne vzdychať ako pri kvalitnom sexe. Navyše celá spoločnosť sa živý mimo zákon, keďže aj homeless sú mafiáni. Ako vidno John Wick nie je len obyčajná akčná strieľačka z 80. - 90. rokov, kde sa guľky od Dolpha Lundgrena, Van Damma, Seagala či Chucka Norrisa doslova odrážajú (a v prípade posledne menovaného sa boja vôbec vyletieť z hlavne). John Wick rozvíja svoj vlastný gangsterský svet na pozadí prepracovanej a akciou nadupanej vendety. Tentokrát to bolo navyše aj pre nejaký uveriteľnejší dôvod, pretože koho by nenasralo, ak by mu zrovnali vilku zo zemou? Aj keď Boogiemana asi viac trápili spopolnené fotografie. Srať na to, toto nebol film, v ktorom sa mal blysnúť scenárista oscarovým príbehom. ()

Tartalus

Po velmi dlouhém uvažování zvyšuji na 4*. Sice jsem byl oproti očekávání zklamán, John jedná na můj vkus až moc spontánně a film v mnohém kopíruje jedničku, ale na druhou stranu je to old school akční jízda a myslím si, že opětovné shlédnutí potvrdí jeho kvality. ()

IZFNP

Takto nejak som si predstavovala filmový Assassin's Creed. U Johna Wicka mi celá tá mytológia prišla pomerne zbytočne štylizovaná. Tým nehovorím, že je to zle, ale taktiež to zapríčinilo to, že surové, priamočiare čaro jedničky sa vytratilo. Čo ostalo, sú brutálna akcia, špičkové kaskadérske výkony, choreografia, strih, výborná hudba a minimalistický Reeves. A tie môžu za to, že to stále bola nadupaná jazda. ()

Lampasak

Bezkonkurečně nejlepší akční film tohoto století. Film si na nic nehraje a dokáže vám, že jde udělat akční scénu i bez rozklepané kamery jak to u dnešního hollywoodu bývá zvykem. Především bych chtěl pozdvyhnout práci kaskadérů a kamery, která to umí dokonale se zrcadly. V podstatě vás celý film nenechá být chladným... neustále se něco děje a nemáte ani čas se podívat kolik je hodin. Málo kdy se stane, že druhý díl je lepší než první, ale tento film je vyjímkou. Vřele doporučuji 10/10. ()

Douglas.

Pokračování Johna Wicka které objasňuje pravidla ze života a podsvětí zabijáků, ve kterém se první díl odehrával. Stejně jako v jedničce zde nechybí poutavý příběh a spousta akčních scén. Keanu Reeves je opět úžasný a my po této zatím dvojdílné spanilé jízdě se můžeme těšit na další pokračování. ()

bosquete

Velké zklamání:-( Jedna hvězdička za pár dobrých scén (začátek, připomenutí úpisu, výbuch baráku a smrt mafiánky) a snahu. Film si ale určitě už nikdy nepustím a lituji peněz za návštěvu kina. Pocit jako když hraju akční střílečku na kompu - jdu do místnosti, vystřílím, co se hýbe a jdu dál. Předváděčka zbraní dobrý, ale skoro dvě hodiny poslouchat střelbu není pro mě filmový zážitek, stejně jako vyžívání se v masakrování. ()

K1NGSLAYER

Těšil jsem se na tento film opravdu hodně, jelikož první díl byl velice povedený. Jako fanoušek akčních filmů si zde nemůžu stěžovat na to, že John vystřílel za celý film přes 200 nepřátel. Pokud máte rádi romantické klišé, najdete si zde také svou maličkou chvilku, ale pokud máte rádi napětí a akci, tak je film stvořen přímo pro vás. Nemůžu si pomoct, ale scéna mezi zrcadly pro mě byl asi nejlepší "boss-fight" ze všech akčních filmů. První díl měl bohužel velmi špatný finální souboj, což se zde říct nedá. Má to zase nějaká příběh. Bohužel ne takový jako první díl, ale to se dalo čekat. Ukončení filmu nám jasně říká že se bude konat třetí část. Z filmu jsem dostal přesně to, co jsem viděl v traileru - AKCI. Plný počet. ()

Prechytraly

Order 11,111, excomunicado ... ještě jak mu bába dá na profilovku to červený razítko :DDD Každý bezdéčko a matka s kočárkem je členem tajné organizace, jasně, 150.000 headshotů...ty krávo... ()

zerk0

Brilantne natočené, no ničím prekvapujúce. Chapter Two sa prakticky vezie na rovnakej vlne ako jednička, akurát so surovejšou akciou, kde krv tečie potokmi. Ale to predsa od poriadneho akčňáku aj chceme! 85% ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)