Učitelky s praxí (S04E01) (epizoda)

Komedie / Drama

Česko, 2007, 36 min

 • Lish84
  ***

  Jana Štěpánková zůstává dost ve stínu Aleny Vránové. Zatímco Štěpánková znovu opakuje hereckou polohu ironicky glosující starší dámy, Vránová to pořádně “roztáčí“. Prakticky celou dobu se nezastaví a z vět, které jí scénář předepisuje, se v jejím podání stávají “hlášky“. Zejména ta “Nikdo si nemůže být jistý svou kariérou, dokud je naživu jeho třídní učitelka“ nemá chybu. Škoda, že ona i Jana Štěpánková neměly ve scénáři větší oporu. Ten by se dal stručně charakterizovat jako “dobrý, ale nedotažený“. Ústřední motiv je rozhodně originální a zajímavý a když už se zdá, že víc než pár scének film nenabídne, začne se rozvíjet taktéž zajímavá zápletka. Jenže ačkoliv se zdá, že přichází dějový vrchol, v další scéně zjišťujeme, že se celá věc už vyřešila a příběh se uzavírá. Přes své klady tedy film zůstal v “pouhém“ slušném průměru.(18.9.2007)

 • Radek99
  **

  Nadměrná televizní maličkost:-( Sám jakožto učitel s několikaletou praxí na základní škole se hrozím televizních střetnutí s takovými televizními stereotypy. Paušalizovaný televizní obraz paní učitelky - horší už to být asi nemůže... Zachraňují to snad jen ty herecké výkony...(21.9.2007)

 • ivishka
  ***

  Jen díky herečce Janě Štěpánkové jsem nepropadala záchvatům nepříčetnosti. Nemám moc ráda takové to myšlení důchodců a jednosměrné uvažování. Líbí se mi celkově koncept vysloužilých učitelek, ale některé věci prostě jsou tak zvaně šité na cílovou skupinu obyvatelstva a zapomíná se při tom na ostatní.(7.12.2013)

 • Jaromír
  ***

  Čekal jsem nějakou úsměvnou příhodu, ale dostal opravdu dobrý příběh s perfektním nápadem. Takto zajímavý nápad by šel jistě použít i na celovečerní film, kde by bylo jistě více místa ho rozvinout a ponořit se i do života jednotlivých kantorek (dalo by se těžit nejen u "nasávající" učitelky, kterou bych jako alkoholičku poslal na odvykací kůru a mohla by se tam potkat s ... kdoví kým :) ).(23.7.2010)

 • WANDRWALL
  *

  Herečky hrající si na učitelky? Proč ne.(1.4.2011)