Zlo s lidskou tváří

• USA Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (více)

Ravenous

Velký sympaťák Ted se zajímavým životním příběhem a dlouhým seznamem zavražděných fešných brunetek na filmovém plátně poněkud nudil. Usnula jsem. Napodruhé jsem sice zvládla celých dlouhých 110 minut dokoukat, klidně bych ale mohla být bez toho. Režie ani scénář za moc nestály a herci byli přes veškerou snahu poměrně nevýrazní. I tak ale postava sadistického masového vraha patří mezi nejlepší „nejcharakternější“ Efronovy role. ()

MarsVl

Ani nevim, jak to poradne hodnotit, poslednich 10 minut zajimavejsich, nez cely zbytek filmu, zvratil tech 1-2* nad kterymi jsem celou dobu uvazoval. Cekal bych mene prostoru na vypraveni Liz.. trochu vice nejake akce. Vsechno se to tak nejak nudne tahlo. Celkem skoda. ()

Lkn

Cely film cekam kdy Ted chyti rapl a nekoho zabije,znasilni a ukaze svou pravou tvar, ale ono hovn.. Nic se tam nestane, jelikoz se film zameruje uplne na neco jineho a to byl jeho "sarm, okouzlit druhe lidi a delat ze sebe nevinneho cloveka". Nebylo to tak spatne, ale to ocekavani po krvi a zvracenostech ktere delal bylo vetsi. Za me velka skoda Zach se mohl zbavit nalepky "sladous". ()

Karda

Po shlédnutí dokumentu od stejného režiséra, mi došel zpětně teprve záměr filmu a to zobrazit ho z té slušné,hodné a civilizované strany. A to se dle mně povedlo na výtečnou. Proto je tam také i spousta detailů záměrně vynechána.Pro úplnost doporučuji samozřejmě dokument. ()

Hemlock

Jednoznačně doposud nejlepší herecký výkon Zaca Feferona, jehož mimika, pohyby a hlavně pohled byl naprosto přesvědčující. Vůbec mi nevadilo, že se film nezaměřil detailně na jednotlivé mordy, ale zmapoval nejpodstatnější část osobního života zmrda Teda. Obsazení hlavních postav, prostředí a hlavně přenesení reálných dialogů a scén do filmu bylo téměř přesné a je až neuvěřitelné, čeho jsou některé omyly přírody schopné - navíc je tady perfektně ukázána tupost některých slečinek, jež si při pohledu na vraha stejně měnily kalhotky. Jediné co film místy postrádal, bylo větší napětí, každopádně to nic nemění na tom, že je to skvěle natočený příběh o jednom z největších sériových vrahů. ()

Tin.

Na tenhle film jsem se hodně těšila, byla jsem zvědavá... No, nelituji, že jsem na něj do kina nešla. Dost mě zklamal. Divné zpracování. Pro mě uchopeno špatným směrem, pořád váhám co si o filmu dále myslet, jak ho více pochopit... Jsem zvyklá na jiná zpracování podobných příběhů a tento mě opravdu nenadchl a myslím, že film byl i zbytečně zdlouhavý. Škoda... Taky se mi absolutně nelíbil náš český dabing, a to jsem jinak jeho velkým zastáncem. Z 80% se mi film opravdu nelíbil. Hodně to zachránily autentické záběry na konci. Za Zaca, Jima a Johna dávám o hvězdičku navíc. ()

HenryX018 odpad!

Proč udělali z příběhu o americkém pedofilovi, vrahovi a nekrofilovi holčičí romanťák? Odpad, jestli chcete vidět zfilmovaný příběh Teda Bundyho tak tohle přeskočte. ()

MirkaP

Shlédnuto úplnou náhodou. Příběh dost děsivý, tím spíš, že podle skutečných událostí. Podle závěrečných titulků podoby velmi trefné. A teď na Netflix na 4 dílný dokument. ()

Mamlas odpad!

Nedívatelně nudný, vykecávací, romantický film a rodinných patáliích a dalších nejnudnějších a nejnezajímavějších událostech ze života sériového vraha. Vypnuto. (8%) ()

tkey

Tedík dostal novou tvář. Slušivou, ale rozhodně ne tak hlubokou jako v předchozích stvárněních. Zde se hodně hraje na údajný šarm a výmluvnost Bandíka, jenž se jako vlastnosti staly předmětem legendy této osobnosti. A ono to funguje, pokud si Zac Efronů měl vybrat svůj "take" na této postavě, tak rozhodně hrál na svoje silné stránky. Poměrně dobře je zde rozvinutá psychologie oběti, což beru jako bonus, který byl v předchozích snímcích upozaděn. CO tomu chybí? Nějakej ten přiměřenej "gore", který sem patřil, ale ten zároveň nemohl být, když se celou dobu snažili hrát na neviňátko, jako to dělá Andrejko. Celou dobu si ty ta oběť, na žádný univerzitě si nebyl, spisy nebo svědectví neexistuje a vše je kampaň. A za všechno může zlá a neschopná policie nebo právní nebo Kalousek. ()

adamix

Na prvý pohľad obyčajný film bez dobovej atmosféry so šialene nepasujúcim castingom (Osment, Malkovich, Parsons), na tú druhú výborne spracovaný motív o notoricky známom vrahovi, ktorého Efronova tvár bola perfektným rozhodnutím. Manipulatívny, klamlivý a navonok šarmantný šialenec, ktorého film zobrazuje ako obeť, ktorá verí a klame, že je skutočnou obeťou. Bez ukázania vrážd či násilia, s malými náznakmi, že ide skutočne o toho, kto je nositeľom toho slávneho mena. Dokonalá filmárčina to nie je, ale nadpriemerne zaujímavá a pútavá áno. Za mňa 80%. ()

Arkagas1989

Tenhle film jsem viděla hned po vydání a teď jsem si ho pustila po přečtení true crime knihy od Ann Rule. O Tedovi bylo řečeno snad už opravdu vše.. tohle je sice film o něm a přece není a musím říct, že po přečtení Vraha po mém boku na mě ten film působil naprosto jinak, než při prvním shlédnutí. Zacovi rozhodně plus za to, že Teda zahrál tak jak ho zahrál (nelze srovnávat třeba s Evansem v Dahmerovi), jde tady přece jen o tu jeho lidskou stránku a ne tak tu vražednou. Člověk se tak nějak zamyslí nad tím, jaké to musí být zjistit, že Vaše životní láska je sériový vrah, stejně jako se zamyslí na tím, jak se žije jeho dceři s vědomím, co má její otec na svědomí.  Ano, Ted byl Ted, jeho charizma a vzhled mu holt hrály do karet. Nicméně na tenhle film je potřeba se dívat jako na film, ne jako dokument. Neporovnávat, je to naprosto zbytečné.  Moje hodnocení: 8/10 ()

kundichlup

Skočila jsem jim na špek. Snímek spíš doprovází zbytečná fetišizace a stylizace Teda Bundyho. Zac Efron se nabalzamoval a k Lily Collins jsem se prakticky emocionálně nepřiblížila; motivy postavy byly spíše ploché. Zkrátka tvůrce vše z toho, co o Bundym už víme (co říká narativ), projel drtičkou na maso, nějak to nahodile spojil a na závěr chtěl poplácat po rameni, jak perfektně přesně a stejně dramatizoval již známé a natočené “scény ze života sexy sériového vraha”. Joe Berlinger měl zůstat u svých Rozhovorů s vrahy, což v rámci žánru považuji za povedenou “sérií”. ()

ostravak30

Joe Berlinger natočil dost pozoruhodný film o velmi známém americkém vrahovi, neboť nevidím zločiny samé, ale sledujeme vše z pohledu jeho přítelkyně. Tedy ani divák sám, pokud není obeznámen, do poslední chvíle neví, zda muž zločiny spáchal. Jak je řečeno, i krásně a sympaticky vypadají člověk klidně může být vrah a násilník. Na běžném člověku to nejspíš není poznat. Zvláště bych vyzdvihl výkon Zaca Efrona, který se dokázal z rolí pubertálních počinů vyhrát do kvalitnějších pozic. Naopak Jim Parsons je pro mě zklamání, protože stále vidím jeho Sheldona Coopera z Teorie velkého třesku a nezdá se mi, že se dokázal z této role vymanit. Alespoň zde používá stejná gesta a herecké polohy. A tak jediné, nad čím jsem se podivoval, že se v závěru vrahova přítelkyně vůbec nezeptal na tu nejpodstatnější věc: Proč vlastně? ()

solisoli

Snaha o autentické udalosti stíhaného masového vraha v typicky americkom štýle show. Kabaret usvedčenia masového vraha, ktorého nakoniec nemilosrdne justícia posadila na elektrické kreslo. Čo dokáže populizmus, medializácia a zviditeľňovanie na úkor takého zvieraťa v ľudskej podobe, ako bol tento masový vrah dobre, že nie oslavovaný. Veľmi smutné je, že táto Americká hierarchia sa pomaly zakoreňuje aj tam, kde tieto morbídne stavy v minulosti neplatili. ()

DonBraso

Tento styl vyprávění mně neskutečně sedl.Čekal jsem co Zac Efron o osobě sériového vraha přinese a stalo se.To šibalství bylo znát z každé scény,kde i díky Lily Collins mělo romantickou notu,ale tam vzádu divák věděl oč se jedná.Snímek hezky přenáší jinou stránku života,že i vrah je člověk,který dokáže žít,manipulovat a dělat si pomalu co chce,přitom křeslo je už za rohem.Snímek se nesnaží balancovat,ale ukazuje i díky prostřihům ať už archivních či vlastních scén skutečný stav.Kdyby se na konci filmu více přihodilo do tempa s některou z vražd a né jen jedna vcelku zrychlená,tak mrksnu i klidně pět.V jádru ten film pro někoho nepřinesl vůbec nic zajímavého.Pro mě přednesl reálný život.85% ()

JenYu

Před filmem jsem netušila, kdo byl Ted Bundy a tenhle fakt mi ze snímku udělal neskutečnou podívanou! Film jsem brala jako intimní příběh milenců, kdy se její partner dostal shodou nesmyslných náhod do vězení. Do poslední minuty jsem byla skutečně přesvědčená, že uváděné činy nespáchal. Rozhovor v závěru mi tedy vyrazil dech a vrhnul na celý snímek úplně jiné světlo - opravdu mistrný efekt - a přiměl mě k mnoha zpětným úvahám... Vyzvedla bych stylizaci a celkovou výpravu, dobrou výstavbu a gradaci děje, přesvědčivost a Zacův velmi kvalitní výkon. ()

Lula.cz

Kdybych nevěděla, že Ted Bundy byl ve skutečnosti opravdu sériový vrah, tak bych tomu filmovému asi dost dlouho věřila. Je škoda, že se tvůrci zaměřili tak moc na vztah s přítelkyní a tak málo na vraždy. Zajímavostí je samozřejmě to, že Bundy nebyl žádný hlupák a dokázal svou inteligencí i charismatem docela dlouho lidi oblbovat, a taky že se jeho soudní proces dostal jako první na obrazovky. Efron se s rolí popral velice dobře, to se mu musí nechat. Jediné, co mi výrazně chybělo, bylo dětství Bundyho a "překvapivě" vraždy. V kontrastu s jeho rodinným životem, kdy působil jako milující přítel a starostlivý nevlastní otec, by celý film mohl dopadnout daleko líp. ()