Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

Lateef

Kdyby tam nebyla postava Johna Ramba, mohlo se to jmenovat třeba: Pach krve 7 - Zúčtování... nebo Ranč nudných keců... obstálo by to možná i jako crossover s Jigsawem: Mexická fazolová fašírka ... či jakkoliv jinak, co je libo. Tohle prostě není film náležící do série Rambo. Chybí atmosféra (jediný trochu nostalgický moment je před závěrečnou konfrontací, kdy zní známé tóny a Sly čeká pod stromem u hrobu na příjezd kořisti), chybí zábavnost, akce je předimenzovaná a zbytečně brutální, navíc Rambo se v podzemních chodbách pohybuje snad v pěti až šesti kopiích, neb je u každého killu a osobně si počká až každá past sklapne, aby mohl umírajícího nebožáka nakouřit brokárnou do hlavy. A těch 70 minut předtím? Nuda. Žádná invence. To už jsme viděli stokrát jinde, z toho sedmdesátkrát zajímavěji. Jak famózně natočená a uzavírající byla čtyřka, tak nedůstojná a nezábavná je pětka. Fňuk. ()

Asia_Power

Vždy jsem měla Johna J. Ramba ráda a to i přes fakt, že mi zmasakroval tolik soukmenovců, že by to stačilo snad na vyvraždění celé Sapy a blízkých večerek. Jelikož však vím, že jsme občas kromě trhovnictví, trávy ,a oněch večerek, pěkně zvrácený sadistický svině (viz já), tak Ramba plně chápu, že nám během let zredukoval stádo a navíc nejen nám. Přes píču od něj dostali i amíci, rusáci, skorosoukmenovci a nyní mexikánci. Což jasně ukazuje na fakt, že je na čase dát po píči neg...afroameričanům či afričanům. Marně vzpomínám kdy od něj nějaký černý Dikembe dostal přes kokot. A jak dopadlo jeho vyměňování názorů s mexikáncema? Po piči dobře !! Chápu, že se najdou lidé, kteří budou žvatlat, že už to není ono a že Rambo 1, 2, 3 , 4 byl víc Rambovský a akčnější a bla bla bla. Ehm...Víte, lidičky, Sly má občanku a v ní má datum narození léta páně 1946. A jelikož se Vám určo nechce počítat, tak já Vám to napíšu - Je mu 73, během natáčení 72. Takže pokud netrpíte demencí nebo nejste po nezdařilé lobotomii, dojde Vám, že film bude lehce odlišný. V tomto případě se jedná (jak zde pár vnímavých jedinců napsalo) o mix 96 hodin (první hodina a čtvrt) a erkovou verzi Sám doma (cca dvacet minut). Kdy lítají ruce, nohy, hlavy, mozky, střeva nebo Rambo ukazuje, že má srdce na dlani. Každopádně jatka za který by se nemusel stydět ani predátor byly krásná tečka po hledání a nalezení skoro dcery. Film párkrát mocně šukuje a když se rozběhly nejlepší titulky, co jsem kdy viděla, tak jsem začala historicky hystericky brečet, protože každému během těch pár minut dojde, kromě mocnýho dopadu nostalgie, jak měl John J. celej život kolosálně na píču, že si opravdu zasloužil alespoň tu trochu dobra a lásky a že mu kromě houpacího křesla a nových jizev nezůstalo opět vůbec nic než další hromada vnitřních démonů. Málokomu bych přála štěstí. Rambo si ho zaslouží, ale osud je zvrácená děvka, co s Váma holt vždy vymrdá. Úžasně depresivní záležitost až člověk dumá, jestli nemá spáchat sebevraždu dokud není vše relativně v pohodě (čti na píču) než bude pozdě a stane se z Vás vyhořelá troska. Pro fanoušky série Ramba povinnost a ostatní ať taky zvednou prdele a podívají se jak to vypadá, když naserete válečnýho veterána z Vietnamu. ()

Psychor odpad!

Divácky nenáročné snímky, které cílí zejména na milovníky sladkého popkornu, logicky nemohou hororového experta jakkoliv oslovit, avšak každý máme nějaké to své guilty pleasure. Loučení s ikonickým zabijákem bohužel vyústilo v pouhé guilty, jelikož ostříhaný John Rambo zde připomíná kultovního hrdinu asi jen svým jménem. Vzhled patří k důležitému rysu postavy a každá výraznější změna může mít fatální dopady na vyznění celého filmu. Byla by například Samara Morgan děsivá i bez svých dlouhých vlasů spuštěných do tváře? Pochopitelně nikoliv. Koneckonců již biblický Samson nám ukazuje, že vlasy jsou ukazatelem životní síly, a tak není divu, že charismatického Johna Ramba nahradil jakýsi nevitální dědula, který na nás po celých sto minut tupě zírá prostřednictvím neměnného výrazu á la Kristen Stewart. Tvůrci si evidentně nebyli jisti, zda za těchto okolností vůbec dokážeme hlavní postavu správně identifikovat, a tak nám v průběhu snímku pro jistotu ukážou i její občanský průkaz. Rambo: Last Blood nabízí klišoidní zápletku, dle očekávání předvídatelnou snad již už od úvodních titulků, kdy zároveň upevňuje stereotypní představy o Mexičanech, kteří jsou zde téměř do jednoho vyobrazeni jako bohapustí násilníci. Většinu času jsem se nudil a nic na tom nezměnilo ani bezzubé finále, které bylo točeno vyloženě na efekt. Nemám tedy jinou možnost, než snímek ohodnotit odpadem. ()

Jossie

Že je Rambo starý, ještě neznamená, že by se neuměl vypořádat s partou pořádných hajzlů. A že je to nechutná krvavá historka. ()

Shit

Dávám Slyovi 3 hvězdy jako motivaci na příště, protože za tohle by spíš zasloužil tři facky než tři hvězdy. Jak se jedná o béčko, krvavý masakry, brokarny, sekery a Slye, kterej je posledním mohykán, co mě umí vrátit do akčních 90tek, tak jihnu a jestli je jednoduchej scénář je mi v tu chvíli total buřt, protože se chci kurva bavit, ale sorry tohle bylo i na mě moc. Postupně jsem z nadšení z masakrování mexikejch šašků přecházel na priblblej úsměv, až jsme ke konci kysele šklebil jak kretén, jak mi bylo i za Slye trapně. Mrzí mě to o to víc, když si vezmu jak jednoduše se to dalo natočit, abych z toho měl roky mokrý sny jako z Rambo 4, kdyby se od půlky nezačaly vymýšlet překombinovaný bejkárny a nechalo se to jako béčko s jednoduchým přímočarým dějem. ()

Dragoni

Surový na nic si nehrající John Rambo, který si přišel pro pomstu a pomsta až za ním domů. Čeká na svou chvíli, na ten okamžik, který v sobě potlačoval celé roky, snahou vést klidný život. ()

choze

Hrozně se mi líbí to creepy poselství filmu "Nemůžete mít kontrolu nad okolním světem, ale můžete okolní svět nalákat do tunelů, co jste si vybudovali pod barákem a... muehehe." Celkově je to asi podobně rozpačitý závěr série jako byl kdysi pátý Rocky. Sly (doufejme naposledy) dotlačený slyovsky rozjímat i zabíjet, tentokrát poprvé od jedničky na domovské půdě a s kovbojským kloboukem. Rambův epilog vsadil po vzoru Neesonových 96 hodin na záchranu (osvojené) dcery z pracek obchodníků s bílým masem (a na následnou pomstu) a jako takový slušně šlape až do absurdního finále. Hrdinovi fandíte, záporáci zaslouží zemřít a on se o to efektně postará, plus upomene na své předchozí bitvy - ať už úvodem v horském lese (kde narozdíl od jedničky s policií nebojuje, ale pomáhá jí), přes ztrátu osoby, kterou vnímal jako šanci na vykoupení (dvojka), po použití vietkongských tunelů s pastmi v závěru. Bavilo mě to o dost víc, než poslední Terminátor. ()

Gilmour93

Tak nějak se dalo předpokládat, že série bude končit Johnem, sedícím na zápraží své arizonské farmy v houpacím křesle. Otázkou bylo v jakém stavu.. Stalo se nevyhnutelné a já mám několik výtek. Rambo už není Rambo, je to jen opuchlý, v sentimentu se topící Stallone, jak ho známe z poslední dekády Expendables a Plánů útěku. Jeho kultovní postavě už dávno uplynul ideologický čas. Ta postava je dinosaurus, na kterého se pěkně dívá leda na starých obrázcích. Vyhynul. Zatímco první supernudná třetina tupých frází je jak ze špatné mexické telenovely, druhá ve stylu 4 dnů pana Neesona chystá při své úporné klišovitosti půdu pro závěrečnou odplatu. Při ní by se sice hodně přiučil Vilda Kojot, ale to nic nemění na tom, že byla notně uspěchaná a svým až groteskním násilím působila samoúčelně. Kvůli prvním dvou výtkám na mě už nezafungovaly ani nostalgicky laděné závěrečné titulky a já si s ohlédnutím za sérií začal pohrávat s kacířskou myšlenkou, že to Kotcheff mohl tenkrát ukončit dle Morrellovy knižní předlohy.. ()

sniper18

Tak veľmi rád by som s čistým svedomím napísal, starý dobrý Rambo sa zase vrátil, ale nie je tomu tak. Rambo je legenda, na ktorej som vyrastal, všetky diely sú žanrové klasiky, vrátane Do pekla a späť, ktorý považujem za najlepší, ale tento posledný mi príde už trochu nasilu. Na to, že sa jedná o ikonickú sériu a pokračovanie po dlhých jedenástich rokoch mi to celé príde tak narýchlo urobené, bez nejakého väčšieho záujmu zúčastnených. Sylvester Stallone je už sedemdesiatnik, tak som samozrejme nečakal zase príbeh o vojnovom veteránovi, ktorý v reálnom vojnovom konflikte zase všetko zachráni a zatieni o dve generácie mladších vojakov, už by to bolo riadne mimo, práve naopak, táto zápletka mi ako celok nadmieru vyhovuje, ale všetko sa tu dalo zlepšiť a to výrazne. Motív pomsty milujem, ale už sa dal vidieť nespočetnekrát v omnoho lepšom prevedení. Scenár je rozhodne hlavnou slabinou, úvod je príliš rýchly, ani som sa nestihol nastaviť na vzťah Ramba s príbuznou a už je unesená, toto bolo príliš rýchle a potom ani moc nefungujú emócie. A pritom minule šiel zachraňovať len prakticky úplne neznámu ženu, ktorá ho ani nemusela zaujímať, ale všetky ich spoločné scény boli natoľko pôsobivé a dialógy zaujímavé, že to fungovalo. Tu ide zachraňovať príbuznú, o ktorú sa stará desať rokov a je mi to vlastne úplne jedno. V tomto film mimoriadne zlyháva. A rovnako aj samotné pátranie, ktoré síce nie je nudné, ale trochu hlúpe a Ramba to dosť poníži. Ale celkovo som sa určite nenudil, prostredie mexických obchodníkov s bielym mäsom je netradičné a v rámci žánru atraktívne a druhá polovica je predsa len ešte lepšia a dokáže trochu priniesť ten potrebný pocit satisfakcie. Obsadenie ale mohlo byť aj trochu lepšie, Sylvester Stallone je už samozrejme starý a vidno to, ale charizma mu nechýba a keď sa tvári naštvane, čo je vlastne dve tretiny filmu, tak stále pôsobí ako drsniak, ktorého by som nechcel naštvať. Vedľajšie postavy nestoja za nič, Paz Vega ma sklamala a príbuzná tiež, ale hlavne kvôli minimu priestoru. A záporáci nie sú najhorší, prial som im tú najhoršiu smrť, len by som vymenil dvoch bratov, lebo práva ten nepríjemnejší umrie skôr a mimo záber a väčšiu pozornosť má ten relatívne slušnejší. Podľa mňa to malo byť naopak. Akcia objektívne nie je zase nijak zvlášť kvalitná a vlastne jej ani tak moc nie je, ale čo sa týka osobných preferencií, tak to mi určite sadla. Film vlastne obsahuje len dve menšie akcie a dlhšie finále, ale Rambo sa tu s níkým nebabre a s použitím drsných metód pozabíja dostatočný počet hnusných protivníkov, takže som si to celkom užíval. Ale tá naháňačka v tuneloch mohla byť urobená trochu inak. V prvom rade trochu pomalšie a emocionálnejšie. Toto je vlastne len taká kompilácia a po zapojení nevhodnej hudby som mal skôr pocit, že sledujem nejaký béčkový horor než ikonický akčný film. A sklamala ma aj réžia, Adrian Grunberg natočil veľmi dobré Moje letné prázdniny, takže aj s týmto prostredím má už svoje skúsenosti, ale toto mi prišlo občas celé také lacné, vrátane vizuálu a atmosféry a keby nebolo ikonickej hudby a postavy Ramba, vôbec by som netušil, že sa na Ramba pozerám. Takže celkovo je posledný Rambo určite sklamanie a to vôbec nie kvôi tomu, že samotný Stallone je už na túto úlohu možno trochu starý. Každá jeho zložka mohla byť podstatne lepšie zvládnutá, od scenára, cez postavy a vizuál a vlastne aj tú akciu. Ale ja teraz nebudem zbytočne kritický, takéto filmy sa skoro vôbec netočia a predsa len som sa stále bavil a likvidáciu hnusných záporákov užíval, tak budem chváliť. Ešte si to niekedy pozriem. Ale keby päťka nevznikla, vôbec nič by sa nestalo. 71% () (méně) (více)

ScreamJay

Jo tydle vidle! Je dementnější sledovat bleskurychlou proměnu nagelovanýho narkobarona v koženkový bundě od Armaniho, ve velitele SWAT, nebo čekat po senzační čtyřce ještě něco víc? Je naivnější divit se samoúčelný brutalitě nebo brutálnímu střihu? Je trapnější nabulit si z nostalgie do mandarinkovýho kompotu nebo tlachat o tom, že tohle vůbec nemělo kostru typických Rambovek? Nevyvážený vyprávění má motiv, jednoduchej, prostej, čitelnej a (na Ramba) nezvykle hlubokej a citovej. Ať už Stallone o původním námětu boje s Islámským státem mluvil, nebo to celé byla jenom kachna, byl takovej námět určitě vděčnější, co do zakončení legendární série, i logičtější. Ale má tady dominovat logika? Dvojnásob, když z pohledu dnešního akčního filmu je to z větší části moc ukecaný a všecko očekávaný je zase rychle pryč? Ne, kdo stárnul s tulákem, posmrká do flanelky, hodí aspoň trojku a kdo nezažil tu dřevní éru, kdy filmy ve videopůjčovně prodával hlavně senzační obal, odškrtne možná dvě hvězdičky. Moje rovnice říká sečíst všechny vrásky, který už má Rambo a přidat ty, který jsem za všechny roky posbíral sám. Možná sme starý, starší, ale na tu trochu nostalgie máme právo. I kdyby kulhala na jednu nohu a nebyla si stopro jistá, že bez pilulky trefí domů. [RATE: 65%] ()

3DD!3

Mírně nadhodnotím, protože jde přesně o ten typ filmu, který pustíte dceři, když nechce poslouchat starýho tátu... Krutý epilog Ramba má dlouhou, nepřekvapivou expozici, klasické westernové schéma a stárnoucí legendu, která na to ještě pořád má. Přímočaré, úderné. Finále v Johnově tunelu překvapení je řádně krvavé a anihilace zlých mexikanů hřeje u srdce. Srdce... Hehehe. ()

Kaka

Rambo se v posledních dvou dílech změnil a je to pochopitelné, protože ruku v ruce s tím se změnil i Stallone. Zatímco první tři díly ukazují Ramba jako v podstatě dobráka zahnaného do úzkých, kterého politický systém a předsudky ostatních lidí donutí bojovat o přežití, poslední dva díly odkazují velmi dobře na aktuální problematiku v současném světě a neschopnost ji systematicky řešit dostatečně efektivně. A je jedno jestli jsou to války kmenů v Barmě, či lovení děvenek na prostituci v Mexiku. Oboje je a bylo více či méně aktuální a Stallone i Grunberg se drží vlastně v totožných intencích a mantinelech. Poslední díl je tedy pořád ta relativně temná, surová masírka, jen z džungle přírody, se přemisťuje do džungle města. Výstup a jakési poselství stejné. A je tam, jen je potřeba ho v tom kliše, které je kolem zahlédnout. Protože ano, nějak se na to jádro musí naroubovat ten jednoduchý příběh pomsty, aby to vůbec mohlo jít do kin a bylo to alespoň trochu přitažlivé pro ty diváky, kteří v tom vidí jen ty okrajové atributy explicitního násilí, cool zbraní a ikonického hrdiny. Výtky že to už není tak úplně ono - není to ono, pokud se to porovnává s původními filmy, které byly zaměřené úplně jinak a definovaly akční osmdesátky. Je potřeba brát v potaz, že tohle je pořád v jádru ten stejný hrdina, jen žije v jiné době, v jiném světě. Nedosahuje to vysooktanových jatek předešlého dílu, ale tu melancholickou první polovinu beru stejně dobře, jako tu druhou u řezníka na dvorku. ()

Spiker01

Člověk si občas říká, zda-li Sylvester Stallone jenom potřebuje prachy nebo zkrátka pořád má potřebu sobě (či komukoliv jinému) dokazovat, že na to stále má. A samozřejmě, že má. I přes svůj pokročilý věk se drží ve vynikající kondici a nejspíše sám tuší, že i přes rumory je toto poslední film. A já jsem rád, že pokud něco, tak rozhodně není chudokrevný a kdo si v dětství představoval Sám doma s R ratingem, tak toto jsme dostali. Rambo až komicky masakruje vše, co mu přijde pod ruku a skutečně dobře se na to dívá a rychle to uteče. Než k tomu však dojde, musí nutně dojít na mexický příběhový oblouk, který mi přišel stokrát ohraný a nezajímavý a beru jej jako nutnou vatu k následujícímu masakru. Ale ani v první hodině jsem se nenudil a v druhém skvěle bavil...7/10 PS : na konci nás čeká hezky sestříhaný medailonek, neodcházejte. ()

Nevka

Jak rychle Rambo začne, tak rychle skončí. Po trochu zvláštně natočeném začátku v lese - zbytečné zrychlení kamery na valící se vodu - se podstatně zklidní. Navíc vám neustále vnucuje myšlenku toho, jak je to těžké... Popasovat se se svou minulostí a životem... Není to špatné, ale moc mu to nevěříte. Z toho pramení fakt, že vás situace nezasáhne tak, jak byste si přáli. Pak se všechno zvrtne a následuje alternace na 96 hodin (díky Tome Hardy). Nešlo by to ale z Johnovi strany trochu více logicky? Kdyby chlapec trochu přemýšlel mozkem (nebo aspoň zbraní), možná by se toho v jeho životě nepodělalo tolik. Na druhou stranu gore je povedené a konec je libovou honičkou alá "Sám doma". Samozřejmě se jedná do jisté míry o celkem slušný cringe fest všech možných i nemožných udělátek, ale člověk se aspoň zasměje. Rozloučení s ikonickou postavou, jakou Rambo dozajista je (pokud to tedy konec opravdu bude) mohlo dopadnout hůř. Ale nic to nemění na tom, že i o poznání lépe. Logan by mohl povídat. Silnější 3 hvězdy. ()

castor

John Rambo je Sám doma. Ale Kevin McCallister mu nepomáhá, musí všechno zvládnout sám. Ostatně je na to zvyklý. A tyhle mizery to bude sakra bolet. Obyčejný život mu, zdá se, není souzený. Záleží mu ale na dívce, kterou prakticky vychoval, jenže její naivita a jedna nerozvážnost ji dostanou nejen za hranice Mexika, ale hlavně ke skupině, která jí podobné nutí k prostituci. Rozvážnější první hodinka, čti melodramatická linka, mi nevadila. Když Sly bouchne do zdi, jde z něj strach. Když se vrátí do sídla mafie, nebere si servítky. Ví, proč to dělá, jelikož doma na ranči nachystal velké množství vynalézavých nástrah a pastí, které tu a tam někoho rozkrájí. A to zejména v podzemním labyrintu chodeb (který si pak sám nelogicky zdemoluje). Ovšem téhle poctivé ruční práci chybí samopal a prostě momenty, které dělají Ramba Rambem. Tam šikovně umístěná tyč, tam přichystaná mačeta nebo obyčejné hřebíky jsou fajn, ale ikonického veterána z Vietnamu máme rádi jinak. Zatímco čtyřka představovala důstojný návrat k tomu, co v téhle látce milujeme, navíc s neuvěřitelnou surovostí, v tomhle loučení (!) mohl poslední tři čtyři obchodníky s bílým masem nahánět někde v přilehlém lese. A pěkně postaru. Prostinký námět ruší i jeho staré válečné běsy. Stačí přeci pohled na zavile se tvářícího hrdinu a monology, které by z jiných úst vyznívaly směšně, a je nám všechno jasné. Jen jsem si pětku představoval krapet jinak. Sly je každopádně absolutní legenda. ()

ClintEastwood

Stalloneho osobní a krvavě stylová rozlučka se svojí druhou nejznámější filmovou postavou. Rambo sice neodchází na vrcholu, ale důstojně rozhodně ano. Sbohem, legendo, bylo nám s tebou dobře! ()

D.Moore

Líbí se mi, jak Sylvester Stallone s Rambem pracuje a postupem let z něj udělal regulérního tragického hrdinu, v jehož uvažování a konání jsem tentokrát viděl něco až shakespearovského. Vážně. Když varuje neteř před hledáním odcizeného otce, mluví o čistém zlu a o tom, jak se toho nelze zbavit... Samozřejmě je každému jasné, co se stane dál. Ale právě díky tomu, že to víme, má tahle scéna takovou sílu, protože vidíme Ramba trpět, aniž by do něj zrovna někdo řezal nožem, a dojde nám, že se sice vrátil domů a doma žije, ale ve skutečnosti doma není. Z tohoto pohledu je první část filmu (o které tak často čtu, že je telenovelová, nudná, dlouhá, roztahaná a kdesi cosi) nesmírně důležitá a hlavně zajímavá. Když pak dojde k Rambově cestě do Mexika a utrhne se řetěz, je to nevyhnutelně a maximálně brutální, protože tak jako tentokrát Rambovi ještě nikdo nikdy neublížil a on bude oplácet stejnou mincí (zúčtování s hlavním padouchem ukáže, že jestli si Rambo na něco nepotrpí, jsou to metafory). Pokud tedy čekáte jen ta závěrečná jatka a vůbec vás nezajímá John Rambo - postava, zůstaňte sedět doma a nekažte tomu filmu hodnocení. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)