Lynch Vás bude nutit koukat znovu na seriál. Lynch opět trošku vymaže mozky, ALE Lynch to hlavně chtěl trochu jinak. Vůbec by mi nevadil původně zamýšlený pětihodinový maraton. Hřálo to, vidět své oblíbené postavy, ale až moc jich zůstalo nedotčených. Ačkoliv jsme toho vysvětlili na můj vkus až dost, přišlo mi, že film končil příliš brzy a vypravěči byla huba přelepena páskou uprostřed věty. Teď jde o to, zda opětovné zhlédnutí seriálu bude jako doplněk stačit nebo se prostě mělo vsadit na delší stopáž. I když v sobě nemám úplně stoprocentní pocit, pořád je to parádní film a výtečná tečka za skvělým seriálem, které ty kultovnější momenty ještě podtrhne a naštval jsem se! Není tam obr!(7.3.2012)

Tak předně, pokud někdo chce sledovat seriál, měl by si tento film nechat ujít a pustit si ho až pak, jinak udělá hroznou chybu a bude už v předstihu znát vraha Laury, čímž se připraví o napětí. Jinak jako objasnění, resp. dokreslení Lauřiny vraždy to funguje docela dobře. I když nejvíc mě chytl ten začátek s vyšetřováním vraždy Teresy Banks, který mohl být určitě ještě delší. Hlavní příběh s Laurou špatný nebyl, ale už šlo pouze o objasnění některých skutečností se zaměřením na diváka, který už má celý seriál za sebou. Navíc vyvolal několik dalších otázek, které později v seriálu nejsou objasněny či se k nim už tvůrci vůbec nevrací, což je podle mě chyba (ale nebudu spoilerovat příklady). Jinak je fajn, že všichni původní aktéři jsou zde přítomní, tedy až na představitelku Donny, Moira Kelly vtiskla své podstavě poněkud jinou (spíš horší) podobu. Slabší 4*, trochu zklamání.(27.8.2012)

_______________Sere mě, jak něktěří tady říkají, že je tento film jen určen pro znalce seriálu. Běžte do pr...le !! Kvůli Vám mě tyhle kecy odradily a shlédnutí "uměleckého" snímku jsem oddaloval ! Nakonec jsem ale sebral odvahu a přesto jsem se rozhodl snímek shlédnout. A udělal jsem zatraceně dobře !! Takže vy, co jste neviděli seriál jako já, neposlouchejte tyhle kecy těch hňupů a v klidu se na film koukněte ! Prostě další skvělý film Pana Lynche ! Nebudete litovat !! ________________________(16.2.2009)

• Rocky62

Ani tentokrát mi nevadí, že jsem to nepochopil. Vadí mi, že jsem se opět okusil svět plný nepochopitelných, ne-li paranormálních událostí, nechutnosti a dalších šílených prazvláštností, které nemilosrdně zamávají s divákovým mozkem i žaludkem. Lynch je možná díky své šílenosti považován za génia, ale v mém případě, to bude vždycky ten režisér, nad jehož filmy budu věčně kroutit palicí. A nudě ani nemluvě.(13.9.2011)

Zpočátku jsem popravdě nevěděla, co si o tom myslet, ale jakmile se objevil Dale Cooper, tak to nabralo obrátek. Sheryl Lee dostala hodně prostoru a zahrála Lauru skvěle. Od poloviny jsem sice vzdala jakoukoliv snahu pochopit, co se to vlastně děje, ale z kvality to tomuhle dovětku Twin Peaks nic neubralo.(30.7.2009)

• - Film byl uveden v hlavní soutěži v Cannes 16. 5. 1992. Setkal se však s nevlídným přijetím a takřka výhradně s negativními rencenzemi. (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)

• - Richard Beymer (Ben Horne) sa odmietol zúčastniť natáčania kvôli scéne, kde mal donútiť Lauru (Sheryl Lee), aby ho pobozkala výmenou za vrece kokaínu. (shimik77)

• - Malú rolu vo filme stvárnil aj dnes už nebohý spevák David Bowie. (GTS_PUNK)