Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Tak předně, pokud někdo chce sledovat seriál, měl by si tento film nechat ujít a pustit si ho až pak, jinak udělá hroznou chybu a bude už v předstihu znát vraha Laury, čímž se připraví o napětí. Jinak jako objasnění, resp. dokreslení Lauřiny vraždy to funguje docela dobře. I když nejvíc mě chytl ten začátek s vyšetřováním vraždy Teresy Banks, který mohl být určitě ještě delší. Hlavní příběh s Laurou špatný nebyl, ale už šlo pouze o objasnění některých skutečností se zaměřením na diváka, který už má celý seriál za sebou. Navíc vyvolal několik dalších otázek, které později v seriálu nejsou objasněny či se k nim už tvůrci vůbec nevrací, což je podle mě chyba (ale nebudu spoilerovat příklady). Jinak je fajn, že všichni původní aktéři jsou zde přítomní, tedy až na představitelku Donny, Moira Kelly vtiskla své podstavě poněkud jinou (spíš horší) podobu. Slabší 4*, trochu zklamání.(27.8.2012)

 • Pilda17
  **

  Jelikož jsem seriál Městečko Twin Peaks neviděl, tak mi tento film nic neřekl. Nechápal jsem pár souvislostí, které člověk pochopí nejspíš, když zhlédne seriál. Chvilku jsem se ztrácel a nevěděl, co se vlastně děje. Pro člověka, který neviděl seriál tento film není a neřekne mu absolutně nic. Tak že já silně nedoporučuji, pokud jste neviděli seriál, jinak z tohoto filmu nebudete mít absolutně nic a nebude vás bavit.. 4/10 = 40%(14.8.2011)

 • zputnik
  *****

  Snímkem TWIN PEAKS: OHNI SE MNOU POJĎ nás David Lynch opět zavádí do městečka, které na první pohled budí zdání normality a poklidu. Hned druhý pohled však naše ideály znovu odsune do pozadí a ukáže, že "není všechno zlato co se třpytí". Jakkoliv se tato "lynchovinka" zdá neproniknutelnou a tajuplnou, obsahuje pod šíleně velkou vrstvou symbolů, snů a tajemných obrazů silné poselství. Při prvním sledování se toto "poselství" dá obtížně vypozorovat. Po dalším a dalším sledování tohoto opusu (+ dalších snímků o městečku Twin Peaks) se však tyto vrstvy postupně odkrývají a mnohé symboly získávají své konkrétní místo v reálném životě. Přesto: nebyl by to David Lynch, kdyby mnohé ze svých myšlenek i poté nenechal nevysvětlenými a zahalenými rouškou tajemství. A právě i díky (či kvůli) tomuto není TWIN PEAKS: OHNI SE MNOU POJĎ filmem na jedno shlédnutí. Shrnuto a podtrženo: i tento Lynchův opus patří ke skvostům ze žánru mysteriózních thrillerů/hororů. Pro mě osobně je vedle Davida Lynche jen velmi málo filmových tvůrců, kteří dokáží zprostředkovat tak intenzivní "obrazově-zvukový zážitek".(18.9.2003)

 • Bachy
  *****

  Lynch Vás bude nutit koukat znovu na seriál. Lynch opět trošku vymaže mozky, ALE Lynch to hlavně chtěl trochu jinak. Vůbec by mi nevadil původně zamýšlený pětihodinový maraton. Hřálo to, vidět své oblíbené postavy, ale až moc jich zůstalo nedotčených. Ačkoliv jsme toho vysvětlili na můj vkus až dost, přišlo mi, že film končil příliš brzy a vypravěči byla huba přelepena páskou uprostřed věty. Teď jde o to, zda opětovné zhlédnutí seriálu bude jako doplněk stačit nebo se prostě mělo vsadit na delší stopáž. I když v sobě nemám úplně stoprocentní pocit, pořád je to parádní film a výtečná tečka za skvělým seriálem, které ty kultovnější momenty ještě podtrhne a naštval jsem se! Není tam obr!(7.3.2012)

 • Phobia
  ****

  Absolutně nemám ánunk, vo čom že to vlastně bylo, ale stejně mě to jakýmsi obtížně definovatelným způsobem fascinovalo. Příbuzní, které jsem zaúkolovala nahráním pár dílů na VHS, mě označili za psychopata (rozumějte, oni sledují jen romantické komedie, akční filmy a "zábavné" estrády). Reprízu na PRIMA KŮL si před svou současnou horší polovičkou vůbec netroufám zapnout, mohl by mě s podobnou podívanou vyhnat z domu a ikdyž je psí bouda kvalitně zateplená, bylo by v ní dost těsno. Netuším tedy, kdy mi bude přáno seriál okouknout znovu a možná ho alespoň trošku, maličko, nepatrně pochopit. Na jakém matroši to ten Lynch jede? Mohlo by mi to při sledování pomoct. 75%(2.4.2010)

 • - Ačkoliv to tak nepůsobí, v celém filmu je pouze šest společných scén Laury (Sheryl Lee) a Leelanda (Ray Wise) Palmerových, a všechny plné strachu. (Shadowland)

 • - David Lynch si střihnul malé cameo jako nedoslýchavý šéf agenta Coopera (Kyle MacLachlan). (Terva)

 • - Kyle MacLachlan, Sherilyn Fenn a další herci nejevili zpočátku zájem o převedení jejich televizní role na filmové plátno. Další verze scénáře je ale nakonec přesvědčili a obsazení je tak až na malého Pierra a Donnu totožné. (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace