Ďalší, tentokrát už môj piaty, pokus o skamarátenie sa a Lynchom nevyšiel znova podľa predstáv. Náš vzťah ostáva vo vlažnom prijatí každého jeho filmu a zatiaľ len čakám, kedy sa to zmení. Dával som veľké nádeje do toho, že to bude môcť byť práve tento kultový film (seriál som ešte nevidel). Moje nádeje však spľasli už po polhodinke. Dovtedy to vyzeralo na celkom súvislý a pomerne ucelený príbeh. Zrazu však príde sek, postavy zmiznú bez vysvetlenia a šup do toho úplne iný príbeh. Samozrejme ďalej to už bolo typické lynchovské servírovanie zmagorených dezilúzií a pošahaných scén a vsuviek, ktorých zámer a podstatu snáď chápe len on sám. Už ma prestalo zaujímať kto je vrahom Teresy Banksovej, alebo čo hrozí Laure Palmerovej, keďže som vedel, že žiadne poriadne vysvetlenie, či rozuzlenie nepríde. Napriek tomu bol ale scenár tak zručne a zaujímavo natočený, že i napriek týmto faktom som sa takmer vôbec nenudil a so záujmom som to dopozeral. 65%.(2.10.2008)

Těžko si představit jak by tenhle film chápal někdo kdo nezná předcházející (resp. dějově následující) seriál, natož kdo ještě nemá s Lynchem zkušenosti. Asi by byl zoufale mimo a film by šmahem odsoudil jako blbost. Pro mě jako obdivovatele Lynchova světa a nadšeného fanouška Twin Peaksu šlo samozřejmě o perfektní zážitek, obsahující všechno co mám na seriálu i samotném Lynchově stylu rád, snad až na málo prostoru pro Daela, který tu (z pochopitelných důvodů) hraje jenom vedlejší roličku. Isaak a Sutherland byli špičkoví, stejně jako ztvárnění hlavních dvou rolí Sheryl Lee a Raye Wise. A co mě nejvíc dostalo? "My name is Annie and I have been with Dale and Laura. The good Dale is in the lodge and he can´t leave. Write it in your diary." Chudák Annie. ;-( 80% a pro fanoušky Twin Peaks 90%(16.8.2006)

Chvilku se to tváří, že by to mohla být celkem normální detektivka, pak je o rok víc a se srozumitelností je ámen. Ale na Lynche docela dobrý poměr, psychedelické pasáže jsou ve značném oslabení oproti těm normálním, je to tak 30:70. Na seriál se určitě dívat nebudu, dvě hodiny koukání na přípravu vraždy promiskuitní feťačky mi stačily. 30 dokumentů z psychiatrické léčebny pod krycím názvem Twin Peaks bych nesnesla.(20.11.2012)

Jelikoz jsem nevidel serial, neberu tenhle film nejak nostalgicky jako upominku na serial, ale jako normalni Lynchuv film a dostal jsem v podstate to, co jsem cekal. Prvni pul hodina vypada jako kvalitne natocena detektivka, kde jsem vse chapal, ale pak najednou strih, presun deje o rok pozdej a uz to byl klasickej Lynch, kde se normalni sceny prolinaly s silenejma vizema a ja se prestal v deji orientovat. Ale myslim si, ze Lynch ani nechtel vypravovat nejakej film se zacatkem a koncem, jen chtel ukazat zivot Laury Palmer, kterej je mirne receno divokej a vse speje k jedinymu moznymu reseni a to je vrazda. Taky se tu ten, kdo nevidel serial, dozvi, kdo je jejim vrahem. Opet se tu stalo to, co u vetsiny Lynchovo filmu a to, ze me postupne vtahoval do pribehu, az sem nakonec nemoh z filmu spustit oci. Hudba je opet od Badalamentiho, tudiz je spravne ponura a do toho naprosto perfektni, misty skoro az psycho kamera, diky ktery Lynch navozuje skoro az hororovou atmosferu. A pak tu jsou herci, ktery do jednoho predvadi naprosto uzasny vykony. I kdyz jsem puvodne nechtel dat maximalni hodnoceni, nakonec me Lynch presvedcil, ze jina moznost neni. No pro zajimavost tu tenhle komentar necham, ale ted jsem si film pustil po skouknuti serialu a zas tak hotovej uz z neho nejsem. Prvni pulhodina je v podstate zbytecna, deji to nijak neprospeje a jen to natahuje prehnanou stopaz. Je skoda, ze spousta postav tu chybi, par jich je hrano jinejma hercema a Kyle ma minimum prostoru. Taky by me vic potesilo, kdyby se film nevenoval ciste jen Laure, to je v podstate nesympaticka kurva a fetacka, ale ukazal i pribeh nekolika dalsich lidi pred prichodem FBI. Je sice fajn, ze se clovek dozvi o Twin Peaks neco vic, ale v podstate to neni nic moc novyho, sem tam tu je nejaka nesmyslna scena a uz to proste nema tu serialovou atmosferu. Nicmene 4* to da.(22.12.2006)

Piata hviezda je v podstate „len“ za približne najlepšiu a najautentickejšiu barovú scénu všetkých čias (docenenie tejto maličkosti má istotne súvis s tým, že som si pozrel film v rámci silvestrovského programu), ale ber to čert. Navyše mi zapadlo pár ďalších dielikov do skladačky s názvom Mulholland Dr.. 90%(31.12.2015)

• - David Lynch si střihnul malé cameo jako nedoslýchavý šéf agenta Coopera (Kyle MacLachlan). (Terva)

• - Seriál Twin Peaks byl v ČR skutečnou „modrou růží“. Dokazuje to i původní bezradnost s překladem názvu filmu, například MF Dnes přišla se zvlášť obskurním: „Dvojčata Peaksovi se mnou kráčejí jako oheň“. (Mat_de_Mar)

• - Ve filmu se opět objevila postava paní Tremondové (Frances Bay) a jejího vnuka, kteří bydleli v přívěsu, pod kterým byl nalezen prsten Terezy Banksové (Pamela Gidley). V seriálu ovšem byli sousedy Harolda Smithe (Lenny von Dohlen). (Shadowland)