Lynch Vás bude nutit koukat znovu na seriál. Lynch opět trošku vymaže mozky, ALE Lynch to hlavně chtěl trochu jinak. Vůbec by mi nevadil původně zamýšlený pětihodinový maraton. Hřálo to, vidět své oblíbené postavy, ale až moc jich zůstalo nedotčených. Ačkoliv jsme toho vysvětlili na můj vkus až dost, přišlo mi, že film končil příliš brzy a vypravěči byla huba přelepena páskou uprostřed věty. Teď jde o to, zda opětovné zhlédnutí seriálu bude jako doplněk stačit nebo se prostě mělo vsadit na delší stopáž. I když v sobě nemám úplně stoprocentní pocit, pořád je to parádní film a výtečná tečka za skvělým seriálem, které ty kultovnější momenty ještě podtrhne a naštval jsem se! Není tam obr!(7.3.2012)

• Hakha

Seriál jsem bohužel neviděl a na mém hodnocení to je poznat. I když si myslím, že film je zbytečně zdlouhavý(záběr na osobu která se kameně dívá do prostoru víc jak 10 sekund mi nepřipadá příliš zábavné. Možná to nějaký účel mělo, ale mě to připadalo jako by chtěli natahovat čas) a místy nudný až k usnutí. Jako žánrově typu horor mě to moc nepřipadlo, ale to je v celku irelavantní. Jako by se film dělil na 2 části. Část první mě připadala na úrovni, vše bylo jasné a nezmatené, ale pak se ukázala druhá polovička o Lauře, kde to bylo asi záměrně zdlouhavé a postupem času nudné a asi záměrně nelogické, ale to může mýt za následek právě to, že jsem seriál neviděl. Do teď nechápu k čemu byla asi tak 15 min scénka v tom baru, která mě po skončení filmu dávala pocit, jako by Davil Lynch chtěl film jen minutově natáhnout. Mno tenhle film je pro mě velká neznámá a zatím dávám slabou jednu hvězdičku...(3.7.2006)

Piata hviezda je v podstate „len“ za približne najlepšiu a najautentickejšiu barovú scénu všetkých čias (docenenie tejto maličkosti má istotne súvis s tým, že som si pozrel film v rámci silvestrovského programu), ale ber to čert. Navyše mi zapadlo pár ďalších dielikov do skladačky s názvom Mulholland Dr.. 90%(31.12.2015)

Posledních pár dní Laury Palmerové včetně malé vysvětlivky, co se stalo předtím Terese Banksové. Speciální agent Dale Cooper se ve filmu objeví na pár minut a stihne nám představit postavu Phillipa Jeffrise, kterou Lynch dále nevysvětlí, což je velká škoda. Po nudném začátku, který jen odvypráví kousek příběhu zmizelého agenta o kterém se mluví v seriálu se děj dostane k Lauře Palmerové a ukáže nám proč se všechno stalo tak jak ukázal seriál do svého, myslí, osmého dílu druhé série, kdy končí linie Laury Palmerové. Do děje se dostává mnohem méně postav což je dobře a snímek působí komorněji než některé díly seriálu. Lauru hraje Sheryl Lee, pro kterou tak končí jedna etapa života s touto postavou a rozhodně se snaží hrát jak o život. Očekával jsem, že film který vypráví co už vím ze seriálu bude nudný a nezajímavý, ale opak se stal pravdou a po počáteční nudě o agentu FBI, se film rozjíždí a neskutečně finišuje v posledních 10-15 minutách, kdy Lynch předvádí podle mě nejlépe sestříhanou a ozvučenou nervy drásající sekvenci, kterou kdy natočil. Kam se hrabe cokoliv z Lost highway na to "jak skutečně zemřela Laura Palmerová". Je to úžasné, je to pulzující a velmi působivé. Délkou film nahrazuje 3 díly seriálu a stejně to nestačí pro odvyprávění všech tajemství, pouze ukazuje co a jak vedlo Lauru k jejímu životu a jaká doopravdy byla. Technicky vzato film končí 8 dílem druhé sezóny a zbylých 14 nechává osudu a možná dalšímu filmu (teď v roce 2007 je velmi nepravděpodobné, že by někdy bylo vše dořečeno seriálem nebo filmem). Pro milovníky seriálu rozhodně povinnost a pro lidi co seriál neviděli bych Ohni se mnou pojď! (fire walk with me je rozhodně příjemnější!) raději nedoporučoval, protože z něj nebudete mít takový požitek a hodně vám toho unikne.(28.2.2007)

Tento film, jehož děj předchází událostem známým ze seriálu, je krapítek slabší, než ona slavná 30-dílná série. Ve skutečnosti mi ale na něm vadila snad jen jediná věc - neúčast Lary Flynn Boyle, a to přesto, že Moira Kelly v roli Donny dělala co mohla a byla velmi přesvědčivá. Jinak se dá dodat jen - Klobouk dolů před Lynchem.(18.9.2003)

• - David Lynch a scénárista Robert Engels původně zamýšleli film jako první snímek ze série, vysvětlující záhadu Černé lože. Neúspěch v kinech však jejich plány pohřbil. (HellFire)

• - Ve filmu se opět objevila postava paní Tremondové (Frances Bay) a jejího vnuka, kteří bydleli v přívěsu, pod kterým byl nalezen prsten Terezy Banksové (Pamela Gidley). V seriálu ovšem byli sousedy Harolda Smithe (Lenny von Dohlen). (Shadowland)

• - Malú rolu vo filme stvárnil aj dnes už nebohý spevák David Bowie. (GTS_PUNK)