Pamätám si na deň, keď som tento film videl po prvý krát. Označil som ho za totálny chaos a nudnú kravinu ohodnotenú jednou hviezdou. Teraz, ovplyvnený časom filmu a teraz, keď už viem kto je David Lynch som si dal repete. Samozrejme prešli roky a Lyncha som ako tak napozeral a ako zamilovaný do seriálu Twin Peaks som prišiel opäť k Fire Walk with Me. S kludným svedomím si dovolím tvrdiť, že na toto sa treba pripraviť a náhodný divák(ako som bol napr. ja pri prvej projekcii) si o filme nič dobré nepomyslí. Treba vidieť a pochopiť mytológiu Twin Peaks a až potom si naplno vychutnáte tzv. záverečný film, ktorý to vlastne celé začne. Kto má rád seriál, film sa mu bude tiež páčiť. Je škoda, že vypadli niektoré postavy(málo Coopera čo je pochopiteľné, no Audrey mi chýbala), ale postava Laury Palmerovej si niečo takéto zaslúžila. V skratke: Vitajte v podivnom mestečku Twin Peaks a zoznámte sa s Laurou Palmerovou.(1.8.2010)

Tento film, jehož děj předchází událostem známým ze seriálu, je krapítek slabší, než ona slavná 30-dílná série. Ve skutečnosti mi ale na něm vadila snad jen jediná věc - neúčast Lary Flynn Boyle, a to přesto, že Moira Kelly v roli Donny dělala co mohla a byla velmi přesvědčivá. Jinak se dá dodat jen - Klobouk dolů před Lynchem.(18.9.2003)

Seriál se mi zamlouval o řád víc, protože jeho síla pro mě plynula z kombinace bizarního humoru a lynchování. Tohle humor zcela postrádá a vlastně se ani nedozvíme víc, co jsme odtušili už z televize. Proto je celovečerní prequel jen zbytečný apendix, Lynch by udělal lépe, kdyby se věnoval něčemu novému.(5.1.2013)

Zpočátku jsem popravdě nevěděla, co si o tom myslet, ale jakmile se objevil Dale Cooper, tak to nabralo obrátek. Sheryl Lee dostala hodně prostoru a zahrála Lauru skvěle. Od poloviny jsem sice vzdala jakoukoliv snahu pochopit, co se to vlastně děje, ale z kvality to tomuhle dovětku Twin Peaks nic neubralo.(30.7.2009)

• LaciLC

Zhruba tak prvá pol hodinka filmu bola fajn, chápal som a zdalo sa, že Lynchovi konečne prídem na chuť. Potom sa ale "niečo" zvrtlo, v deji som sa začal čím ďalej, tým viac strácať a na záver sa dostavil pocit, aký mávam po väčšine "lynchovín". Ono by sa to kľudne dalo zvaliť na neznalosť pôvodného seriálu, či neakceptovanie Lynchovho filmárskeho štýlu, ale chuť na seriál po zhliadnutí TWIN PEAKS: FIRE WALK WITH ME nemám ani zďaleka a myslím, že od Lyncha som už videl dostatok filmov na to, aby som mohol prehlásiť, že tvorba tohto filmára ide jednoducho mimo mňa. Ale späť k TP... Neoznačím to za "nehoráznu hovadinu", aby som si čírou náhodou nepohneval tunajších Lynchových "uctievačov", ale film, v ktorom je všetko opačne a ktorý nikam nevedie ja napriek všetkému nedokážem oceniť. To je ale čisto subjektívne. Prebytok motívov, nespočetné množstvo bizarností, nitky, ktoré nikam nevedú a zbytočné a zbytočne pridlhé pasáže ("bar" bol takmer nad moje sily) - to všetko "napratal" David do TP a to všetko ma len utvrdzovalo v tom, že v závere si opäť položím otázku: "Čo som to vlastne pozeral?" Či by mi to z časti objasnilo zhliadnutie vychvaľovaného seriálu teraz naozaj riešiť nebudem, možno niekedy v budúcnosti naň natrafím a "vyskúšam". Filmu ponechávam symbolickú jednu hviezdičku za ľahko uchopiteľný úvod a zaujímavé herecké výkony. Toť vše a... "neukameňujte" ma.:)(27.8.2007)

• - Malú rolu vo filme stvárnil aj dnes už nebohý spevák David Bowie. (GTS_PUNK)

• - Richard Beymer (Ben Horne) sa odmietol zúčastniť natáčania kvôli scéne, kde mal donútiť Lauru (Sheryl Lee), aby ho pobozkala výmenou za vrece kokaínu. (shimik77)

• - Film byl uveden v hlavní soutěži v Cannes 16. 5. 1992. Setkal se však s nevlídným přijetím a takřka výhradně s negativními rencenzemi. (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)