Twin Peaks: město, kde je vše jinak a každý něco skrývá... Zvláštní agent FBI je povolán do zapadákova jménem Jelení louka kvůli případu brutální vraždy Teresy Banksové. Během vyšetřování záhadně zmizí. Stopy sériového vraha po roce vedou do městečka Twin Peaks. Zde žije na idylickém předměstí Laura Palmerová. Středoškolačka ale vede dvojí život, stejně jako na první pohled spořádané město s bílými fasádami, obklopené divokou přírodou. Noční můry začnou ožívat a vybírat si svou daň… Kontroverzní celovečerní rozpracování stejnojmenného seriálového hitu vznikalo v porodních bolestech. Řada herců kupříkladu odmítla na snímku spolupracovat, neboť nebyli spokojeni s tím, jak se vyvíjela druhá řada seriálu. David Lynch a scenárista Mark Frost totiž na výrobu seriálu spíš už jen dohlíželi z pozic producentů. Samotné Twin Peaks: ohni se mnou pojď pak vyvolalo bouřlivé a silně protichůdné reakce po premiéře na filmovém festivalu v Cannes, kde bylo nominováno na Zlatou palmu. Postupem času kritické hlasy ustoupily do pozadí a snímek došel přehodnocení coby mistrovské dílo Lynchovy filmografie. A dodnes má žánrově nezařaditelné drama s prvky detektivky, hororu, melodramatu a fantasy své skalní fanoušky i odpůrce, což jen dokládá, nakolik se jedná o samorostlé dílo, které nejde divákovi pohodlně na ruku. Kromě toho, že příznivcům seriálu odhalí posledních sedm dní života Laury Palmerové, snímek funguje i bez znalosti seriálu jako snový horor, který ukazuje pohnutý život dospívání v zaostalých končinách maloměsta, jemuž vládne nezaměstnanost, negramotnost a slabá ekonomická situace. David Lynch se scenáristou Robertem Engelsem přesazují důsledky těchto stínů v podobě prostituce, drogové závislosti či domácího násilí do přízračné mytologie. Tu může divák po zhlédnutí dále šifrovat a interpretovat dle rozvinutého světa Twin Peaks, ale stejně tak se může jen nechat emocionálně unášet zneklidňujícími obrazy a hudbou, jež ho provedou andělsky krásnými stejně jako pekelně hrůznými končinami severovýchodu státu Washington. (Česká televize)

Trailer

Djkoma

Posledních pár dní Laury Palmerové včetně malé vysvětlivky, co se stalo předtím Terese Banksové. Speciální agent Dale Cooper se ve filmu objeví na pár minut a stihne nám představit postavu Phillipa Jeffrise, kterou Lynch dále nevysvětlí, což je velká škoda. Po nudném začátku, který jen odvypráví kousek příběhu zmizelého agenta o kterém se mluví v seriálu se děj dostane k Lauře Palmerové a ukáže nám proč se všechno stalo tak jak ukázal seriál do svého, myslí, osmého dílu druhé série, kdy končí linie Laury Palmerové. Do děje se dostává mnohem méně postav což je dobře a snímek působí komorněji než některé díly seriálu. Lauru hraje Sheryl Lee, pro kterou tak končí jedna etapa života s touto postavou a rozhodně se snaží hrát jak o život. Očekával jsem, že film který vypráví co už vím ze seriálu bude nudný a nezajímavý, ale opak se stal pravdou a po počáteční nudě o agentu FBI, se film rozjíždí a neskutečně finišuje v posledních 10-15 minutách, kdy Lynch předvádí podle mě nejlépe sestříhanou a ozvučenou nervy drásající sekvenci, kterou kdy natočil. Kam se hrabe cokoliv z Lost highway na to "jak skutečně zemřela Laura Palmerová". Je to úžasné, je to pulzující a velmi působivé. Délkou film nahrazuje 3 díly seriálu a stejně to nestačí pro odvyprávění všech tajemství, pouze ukazuje co a jak vedlo Lauru k jejímu životu a jaká doopravdy byla. Technicky vzato film končí 8 dílem druhé sezóny a zbylých 14 nechává osudu a možná dalšímu filmu (teď v roce 2007 je velmi nepravděpodobné, že by někdy bylo vše dořečeno seriálem nebo filmem). Pro milovníky seriálu rozhodně povinnost a pro lidi co seriál neviděli bych Ohni se mnou pojď! (fire walk with me je rozhodně příjemnější!) raději nedoporučoval, protože z něj nebudete mít takový požitek a hodně vám toho unikne. ()

J*A*S*M

Docela mě mrzí, že film raději nenavazuje na děj seriálu, ale vrací se k předchozím událostem. V podstatě to nenabízí nic nového, "pouze" máme možnost poznat Lauru. Což sice není úplně málo a svět Twin Peaksu to jaksi uceluje, ale že bych z toho byl nějak na větvi... to ne. Seriál je geniální, tento film pouze průměr (a na Lynche spíš podprůměr). PS: Pokud máte v plánu někdy zhlédnout seriál, vyhněte se předtím filmu obloukem! Celý by vám ho zkazil. ()

TheMaker

_______________Sere mě, jak něktěří tady říkají, že je tento film jen určen pro znalce seriálu. Běžte do pr...le !! Kvůli Vám mě tyhle kecy odradily a shlédnutí "uměleckého" snímku jsem oddaloval ! Nakonec jsem ale sebral odvahu a přesto jsem se rozhodl snímek shlédnout. A udělal jsem zatraceně dobře !! Takže vy, co jste neviděli seriál jako já, neposlouchejte tyhle kecy těch hňupů a v klidu se na film koukněte ! Prostě další skvělý film Pana Lynche ! Nebudete litovat !! ________________________ ()

Malarkey

Do třetice a naposled jsem okusil Lynchův svět nechápavosti, divnosti a ničemné bezmocnosti. Nikdy jsem neviděl tak zvláštní filmy, jako zrovna ty jeho. Jestli nejsem všímavý jako ten detektiv ihned na začátku filmu, nemám šanci pochopit alespoň zblo, a na to nemám náladu, sledovat každé okénko zvlášť, ono to ani nelze a proto je to tak atmosféricky nabouchané a nepředvídatelně vstřebatelné. Ne, pro mě tento svět není a nikdy nebude. Naštěstí ho tvoří jenom on, tak můžu svým způsobem být rád, že v jiných filmech se s tímto rukopisem jen tak nesetkám. --- Buďte tak hodný, mohl byste mi ten prst podržet? Něco tam je. ()

Radyo

Tento film, jehož děj předchází událostem známým ze seriálu, je krapítek slabší, než ona slavná 30-dílná série. Ve skutečnosti mi ale na něm vadila snad jen jediná věc - neúčast Lary Flynn Boyle, a to přesto, že Moira Kelly v roli Donny dělala co mohla a byla velmi přesvědčivá. Jinak se dá dodat jen - Klobouk dolů před Lynchem. ()

• I když kolovaly fámy o tom, že Lara Flynn Boyle si svou seriálovou roli ve filmu nechtěla zopakovat kvůli scénám obsahujícím nahotu, Lara musela nabídku odmítnout kvůli závazkům ke čtyřem dalším filmům. (HellFire)