VOD (1)

Temnotou budoucí minulosti kouzelník touží prohlédnout. Je pouze jedna cesta mezi dvěma světy... Ohni, se mnou pojď! FBI vyšetřuje vraždu Teresy Banks. Ukazuje se, že zločin v sobě skrývá ponuré tajemství, které nemůže rozluštit pouhá síla rozumu. Jeden agent beze stopy zmizí... Speciální agent Dale Cooper předpovídá, že vrah udeří znovu. Avšak kdy a kde? Twin Peaks je nevelké americké městečko poblíž kanadských hranic. Ovšem pod rouškou poklidné středostavovské idyly není nikdo tím, čím se zdá být. Nevinné tváře středoškolaček skrývají návyk na kokain a neuspořádaný sexuální život. Jedné z nich, Lauře Palmer, zbývá posledních sedm dní života... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer 1

mchnk

Obrovský plus za to, že se David neztratil sám ve svém scénáři. Což by určitě nebyl žádný problém. Nádherně absurdní, filmový výjev, který má výborné prvky humoru, dramatu, thrilleru a nakonec i hororu. Neopakovatelná podívaná nejen na osud Laury Plamrové s atmosférou, která odráží silnou osobitost scénáře i režie. ()

misterz

David Lynch mi opäť raz svojim majstrovským kúskom dokázal, že je z inej planéty. Ide o temné, abstraktné krimi, ktoré je nasiaknuté typickou Lynchovinou a atmosferickou originálnosťou. Film vám za celý čas nedovolí ani jeden poriadny nádych, pričom bez prestávky si tu režisér s divákom pohráva ako mačka s myšou. Snímok sa mi vo všetkých smeroch zdal duchovne resp. zmyslovo duálny, čiže napr. keď sa zdá, že už chýba iba jeden kamienok k pochopeniu celej skladačky, príde niečo, čo túto predstavu hodí do smetného koša a zostane len pocit, že film sa v plnej miere dá aj nedá pochopiť, že má aj nemá význam. Už úvod v tomto smere mnohé naznačil svojou krátkou a naoko nič neznamenajúcou (až na jedno zmiznutie) epizódou vyšetrovania dvoch detektívov.... Ako keby chcel režisér vyjadriť, že divákovi dovolí odhaliť takmer všetko, ale niečo si predsa len nechá sám pre seba. Ostáva tak hlavne úžasne atmosfericky ponuro spracovaná atmosféra priebehu posledných pár dní života krásnej strodoškoláčky, ktorá vo mne vyvolala neskutočne silné pocity. Je veľmi málo filmov, ktoré dokážu takto zapôsobiť na diváka. 10 hviezdičiek je málo. Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

B!shop

Jelikoz jsem nevidel serial, neberu tenhle film nejak nostalgicky jako upominku na serial, ale jako normalni Lynchuv film a dostal jsem v podstate to, co jsem cekal. Prvni pul hodina vypada jako kvalitne natocena detektivka, kde jsem vse chapal, ale pak najednou strih, presun deje o rok pozdej a uz to byl klasickej Lynch, kde se normalni sceny prolinaly s silenejma vizema a ja se prestal v deji orientovat. Ale myslim si, ze Lynch ani nechtel vypravovat nejakej film se zacatkem a koncem, jen chtel ukazat zivot Laury Palmer, kterej je mirne receno divokej a vse speje k jedinymu moznymu reseni a to je vrazda. Taky se tu ten, kdo nevidel serial, dozvi, kdo je jejim vrahem. Opet se tu stalo to, co u vetsiny Lynchovo filmu a to, ze me postupne vtahoval do pribehu, az sem nakonec nemoh z filmu spustit oci. Hudba je opet od Badalamentiho, tudiz je spravne ponura a do toho naprosto perfektni, misty skoro az psycho kamera, diky ktery Lynch navozuje skoro az hororovou atmosferu. A pak tu jsou herci, ktery do jednoho predvadi naprosto uzasny vykony. I kdyz jsem puvodne nechtel dat maximalni hodnoceni, nakonec me Lynch presvedcil, ze jina moznost neni. No pro zajimavost tu tenhle komentar necham, ale ted jsem si film pustil po skouknuti serialu a zas tak hotovej uz z neho nejsem. Prvni pulhodina je v podstate zbytecna, deji to nijak neprospeje a jen to natahuje prehnanou stopaz. Je skoda, ze spousta postav tu chybi, par jich je hrano jinejma hercema a Kyle ma minimum prostoru. Taky by me vic potesilo, kdyby se film nevenoval ciste jen Laure, to je v podstate nesympaticka kurva a fetacka, ale ukazal i pribeh nekolika dalsich lidi pred prichodem FBI. Je sice fajn, ze se clovek dozvi o Twin Peaks neco vic, ale v podstate to neni nic moc novyho, sem tam tu je nejaka nesmyslna scena a uz to proste nema tu serialovou atmosferu. Nicmene 4* to da. ()

Pumiiix

Musím říct že jsem byl dlouho dobu ztracen jako ztraceni ve Ztracených ;-). Vše vynahrazuje kvalitní řemeslná práce, mrazivá hudba a strhující příběh, který vás nutí přemýšlet a nedovolí vám odtrhnout oči od dění na obrazovce. I když si myslím, že mi tak nějak hlavní pointa a smysl docvakl, stále jistě vím že mi toho hodně uteklo. Do budoucnosti si možná pustím i seriál a poté podruhé film, zatím zůstanu na 4*. ()

DaliX

Film, ktorý asi po polovici stopáže vypnete z dôvodu, že nedáva nijaký zmysel nie je v žiadnom prípade film. Inými slovami načo zabíjať čas sledovaním niečoho, čomu aj tak nepochopíte? Možno sa snaží byť niekto originálny a uznávam, takýto štýl originálny bezpochyby je, ale rozhodne toto nie je môj šálok čaju. A ak sú aj ostatné filmy od Lyncha takéto, potom sa radšej budem jeho filmovej tvorbe vyhýbať oblúkom. ()

• Natočený materiál by vystačil na pětihodinový film. Musely tak být vystřiženy scény, kdy: šerif Truman zpívá své milence Josie Packard; Johnny Horne oslavuje své narozeniny; rodiče Bobbyho předčítají z bible a se perou agent Desmond a šerif Cable. Byla také vystřižena scéna vysvětlující osud Annie Blackburn. Po vysvobození z Černé lože byla Annie odvezena do nemocnice, kde se zjistilo, že nosí prsten, který patřil Therese Banks a Lauře Palmer. Sestřička jí prsten sebere a začne se šíleně smát. (HellFire)
  • Ačkoliv to tak nepůsobí, v celém filmu je pouze šest společných scén Laury (Sheryl Lee) a Leelanda (Ray Wise) Palmerových, a všechny plné strachu. (Shadowland)
  • Seriál Twin Peaks byl v ČR skutečnou „modrou růží“. Dokazuje to i původní bezradnost s překladem názvu filmu, například MF Dnes přišla se zvlášť obskurním: „Dvojčata Peaksovi se mnou kráčejí jako oheň“. (Mat_de_Mar)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

07.10.2014

Po zrušení se vrátila zpět na televizní obrazovky jen hrstka seriálů. A ode dneška patří do téhle elitní skupinky také Městečko Twin Peaks Davida Lynche (Mulholland Drive, Lost Highway), jehož třetí… (více)