Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

Lucas87

Takový typický americký epos plný počítačových efektů, až jsem nabyl dojmu že nesleduji film, ale gameplay nějaké hry. Jsem spíš na klasiku z roku 76. ()

Dogfish

Toto je typický film pro Američany. My jim tu prdel nakopem - a jsem hrdý, že jsem mohl pod vámi sloužit. Ten patos teče z obrazovky na koberec... Bojové scény na tuto dobu taky žádná sláva. Takový slabší průměrný válečný film. Ta 3 * je za ty kluky, co tam padli, ať už sloužili na obou stranách. ()

Stíba

Začal bych tím, že na Emmericha je to dosti střízlivě pojatý film. Byť už jsem tomu přestával věřit, je vidět že když chce, dokáže se udržet na uzdě a natočit i seriózní film v podstatě bez patosu. Ani vizuál není přeplácaný CGI a působí přirozeně což kvituju. Příběh nezabíhá do nějakých detailů a na více než dvou hodinách svižně odsejpá, postavy nemají moc prostoru a hloubky ale i tak si vaše sympatie dokážou získat a byť bitvy jsou v podstatě pořád dokola především o střemhlavých náletech, je to něco co i po několikáté baví a obzvláště na velkém plátně musí působit hezky. Na špičku to má daleko ale já jsem v rámci možností určitě spokojen. ()

Hpatrik

Za mě velmi povedené válečné drama, tedy něco co bych od Emericha nikdy nečekal, že dokáže natočit takhle strhující podívanou. Kulervoucí bitevní scény doprovázené dynamickým hudební doprovodem Haralda Klosera, který ne nenápadně vykrádá Zimmera, a chvílemi připomíná skvělý Nolanův Dunkirk. Nicméně, chybí mu cit pro práci s postavami, a občas je to nepřehledně sestříhané. ()

dalziel

Emmerichov Meisterstück.Po dni nezávislosti - Nový útok som si povedal ,že s Rolandom nadobro končím!!!Avšak zhoda náhod ma priviedla K Bitve o Midway.Film ma nenudil ani na chvílu.Napínavé od začiatku do konca napriek tomu, že udalosti okolo MIdway dôkladne poznám. Vynikajúce!!! ()

AxelWers

Film, ktorý si treba pozrieť aspoň dva krát, aby divák zachytil celý dej a najmä, aby sa mu neplietlo zopár postáv. Páčilo sa mi, že dej sa snažil držať historickej línie, čo hodnotím veľmi pozitívne a čo je aj dôvod k tomu, že netreba čakať nejaký bombastický záver. Inak veľmi odporúčam si aspoň na Wikipédii prečítať články o tejto a súvisiacich bitkách, človekovi to dosť pomôže sa zorientovať. 80% ()

Porp

Aj keď žáner vojnových filmov nejako zvlášť nevyhľadávam, po pozretí musím konštatovať, že nie je nič, čo by som tomuto filmu vytkol. Keď vás film donúti gúgliť informácie, tak to asi nebol zlý film. Woody Harrelson ako admirál Nimitz bol veľmi dobrá voľba. Pohľad z tej druhej japonskej strany sa mi tiež veľmi páčil. Snáď len tie triky boli také ... no ako to povedať ... až príliš peknučké, akoby som sledoval World of Warships. ()

bearmeedek

Nebudu snižovat o jednu hvězdu a přemýšlet, jestli film splnil všechna umělecká kritéria. Midway je válečný film a válečné akce je tady sakra hodně. Rovněž neřeším použití trikových technologií (chtěl to snad někdo točit "naostro"?) a místo pitomého rozpitvávání si raději v klidu (no, v té střelbě …) užívám akce a bojového děje. Vyhovovalo mi, že film není přeplácaný konverzací, jako to u podobných děl bývá. Velká smršť útoků je více méně přerušovaná jen nutným řízením bitvy, a to na základě historických faktů. V kinosále je to opravdu dobrá nálož. A kdo neviděl Woodyho Harrelsona jako starého pána s účesem z roku 1945, má možnost. ()

IrisHelenka

Absolutně nechápu špatné kritiky, odsuzování, přirovnávání k Pearl Harboru... Prostě si myslím, že všichni ti géniové, co to tady směle hodnotí, ví o tomhle tématu velké kulové a prd se vyznají v historii, navíc v souvislosti se všemi těmi lidmi, ať už na straně Američanů nebo Japonců, vůbec nic necítí, nepochopili, co se tehdy stalo... Škoda, že film už předem odsoudilo tolik lidí a další a další, kteří Midway ani neviděli, se přidávají a vymýšlejí bláboly. Skvělé herecké výkony, uvěřitelné dialogy a sympatické postavy, ale také historickou přesnost netřeba vyzdvihovat. Kdo má rád letadla, bude z bojových scén nadšený. Žádná romantická zápletka se nekonala, minimum náznaků, že existují nějaké manželky hrdinů. ()

Sala1

Nie som si celkom istý, čo sa deje v mysliach divákov pri tomto filme vzhľadom k hodnoteniu na tomto portáli. Bitka o Midway totiž podľa mňa zlyháva na všetkých frontoch a chtiac-nechtiac sa stáva paródiou na prístup kinematografie k vojnovým filmom. Jediné plus, na ktoré môžem upozorniť, je pár krásnych záberov, s ktorými sa pohrali trikári a kamera a náhodou sa podarili a tiež snahu filmu nekopírovať za každú cenu štruktúry - hodinu a pol romanca, polhodinu bitka. Dej sa odohráva (prevažne) po udalostiach útoku v Pearl Harbor a snaží sa striedať medzi komornými intímnymi dialógmi jednotlivých postáv a výbušnou akciou vo vzduchu alebo na mori. Pokiaľ snímka chce mapovať konkrétne historické udalosti a hľadať medzi nimi súvislosti, pracovať s historickými postavami, je to určite správny prístup, pokiaľ by ho zvládla réžia. Tá je však - ako sme u Emmericha zvyknutí - značne béčková, nezaujíma sa o postavy, výstavbu napätia, či samotného deja a trpí bayovským egom priniesť blockbuster, pri ktorom vám streľba vyženie z hlavy akékoľvek otázky. Scenár je roztrúsený a nesústredený, žiadna postava nemá vývoj a v podstate ani vybudovaný charakter. Chémia medzi hercami je nulová a ich expresia tak umelá a neprirodzená, že to musí ísť na nervy každému. Pozerajte sa hercovi do očí. V tomto prípade uvidíte tak snahu o šálku kávy cez prestávku počas natáčania. Triky zlyhávajú úplne. Budget nešiel na konkrétne reálne plavidlá a transporty, jedná sa o CGI zelené plátno, ktoré je nezvládnuté. Akcia je častokrát neprehľadá a na bojovom poli (pokiaľ vám to nenapíšu ako v prípade poslednej bitky) nemáte šancu vedieť kto sa aktuálne kde nachádza a čo práve robí. Je smiešne, že tento 90-kový nepodarok sa vôbec dostal do kín. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=OX6pYYfFIDI ()

jiriks

Jak jsem se bál, že budou až moc vidět efekty, tak nebyly. Komplexně povedené, o dost méně patosu, srdceryvných scén. Pouhé vyprávění reálií. USA nebyly ani zdaleka tak efektivní a v převaze, jak jsem si vždy myslel. Mohlo to klidně dopadnout i naopak. ()

mogul01

Na Emmericha to je milé překvapení. Není to přeplácané digitálem, resp. při pohledu na letecké bitvy nekouká z každého obrázku, že bylo vše děláno před zeleným plátnem a boje ve vzduchu vypadají celkem realisticky. Je fajn, že i postavy Japonců nejsou vykresleny zcela ploše a je vidět, že Emmerich se snaží vycházet z historických pramenů. ()

Likan7

Můžete od Emmericha čekat něco jiného? Když přehlédnu triky, které by si ještě nějakou péči zasloužily, dostal jsem vypiplanou krásně přehlednou válečnou vřavu. Ta sice nestihne jako fláky od zručnějších režisérů, ale ale tak dobře nasnímaná, že si to vlastně ani neuvědomíte. Je proto velká skora, že Roland kašle prakticky na cokoliv jiného. Má tu snad 20 postav, které hrají víceméně známý herci, ale práce s nimi tu není, nebo je odfláklá. On ani není čas si s postavami nějak hrát, protože za prvé jich tu máte 20 a za druhé to vlastně moc nikoho zajímat nebude, protože jste Emmerich lidi přišli na měřítko a destrukci. A té je teda fakt hodně, všechno vybuchuje a Vás to bude nejspíš i bavit. Proto jak říkám je škoda, že se nevystřihlo minimálně 10 postav a polovina příběhu. Film musí stihnout tolik, že divák ani nezaregistruje kdo umřel, kdo žije a co se to vlastně stalo. Po nějaké době se Midway smrskne jen na pár soubojů a náletů na letadlové lodě, což je prakticky veškerá akce ve filmu. Ale to je prostě Emmerich.. ()

Maximilianus

Vyše dvojhodinová reklama Eda Skreina na žuvačky. Pôvodne som sa domnieval, že má ísť o "vylepšený" Pearl Harbor, avšak nakoniec to tak nebolo. Film síce čerpá z námetu americko-japonských prestreliek, ale ide vlastnou cestou. Oceňujem množstvo takmer neustálej akcie, aj keď až do poslednej hodiny bola dosť prázdna. Až posledná bitka mala šmrnc, ostrosť a bola hodná amerického veľkofilmu. Všetko medzitým mi prišlo bezduché, takže okrem (mne) nesympatického Eda Skreina divák nespozná postavy, neobľúbi si ich a tým pádom sa o ne ani nemusí báť. Ako som však napísal, v tomto filme prevláda akcia, aj keď je to iba holá akcia bez duše. 6,8/10. ()

rublik05

Pozoruhodný, velkolepý a epický válečný film, který na můj vkus až moc používá novodobé technologie, někdy ne zcela šťastně zvoleným způsobem. CGI efekty a zelené plátno je zde patrné skoro v každé scéně, což diváka moc nepotěší, protože někdy jsou efekty až moc umělé a jde poznat, že nejsou vůbec reálné, většinou se tak děje v soubojích a zejména při různých výbuších. Jinak soubojům jako takovým nemám moc co vytknout, scény jsou dobře natočené a kdyby se použilo trochu více reality než efektů, bylo by to jednoznačně ku prospěchu věci. Herecké obsazení přímo hvězdné, škoda jen, že mezi postavami moc nefungují emoce a k žádné z postav si tak divák ani nemá šanci utvořit nějaký vztah. Děj je zde pojat trochu všeobecně, kdy se dočkáme všech událostí od 7. prosince 1941 až po samotnou bitvu u atolu Midway, která se děje víceméně až v závěru filmu. Taky mi trochu vadila anonymita postav, protože ten, kdo nezná historické okolnosti a jednotlivé postavy, absolutně se nemůže ve filmu orientovat kdo je kdo, tedy alespoň v první půlce filmu. Co mě naopak potěšilo, byl i pohled z druhé strany, tedy scény, ve kterých figuruje japonská garnitura a jejich plánovači. Pro mě jako milovníka historie byl film milým překvapením, sice nedosahuje kvalit starších válečných snímků, přesto když si odmyslím tu přeefektovanost, když prominu tvůrcům trochu slabší scénář a herecké výkony, film mě bavil a určitě se nejedná o žádný velký průšvih. 6/10. ()

netWoor

Název je poněkud zavádějící, neboť Midway je zde až poslední bitvou, byť asi nejdelší (přesto však docela historicky odfláknutou). Spíš je to takovej přehled akcí letadel z lodí startujících (i na Doolittla došlo, tak jaký Midway) do zmíněné bitvy. Příběh to žádnej nemá a samotná bitva se skládá vlastně jen ze záběrů na různé protiletadlové kanony a jejich šílící obsluhy vs. záběry na ledově klidné piloty odhazující bomby dá se říct až když se dotknou paluby nepřátelského plavidla (plus mínus metr). Ale je to válečný, letadýlka lítají, lodičky plují, občas se něco velkolepě porouchá, tak asi proč ne ... ()

LordMysti

Mám raději historicky přesné dokumenty s více technickými detaily. Každopádně vizuál tohoto filmu je "mega", bohužel někdy až velké omalovánky. Každopádně u takového filmu se to nechá kousnout. To ostatní už tolik ne, jako vleklý příběh, americký patos s některými hloupými vsuvkami. I tak je to solidní film, ale musím se přiznat že jsem čekal mnohem víc. ()

Inozuka

Bitva o Midway vyprávěná komiksovým způsobem alá Avengers. Neuvěřitelné výkony v podobě sestřelování Zer palubními kulomety střemhlavých bombardérů, notně zjednodušený děj, aby i průměrný americký divák pochopil a vizuální orgie. Tak nějak jsem to čekal, přesto mě to mrzí. Ve srovnání s filmem ze sedmdesátých let hodně velký sešup dolů v nárocích na diváka a snaze o historickou věrnost. Možnosti a rozpočet mnohonásobně větší, vůle a snaha zaznamenat realitu mizivá. Jak jinak si lze vysvětlit chaos v markingu, naprosto chybějící stíhací doprovod (ve filmu není vidět jediná americká stíhačka!), osud Yorktownu atd. Vedle dechberoucích záběrů útočících Dauntlessů a Devastatorů bych vyzdvihl snad jen Woody Harrelsona a Dennise Quaida, kteří jediní my v rolích admirálů Nimitze a Halseyho přišli dobří. Zbytek nestojí za zmínku ... ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)