Dolittle

• USA Dolittle (více)

Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že ho jmenovali osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bývávalo. Před pár lety ovdověl a od té doby samotaří v ústraní, za zdmi svého kdysi velkolepého sídla, obklopený smečkou zvířecích přátel, s nimiž si rozumí lépe než s lidmi. Jenže pak mu vpadne do života jeden drzý kluk, jenž si vzal do hlavy, že bude jeho učedníkem, a zároveň ho povolají ke královně, kterou sklátila smrtelně nebezpečná choroba. A protože lék proti téhle nemoci se nalézá pouze na mýty opředeném exotickém ostrově, musí se Dolittle vydat na velmi dobrodružnou plavbu do neznáma. Samozřejmě v doprovodu svých přátel, mezi nimiž je i ustrašená gorila, praštěná husa, cynický pštros, optimistický lední medvěd nebo neuvěřitelně chytrý papoušek. Početný tým bude potřeba, protože Dolittle má před sebou nebezpečí, na která není ani trochu připraven, a v patách mu chvátá banda nepřátel, která chce jeho plán na záchranu královny za každou cenu překazit. (CinemArt)

filmmovier

Ne až takový průser, jak jsem se obával. Jasně, je tam hromada trapných fórů a na konci už tomu trochu dochází dech, Antonio Banderas je tady spíše komický, ale jinak je to překvapivě fajn. Robert Downey jr., Jim Broadbent i Michael Sheen (další cool role) jsou super, s vizuální stránkou filmu nemám sebemenší problém, příběh dokáže v nemálo momentech i docela slušně dojmout a ačkoliv je to dějově velmi neoriginální a předvídatelné, nic z toho snad ale není proti ničemu, prostě fajn dobrodružná zábava, která jede na totální jistotu. Nicméně na ty čtyři hvězdy to ani zdaleka není, pořád je to průměr, ač trošku lepší. Mohlo to být mnohem, mnohem lepší, ale taky někde na úrovni Murpyho filmů a pod ní. 60%. ()

Lachtaan

Jako rodinná dobrodružná blbina funguje nový Dolittle skvěle, jinak v něm ale nelze vyhledat nic, co by jej jakkoli pojilo k filmografii Roberta Downeyho jr. za poslední dekádu. Je fakt, že toho během výše zmíněných let mimo Iron Mana moc nenahrál, takovouhle tupou roli si ale mohl odpustit. Pár vtipů a úsměvných zvířecích stereotypů se tu ovšem najde, tudíž ten ne zcela zasloužený průměr zanechám. ()

Johnny.ARN

Samoúčelné ale pozeratelné. To bolo asi prvé, čo ma napadlo. A Iron Man je podstatne lepšia voľba ako tí pred ním. Krásny vizuál, vtipné zvieratká a hollywoodske klišé a nedomyslené detaily. Presne, ako to máme radi. Úsmevná oddychovka, ktorá nemá záujem sa na niečo hrať, len chce potešiť oko a možno pripraviť pôdu pre dvojku. 4 z 5 ()

oveckaoa

Na kinoboxu tomu daly 1 z 10 a místní odborník , kterému se líbí tak jeden film s 1000 (asi příbuzný Spáčilové z Idnesu) píše jaká je to sračka realita je taková, že je to v pohodě koukatelné. Viděl jsem daleko horší rodinné filmy než tohle (Doktor Dolittle 3,4,5, nebo Ošetřovatel například). Mínus za cgi zvířatka, které jsou opravdu některé hodně hnusné (veverka vede) hned jsem si vzpomněl na tohle https://www.csfd.cz/film/268037-legenda-o-tarzanovi/komentare/. Zhruba 3-4 jsem se pousmál což je na tento tip komedií zázrak. Ten konec s tím drakem je ptákovina nevím jestli je dobrý nápad dívat se na to jak někdo vytahuje drakovi z prdele dudy a zbroje, ale zase pobavily ty mravenci to je taková blbost, že se tomu nejde nesmát. Ze zvířat baví jen husa a ara i ta veverka má ze začátku dobré hlášky. Takových 60 procent si to zaslouží. ()

ivan bohatyr

Je to takové pro mladší diváky, ale docela dobré, příjemný rodinný film, trochu legrační, ten konec nebyl zrovna dobrý, ale jinak ok, přijde mi že některé komentáře tady jsou až moc negativní. ()

MikyAff

Dolittle není tak špatný, jak by se podle místního hodnocení mohl zdát. Animace se celkem povedla a ta zvířata mají chvílemi i dobré hlášky. Downey mi tu sice trošku nesedí, ale hodinu a půl to člověk vydrží. Sice se nejedná úplně snímek, který v paměti zůstane dlouho, ale scéna s dudy na konci nejspíš ano. ()

bizz_mjc

Tyjo, takovej dětskej Indiana Sparrow, ale vlastně ňák netuším, proč tohle téma bylo zasazeno do takového příběhu, z nějž vyšla dost šílená spatlanina, nad kterou dospělák trošku nechápe. Ale děcka to odkoukala s nadšením, a o to asi šlo víc. ()

Sany33

Príbeh: Rozpráva so zvieratami a dokáže riešiť aj ľudské problémy. Herecké obsadenie: Osobne nechápem prečo sa tomu či už Downey alebo Banderas nechali ukecať. Mám oboch pánov veľmi rád a osobne ich obdivujem ale tu je to mrhanie ich talentom. Prevedenie: Deťom bude imponovať animácia zvierat a občasný gag v ich podaní. Ale keď prišlo na uvoľňovanie stolice drakovi, film v mojich očiach padol pod priemernú latku. Pocity: Film má určite dôvod na existenciu. Je milý, hravý a všade sú sýte a veselé farby a dobré nápady ako vystrihnuté z pôvodných anglických rozprávok. Nič to ale nemení na tom, že je to zabíjané trápnym humorom a detskými postavami, ktoré sú nijako nezaujímavé. Teda aspoň pre mňa. Pridaná hodnota: Veľmi ľahko zabudnuteľný príbeh. Ale na druhú stranu veľmi hravé. Mojim deťom sa to páčilo. 61% ()

lykan9

Přesto, že člověk doufal, že nová verze Dolittla bude méně bláznivá než verze z 90´ let, tak opak je pravdou. Bohužel. Film jako celek mi přišel neuspořádaný, nelogický a tím pádem nezajímavý. Dokonce ani Robert Downey Jr. a Michael Sheen se mi nelíbily, a to je mám jako herce nesmírně rád. Tento styl hraní možná zvolili proto, aby se přiblížili k těm nejmenším, pro které je tento film určen, ale jejich pitvoření už bylo až moc za čárou a diváka spíše odpuzuje. Dolittle nabízí akorát pár zajímavých a vtipných scén, ale rozhodně to není a nikdy nebude dalším dětským fenoménem. Úplný odpad to není, ale raději si příště pustím Eddie Murphyho. ()

Timak

Tak tohle je opravdu hodně špatný. Upřímně nechápu, proč do toho Downey šel a hlavně, proč to hrál takhle?! To opravdu v tom svém pitvoření chtěl být “druhý” Sparrow nebo co? Tohle bylo fakt úplně mimo. Murphyho verze je proti tomu hotové terno. ()

VanTom

Možná pro někoho, komu k radosti stačí digitální mluvící, hašteřící se zvířátka (předškolní děti?), bude tato infantilní Downeyho výprava za kouzelným rajským ovocem (= pokladem na ostrově) představovat pohodové, občas vtipné trikové dobrodružství – ve stylu rozmáchlého, rodinného "pirátského" fantasy. Ovšem tragicky nevýrazného, opisujícího kde se dá a (s)plácajícího páté přes deváté. ()

mkubalikova

Evidentně cíleno na výrazně mladší publikum, to ale neznamená, že je jedno, jestli to je nebo není dobrý film. A tohle není dobrý film. Downey se nudil, scénář vznikal za chodu, režisér většinu času nebyl přítomen. Pak dokresili zvířátka, nějak to sestříhali a vyslali do kin s přáním, ať se na to co nejrychleji zapomene. 🐵🦊🐯🐭🐻🦉50% ()

Jaro.Krafcik

Keď som už dnes dal dvojku, ktorá bola ako tak rovnaká ako jednotka, musel som aj nového Dolittla. Ktorý už nieje Eddie Murphy, ale Ironman. Rovnaké ako piráti z Karibiku? To vážne niekto môže toto porovnávať? Fakt nechápem. Škoda že som si to nevychutnal v kine a s dabingom, možno by to bolo ešte lepšie, ale aj tak ma to bavilo viac ako pôvodne filmy. Samozrejme, tie dalšie od 3 po 5ku, sa vidieť nechystám. 4* ()

dragon94

Tak takhle špatné jsem to nečekal. Trailer se mi poměrně líbil, ale tohle bylo opravdu velmi velmi špatné. Celý film je konstruován pro pobavení tří letých dětí, na čemž by nebylo nic špatného, kdyby alespoň to fungovalo na nějaké úrovni. Celý film je totálně nekonzistentní, zoufale nevtipný, absolutně ujetý a to opravdu špatným způsobem. I ty charaktery zvířat jsou velmi odfláklé, nezajímavé a nevtipné. Samotný Dolittle se snaží být cool (asi), ale je vlastně hrozně neschopný, nesympatický a nikterak inspirativní. Je to prostě celé špatně a ten konec s tím drakem ponechám raději bez komentáře, protože větší úlet jsem snad nikdy v životě neviděl. Takže vlastně nakonec jen za efekty tomu dávám 1* 20%. ()

blackJag

"PAMATUJ, MÍT ODVAHU NEZNAMENÁ NEMÍT STRACH." Nepřišlo mi to tak špatné. Divné? Jistě! Špatné? Nijak překotně, tak nějak běžně :-) Triky asi nejsou úplně top, přesto, viděli jste CHLUPATOU ODPLATU? Taky se zvířaty, ale trikově nesrovnatelné (i když je nutné uznat, oba filmy měly úplně odlišné produkční zázemí). Já třeba vůbec nepochopil, proč to Downey hraje stylem Jacka Sparrowa, to bylo úplně bizarní. Nebo scénka s drakem, větry a dudami, maximálně bizarní! Na druhou stranu i kategorie guilty pleasure je potřeba něčím krmit :-) 50% ()

psychoJoa

Zúčastnila jsem se, stejně jako Dolittle, nebezpečné výpravy na český dabing do kina a ... je to velké zklamání. Českému dabingu můžu vytknout jen umělost zvuku a nepovedený překlad, který například z "husí kůže" udělal kachninu (to mi moc vtipné nepřišlo). Ale teď k tomu, proč je film špatný, NEHLEDĚ na dabing. Podle mě se jedná o film, který je příliš primitivní i na 6-leté děti. Děj nemá návaznost, je nelogický, nedotažený, nesmyslně odbočuje... a bez sebemenšího pochopení všechno dobře dopadne. A ne, nehaním tento výtvor jen tak. Byla jsem opatrná a na základě ostatních komentářů šla bez vysokého očekávání na skvělého Downeyho. Ale i bez očekávání přišlo (velké) zklamání, málo Downeyho a primitivní slátanina bez jakéhokoliv obohacení. Tohle se opravdu nepovedlo a Robert to nedokázal zachránit, i když byl tím nejlepším, co film nabízí. A i když v originále dabují kapacity, pro mě by to celkový dojem z odfláknutého děje stejně nezachránilo! ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

Chaos na place nového Dolittla

Chaos na place nového Dolittla

15.10.2019

Premiéra odsunuta na leden příštího roku, tzv. pohřebiště filmů, do toho několikatýdenní rozsáhlé přetáčky a v neposlední řadě pověst filmu, se kterým si studio od začátku ukrojilo příliš velké… (více)