Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

B!shop

Pretty Woman neni v podstate nic originalniho, jenze je to takova skoro uz klasika romantickyho zanru a navic je jedna z nejlepsich. Romanticky komedie moc nemusim, ale na Pretty Woman se klidne sem tam kouknu. Herci jsou docela slusny, ale pozornost na sebe porad strhava skvela Julia Roberts. Proste skvela romanticka komedie. ()

emma53

Na Vivian a Edwarda asi nikdy nezapomenu. Nevím jak kdo, ale myslím, že mnozí z nás tu pohádku viděli xxxkrát. A takovým filmům dám bez váhání plnou palbu. Je jasné, že dnešníma očima bych ten film hodnotila jinak, ale tenkrát jsem ho baštila se vším všudy....ach ty svině klouzavý...to používám při některých situacích i dnes. Je to kultovka, která nezapadne, děj se co děj. ()

Boss321

V daném žánru sice klasika, ale pro mě je to nadprůměrná romantická komedie. Julia Roberts a Richard Gere vytvořili fantastické duo, na které se hezky kouká. Snímek, který udělal ze všech zainteresovaných přes noc megahvězdy a dopomohl jim k velmi rychlému rozjezdu kariéry. Výsledné hodnocení také sráží fakt, že Pretty Woman je často opakováná v televizi..... ()

Jossie

Naprosto průměrný romantický film s úplně nesmyslným dějem. Navíc v poslední době Julii Roberts čím dál víc nemusím a skoro už ani toho Gera. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já ho nelovím. Sloužím mu jen na sex." Jak romantické. Už se těším na děti, jak se zeptají na seznámení maminky s tatínkem a oni jim to řeknou tak, jak to bylo. Taťka prostě neuměl řídit Lotus, tak ho mamka odvezla, pak mu ho přeblafla a on jí za to zaplatil. Pořád to ještě zní tak romanticky? Už asi tolik ne, ale mě to stejně pořád baví, tu zábavnou romantiku v tom stejně vidím a Vivianin "kurví kroj" by neměl chybět v šatníku žádné ženy, která touží po sexu. ()

CheGuevara

Tady nejde o emoce nebo city, tohle je jenom byznys. I tohle by se dalo vztáhnout na tento film. Působil na mě stejně chladně jako celé prostředí těch finančních žraloků. Ale bude to tou mou romantickou duší, že stejně nakonec, který se držel všech otřepaných schémat a klišé, jsem se dokázal dojmout. Příjemná podivaná to určitě byla, ale trhák na mou bránici nebo moji dušičku rozhodně ne-e. ()

Pethushka

Miluji filmy s Julii Roberts a jsem ještě radši, když po jejím boku stojí Richard Gere. Nadčasová romantika, která se nikdy neokouká. Je to "vuittonka" mezi filmy... vydrží roky, miluje ji každý a snaží se jí napodobit... marně. Originál je vždy jen jeden. Perfektní hudba, scénář a styl. Film, který pobaví, rozpláče i nažhaví... nejlepší! ()

dobytek

Stupidní, kýčovitá, naivní sračka, ze který se dělá pomalu legendární záležitost. Tohle snad můžou ocenit jedině naivní pubertální pipky nebo naopak už senilní stařeny. Julia Roberts je sympatická asi jako hřebík v prdeli a Ricahrd Gere je nechutnej slizoun. Co k tomu říct? Na odpad to asi neni, ale tu 1 hvězdičku dávám se zavřenejma očima. Fascinuje mě, že Pretty woman má na čsfd takhle vysoký hodnocení. Spíš to patří někam mezi 200 nejhorších. Jinak je docela prdel, že kvůli tomuto filmu si hromada mejch známejch myslí, že kurvy se nelíbaj. ()

BadoXXII

Jsme si podobní, Vivian. Oba ojebáváme lidi za peníze...... Taká moja slabina. Podľa mňa je to jeden z najvydarenejších romantických filmov podla klasickej schémy. Nemôžem si pomôcť, ale má to šarm a sympatickú hlavnú dvojku (samozrejme aj Hector Elizondo) a Julia je krásna (asi len v tomto filme). Jednoducho film, o ktorom si myslím, že je jedným z vrcholov svojho žánru. ()

Shit

Nadprůměrná romantická komedie s perfektní Julií Roberts, která se vysílá snad každej rok a já se pokaždý dívám, i když už to znám nazapměť. Samozřejmě že to je spíš taková pohádka s typickým happy endem, ale já se prostě nemůžu pomoct, mě se na to vždycky pěkně kouká ()

flanker.27

No dobrá, přiznávám, že původní komentář a hodnocení byly výsledkem mírné rozladěnosti. Ne že bych otočil úplně o sto osmdesát stupňů, ale původní odstřel před nastoupenou jednotkou za ranního úsvitu si šlapka Vivian také nezaslouží. Ve skutečnosti je to na jedno či dvě podívání docela snesitelný kousek, i když místo Jůlinky bych si představil hned několik lepších (a hezčích) hereček. ()

Morien odpad!

(1001) Nic jiného než (pod)průměr. A vzhledem k tomu, že hlavní hvězdy filmu jsem nikdy neměla ráda, tak nevím nevím proč se zrovna z téhle "romkom" stal takový kult. Například Přes palubu! od stejného režiséra s Goldie Hawn a Kurtem Russelem se mi líbí stokrát víc a je i přibližně tolikrát vtipnější. ()

choze

Roztomilá romantická pohádka pro dospělé kombinující Popelku s Pygmalionem a povýšená především perfektními herci a vtipnými dialogy a hláškami na klasiku. ()

Sarkastic

Tak tohle je moje srdeční záležitost. Skvělé výkony 2 hlavních protagonistů, naivní, ale milý příběh a samozřejmě happy end. Nesmím zapomenout se zmínit o řediteli hotelu v podání Hectora Elizonda, měl zde velice příjemnou roli. A navíc skvělá píseň od Roye Orbisona. Hodnotím 5* a za tím si stojím. ()

Gilmour93

„Pretty Woman, walking down the street.“ aneb prostitucí ke zlaté kartě MasterCard. Společensky docela nebezpečná rádoby vtipná romance, poskytující děvčatům jednoduchý návod pro výběr finančně zajištěného partnera. A tragédií je, že ono to fakt funguje! Neustálým opakováním v televizi vyprchaly z té slaďoučké limonády i poslední bublinky humoru, nicméně upřímně přeji zarytým fanouškům My Fellatio Lady vychutnání si další reprízy o svátcích vánočních. No a já raději mrknu na komerčně neúspěšné pokračování Divorced Woman, kde začnou tahanice o majetek, vzduchem létají talíře i nadávky a půlí se bílý kůň prince Edwarda.. ()

TeeAge

Svižná záležitosť, ktorá svojou úprimnosťou môže len príjemne prekvapiť. Pôvodný kúsok zo žánru, ktorý dal námet pre ostatné, stokrát opakované pokusy o romantický, a pritom jedinečný film. ()

genetique

Romantika, ktorá zaberá dodnes. Ak neviete, aký romantický film pustiť svojmu novému objavu - stavte na túto klasiku, nemáte čo pokaziť. A navyše ani o humor nie je núdza. 80%. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda