Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Hakha

Stydím se za to, že až nyní jsem poprvé zhlédl Pretty Woman. Je to naivní pohádka, která je už při setkání hereckého páru jasná jak skončí a film provází mnoho klišé, ale i tak je to velice pohodový film na který se příjemně dívá a uteče jak voda. Julia Roberts zde byla roztomilá a je to snad první film, kde mě opravdu nevadila. Film navíc provádí velice příjemná hudba a herecké obsazení, takže moje hodnocení 4 hvězdičky... ()

zelvopyr

.... a ty desetisíce pubescentních američanek, co se hned po tomto náborovém filmu daly nadšeně na dráhu prostituce .... No nic, film je řemeslně výborný, ale morální poselství tedy fakt trochu divné :-) (a mám na mysli i to, že správní hoši přeci nedělají bezohledný byznys, ale stavějí za každou cenu velké lodě, i když tím dělají vrásky daňovým poplatníkům apod.) ()

Eliott

Přestože nejsem velkým příznivcem romantických komedií, tak tohle na mne zapůsobilo moc hezky. Ano stačí vidět pouze jednou. ale film je pěkný a docela i vtipný. Za mě 90% v tomto žánru. ()

Ainy

Film hodnotím podle toho, když jsem ho viděla poprvé a to bylo už hoooodně dávno a byla jsem mladou puberťačkou ;-) Samozřejmě, že se mi líbila tenkrát jak Julia ale hlavně Richard Gere :-) Líbil se mi nápad, děj, hudba, romantika prostě všechno ;-) (mezi námi, dnes bych si ho nepustila a nedívala se na něj, možná jen za zlaté tele) ;-)) ()

hellstruck

Špatnejm věcem se věří líp.. Preferovala bych původní koncept sociálního dramatu o prostitutce, která má problémy s kokainem :-) Ale k filmu konkrétnímu; je to opravdu pěkná pohádka, asi tak jako ta o Popelce. (Žánr "pohádka" zde chybí, když už jsme u toho), ale je to klasika a přestože je to nevěrohodné, je to velice podmanivý příběh, který baví i po několika letech. ()

Kaka

Komu se nelesknou oči nostalgií, není mu skutečně pomoci. Pretty Woman je šablonovitý, předvídatelný a plný romantického klišé, ale je natolik zábavný, upřimný a má tolik skvělých scének a gagů, že ho jednoduše nelze hodit do pytle s ostatními, leckdy dosti pofidérními romantikami. Gere je šarmantní elegán, Roberts roztomilá buranka - dokonalý casting, výtečné herecké výkony. Trefně zvolená hudba a kulisa západního velkoměsta jsou rovněž to pravé ořechové. Časté reprízy našich televizních stanic tento film bohužel u diváctva dosti degradují a přitom za to snímek jako takový vlastně vůbec nemůže. V dnešní době už rozhodně nezopakovatelný kousek, který zaujme svou neškrobeností a jednoduchým, avšak příjemným aromatem vtipu a nadhledu. Sny se plní a ne že ne. ()

Spiker01

Pohádka, která nestárne a naopak zraje jako víno. Neuvěřitelně svižná a zkušená Marshallova režie (nechť je mu země lehká) a životní role Gera i Roberts. Pretty Woman mám s každým zhlédnutím radši a radši. ()

sud

Film ze stejného rodu jako "Duch" nebo "Hříšný tanec". Romantické přeslazené limonády, které jsou bohužel velice často opakované v našich televizích. "Popelkové" téma se poměrně povedlo, navíc se slušnými hereckými výkony půvabné Julie Robertsové a charismatického Richarda Gerea. Okoukaný, ale i tak poměrně koukatelný slaďák. ()

castor

Rozhodně můj nejoblíbenější kýč. Neodolatelné scény i dialogy znám nazpaměť, ale tuhle porci pohádkové romance si kdykoliv s chutí zopakuju. A rozhodně se za to nestydím. Výsledek udělal z neznámé Julie Roberts hvězdu a solidně překopal pravidla romantických komedií. V úspěch nicméně nikdo dvakrát nevěřil, možná to naznačuje i fakt, že vedle J.F. Lawtona najímali množství scénáristů. Výsledná podoba se upravovala, přepisovalo se i během natáčení. A na place se pracovalo nejen s finální verzí, ale i s tou původní – podstatně chmurnější – což je vlastně velká výhra, že to dopadlo tak luxusně. Protože všechno v tomhle absolutním kýči začalo na hollywoodské uličce hanby plné dealerů, šlapek a nesplněných snů. ()

MM_Ramone

"Pretty Woman" nikdy na mňa nedokázala zapôsobiť. Skúšal som to s ňou viac krát a nič. Nezáujem, nuda. Zdá sa mi to desne škrobené. Richard Gere ešte ako tak ujde, ale Julia Roberts mi je miestami až protivná. To mala byť pekná, pôvabná žena? No, na mňa tak veru nepôsobila. Nikdy som nevedel prísť na chuť jej hereckému prejavu. A to ako pojala svoju postavu v tejto romatickej komédii ma ešte viac utvrdilo o tom, že určite nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené herečky. *** ()

kulyk

Kolik z nás stojí každý den na štaflu před hlavasem a čeká na svou životní lásku, která nás vysvobodí z koloběhu nitrožilní a nitrořitní aplikace. Richarde, kde jsi....zatím mě dráždí hemoroid jen ty ,,svině klouzavý". ()

Niktorius

Pretty Woman není tak trapná, jako ty odpadní americké romantické slaďárny, zato je naprosto směšně naivní a vnitřně kýčovitá až na kost. A bohužel, i toho vtipu je tam pomálu, pokud počítám ty vtípky, u kterých se opravdu zasmějete a ne jen cítíte, že tady jste se asi měli zasmát...50% ()

freddy

Tak tohle je klasika, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi. Romantická komedie, jejíž kvalit a originality hned tak nějaká jiná romantická komedie nedosáhne. Možná jsem sentimentální, ale mne se to líbí. Je to prostě úžasný film, který se stal pojmem. Bez diskuse dávám pět hvězdiček s konstatováním, že tohle je prostě unikát a baví mne to a každý rok o Vánocích se na tenhle film těším jak malé děcko a dychtivě ho hledám v TV programu a když ho najdu, tak se zaraduji. Hraničí to až se šílenstvím, ale opravdu mne tenhle film baví. ()

pepo

Bolo by zaujímavé vidieť sfilmovanie pôvodného scenára, ktorý mal od ľahkej romantickej komédie rovnako ďaleko ako hlavná postava k počestnosti. Drsná dráma, v ktorej mala byť hlavná hrdinka závislá na kokaine, sa v rukách štúdia Walta Disneyho zmenila na variáciu Popolušky. Julia Roberts a Richard Gere so svojou vynikajúcou chémiou, milý humor a sladká romantika očarili divákov po celom svete. Vznikla snímka, ktorá doteraz slúži ako predobraz svojim nasledovníkom a vracajú sa k nej aj ďalšie generácie divákov. Jednoduchá, príjemna a presladená zábava. ()

Xmilden

Hříšný tanec a Pretty Woman jsou dvě naprosté romantické jistoty, které si musí každý správný chlap, pokud to někdy myslí se ženami opravdu vážně, za svůj život dát. Hezkou holku znám už obrovskou spoustu let a v každé dekádě na mě působí zcela jinak. Dneska si všímám nejvíc toho, že on ten Edward vlastně není ani moc sympaťák a je mě trošku s podivem že zrovna do něj se Viv dokáže zamilovat. Holt pohádka ze života zlatokopek aneb návod na to že i když jste šlapka nemusíte nutně šlápnout vedle, když ví kde v Hollywoodu bydlí Stallonovi. 80% ()

Phobia

V žánru romantických komedií jde možná o špičku, ale já na tyhle přeslazené, rádoby vtipné limonády prostě nejsem. Podívat se na to dá... jednou:-) ()

lesumir

Nestarnouci klasika s krasnou prostitutkou Jilii a fesakem Richardem Gerem se zapsala do dejin jako nejsladsi a komedie pod sluncem. Ale no a co? Tenhle film se snazim videt pokazde, kdyz na Vanoce bezi a porad jsem spokojen a vzdycky mi vylepsi naladu a uplne citim curk v zubech a ja sladke rad :) 10/10 ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda