Volání divočiny vypráví příběh Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Jeho život se však rázem změní ve chvíli, kdy je ze svého domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně. Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení. (Cinemart)

luka4615

Nádherné reálie Aljašky, plně digitální smečka psů s lidskou mimikou a prostince nudný příběh, který nezachrání ani tradičně skvělý Harrison Ford. Snímek The Call of the Wild se zkrátka moc nepovedl, přičemž za to paradoxně může nejvíce právě přemíra digitálních efektů, díky nimž celý snímek vypadá jako laciné omalovánky plné přepálených barev. Škoda. „Some say that's the legend. Not so. You see, I knew him once, when he was just a dog at a men side. And even all this land is his, every summer, when he comes down to the valley, he remembers kind hands and old masters... before he went to his own... became his own master... before he heard the call.“ ()

Lacike

Mám rád filmy o psoch, ale v tomto nebol ani jediný. Namiesto toho tu bol nejaký digitálny šašo, ktorý robil grimasy jak retardovaný a malo to byť akože vtipné. Nebolo. Úplne tým zabili to najpodstatnejšie, čo vie každý pes dokonale a to smutný psí pohľad. Celý film je strašne CGI, takže sa síce dočkáme množstva dobrodružných scén v divočine, ale keďže pôsobia umelo, tak postrádajú napätie. CGI pes mi bol tiež ukradnutý a Ford tu má prekvapivo málo priestoru. Namiesto neho tu majú dosť priestoru multi kulti černoch a nejaká ženská. Nedávny Togo ma tiež príliš nenadchol, ale vzťah pán - pes tam fungoval oveľa lepšie. 4/10. ()

ScarPoul

Pamätám si, že keď som ešte chodil na strednú, Volanie divočiny bolo mojou obľúbenou knihou. A celkovo som vtedy hltal od Londona všetko, čo som mohol. Myslím si, že dnešná doba nepraje takým príbehom. Tá drsnosť sa už nenosí a na to aby sa to spravilo dobre a možno s umeleckým presahom, by bolo treba veľa peňazí a odvážlivcov. Každopádne treba povedať, že toto má s Londonom spoločného len pramálo. Na druhú stranu sa toho Sanders chopil s gráciou. Jeho skúsenosti na poli animovaného filmu mu pomohli dodať emócie tam, kde treba, s tým, že si na to ako divák pomerne ľahko zvykneme. No a čo, že väčšina zvierat sa tam nespráva úplne normálne a majú skôr ľudské rysy ako empatia a pochopenie. V rámci príbehu, ktorý sa tu namixoval je to skvelý spôsob ako najmenším sprostredkovať potrebné myšlienky a pri trochu šťastia im aj priblížiť lásku k prírode. A v tomto smere je film funkčný, aj keď by sa mu mohlo vyčítať kadečo. Je o putovaní, nepôsobí strnulo alebo ťažkopádne, stále sa tam niečo deje a a ľudské postavy tu pekne sekundujú tým animovaným. Je to taká chuťovka. Viem si predstaviť, že ako dieťa by som to žral. A Ford si to zjavne užíva. Teraz už len nájsť taký zrub pri rieke a znova sa začítať do Londona. To by bola spokojnosť. ()

corpsy

Bombastická podívaná pre veľké plátno, kam takto rozmáchle filmy stále patrili ( a dúfam, že stále budú ). Takže v prvom rade ľútosť nad tým, že som ignoroval jeho kino premiéru. Síce digitálna, ale starosvetsky ladená zábava o priateľstve a o uvedomení si hodnôt a priorít v našich vlastných životoch. Dobrodružstvo, ktoré má síce svoje nedostatky, ale pôsobí príjemne a vie rozhodne vykresať rôzne emócie. A ďalší dôkaz toho, že Harrison Ford je v stále dobrej kondičke a ja stále dúfam, že si opäť raz nasadí na hlavu svoj ikonický klobúk. ()

TomX2

Filmy o psoch vo mne väčšinou dokážu evokovať veľmi pozitívne pocity a v nejednom prípade dojať, avšak tento prípad je akousi výnimkou. Pár príležitosti ma dojať tu síce bolo, avšak scény vždycky skončili skôr, než sa vôbec k niečomu dobrému priblížili. Je to škoda, keďže z vizuálneho hľadiska je film naozaj nádherný (krásna príroda, fajn kamera, dobré efekty), má pekný soundtrack a fajn Harrisona Forda. Vo filme však bohužiaľ chýba to najpodstatnejšie - psy. Digitálni psi síce sú spracovaní naozaj dobre, avšak sú strašne neprirodzení (prudké pohyby, neprimeraná výška, nie veľmi dobrý kontrast medzi tieňom a svetlom) a skutočného psa nikdy nenahradia. Naviac, príbeh som si vedel predstaviť aj omnoho lepší a dobrodružnejší, antagonista je totálne hrozný a film sa mi začal páčiť až po príchode poštára, pričom po jeho odchode sa málinko zhoršil. A ani keď si Buck nájde svoje miesto a zažíva pekné chvíle so svorkou ma nijak emocionálne nenadchli a nevytiahli zo mňa ani radosť, ani smútok. Rád by som dal tretiu hviezdu, no nemám inú možnosť než nechať tie dve. ()

Paxxx.cz

Filmy se psy mám rád - todle je taková pohodovka co poměrně rychle utíká. Co mi ale nesedlo je CGI pes a trošku klišoidní příběh, nicméně menším dětem se tento film nejspíše bude líbit a přidají si nejspíše jednu hvězdu...6/10. ()

Bakllazaan

Přestože to bylo všechno digitální, tak to nedopadlo tak hrozně, jak jsem čekal. O dost lepší zážitek, než unylý Togo s Williamem Dafoe, který má na csfd 81. Tohle má o něco pohádkovější atmosféru i kulisy, ale Togo, ač realističtější, trpěl hluchými místy a místy hrozně kýčovitými efekty. Poznámka s kýčem může v souvislosti s tímhle digitálem znít divně, ale tomuhle filmu hodně pomohla kamera Kaminskiho. Takže i když jsem oba filmy hodnotil za 3, tak v tomto případě je to rozhodně tři a půl. ()

k4n9ur

70% Hezky se na to koukalo. Film dobře utekl. Omar Sy byl sympatický a Harrison taky. Samozřejmě animovaní psi nejsou tak přirození, ale to mi nevadí, když si uvědomím, že aspoň nebyl žádný živý tvor zneužitý, teda maximálně mohl být nějaký člověk ale to asi ne a to by bylo o něčem jiném. Šmejd filmu byl jaksepatří skutečně šmejd až jsem si na něj pomalu brousil kudlu. Film byl takový putovní, takže se podle toho scénář odvíjel a já jsem čekal že se třeba Buck zase shledá se svojí smečkou nebo se vrátí do svýho domova, kde si ho snad začnou víc vážit, ale asi to takhle bylo lepší. On už si nějak poradí když už se ujmul svýho postavení a vyzkoušel si život v divočině. I když takový pes potřebuje spíš pána než psí smečku. Ale přece jenom z vlka toho má v sobě pořád dost. Film měl krásnou atmosféru a krásnou zimní krajinu. O dojetí taky nebyla velká nouze. Jen zřídka jsem něco nepochopil nebo mi něco nesedlo. Dalo by se něco vytknout, ale tak už to asi chodívalo a nejspíš to tak bylo i v knížce. ()

ArsenalEagle

O tom, že Harrison i ve svých skoro 80 letech může hrát vitální padesátníky, se nemusíme ani bavit, to je prostě holý fakt. Omar od kolečkového křesla přesedlal za psí spřežení. Příběh je jak od Disneyho, je to pohádka. Hezká pohádka s několika smutnými okamžiky a s krásnou přírodou (o které mám trošku pochyby, že je víc než jen pouhou zelenou plachtou). Asi největší problém mám s digitálními zvířaty, u vlků to ještě šlo, ale u psů u to místama vážně nepovedený CGI bordel - respektive... ono to vypadá fakt hrozně hezky, jenže u filmu, který se alespoň trochu snaží tvářit reálně a drží si dobrodružnou notu, je prostě pes, který grimasami a občas i vzhledově připomíná Scooby-Dooa, maličkým trnem v oku. Ale věřím, že si své fanoušky rozhodně najde, já k tomu vlastně taky nemám až tak daleko a určitě to nechci schazovat. Navzdory malým očekáváním jsem ale opravdu mile překvapen, protože ač na pár škobrtnutí jde o skutečně dobrou rodinou podívanou s výborným tempem a krásnými momenty. ()

Lukrecie

Prima oddychovka 😉 úchvatná příroda. Celkem rychle mi došlo, že zvířata jsou digitální. Vůbec mi to nevadilo, protože vypadaly a chovaly se velmi reálně, přirozeně a autenticky. "Nevozíme poštu, vozíme životy, lásku, naději." ()

Alementina

Objektivne 3,5, ale je to film, na ktery se muze divat cela rodina od nejmenších po ty stařešiny a nikoho to neirituje a je to příjemně strávený čas. Vubec mi nevadilo, že byl Buck digitalni, za mě dobrá práce., tohle si zaslouží se dostat do červených čísel, takže svým hodnocením snad pomohu změnit těch současných 69%. ()

slunicko2

Čekal jsem chlapské dobrodružství podle Londona a dostal jsem lacinou vysmátou pestrou disneyovku. 1) Mé obavy se naplnily. Když jsem se dočetl, že Buck je digitální, hned mi to připomnělo stejné pojetí Knihy džunglí. A bing ho, je to tady. Specifická atmosféra Londonových románů je pryč._____ 2) Jako kdybyste si koupili lístky na Rolling Stones a místo nich na podium nastoupile Česká filharmonie. Jsou to špičkové muzikanti, hrají krásně, ale na ně jsem nepřišel. Čekal jsem chlapské dobrodružství podle Londona a dostal jsem lacinou vysmátou pestrou disneyovku._____ 3) Kdyby tvůrci chtěli být poctiví, oznámí to předem. Máme pro vás velkou, globalizovanou, rasově a genderově "korektní", pohádkovou podívanou s digitálními všechápajícími psisky. Čekají vás velkolepé trikové záběry a silný tah na slzné kanálky. ()

Colby Sawyer

Ačkoliv Volání divočiny vypadalo jako předigitalizovaná pohádka pro celou rodinu, ve výsledku jsem viděl hodně fajnový dobrodružný film s velice sympatickým pejskem v hlavní roli. Samozřejmě film je někdy digitální až moc a některé scény by šly natočit i bez green screenu, chování postav i některé zvraty jsou hodně prosťoučké, ale to filmu velice rád odpustím, protože ve výsledku to je velmi dojemná podívaná. Narozdíl od většiny filmů se zvířaty se tvůrci nesnaží za každou cenu diváka rozbrečet, ale nechávají ho, aby si Buckovo dobrodružství zažil společně s roztomilým hafanem. Volání divočiny je nejsilnější ve scénách, kde se Buck žene kupředu, jednak ty scény vypadají krásně a druhak mají výbornou atmosféru mrazivého severu. Nebude z toho nová klasika (už jen kvůli tomu rozpočtu to bude finanční propadák), ani to nebude něco, na co by se dlouho vzpomínalo, ale povedený film to rozhodně je a pokud má člověk rád dobrodružství a psy, tak Volání divočiny je dobrá volba. ()

dom156

Spisovatele Jack London mám velmi rád a spolu s kombinací s obsazením v čele s Ford a Sy jsem musel na tento film zajít do kina. Mě jsem možnost shlédnout zajímavý příběh, kterým neurazí ani pořádně nenadchne. Digitální souputník vypadá dobře, ale o proti Lvímu královi, bylo vidět, že rozpočet je menší a není ta SGI tak dokonalá. Jako film k večernímu flákání, či v době karantény se hodí. ()

Trevor

Tentokrát budem pri svojom hodnotení trochu viac zhovievavý a ako správne podotkol aj najväčší filmovy odborník z kategórie do 21 rokov trochu ovplyvnený aj Harrisonom Fordom. Prehliadnem nielen Bucka ale aj ostatných počítačom vytvorených psov aj trochu uponáhľaný dej a na chvíľu sa vrátim do čias leď som ako dieťa hltal knihy ako Volanie divočiny, Poklad na striebernom jazere, Biely tesák či troch patráčov. Úprimne v kine pred korona krízov to mohlo vyzerať ešte o niečo lepšie ale tých cca 70% je relatívne objektívnym zhodnotením kvality tohto filmu. Vlani v tomto čase som mal za sebou už 18 návštev kina, tento rok 3 a aj keď to do istej miery ovplyvnila aj pandémia, už pri prehľade premiér na tento rok som pochyboval či sa dostanem aspoň na úroveň 11 návštev kina. V roku 2020 totižto aj Volanie divočiny bude patriť medzi tie lepšie filmy ()

PP66

Co mi to udělali s klasikou od Londona?... tak polidštěnej příběh psa včetně blbejch grimas, až se mi chtělo brečet... to ani Ford, ani krásná příroda nezachrání... ()

Vědma

Tohle je příběh od Jacka Londona. Krásný. O skutečném psovi. Není podle mě dobré z toho dělat pohádku se psem, který dělá věci, které by skutečný pes nezvládl. Já si pořád ještě na tyhle poloanimáky nemůžu zvyknout. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu