Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

gogos

McTierman to dokázal! Ani napotřetí další dobrodružství Johna McClana absolutně nenudí. Psychologie postav je prakticky pryč (až na Ironse) a ze Smrtonosné pasti se stala čistá nahláškovaná akce. Samuel L. Jackson jako sparingpartner exceluje a Bruce Willis je tradičně úžasnej. Na svou dobu obří rozpočet je znát na každém kousku filmu. Kamera je skvělá, střih taktéž, hudba ucházející. Celý snímek má výborné tempo a ani na moment nenudí. Litovat lze snad jen poměrně nešikovného závěru. McClane je zkrátka legenda a i když třetí díl kvalit prvního nedosahuje, pořád se jedná o výbornou a řemeslně skvěle zpracovanou nahláškovanou akční podívanou, která ani po 18 letech neztrácí nic ze svého kouzla. Jasné 4* a "Dneska nezavřu ani stánek s buřtama, jakej tu mám fofr!!!" ()

kaylin

Bavilo mě to stejně jako dvojka, a to hlavně proto, že se vracíme k dění z prvního filmu. Jeremy Irons by klidně mohl být filmovým bratrem Alana Rickmana, oba jsou výborní záporáci. Město, tedy mnohem větší hřiště, Johnovi sluší a umí se zde otáčet. Samuel L. Jackson je dobrý přicmrndávač. ()

suicide

Proč opouštět žánr, který se líbí? Proč opouštět postavu, kterou mají lidé rádi. A proč nějak výrazně měnit schéma? Normálně bych odpověděl: No přeci, abychom nesnížili kvalitu! Ale Smrtonosná past je jiná, kdyby se změnila, nebylo by to ono. Dobře, uznávám, že John se nyní nepohybuje na jednom uzavřeném prostoru, ale přesto je zde snaha o příklon k jedničce - v hlavním padouchovi mimojiné. Na Smrtonosné pasti jsem si právě zamiloval všechno - dokonce i to, jak hlavním Johnovým "kamarádem" musí být realistický černoch... ()

topi

John Mc Clane opět v nabušené akci, jeho kolegou je Samuel L. Jackson a oba trousí hlášku za hláškou a s teroristy se vůbec neserou. Tentokrát proti Mc Clanovo stojí záporák Simon Gruber, bratr Hanse Grubera, kterého Mc Clane v jedničce vyhodí z mrakodrapu. Perfektní byla Simonova partnerka, která za celý film nepromluvila jediné slovo a její výraz ztvárňoval opravdovou svini. Vůbec všichni padouši vypadali opravdu jak pořádní grázli, snad jen hlavní záporák Jeremy Irons se do té role příliš nehodil. Škoda i rychlého závěru, který nemá tu pravou gradaci předchozích dílů. Jinak ale super akční podívaná, které se po prvním dílu opět ujal můj oblíbený režisér John McTiernan. ()

Rakosnicek77

Willis a Jackson, jsou v tomhle díle akční série o nezničitelném poldovi Johnu McClainovi, rovnocenými parťáky. Film standartně nepostrádá nákladnou akci, osvědčený a osobitý Willisův humor, ale tak něják už to má vše klesající tendenci! Zápletka s vykradením Wall Street a odvezení zlatých rezerv na korbách flotili náklaďáků za bílého dne, je už opravdu trochu přitažené za vlasy! Sice je pravda, že slovíčko "trochu" dostane v dalším díle naprosto jiný rozměr ( vrtulník sejmutý autem) nicméně už tady, to začalo jít celkem strmě dolů! ()

ben666

Tohle není růžová sukně ani lesklá kabelka pro ženský = tohle je akční nářez s výborným tempem a akčními scénami pro nás chlapy.Dechberoucí scény s opět (oblíbeným) akčním Willisem. ()

slunicko2

Pořád ještě dobrý akční film. 1)  Dvojka byla lepší než jednička, trojka je zatím nejhorší. Vtipů a hlášek je podstatně méně, zápletky jsou jasné od začátku. Hypertrofovaným akcím by slušelo zkrácení tak o půl hodiny. Ale pořád je to dobrý akční film._____ 2)  Druhá půlka stejně jako u předchozích verzí je trochu lepší, ale na čtyři hvězdičky nestačí. ()

stration

Perfektní začátek, opět skvělý Willis a Samuel, parádní akce, skvělá kamera a dynamická režie. Naproti tomu možná příliš překombinované a chabý Irons. ()

Thomassi

Yippee Ki Yay po třetí. Bruce Willis znovu bojuje proti parchantům, kteří ale jednoznačně nevědí, co je čeká. Tentokrát Bruce běhá po celým New Yorku a odstavuje jednu bombu po druhý a velkým bossem není nikdo jiný než Gruberův bratr. Naprosto mě uchvátil děj. Hledání odpovědí na nejrůznější hádanky a a to ještě v brutálním spěchu. A právě proto má film spád, který se zastaví až po dvou hodinách. Ono by to ani dřív nešlo, protože by jinak byl Bruce rošmelcovanej po celým Manhattanu. Co do obsazení se jedná o nejlepší díl série. Samuel L. Jackson skvěle sekundoval a s Brucem tvořili dvojku, která láduje celý film nepředstavitelnýma hláškama. A Jeremy Irons jako padouch taktež precizní. Sečteno a podtrženo, po prvním dílu jasně nejlepší McClaneovka. ()

Derek

skvelé zavŕšenie (?) vynikajúcej série. willis dostal silného konkurenta v podobe vynikajúceho l. jacksona. celkovo skvelý dojem kazí trochu mierna rozvláčnenosť tejto časti...___... povodne 4* zvysujem na 5 a to z dovodu, ze to je pravdepodobne posledny bombasticky film geniusa akcnych filmov mctiernana a i po tych 10 rokoch je to akcny film par excelance (co sa o inych filmov z pred par rokov povedat neda)...___... tak vcera (9.2.2013) som si tretiu smrtonosnu past pozrel opat a musim skonstatovat ze ma blizo ku genialite povednej prvej casti, ktora nielenze definovala zaner akcneho filmu pre najblizsich 20. rokov, ale i vytvorila akcneho hrdinu ktory namiesto toho aby bol neznicitelny a mal v zalohe nekonecne mnozstvo zasobnikov a streliva, dost casto krvaca, snazi sa vyhybat stretnutiam a musi setrit olovom. kto iny ako sam velky john mctiernan sa vratil na poziciu rezisera a je to hned vidiet, mctiernanov styl rezie milujem a musim povedat ze je to i hlavny dovod preco tretia cast posoby stale sviezo. mctiernan tu predvadza svoje prednosti, kde najhlavnejsia je rezia akcie. ako som uz raz povedal, john sa nesnizuje k zbytocnej exhibicii so strihom aby vytvoril pocit frenetickosti a akcnosti (o co sa snazi viacero mladych reziserov, ktori navyse i casto zlyhavaju, co ma za nasledok neprehladnost a dezorientaciu), ale robi presny opak a to minimum strihu, vyziva sa v plynulej kamere ktora namiesto epileptickosti dodava na dynamike a je vacsinou v sustavnom pohybe, cim vynikaju i sceny v ktorych sa viac menej nic nedeje, napriek tomu z nich srsi adrenalin a citit napatie (zamerne sa zamerajte na pocet prestreliek ci mrtvych zaporakov, nie je ich viac ako 20 ale i tak sa cely cas stale nieco akcne deje)... druhou velkou devizou trojky je kamera od petra menziesa juniora. mctiernan mal vzdy dobru ruku na svojich kameramanov, takze kazdy jeho film ma typicky nezamenitelny feel a jeho typicky look. menzies nielenze nepotrebuje nijake zbytocne filtre ale hlavne dost casto pouziva steady-cam a celkovo ma film pocas celej dlzky civilny az dokumentaristicky feel (ktory je inspirovany roznymi rezisermi ktore svoje filmy zasadzuju v New Yorku ako napriklad woody allen, ci spike lee a hlavne vdaka tomu patri velke jablko medzi dalsiu postavu v deji ako i u ich filmov)... napriek tomu ze scenar nebol povodne urceny pre tuto seriu, ale povodne mal byt sucastou inej 80kovej serie od joela silvera a to LETHAL WEAPON, urcite upravy a piplanie sa s nim su dostacujuce aby splnali poziadavky pre seriu dia hard. dost ludom vadi fakt ze trojka die hard sa neodohrava v uzavretom priestore ako prve dve casti, ale s tym musim nesuhlasit, lebo pocas celeho filmu ma film pocit jednoty a urcitej geografickej celistvosti. jedinu vytku mam k finale ktore potom ako sme pocas celeho filmu bombardovany napadami vyprcha tak trocha do stratena a obcas si scenaristi pomahaju az prilis velkymi nahodamy. willisov mcclane nema nikdy pre hlasku daleko, ale zaroven je to stale ten isty, zivotom okopavany, policajt bojujuci nielen s opicou ale i s niekym komu lezi v zaludku. popri bruceovy dalej hviezdi samuel jackson ako rasista zeus (nedobrovolny pomocnik) a jeremy irons ako dalsi z podarenej rodinky grueberovcov (i ked na svojho filmoveho brata alana nema)... v priamom porovnani s najnovsimy akcnymi filmami die hard with vengance nici konkurenciu poctiovou akcnou filmarcinou, ktora sa ani po bezmala 20 rokov neopozerala a predstavuje jeden z vrcholov johna mctiernana... () (méně) (více)

JohnMiller

John McTiernan si zobral Tretiu Smrtonosnú pascu do vlastných rúk a stvoril ďalšie peklo!!!! Fantastická nekompromisná akcia. Drsné hlášky výborne vybraté postavy ako záporák Jeremy Irons alebo Samuel L. Jackson. Drsnejšie a krvavejšie aj keď jednotka je jednotka musím uznať že jej trojka riadne šľape na päty. Nespútané naháňačky prieč celým zaplnením mestom sú nezabudnuteľné . Vyzdvihnem ešte vynikajúci finálny súboj John VS. Helikoptéra. ()

dom156

Další díl mého oblíbeného policisty z NY. Tentokrát a k mému překvapení se děj odehrává v NY. Zasazení Jackson filmu přidalo takové zvláštní koření, které nejde moc dobře popsat. Opět zde jsou velmi zajímavé dějové kudrlinky, které už mě moc nepřekvapovaly po shlédnutí druhého dílu. Druhý díl mi přišel o malinko lepší než třetí, ale i tak je to stále velký kus kvalitní filmové práce, která je zde vidět. Velmi doporučuji. ()

Skip

Chvílemi to bylo až moc překombinované. Jistá přímočarost by tomu slušela víc. Ale jinak naprostá spokojenost. Vždyť už úvodní výbuch je lahůdkový. A pak dál a dál s dobrými hláškami a pernou akcí. Jen ten Jeremy Irons mi tam prostě neseděl. ()

Colonist

Třetí díl se od těch předchozích dosti liší. Je jasné, že zápletka "jsou tu další Vánoce a John McClane musí znovu zachránit svou ženu před teroristy" by už nefungovala, a tak museli přijít s něčím novým. Kdyby se Willisova postava nejmenovala McClane a nebyla by tu paralela s prvním dílem v podobě bratra Hanse Grubera, mohl se tento snímek klidně jmenovat jinak a nic by se nestalo. Tím však nechci říct, že by trojka dělala předešlým dílům ostudu, to vůbec ne. Je to pořád napínavý, akce je bombastická (doslova) a Bruce Willis se v hláškování a fuckování předhání se Samuelem L. Jacksonem. Ti dva vytvořili skvělou dvojku. Na pět hvězdiček to už ale přeci jen není, děj je poněkud překombinovaný a Ironsův záporák mi nesedl. ()

kajas

Naštěstí lepší než dvojka, jinak bych tuhle sérii asi zatratila. Bruce a Samuel skvěle perlí a Jeremy byl slušný záporák. Bavila jsem se a John McClane se pro mě stal kultovní postavou filmové historie. ()

Aleee89

Smrtonosná past je tu už potřetí a mě stále baví. Bruce Willis dodává celému filmu šťávu, jeho John Mclane je prostě sympaťák, na kterého vás baví se koukat. Zde se objevil i partner, se kterým se hezky špičkuje, v podání Samuela L. Jacksona. Je to sice potřetí, takže více méně dost podobný scénář, je to místy dost přitažené za vlasy, ale mě ještě i přese všechno nepřestalo bavit se na to dívat. Pohodový akční film. A že se mi líbí akční film, to už je co říct, protože jako žánr to rozhodně nevyhledávám. ()

L_O_U_S

Za efektivní jedničkou a dvojkou tohle pokračování určitě pokulhává. Začátek vůbec nebyl špatný a „rasistické“ pošťuchování Willise a Jacksona mě bavilo, od scény u fontány mi to ale už přišlo nezajímavé, dějově rozházené a nijak napínavé. Nevím, jestli se mám vůbec pouštět do dalších dílů. (1 133.) ()

Petroff

Se zpětnou optikou tenhle film beru čím dál víc na milost, ale minimálně 10-12 let jsem tomu nemohl a nechtěl přijít na jméno. Z mrakodrapu, což byl úplně uzavřenej prostor... a následně letiště, který prostě taky bylo ekosystémem samo pro sebe, tu tentokrát Bruce Willis pobíhá po půlce New Yorku za doprovodu vykulenýho Samuela Jacksona... Ne snad, že by John McLane byl v předchozích dílech nějaká měkkota, ale v drsňáka se vypracovával, tady je to od začátku podávaný tak, že John je k zachraňovavání čehokoli a kohokoli prostě stvořenej a hlavní loupežník si ho tu už vysloveně vyžádá, prostě aby odlákal pozornost. Za 3 *** ale jo, pořád je to áčko a celkem po právu Megafilm na Nově, Jojke... nebo nějakým podobným médiu ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014