Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

lobo87

Pripadalo mi to, akoby McTiernan skombinoval Votrelca so Schwarzeneggrovým Komandom, prihodil k tomu populárneho Weathers a vznikol Predátor. O poznanie slabší od Votrelca, ale zaujímavý, akčný, v duchu najlepších Arnieho filmov. McTiernan si zaslúži uznanie, lebo priviedol na filmové plátno dve legendárne postavy - Predátora a Johna McClanea. Arnold v top forme a jeden z kultových filmov... 75% ()

Ados12

Doufal jsem, že to bude zajímavější než Vetřelec, který mě nudil. Je to o něco lepší a zajímavější, ale pořád jen slabé 4. ()

kobras5

Nejsem zrovna příznivec těchto filmů, proto také takovéhle hodnocení. A navíc je zde i Schwarzenegger, kterého jakožto herce fakt nemusím a pokud to jde, vyhýbám se filmům s ním, jak to jen jde. Akce zde určitě nechybí a příběh to má také, ovšem strašně mi tu chybí to správné kouzlo, které od filmu očekávám. Film ve mně nedokázal vyvolat vůbec žádné emoce, nezaujal mě a ani nevyvolal napětí. Škoda, určitě mají akční filmy na víc. 50% (viděno na DVD česky). ()

kubilov

Méně temnější než kolega Alien, více řezničiny, více svalů a lepší zážitek. Arnie je ve svém oboru klasa, ani k tomu nepotřebuje mluvit. Postava Predátora skvěle vymyšlená a ta termovize? Myslím, že Alien dostal více než důstoného soupeře. ()

Domas88

Pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec.. Nevadí se mi na něj po čase podívat znova a nenudí mě... Není můj nejoblíbenější, ale je to film který jsem nejčastěji viděl :) Kultovní Sci-fi/Horor se vším jak má být! ()

vodkasesemte

je to zelený a není to vidět! co je to? no přece predátor, děti, a když budete dokola odmlouvat, tak vás to vykuchá, pověsí na strom a dá si k obědu! ()

mArtinko5MB

Aj po toľkých rokoch, vyšší priemer pre akčný triller. Je pravda, že má pár nedostatkov, ktoré mi trošku vadili, ale dá sa to pozrieť. Legenda Arny a jeho pár nezabudnuteľných hlášok. Dillon, you son of a bitch 75% ()

martins

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, akční film se vším všudy, zlatá osmdesátá léta. Viděno začátkem 90 let, ještě v rychlodabingu. Vynikající režie, výborní herci, skvělý spád filmu, co víc si přát. Tak má vypadat akční film. ()

koza3

Tak jsem to zkouknul asi po desáté a bylo to úsměvné. Trošku jsem se styděl, když jsem to pouštěl slečně, protože po všech těch dnešních vymazlených efektech je "neviditelný" predátor trošku k smíchu. Nu co naplat, jedná se dnes už o klasiku a Arnoldovy vtípky i vražedný obličej si budu pamatovat na věky. Zajímavosti jsou, že predátora měl původně hrát JCVD, ale nakonec toho skrčka nahradili trošku vyšším frajerem, aby působil smrtelněji. Arnold se ten rok ženil a necelých 48 hodin po tom co se rochnil v blátě v mexické džungli stál u oltáře a řekl si s Marií své ano :-) ()

Luccy007

60% Možná kdyby jsem film neviděla poprvé (světe div se) v roce 2014, hodnocení by bylo i vyšší. Děj byl moc předvídatelný, takže 3hvězdičky jsou hlavně za hezkou hlavičku hlavní postavy (tím fakt nemyslím přehnaně nakorbeného Arnieho..). ()

VanBradley89

Nestárnoucí klasika, která se mi nikdy neomrzí. Každý člen komanda je osobnost, kterou si budete pamatovat. Žádný no name maso na porážku. Monstrum, které patří do učebnic a je nám ukázané až v posledních minutách. Tahle z nouze ctnost tu vyšla stejně jako u čelistí. Paradoxně patří mezi moje nejoblíbenější scény ta kde vojáci vybíhají z džungle a střílí aniž by věděli na co. ()

vojtars

Ještě 3 roky trvalo než jsem se narodil a tento film šel do kin, tak nemohou příliš objektivně soudit, na tu dobu možná frajerská hororová akčňárna. Ale co se mého pohledu týče, tak ta banda tvdých svalnatých vojáků, ktěří svými tvrdými hláškami typu "nemám čas krvácet" a vulgárními vtipy nemohli sundat úsměv z mé tváře. Obrovské výbušné efekty a napínavé horové scény až do konce také udělali své. Upřímně nejsem zastáncem těchto pro mne historických řežeb, ale nenudil jsem se, do děje mě to vtáhlo a konečný souboj s Árnym prostě neměl chybu. :-) Bráno s menším nadhledem - 80% ()

silak_xup

Viděno asi 8000x :-) Hlavně když jsem byl mladší. Na svou dobu dle mého ,,revoluční´´ sci-fi film, z hlediska schopností právě predátora z vesmíru. Skvělé scény, natahovaný konec filmu který neomrzí a vtipná scéna s ,,bezbolestnou´´. ()

Marty_cz

Kdo viděl nejspíš bude nervózní před vstupem do lesa. Zrození asi největší vesmírné obludě hned pod vetřelci, která se kdy vymyslela. Až to nakonec lákalo tak moc, že je postavili vedle sebe potvůrky naše vesmírné. Jako malý jsem to jel pořád na VHS a noci kdy jsem se schovával před predátorem bylo fakt hodně, ale teď něco k filmu o obsazení nemluvě… skvělí, tak kamera, scénář, střih a co hlavně kostým na jedničku. Lovit neviditelnou příšerku někde v lese, která disponuje s 1000x lepší technologií je těžký úkol, ale Arnold nám zase jednou ukáže, že stačí bahno a klacky, aby ji zabil. Skvělé pořád to jedu dokola a určitě doporučuji. ()

gefr

Na Predátora rád vzpomínám, jelikož se jednalo o můj první thriller. Arnold si zkrátka poradí se vším co ho nas*re! :D ()

Hezonja7

Výborná akční sci-fi nálož! Hra na kočku a myš, Predátor nahaní po džungli skupinku vojáků která se téměř celý film se snaží na Predátora vyzrát. Zde se zrodila Legenda, ať už Predátor, tak Arnold Schwarzenegger. Film neni zdlouhavý a je navíc výborně atmosferický. ()

dudo24

Kultový film. Skvelý Arnold a jeho nesmrteľné hlášky. Dosť som si užil akciu na starý štýl – strieľanie od pásu, lietajúce telá, veľa výbuchov. Napätie určite fungovalo. Sci-fi prvky boli pekne zvládnuté. Zasadené do jedného z mojich najobľúbenejších prostredí – tropická džungľa. ()

matolos1

K tomuto vážne nemám čo dodať. Banda drsných pionierov musí čeliť číhajucému zlu. Jedna z najobstojnejších akčných zábav vôbec. Kopec vystrelených nábojov ( 80% z nich si nikdy nenašlo cieľ), tucty vystrašených tvárí a k tomu všetkému velí pán Arnold. Jeho záverečná hra na mačku a myš mi dokonca priniesla menšie zimomriavky. Jemný sci-fi podtón, tiahnúci sa celým filmom tomu dodáva ten pravý šmrnc. ()

Petr59

Plně respektuji, že jde o klasiku a o kultovní akční sci-fi, které ve své době rozhodně dokázalo zvednout diváky ze židlí a zlomit kritiky. Je mi úplně jasné, že ti kteří predátora viděli někdy třeba na začátku 90.let, tak ho hodnotí úplně jinak než někdo, kdo vyrostl na spider-manovi, avengers, temném rytíři, atd. Já jsem viděl predátora poprvé až teprve teď v roce 2017 a já se zkrátka nemohu zbavit dojmu, že to působí velmi staromódně, zastarale, lacině a jednoduše. Samozřejmě, na tehdejší dobu to byla nepochybně pecka a ty efekty byly super, ale když to někdo vidí poprvé v roce 2017 a má za sebou už nové Star wars, nový jurský park, všechny ty superhrdiny od Marvelu, tak z toho nikdy nemůže být nadšený tolik jako někdo, kdo viděl predátora v době, kdy byl moderním hitem. Takže co se týče efektů a akčních scén, tak jsou třeba pěkné, ale dnes už dávno překonané a působí jednoduše. Když si vezmu, že jen za pár let po tom byl natočen jurský park, tak ten rozdíl v těch efektech mi přijde dost velký. Chvílemi to působí amatérsky. Herecké výkony jsou průměrné. Arnold není žádný emotivní a kdovíjak charismatický herec, spíše jen akční hrdina a svalovec určený pro bitky s originálními a velmi silnými protivníky. Nicméně to své si svým stylem Arnold odehraje a ostatní herci se také pohybují v mezích průměru, nehledě na to, že na odkrývání jejich charakterů a příběhů není většinou moc čas. Chybí tomu nějaký hlubší smysl, psychologie, emoce a city. Chápu, že je to akční biják a ne žádné sentimentální drama, ale ty postavy by měly mít nějaké výrazné charaktery a nějaký svůj příběh. Je to svým způsobem jen béčko a vyvražďovačka. A ta hudba mi nesedla a byla spíše otřesná. Nic proti, ale to fakt jako ne. To ale neznamená, že by byl film špatný a neměl žádná silná pozitiva. Velmi silné pozitivum je samozřejmě atmosféra a prostředí. Ta džungle tomu dodává grády a pocit nejistoty a strachu. Některé akční scény jsou zajímavé i v porovnání s dnešními akčnáky. Napětí tam přímo není, chvílemi je to předvídatelné a ve filmu se nedějí žádné velké a zásadní dějové zvraty, které by ve vás vzbudily pocity napětí a nepředvídatelnost. Svým způsobem tam to napětí vytváří ta atmosféra, ale dá se to opravdu předvídat. Chvílemi film nudí, protože některé nezajímavé scény popisující nezáživné činnosti a děje jsou příliš dlouhé a naopak scény, které by měly nějaký potenciál a popisují něco zajímavého, jsou naopak příliš krátké. Nedá se říct, že by se ve filmu nic nedělo, pořád se něco děje. Jen to není vždy pro diváka záživné. Brutální nebo krvavé to moc není, nevím jaký byl standart v té době, ale jako přijde mi to celkem měkké. Různé věci jsou jen naznačeny, skryty nebo nedostatečně popsány. Kdyby se tvůrci spíše zaměřily na scény ve kterých predátor drtí žoldáky a nápaditě je likviduje, tak by to filmu určitě přidalo na atraktivitě. Kromě závěrečného souboje mezi Arnoldem a predátorem, jsou ty scény velmi krátké a snad i odfláknuté. Chápu, že tvůrci asi chtěli posilovat napětí praktikováním hesla, že čím méně je vidět, tím větší bude zvědavost diváka. Nevím jak u ostatních, ale u mě to nezabralo. K predátorovi prostě delší souboje, větší brutalita a mučení patří. Největším esem filmu je však samotný predátor, tedy samotný děj a hlavní postava. Predátor je velmi zajímavá filmová postava s obrovským potenciálem, která mě velmi baví i v tomto filmu. Je velká škoda, že to není lépe natočené a zpracované, ale ta samotná postava, už jen tím jaká je, udržuje nějakou kvalitu filmu a přitahuje zájem diváka. To, co predátor vlastně je, jak vypadá, odkud přišel, jakými zbraněmi a silou disponuje, to vše jsou zajímavé otázky a faktory, které i tento ne zrovna ideální snímek, drží nad vodou. Predátor je prostě zajímavý sám o sobě a je originální, na rozdíl od psychopatických vrahů, kteří bývají hlavním zlem v thrillerech a hororech až moc často. A i některé hlášky sedly. Závěr byl asi nejlepší částí filmu. No, není to špatné, zároveň si ale myslím, že je to hodně přeceňované, zvlášť při srovnání s dnešními akčními sci-fi, nebo i se sci-fi natočenými pár let po predátorovi. Není to zase kdovíjaká pecka, která by mě uchvátila. Asi je to hold dáno tím, že jsem příliš mladý a filmy z 80. let a 1.poloviny 90.let vidím až s odstupem pěkné řádky let. S tím se nedá nic dělat. Je to lehce nadprůměrný film, rozhodně znám ale lepší. Silné tři hvězdičky. () (méně) (více)

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra