Predátor

• Československo

Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

RETRO Potřebujeme ty nejlepší. Proto jsi tady…. Po letech jsem se vrátil do časů, kdy se s Predátorem ještě nerval Vetřelec, ale Arnold. A je to příjemné ohlédnutí. Spolu s Komandem bych to viděl na základ dobrého akčního filmu. Hustý ,,béčkový“ hlášky a Predátorův ohňostroj na závěr – P A R Á D A! P.S. dřív bych dal ****, dnes dávám 5.(19.7.2005)

Řekněte přede mnou "Akční film" a já nejspíš odpovím "Predátor". Od začátku do konce tahle věc šlape pekelnou rychlostí a nepovolí ani na chvíli. Režie, realisticky pojatá akce, vymakaná Silvestriho hudba a prostředí džungle, v níž máte pocit, že něco číhá za každou druhou liánou. I když znám Predátora nazpaměť, vždycky se na něj s chutí podívám znovu.(14.6.2009)

Naprostá klasika žánru. Nezbytná věc pro každého fanouška Arnolda. Nadčasové dílo prověřené časem. I po tolika letech nebylo lepší akční sci-fi natočeno (s vyjímkou Terminátora). Ten fešák co se kryje džunglí je opravdu hustej. A elitní jednotka nemá taktéž slabé místo. U mě je to jasných 5 bodů. PS: Kdo nemá rád Predátora nemá rád život:) 110%(7.9.2006)

Jeden z filmů na kterých jsem vyrůstal. Úchvatná atmosféra umocněná Silvestriho hudbou, neviditelný, tajemný a lstivý nepřítel a tým vojáků vedených Arnoldem Schwarzeneggerem, který byl v roce 1987 v nejlepších letech (no já vlastně taky ;). Klasika. Dodnes mám ještě schovanou kazetu s německým dabingem a českým simultánním překladem.(27.9.2006)

Po nějakých deseti letech jsem si Predátora pustil znovu. Bez přehánění můžu zkonstatovat, že ten film je dokonalejší, než jsem si myslel. Parta ostrých žoldáků, na něž si uspořádá hon jeden mimozemský lovec lebek i po těch letech uchvacuje perfektní atmosférou, která těží především s plíživé voyeurské kamery a Silvestriho nervózní hudby. Nad tím vším drží pevnou ruku režisér McTiernan, který v 80. letech patřil v akčním žánru k absolutní špičce… a v devadesátých letech se zbláznil.(5.8.2009)

• - Spoiler: Poté, co střelí Predátor (Kevin Peter Hall) Mackovi (Bill Duke) do hlavy, je možné si všimnout, že když se na něj o chvili později dívá Dillon (Karl Weathers), je hlava nedotčená. (dc125)

• - Po likvidaci tábora, při přesunu na místo extrakce, je v jednom záběru na Billyho (Sonny Landham) skrytého v křoví jasně vidět, že na jeho M-16 chybí brokovnice, kterou má jinak podvěšenou pod hlavní. (Jirka_Globus)

• - Schwarzeneggerův honorář činil 3 miliony amerických dolarů. (ClintEastwood)