poster

Predátor

 • USA

  Predator

 • Československo

  Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1987, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  ****

  MCTiernanova režie je tvrdá a rutiní a stejně jako samotný major Dutch. A je to právě režie na které celý film stojí. Bitka s partyzány mi přišla výbroná - opět tvrdá, neotřelá a dynamická. Napětí které přichází na scénu spolu s Predátorem je velmi hutné a mimozemšťanova konfrontace s Arniem má nezapomenutelnou atmosféru. Bravo!(20.8.2007)

 • Marigold
  ****

  Výtečný akční film se sci-fi příměsí. McTiernan dokazuje, že není jen otráveným rutinérem, ale že si umí akci pěkně užít. Velmi se mi zamlouvá práce s kamerou v první části filmu, kdy jsou naši krásní a svalnatí hrdinové špehováni (výborně je užito termografických záběrů a nájezdů kamery, které působí velmi stísněným dojmem). Atmosféra hloučku žoldáku, z nichž se stává lovná zvěř uprostřed pralesa, je bezchybně dusná a přesvědčivá. Těžko soudit, zda absence hereckých výkonů je na škodu, protože některé Arnoldovy grimasy prostě patří do zlatého fondu hereckého antitalentu a tak nějak se spolupodílejí na kultovnosti snímku. Akční filmy nemám rád, ale tenhle jsem si namoutěkotě užil...(12.5.2004)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Těžká písemka. I Arnie měl s Predátorem problém...Trailer: http://www.csfd.cz/film/6648-predator-predator/videa/(27.12.2008)

 • Gemini
  ****

  Určitě víte o čem mluvím, tenhle film je dneska už klasický sci-fi survival horror, super akční film s na svojí dobu výbornými efekty, geniální hudbou Alana Silvestriho, a především naprosto fenomenálním mimozemským lovcem Kevinem Peterem Hallem alias Predátorem. Arnoldovu speciální jednotku si zamilujete, jeden charakter lepší než druhý, tihle chlapi jsou prostě machři největší. Billyho temné hlášky, Hawkinsovy vtipy, Mac a Blain a jejich přátelství na život a na smrt, tohle všechno dělá z Predátora výkladní skříň toho nejlepšího z akčních filmů let osmdesátých (no dobře, tak jednu z výkladních skříní). BTW Predátor byl taky jedním z prvních filmů, které jsem viděl na videu - bylo to asi v devadesátém roce, asi desetitisící pirátská kopie namluvená německy se "špičkovým" "simultánním" překladem, a byla to bomba, stejně jako dnes. 80%(26.1.2003)

 • Djkoma
  *****

  Arnold Schwarzenegger ve své druhé nejvýznamnější roli. Opět zde předvádí akční výkon, stejně jako všichni okolo tohoto snímku, který si zaslouží potlesk. Predátor je atmosférou i akcí nabitý snímek, který ve své době neměl konkurenci a i po letech působí velmi svěže a kvalitně. Od tohoto okamžiku byl Predátor považován za druhou bestii vedle Vetřelce, která dokáže vládnout filmovému světu a právem.(19.6.2004)

 • - Scéna záverečnej bitky sa natáčala v novembri, preto bola noc v džungli poriadne chladná. (gogo76)

 • - Než Billy (Sonny Landham) objeví těla Hooperovy jednotky, má rukavice, ale jakmile je objeví a kryje si obličej před supy, už je nemá. (nedvva)

 • - Po likvidaci tábora, při přesunu na místo extrakce, je v jednom záběru na Billyho (Sonny Landham) skrytého v křoví jasně vidět, že na jeho M-16 chybí brokovnice, kterou má jinak podvěšenou pod hlavní. (Jirka_Globus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace