Predátor

• Československo

Predátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1987, 107 min

Když může krvácet, může i umřít. Myslím, že toto ani nepotrebuje komentár. Jeden z mala sci-fi hororov, ktoré máju tu správnu atmosféru akú ma horor mať. A správnych zabijakov. Sympatické komando proti 2 metrovému neviditeľnému zabijackému monštru, ktoré číha na každom kroku (alebo na každou strome to už je na vás). Výborný vzhľad Predatora (Winston dizajn, Cameron klepetá), super prostredie dusnej džungle, fajnový scenár a dialogy (Si raněnej, vždyť vykrvácíš. Nemám čas krvácet.), dobrý vyber hercov (Weathers, Ventura, Duke) geniálna hudba (Silvestri) a atmosféra, to sú predovšetkým silné stránky Predatora. Arnieho asi najťažší filmový protivník! V dnešnej dobe nezabudnuteľná klasika a jeden s Top akčných sci-fi filmov, ktoré ja osobne milujem do dnes. Obľúbené soundtracky: Main Title, Jungle Trek, Goodbye,Predator Unmasked, Bad Idea, The Trap. Dillone! Ty parchante! Co je to s tebou? U CIA teď brousíš tužky? 100% - 5*(18.10.2009)

Poslys to vod tebe opravdu nebylo hezky Ventura flusne Weathersovi na botu a akce muze zacit! jeden z nejzasadnejsich Arnoldovych kousku kazdopadne ale nejlepsi urcite ne na genialitu Terminatora se to nechyta to rikam na rovinu ale i tak je to narez krome Arnolda tu dali tvurci dohromady to nejdrsnejsi komando v historii filmu co jsem kdy videl dalsi vec kterou je pak treba zminit je ta genialni hudba ktera sice jako soundtrack na poslouchani moc neni ale do filmu zapada naprosto luxusne a pomaha formovat opravdu hutnou atmosferu bohuzel u mne to Predetr projizdi tou druhou pulku ktera je neumerne natahovana zkratka o ctvrt hodiny kratsi delka a byla by to megapecka ale ten Arnolduv souboj z Predatorem je proste zbytecne dlouhej a rozvleklej takze resume je to urcite kult a po pravu ale nejlepsi Arnieho film to pro mne neni to v zadnym pripade(12.8.2012)

Výtečný akční film se sci-fi příměsí. McTiernan dokazuje, že není jen otráveným rutinérem, ale že si umí akci pěkně užít. Velmi se mi zamlouvá práce s kamerou v první části filmu, kdy jsou naši krásní a svalnatí hrdinové špehováni (výborně je užito termografických záběrů a nájezdů kamery, které působí velmi stísněným dojmem). Atmosféra hloučku žoldáku, z nichž se stává lovná zvěř uprostřed pralesa, je bezchybně dusná a přesvědčivá. Těžko soudit, zda absence hereckých výkonů je na škodu, protože některé Arnoldovy grimasy prostě patří do zlatého fondu hereckého antitalentu a tak nějak se spolupodílejí na kultovnosti snímku. Akční filmy nemám rád, ale tenhle jsem si namoutěkotě užil...(12.5.2004)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Těžká písemka. I Arnie měl s Predátorem problém...Trailer: http://www.csfd.cz/film/6648-predator-predator/videa/(27.12.2008)

Najde se vůbec někdo, kdo neviděl dobrodružství odredovaného vesmírného nimroda s červeným zaměřovacím paprskem, laserem a fetišem na lidské lebky méně než dvacetkrát? Nebo nějaká guma, které by se nelíbilo? Jednoduchý scénář bří Thomasů (PREDÁTOR 2, BOEING 747 V OHROŽENÍ) s úspornými dialogy, McTiernanova nabušená režie kladoucí důraz na dusnou atmosféru, exotická výprava a skvělá kamera, která ji maximálně prodává, fantastická Silvestriho hudba a k tomu pár správných chlapů (včetně dvou budoucích pánů guvernérů a jednoho scenáristy akčních filmů). A lekce zásadního významu, kterou ale naši učitelé na základce jaksi přeskočili a sice, že když to krvácí, můžeme to zabít.(22.2.2007)

• - Rotační kulomet General Elektric XM-214 Mini-gun, který se ve filmu objevil, má kadenci až 10 000 výstřelů za minutu. Pro film byl upraven tak, aby bylo možné nosit jej v rukou, protože je primárně určen pro instalaci do helikoptéra a vozidel. (yponiko)

• - Keď zrania predátora prvýkrát, Carlovi Weathersovi vidno tričko s logom MTV. (Jeliik)

• - V některých zemích byla reklama na tento film pojata netradičně. Její moto bylo "Tentokrát bude Arnold kořistí" a fungovalo to. Diváci chtěli vidět, před kým bude Arnold muset utíkat. (Roobs)