Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

izinka

Musím říct, že docela zklamání. Vizuálně moc pěkné, ale to je tak všechno. Děj předvídatelný, písničky nic moc, trochu nuda. ()

HellsAngel

Coco je presne ten typ klasickej rodinnej pixarovky, aký tu už dlho nebol. Celý svet je krásne hravý a živý (kto by to povedal na ríšu mŕtvych), pričom hernému pamätníkovi istotne pripomenie legendárnu adventúru Grim Fandango. Snímka má slušný dejový spád, jednotlivé charaktery sú skvelo napísané a nefalšované emócie sa vždy dostavia v tom správnom momente. Navyše ani tentokrát nie sme ochudobnení o poučné morálne posolstvo. Mexická kultúra do ktorej je film zasadený pôsobí sviežim a neokúkaným dojmom, no rovnako dôležitým aspektom je taktiež aktuálnosť témy vzhľadom na politické dianie (Trump a jeho stena). Od premiéry Toy Story 3 je toto najlepší pixarovský zárez. ()

FOndra

Za tak krásně zpracovanou látku si plný počet zaslouží. Vysokou laťku drží především spousta skvělých funkčních nápadů a dojemný konec. Pixar jak má být. ()

esmoke

V Mexiku žije malý Miguel, který miluje hudbu a chtěl by být kytaristou, ale rodinná tradice velí dělat boty. A pak se dostane do Země mrtvých, kde musí zachránil sebe, rodinu a tak podobně. Nejnovější pixarovka/disneyovka vycházejí z tradičních Mexických legend má strašně předvídatelný děj. Animace standardně dobrá, ale nic co by mi zůstalo v hlavě ;-) (2D dabing) Rozpočet: $ 175 miliónů, Tržby: $ 769,506 miliónů. ()

LencaN

Bombové barvičky, krásná animace, roztomilá zvířátka, vtipné postavy, povedené dialogy, vyzdvihování rodinných hodnot a osvěta zbytku zeměkoule o mexickém svátku podobný našim Dušičkám, ale přitom na míle svojí povahou vzdálený. Je to oslava rodiny, nejen ten svátek, ale celý film. Na konci se u mě dokonce dostavilo dojetí, což mi u animáčku přijde složitější než při nějakých úžasných hereckých výkonech a dobrém tématu. Ale hlavně moje oči dostaly pořádně napapat. Kochala jsem se každým záběrem, barevná euforie. ()

kolly13

Krásná pohádka o lásce k rodině, mrtvých a oslavy dne vzpomínek na ně. Zajímavá kombinace jen v počátku, jinak vše klape, baví a kdo zná mexičany, chápe jejich pojetí a důležitost nejen živých členů rodiny, ale i těch minulých, které se pravidelně připomínají. Bude asi již navíc chválit Pixar za animaci a nebo se opřít do líbivých barev, jenž doprovází smrt. ()

Faltyni

Nejlepší animák poslední doby. Pixar se vrátil do své nejlepší formy. Výborný vizual, příběh i hudba. Vše je 100% a film získal 2 oscary právem. Sluší se dodat, že konec filmu nenechá dozajista žádné oko suché. ()

andrewXx

Wau! Pixar v tej najlepšej forme. Presne taký, aký si ho pamätám z detstva. Krásne, pútavé, nápadité, dojímavé, skrátka perfektné. ()

Goumen

Zajímavý a originální námět a promyšlený příběh z toho dělají jeden z nejlepších animáků vůbec. Téma posmrtného života vyvolává emoce asi v každém a tady je to zpracovaný opravdu působivě. Po vizuální stránce tomu není co vytknout a společně s hudbou to skvěle vykresluje pohlcující atmosféru mexického městečka a hlavně říše mrtvých. Možná jen první polovina je trošku slabší, ale druhá část to plně vynahrazuje a závěr dojme asi každého. ()

mr.twizta

Pixar je zpet. Nadherna animace, skvele 3D a samozrejme humor i emoce, to vse ve sluzbach pevne vystaveneho a zcela zabavneho pribehu. Aj slzicka ukapla. ()

Skylwalker42

PIXAR TO VYHRÁL NA CELÉ ČÁŘE! Leč méně vtipné než ostatní pixarovky (vtipy zrovna ne určené malému publiku jako jsou scény s Fridou), ale má to neuvěřitelné kouzlo a u žádného jiného animáku se mi nechtělo tak brečet dojetím ke konci jako u Coco (pár slz vyteklo). Jeden z nejlepších filmů od Pixaru! Škoda, že originál není ve španělštině a nabralo by to 100% dokonalost. ()

Doggie773

K tomuhle filmu nemám co vytknout, podle mě se jedná o jeden z nejlepších a nejkrásnějších animovaných filmů. Je to krásný film, kde se dětem bude líbit pestrobarevný svět a hromada písniček a dospělého diváka upoutá silná dávka emocí a hloubka příběhu. Neuvěřitelně krásný a dojemný příběh, mě dostal tím jak je natočen. Líbila se mi ta originalita, Pixar opět ukázal, že nemá konkurenci. ()

marekspanel

Nádherně zpracovaný, poutavý a ke konci velmi dojemný příběh. Skvělá animace, působivý a nádherný svět mexického záhrobí. Hluboké myšlenky o rodině a člověku. Hezké písničky s příjemným českým dabingem. Samé superlativy..? nic jiného mě totiž nenapadá. Po V hlavě animák, který mě chytl a zasáhl přímo do srdce. Jasnej oskar, tohle těžko něco letos trumfne. Bravo! ()

homer91

Po doporučení a pozitivních hodnocení recenzí jsem se rozhodl snímek shlédnout (ačkoliv bych s ním pravděpodobně bez pozitivních ohlasů do styku nepřišel) a jsem nadšen. Komentáře a recenze, které řadí filmeček mezi nejkvalitnějších snímky Pixaru je spousta, proto jediné, co zde kromě dokonalé hudby a animace vyzdvihnu (a co zcela upřímně na snímku miluji) je dospělý PŘÍBĚH vytvořený (ne)jen pro děti. ()

Pietradi

Ač plný mexických stereotypů (znázorňujících Mexiko částečně takové, jaké by chtělo být a jaké v mnoha představách Mexičanů je, ovšem realita je o dost pestřejší a v mnoha případech o dost všednější), i tak se mi tenhle film velmi líbil. Inspirativní, dojemný, veselý, praštěný, vtipný, trošku afektovaný a moudrý. Vlastně jako Mexiko :) ()

Dawe2

Jeden asi ze dvou novodobých animáků, kde se mi líbil vizuál. Hezké postavy, pěkný příběh. Hezky se na to kouká a má to hlavu a patu. Proč ne. ()

BlackAdder87

Animák, který má nejen příběh, ale i duši. Ve vší té záplavě pokračování a kopií pixar dokazuje, že stále umí vytvořit něco originálního a neokoukaného. Příběh je sice jednoduchý a po 1/3 je jasné, jak to asi dopadne, ale všechno je to tak hezky podané, že mu tenhle menší nedostatek klidně odpustím. ()

Desmi

Někteří tu vyzdvihují konec filmu, pro mě ale představoval jeho nejhorší část. Přišlo mi to až přehnané, to sdělování poselství, až nekonečně dlouhé, nudné a předvídatelné. Závěr mi zkazil celkový dojem. Každý divák tuší, kam film směřuje, tak proč to tolik natahovat... ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality