Sedmilhářky (TV seriál)

Big Little Lies

Veľké malé klamstvá

(neoficiální název)

USA, 2017, 6 h 49 min

V celku milé překvapení na menší otevíračku nového seriálového roku nebo sezóny. Hodně dobré herecké obsazení obsazení, kde si věkové kategorie podávají roku, hlavní trojice včetně a padesátileté a stále prcatelné (seriál sám dokazuje) Laury Dern. Přičemž u každé skoro desetiletý interval. Hodně zajímavý příběh kde všechno do sebe umí zapadnout a není to vyloženě plýtvání času. Hlavně cením skvělý finální plot twist, který jsem opravdu nečekal. Navíc propracovaný příběh každé postavy. Příjemný kousek.(18.5.2017)

+4* ach jo, to je trapné, že zase musím chválit HBO, ale zaslouží si to. Ze začátku to nevypadalo nijak zajímavě, hlavní postavy byly vesměs nesympatické uječené manželky a maminy, které spřádali mezi sebou intriky a nepochopitelné prostřihy komentující průběh událostí, které mě rozptylovali od děje. Tohle všechno jsem musel překousnout, ale po dalších dílech mi to vadilo čím dál míň a byl jsem zvědavý jak se to vyvine, když už od začátku vím, že se tam stala vražda. Za sebe musím říct, že to stálo za to a minimálně si 4 hvězdičky tato minisérie zaslouží a doporučuji dále. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](17.9.2017)

Psychotické, nervózní, vztahové, drsné, nelehké, silné. Asi poprvé musím konstatovat, že zfilmovaná knižní předloha je lepší než samotné čtení. Seriál se vesměs držel knížky, ale ta nálada byla lepší zfilmovaná. Prostředí skvělé, kamera neustále poskakující, herecké výkony skvělé, hlavně Reese, ta mě hodně překvapila. Musím říct, že tohle se fakt povedlo. ..prostě prachy, pěkný život nezajistí klídeček na dušičce, občas nějakej ten kostliveček nebo morální dilemíčka.. (8.5.2017)

Tohle není ani komedie ani tragikomedie. Ryzí zpracování podání smýšlení obyčejných žen, které se i na prahu (za prahem) čtyřicítky chovají jako puberťačky (nebo spíše tak, jak se nechovají ani puberťačky). A zároveň - tímto seriálem jsem si dokázala, jak mám přečtené muže. Dodatek: Tak perfektní, až mne mrzí, že je to jen o sedmi dílech. Řadím mezi své TOP seriály. Ženy si totiž vždy dokážou udělat čas na slastné i strastné požitky a žádosti své duše. Ať už jsou zaměstnané matky, anebo jen matky ve zlaté kleci. Co jste vy, dámy? - Pojďme si o tom popovídat, třeba vytvoříme scénář pro druhou řadu :)(4.4.2017)

Zpočátku mě velmi prudil formát vyprávění, s úmyslně příliš rychlými střihy, debilními (diagnoza) kecy "svědků", jakobynápovědami. Po prvním dílu jsem byl takřka rozhodnut kvůli tomu chaosu nedokoukat, ale nechtěl jsem trhat basu. Fajn, ke konci se pěkně zahustilo, pointa mě moc nevzala, i když jsem ji úplně nečekal, zato dětská linka byla úplně jasná dávno. Co je ale horší, pointa nevysvětlila velmi chabou logiku tzn. chování některých postav, jako "proč se do toho vůbec motaly". Když jsem se ptal své drahé, která knihu četla, tak jsem se dozvěděl, cituji "úplně tu knihu zkurvili". Scénárista si zjevně něco přimyslel, aby "postavy byly komplexnější", ale spoustu věcí naopak vynechal, takže postavy měly nesmyslnou vnitřní motivaci. Spousta věcí byla nedohraná, vytratily se vtipy a jen se bušilo do jediné linky násilí. Ortel: za špatné tempo na začátku -1, za mizerného scénáristu -1, nicméně za extra nadstandardní výkony žen i mužů (ne všech) výjimečné +1. Skvělí Skarsgard, Kidman, Dern, Witherspoon, Woodley, asi v tomhle pořadí.(11.5.2017)