Sedmilhářky (TV seriál)

Big Little Lies

Veľké malé klamstvá

(neoficiální název)

USA, 2017, 6 h 49 min

Plakát alá Zoufalky a žánr "komedie" mě nejprve bezvadně odradily, ale jsem neskutečně rád, že jsem do toho nakonec šel, protože WOW!!! Byl jsem téměř přesvědčený, že to nebude nic pro mě, ale musím říct, že je to nakonec jeden z nejgeniálnějších seriálů (minisérií), které jsem doposud viděl. Stejně jako ostatní uživatelé, ani já nevím, kde mám začít chválit. Luxusní scénář? Styl vyprávění? Střih? Nebo hudba? Tady bylo prostě všechno dobře - po filmařské stránce naprosto dechberoucí. Ale nejen po stránce filmařské. V podstatě už od Pilotu jsem byl neustále v napětí - kdo, co, jak? Bylo skvělé, jak si seriál s divákem hrál, překvapoval a boural očekávání. V podstatě každý díl byl neuvěřitelnej, ale u finále už jsem skoro fakt nedýchal a klepal jsem se nervama. Už dlouho mě něco tak emočně nepoložilo. Ta zvědavost po každém díle mi bude fakt chybět. Herecké výkony doslova fenomenální, věřil jsem všechno všem (a rozdával bych jedno ocenění za druhým). Snad každá postava byla naprosto přesně zahraná a zajímavě vykreslená, takový herecký koncert už opravdu hodně dlouho nepamatuju. Jedním slovem dokonalost, která má můj maximální obdiv a respekt. 100%(6.4.2017)

Tak v takovém městečku bych teda žít fakt nechtěl. Sice se jedná o nějakou komunitu v Kalifornii, ale chvílemi jsem měl z různých záběrů pocit, jak kdyby se příběh odehrával někde ve Skandinávii. Směska lidí tu ale v tomto příběhu předváděla absolutní vztahové orgie a během sedmi dílů mi odvyprávěla příběh, který zajímavou cestou jde k vraždě. Ona totiž vraždou nezačíná, ale končí. Problém seriálu nicméně byl ten, že se hrozně dlouho rozjížděl a opravdu tak půlku seriálu jsem si na postavy zvykal, čímž netvrdím, že jsem si na ně nakonec zvykl. Nicméně Reese, Nicole a Shailene tu předváděli naprosto nadpozemské výkony a chlapská část osazenstva jí šlapala dost v závěsu. Sympatické je i to, že tento příběh je o Sedmilhářkách a ne o Sedmilhářích, takže tu řada feministek notně zapláče. Je zajímavé sledovat, kam až tyto matky jsou schopné zajít za podstatou mateřství a udržení rodiny. Rozhodně to má něco do sebe, ale opravdovou kvalitu celého toho námětu si uvědomíte až v samotném závěru, takže neváhejte a těch sedm dílů se držte, co to půjde. Bude to stát za to.(7.4.2017)

Psychotické, nervózní, vztahové, drsné, nelehké, silné. Asi poprvé musím konstatovat, že zfilmovaná knižní předloha je lepší než samotné čtení. Seriál se vesměs držel knížky, ale ta nálada byla lepší zfilmovaná. Prostředí skvělé, kamera neustále poskakující, herecké výkony skvělé, hlavně Reese, ta mě hodně překvapila. Musím říct, že tohle se fakt povedlo. ..prostě prachy, pěkný život nezajistí klídeček na dušičce, občas nějakej ten kostliveček nebo morální dilemíčka.. (8.5.2017)

TOP10! Tohle je přesně ten případ, kdy se k dílu dostanete vesměs úplně omylem, protože prostě jedno odpoledne nemáte co dělat a vyklube se z toho jedna z nejlepších věcí, jaké jste kdy viděli (a četli). Není to ani tolik o kvalitě (i když herecké výkony jsou VŠECHNY úplně TOP), jako spíš o příběhu samotném, který se mnou neuvěřitelně zarezonoval. Nyní už právem srdcovka. You can't always get what you want.(20.9.2017)

Je to výborne napísané, je to dokonale zahrané. Je to feministicky sexi a celkom logicky to nahráva dievčatám a ženám, ale...chlapi sú zaujímaví, nie sú len do počtu, nie sú doplnky, sú akí sú, každopádne zaujímaví. Flashbacky mi spočiatku nevyhovovali, ale zvykol som si. Fascinácia nožmi akože ideme diváka popliesť počas všetkých epizód mi vadila. Ale to je len detail. Pretože som párkrát, resp. veľakrát explodoval do smiechu (scény Madeline a jej staršej dcéry najviac), veľakrát cítil bezmocnosť, úzkosť a strach. Záver mi ani trocha nevadil - nemám s čím porovnávať. A spravodlivosť pre všetkých...(22.6.2017)