Sedmilhářky (TV seriál)

Big Little Lies

Veľké malé klamstvá

(neoficiální název)

USA, 2017 - 2018, 7 h 7 min (Minutáž: 52–59 min)

"Zoufalé manželky" na menší ploše a víceméně bez černého humoru, který mi v tomto případě ani nechyběl. Seriál se pyšní netradičně pojatou "detektivní" linkou (oběť ani viníka jsem do samotného odhalení neuhádla), dokonalými hereckými výkony (ze Skarsgårdova násilníka mám doteď husí kůži) a prima soundtrackem. Přečtu si předlohu.(1.8.2017)

"Woman power" už napísala Tayen, tak sa len opýtam: Kde tam poniektorí vidíte aké feministické hoci len odtiene prosím vás? Potemnelá kriminálka s nie iba trojicou silných ženských postáv... ktoré by ste pri úvodných častiach najradšej rozšliapali, aby ste potom v závere žobrali za možnosť byť tam s nimi a vychutnať si to, čo je natoľko bytostne ženské, nakoľko je to beznádejne cudzie chlapom. Ten koniec bol ale dokonalý vo všetkých rovinách.(6.9.2017)

Len málo miniseriálov ponúkne takúto spleť rodinných, sociálnych a iných vzťahov a pozliepa z nich dokopy jednu vynikajúcu drámu, ktorá sa navyše po celý čas nesie v duchu príjemnej melodrámy a záhadnej tragédie. V tomto smere ani v jednej časti nič zo svojho čara nestratí. Za to najlepšie považujem skladbu dejovej linky - netradične vyskladaný príbeh, ktorý pozostáva z niekoľkých hlavných dejových línií, kde sa každá venuje jednej rodine štyroch hlavných predstaviteliek, z ktorých ma jednoznačne najviac zaujal osud Madeline a Celeste. Hlavná kostra príbehu je potom umne dotváraná výpoveďami svedkov s políciou, ktorí potom v hlavnom príbehu majú len také krátke, epizódne vstupy a naoko nič výraznejšie neovplyvňujú. No veľmi pomáhajú divákovi utvoriť si ucelenejší názor na faloš a pretvárku malomesta, ktorá v snímku vyteká snáď z každej strany. Najmenej ma bavila osobná dráma Jane, jej konanie v snahe pomstiť sa otcovi svojho syna, niekedy vyznievalo mdlo a hlavne nerozumne. Časti príbehu, ktoré sa týkali problému jej syna v škôlke boli ale výborné, škoda, že sa nezatlačilo viac na pílu, prípadne sa nepridalo viac konfliktov, alebo pokusov o riešenie, pretože to, ako to riešila Jane sa mi teda vonkoncom nepáčilo. Určite by som sa k tomu postavil inak, minimálne vtedy, keď boli všetci zúčastnení rodičia zavretí u riaditeľa v kancelárii. To bolo o tom konštruktívnom riešení, ktoré ale v snímku až tak konštruktívne nebolo, aspoň mne sa tak zdalo. Čo sa týka mužských postáv, nemám takmer žiadne výhrady, hlavne Alexander Skarsgård bol výborný. Lepší dojem mi narúšal len Adam Scott, ktorý mi tu pripadal len ako taký trtko. Chcelo to iného herca a tiež by som charakterovo túto postavu trochu "vylepšil". Páčilo sa mi ale ako potom záver mnohé, na prvý pohľad nesúvisiace veci, spojil do jednej peknej mozaiky a príbeh tak uzavrel. Aj keď možno z pohľadu osobnej drámy Jane to mohlo vyznieť trochu prvoplánovo. Celkový dojem je však vynikajúci, skoro až na hranici piatich hviezd. 85/100(1.12.2017)

Další nakouknutí do světa bohatých paniček, který není zdaleka tak dokonalý, jak se na povrchu zdá. Ano, i tady dojde na vraždu, ale ta sama o sobě není tak důležitý dějový element. Seriál nakonec nemá žádnou přidanou hodnotu a závěrečné odhalení a katarze jsou poněkud neuvěřitelné, ale nejsilnější zbraní Sedmilhářek je koneckonců obsazení, ze kterého bych vyzdvihla hlavně skvělou Nicole Kidman.(3.11.2017)

• Sajuska1991

Zatím to teda hodnotit nebudu, ať tomu zbytečně nesnížím skóre , jsem teprve u třetího dílu ..... a popravdě zatím , na to ze to má mít jen 7 dílu , mě to nejenže nijak nechytlo , ale mám z toho jen depresivní pocity a nějak absolutně nechápu chování postav ..... hrozné je to divné cele zatím 🤷🏻‍♀️(5.4.2018)

• - Natáčanie prvej série trvalo 5 mesiacov. (dwdb)

• - Česká herečka Alena Doláková se účastnila konkurzu na roli servírky do druhé série. Nebyla ale vybrána. (hansel97)

• - Kniha se odehrává na pobřeží Austrálie, děj seriálu byl přesunut na pobřeží americké. (klarika)