Sedmilhářky (TV seriál)

Big Little Lies

Veľké malé klamstvá

(neoficiální název)

USA, 2017, 6 h 49 min

Pomalejší rozjezd - vypadalo to spíš na nějakou maloměšťáckou taškařici, ale díl od dílu napínavější a závěr úplně super. Všichni herci v hlavních rolích naprosto skvělí. Mám slabost pro Reese a to, jak se dovedla přeměnit z holky, co se toulá divočinou, do týhle nóbl paničky, bylo úžasný. Nicol i v 50ti krásná.(6.4.2017)

Nikdy som si nemyslel, že by ma mohol takto strhnúť náhľad do sveta žienok domácich v uzavretej komunite bohatých premotivovaných rodičov. Je to perfektne napísané, postavy sa odkrývajú pozvoľna a skutočne zaujímavo a (nielen) ústredné trio hrá vysoký nadštandard. Plus ako tu už niekto napísal, nemyslím si, že sa dá domáce násilie zobraziť mrazivejšie než skrz takúto civilnosť.(23.4.2017)

Baví mě spojení Reese, Nicole a Shaliene, a baví mě - pro mne - netradiční zpracování v tom smyslu, že zpočátku neznáme ani vraha, ale ani oběť. Těším se na další díly a na závěrečné rozuzlení. Edit: jediné, co mě fakt nebaví, je intro. Edit 2: Rozuzlení super, ale nemůžu říct, že by mě to zvedlo ze židle. Očekávání ohledně celého serálu bylo asi trochu větší.(8.3.2017)

Najluxusnejšie ženské obsadenie v seriály, HBO, Jean-Marc Vallée za kamerou a mysteriózna zápletka. Big Little Lies bolo pre mňa jasná voľba. Všetko dopadlo na výbornú, až na poslednú epizódu. Výborná kamera, scenár, réžia. Herečky, na ktoré sa radosť pozerať (Shailene Woodley prekvapivo nezaostáva), ostatné sú esá hrajúce najvyššiu ligu. Poctivo budovaná zápletka, napätie a vzťahy medzi postavami fungujú skvele. Škoda preto poslednej epizódy, ktorá hoci odpovie na všetky otázky, ale chýba jej ten správny emocionálny dopad. Inak je Big Little Lies vysokým nadštandardom a pre milovníkov kvalitných seriálov povinnosť.(5.4.2017)

Díl od dílu napínavější, místy velmi vtipné. Finále jsem napětím málem neudýchal. Poprvé mě hodně bavilo herectví Reese Witherspoon, Nicole Kidman konečně našla pro její talent pořádnou roli (scény s ní a obzvláště i s výborným démonem Skarsgårdem jsou na sérii to nejvýživnější) a Laura Dern byla taktéž v roli fantastická. Dění ve škole (resp. její fungování a pravidla) bylo zase velmi cenným náhledem do moderní americké výchovy dětí... 90%(3.4.2017)