To prozření v závěrečném dílu v posledních cca 20ti minutách!!! Pro mě to byl tak neskutečně skvělý šok a byla jsem jako na trní! Vy víte, že se konečně dozvíte, kdo to umřel a jak a pak to přišlo a bylo to jako obrovský blesk. Tenhle seriál jsem zhtla hodně rychle a bojím se, že druhá série to zkazí. Tohle je podle mě ten typ seriálu, který má zůstat u jedné série! Je to neskutečně úžasné :) Měla jsem dva typy, které budou na konci dávat do pytle na mrtvoly, ale byla jsem úplně vedle ;) Reese tu odvedla skvělou práci a byla jsem z ní nadšená :) A Nicole - jedna z jejích nejlepších rolí - jen by mě potěšilo, aby to viděl někdo v podobné pozici jako její postava a nějakým způsobem by se třeba posunula dál. Sedm dílů, které bohatě stačili a i když to bude znít hodně zvláštně - neskutečně mě uspokojily :D A hlavní hláška? "Nechce se voškukat!!!" :)(13.12.2017)

„Zoufalé manželky“ v trošičku jiném hávu. Poměrně rychle si člověk oblíbí hlavní ženské postavy a dále si může už jen tipovat, kdo že mohl v tomto prominentním městečku vraždit. Pokud jsem naťukl „Zoufalé manželky“ – tedy jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, nemusím ke kvalitě tohoto seriálu už nic dodávat. PS: Neustále jsem měl neodbytný pocit, že děj se odehrává v Austrálii. Možná proto, že Nicole Kidman je Australanka, spíš ale proto, že si tak nějak australské přímořské městečko představuji.(11.8.2018)

Trefný satirický nadhled o tom, jak starost o děti nahradila posedlost dětmi, žabomyších půtkách na krev na maloměstě i o tom, co se děje za zavřenými dveřmi domácností, když se nikdo nedívá (v "ne až tak hrozivosti" jde v důsledku o jedno z nejmrazivějších ztvárnění domácího násilí vůbec). Spíše než o adaptaci jde sice o doslovnou ilustraci předlohy, ale ta je natolik nosná i tématy bohatá (jakkoli na oddechové straně spektra), že to spolu s výtečným obsazením rodičů i potomků bohatě stačí ke spokojenosti. Problém je jedině délka; přeci jen sedm epizod na něco málo přes čtyři sta stran je silná káva sama o sobě. Nemluvě o tom, že už i předloha se potýká s mlácením prázdné slámy ve střední pasáži. Paradoxně přes veškerou doslovnost to má však oproti předloze značně odfláknutý závěr, kde nejen že se nedostane na důstojné uzavření veškerých linií, ale ony dokonce některé v této verzi ani nedávají smysl.(10.3.2017)

Díl od dílu napínavější, místy velmi vtipné. Finále jsem napětím málem neudýchal. Poprvé mě hodně bavilo herectví Reese Witherspoon, Nicole Kidman konečně našla pro její talent pořádnou roli (scény s ní a obzvláště i s výborným démonem Skarsgårdem jsou na sérii to nejvýživnější) a Laura Dern byla taktéž v roli fantastická. Dění ve škole (resp. její fungování a pravidla) bylo zase velmi cenným náhledem do moderní americké výchovy dětí... 90%(3.4.2017)

Další nakouknutí do světa bohatých paniček, který není zdaleka tak dokonalý, jak se na povrchu zdá. Ano, i tady dojde na vraždu, ale ta sama o sobě není tak důležitý dějový element. Seriál nakonec nemá žádnou přidanou hodnotu a závěrečné odhalení a katarze jsou poněkud neuvěřitelné, ale nejsilnější zbraní Sedmilhářek je koneckonců obsazení, ze kterého bych vyzdvihla hlavně skvělou Nicole Kidman.(3.11.2017)