Tvůrci seriálu si dali za cíl natočit silnou feministickou výpověď o stavu americké společnosti a postavení žen v ní. Povedlo se jim upoutat mou pozornost, ovšem z úplně odlišných důvodů. Prakticky až do závěrečné scény zúčtování, která působí jednoznačně feministicky, jsem Sedmilhářky vnímal jako výrazně feminní sérii, která ve skutečnosti feministický aktivismus spíš kompromituje a vytváří velmi nelichotivý dojem z obyvatelek lepší čtvrti na západním pobřeží. Víc než o genderové orientaci svých hrdinů vypráví seriál o frustracích a ambicích příslušníků vyšší střední třídy, o jejich posedlosti kariérou a vytváření bezpečné ulity pro své potomky, do kterých projektují vlastní nenaplněné cíle. Takhle to autoři jistě nezamýšleli. Chtěli především rozebrat fenomén domácího násilí, což se jim konec konců povedlo, ne že ne. Já ale věnoval zájem tomu, co zobrazili jen tak mimochodem, a z toho obrazu společenského a rodinného života mi dobře nebylo. Pointa mě, abych byl upřímný, nezajímala, cesta k ní byla mnohem víc vzrušující. Pětihvězdičkovou nadílku nakonec zapříčinilo skvělé obsazení, herecké výkony a celková řemeslná zručnost. Sedmilhářky každopádně považuji za jeden z nejlepších seriálů roku 2017. Celkový dojem: 90 %.(3.8.2018)

Intenzivní forma sice u Sedmilhářek malinko přehlušuje ne-zas-tak-šokující pointu, ovšem dle známé formule "forma tvoří obsah" jde stále o špičkové dílo, které je skvěle napsané, přesně zahrané a především do velké míry originální. Po mnoha a mnoha zhlédnutých standardních detektivkách si člověk pomalu učůrává už jen z toho, že tento žánr někdo zkusí i jinak. A přestože se to přesunutí divácké pozornosti z vyšetřování na genezi samotného zločinu postupně stává trochu monotónní, tvůrci si i do posledních dílů zvládli schovat několik trumfů, které jim zajistí divácké ovace. Moc ale prosím, zůstaňme u těch sedmi dílů. Tady nic rozvést nepotřebuje. 85 %(21.8.2017)

Vypadalo to na nudné holčičí tlachání, ale poměrně brzy se z toho vyloupl dost originální projekt. Mou pozornost si to každopádně získalo - a sedm dílů uteklo jako nic. Ale nevím, co na to chlápci... :) Název se mi taky líbil, leč vystihující zrovna moc není - oproti jiným žánrově podobným záležitostem se tam lhalo vlastně jen velice maličko.(23.5.2017)

Strasne me ti lide vytaceli - jak jsou zavisti, jak jsou udrbany, jak jsou ustekany, jak jsou trapni, jak jsou sobecti, jak jsou alibisticti - pak mi doslo, ze asi budeme mit vsichni neco spolecneho! Posledni dil byl genialni, ma to perfektni scenar, je to skutecne uveritelne a vzijete se do toho a verite jim, ze ty zivoty skutecne ziji. Zabiji to jen posledni scena a celkem jasna predvidatelnost uz od tretiny.(9.9.2017)

TOP10! Tohle je přesně ten případ, kdy se k dílu dostanete vesměs úplně omylem, protože prostě jedno odpoledne nemáte co dělat a vyklube se z toho jedna z nejlepších věcí, jaké jste kdy viděli (a četli). Není to ani tolik o kvalitě (i když herecké výkony jsou VŠECHNY úplně TOP), jako spíš o příběhu samotném, který se mnou neuvěřitelně zarezonoval. Nyní už právem srdcovka. You can't always get what you want.(20.9.2017)

• - HBO získalo na sériu práva pred Netflixom. (dwdb)

• - Sedmilhářky měly být původně celovečerním filmem. (glumka)

• - Natáčanie prvej série trvalo 5 mesiacov. (dwdb)