Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

hanagi

Já novodobější "disneyovky" moc nemusím, ale když vedle mě sedí můj vnouček a blaženě se tlemí, tak mě to přece musí ovlivnit. ()

dANo

Pekný animovaný a hlavne rodinný film, v ktorom nechýba napätie, humor, či dobrý príbeh... Pesničky mi až tak nesedeli, takže aj to je jeden z dôvodov zníženia môjho hodnotenia, ale musím priznať, že celkovo to je fakt milé, poučné a miestami aj vtipné. A keď vidím, ako je na to namotaný môj 2-ročný syn, tak to musím pochváliť aj z tejto strany... :o) ()

Brandon

Tak nevím, co se mi líbilo vic, jestli písničky, animovaná afrika, atmosféra, zákeřnej strejček nebo "zhulené" hyeny. Každopádně Lví král zaslouženě trůní všem animákům. ()

hroubek

Asi nejlepší 2D animovaný film jaký Disney vytvořil.Nejde ani o příběh,který je správně říznutý s Hamletem ale o to kouzlo,které se dnes u animovaných filmu nevidí.Konec jedné ery začatek nové ery jak by to řekl Mufasa to je koloběh života. ()

Brain-D

Jako malej úžasná pohádka, znovu jsem si to dnes pustil a naštvala mě ze začátku maličko některé zpívání (tak 2,3 songy). To je jediné co bych vytkl téhle úžasné animačce,které je asi jedná z nejlepších co kdy byla vytvořena. ()

lucascus

Sakra, u toho jsem vždy brečel. A srdečně jsou toužil po tom, aby Simba chladnokrevně zavraždil protřelého Scara. ()

majkl44

O tomto filmu se nedá říci, že je jen klasickou Disneyovkou už jen díky počtu vyhraných cen a nominací. (28 výher, 22 nominací) ()

VanTom

Vizuálně a animačně úžasné, navíc opravdu monumentální nejenom díky hudbě Hanse Zimmera. Překvapil mne netriviální děj nevyhýbající se dospělým tématům (smrt otce, vina a odpovědnost), který se ale právě proto chvílemi vyloženě svářil s tradiční disneyovskou šablonou (písničky, komické postavičky, zjednodušení, zkratky). ()

Eleanor05

Možná kdyby... nebyl Lví král o zvířatech, ale o lidech, (protože přiznejme si, zvířatům je panovnická moc a všechno co královský majestát obnáší, úplně ukradené :o) kdyby všechny zdejší písničky byly podobně vydařené jako 'Circle of Life', kdyby se do dialogů neustále nevměšovaly trapné vedlejší postavy (Zazu, Timón, Pumba). Kdybych tento film viděla před 20 lety a od té doby nevznikly animáky mnohonásobně lepší kvality, potom by mohla nastat eventualita, že bych Lvímu králi dala 3*. Ale jinak ne. Ačkoli Jeremy Irons jako Scar byl úžasný... ;-) ()

lykan9

Výborná animovaná pohádka s epochálním úvodem a jednoduchým scénářem. Jako dítě mě sice tato pohádka minula, tudíž možná proto k ní nemám takový vztah, ale na to, že je tomuto filmu již 25 let, tak vypadá stále dobře. ()

LEGACY

Dlouhá léta jsem si na tento vynikající animák ani nevzpomněl, až teď se odehrála souhra nehod/náhod/osudů, jež byla úzce spjata právě s tímto filmem. Už v dětství jsme tohle dobrodružství žrali. Zároveň se ale jednalo o traumatizující zážitek, jelikož se v rokli odehrává srdcervoucí scéna, Scar je děsivý a podlý zmetek a vůbec hyeny také nejsou kamarádíčci. Dnes to však vidím ještě jinak. Vidím zde miliony detailů, nezastíněnou kulturu a atmosféru Afriky a Circle of Life, vidím zde parádní muzikál, přátelství, které neskončí ani po letech a dokonce přeroste v něco více a nakonec zde vidím otázku své vlastní osobnosti, odkud pocházíme a kým vlastně jsme. No a vztah otce a syna se všemi úskalími. "Život není spravedlivý Myško" ()

Guzo

Pro mě naprosto kultovní film, dnes jsem ho viděl po letech znovu a s odstupem není tak skvělý jako kdysi, ale pořád má svoje nezapomenutelné kouzlo. ()

drackula

Klasika nad klasiky s ktorou ma viažu silné nostalgické spomienky. V mojich očiach jedna z najlepších disneyoviek s úžasnou hudbou, nestarnúcim príbehom a skvelými hláškami. 100% ()

J-o-k-e-r

Nejkrásnější Disneyovka. Příběh o lvíčeti Simbovi, plný zajimavých postaviček a doprovázející nádhernou hudbou H. Zimmera a pěknými písničkami . Dle mého i jeden z nejlepších animovaných filmů...ač originální písně musí vyznít lépe, dabing je určitě povedený (S.Fišer, M. Moravec,...). Nezapomenutelná dvojice Timon a Pumbaa a jejich filosofie Hakuna matata! :) ()

Elleannie

"Lví král" byla jedna z prvních knížek, které jsem jako malá četla pořád dokola, takže spolu s filmovým zpracováním, které se mi rovněž moc líbí, je pro mě určitě nezapomenutelnou a nesmrtelnou pohádkou. ()

mkubalikova

Naprosto legendární disneyovka, řekla bych dokonce jedna z těch nejlepších. Povedlo se i nedávné znovu uvedení do kin, které jen potvrzuje mé přesvědčení, že Disney byl génius a jeho koncept dokáže oslovit několik generací. 100% P.S. Zde můj soukromý žebříček klasických disneyovských filmů: 1. Kráska a zvíře, 2. Lví král, 3. Aladin, 4. Sněhurka a sedm trpaslíků, 5. Na vlásku. ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)