Dokoukal jsem to až do konce; zápletka má něco do sebe, herci hrají uvěřitelně, kulisy pozdního socialismu jsou do puntíku vyšperkované.. a pak celý dojem zkazí až do trapnosti omílaná a vnucovaná představa všudypřítomné a všemocné StB, dalších tajných služeb, drsně se tvářících hajzlíků v kožených bundách utlačujících pasivní a věčně ustrašenou společnost. Trn z paty nevytrhne ani přítomnost anglického přízvuku, a nic zvláštního se v plejádě domácí produkce se socíkovskou tematikou tudíž nekoná.(2.12.2019)

Už první scéna, zakončení návštěvy estébáků, dává tušit hrubě neradostný příběh z konce osmdesátek. Výborná hudba i herci. Občas mě překvapil náhlý ostrý střih mezi scénami. Venkovní lokace jsou jak strojem času. Hnědá temnota interiérů většiny bytů je spíš ruská, zřejmě pro zahr. publikum, co bralo za jasné, že za železnou oponou je všechno takový sovětský svaz. Moc se mi líbí titulky s postavami bez vědomí. Triková scéna bouračky je technicky odbytá. Do čtvrté epizody výborně graduje špionážní thriller, občas polopatický, ale stejně doost napínavý. Poslední dva dily se postupně noří do zmaru a zbytečnosti mnohého konání.(28.11.2019)

Tři hvězdičky jen tak tak. Materiál spíš na TV celovečerní film, na takto dlouhé ploše seriál sklouzává k přešlapování a nudě. Zápletka relativně slabá, chybí dramatický twist, nebo aspoň něco, co by diváka chytlo a nepustilo. Herecké výkony fajn, vykreslení atmosféry se také povedlo dost dobře. Stačí vidět jednou.(22.11.2019)

No ,čekal jsem teda o trochu/dost víc. Po těch superlativech z úvodních dvou dílů jsem byl natěšen. Přesně jak tady píšete,místy až moc popisné a ty postavy jsou taky děsně škrobené. Nemluvě o manželce hlavního zmizelého ,která neohroženě běhá po celém vojenském prostoru rychlostí auta. Za mně mi přišel REDL uvěřitelnější. Asi něco v tom smyslu když na Černobyl koukali Ukrajinci a zbylí likvidátoři.Taky měli plno výtek vůči realitě.Takže ,lepší 3*.(18.11.2019)

Veľmi som tomuto skvelému špionážnemu seriálu chcel udeliť plný počet, ale červík v hlave hlodal na 4,5*. Film je výborne režírovaný s nápaditým scenárom, vie akým smerom sa má uberať. Hlavný protagonisti sú uveriteľní, ako aj komparzy a.i. Napätie od začiatku po koniec. Môžem vypisovať len superlatívy, ale keď mám porovnať so Zachariášovou Pustinou, tak tá sa mi vryla pod kožu o malinko viac. ...Ps. Film tu výborne ukazuje , že vláda tehdajších pohlavárov v 89-tom neskončila a ,,revolúcia,, bola vážne len sametová. Nádherne depresívne...(30.11.2019)

• - Na ubytovně hraje „Na Zdi Psát“ od Magdy Malé. (Bioscop)

• - Záběry na vjezd a nádvoří firmy Jutten, česky Juta, byly natočeny z existující firmy Juta, která sídlí v obci Višňová u Frýdlantu v Čechách. (Harapes)

• - Ve chvílích, kdy se pracovnice britského velvyslanectví pohybuje v pražském metru, podtrhuje tíživou atmosféru hudba skupiny Progres 2, konkrétně instrumentální část skladby „Planeta Hieronyma Bosche II“. Tato skladba vyšla na albu „Dialog s vesmírem“ v roce 1980 u vydavatelství Panton. (bearmeedek)