Jay a Silent Bob právě přišli kvůli soudnímu podvodu o svou identitu. Tím, kdo oba podvedl, je filmová společnost, která o nich natočila několik filmů. Jay a Silent Bob to ale nechtějí nechat být jen tak a rozhodnou se zajet přímo do Hollywoodu a vše tam vyřešit. Žene je k tomu i informace, že filmová společnost právě začala natáčet nové filmy, ve kterých sice budou Jay a Silent Bob, ale nebude se jednat o ně. Hlavní scéna nového filmu má být dokončena na každoročním setkání fanoušků Jaye a Silent Boba, které se nazývá Chronic-Con. Jay a Silent Bob jsou přesvědčeni, že natočení závěrečné scény zabrání. Cesta do Kalifornie nevede ale přímo. Jay a Silent Bob nejprve dorazí do Chicaga, kde Jay z televize zjistí, že se jeho bývalá milá Justice stala moderátorkou počasí. Jay se Silent Bobem Justice vyhledají. Justice oznámí Jayovi, že s ním má dceru a že se vdala za přítelkyni. Jay slíbí Justice, že jejich společné dceři Milly neprozradí, že je jejím otcem. Justice tedy Jaye s Milly seznámí. Milly se svou kamarádkou Sopapillou chtějí využít informace, že Jay a Silent Bob míří do Hollywoodu, a vydíráním je donutí, aby je vzali s sebou. Aby dívky Jaye a Silent Boba donutily ke spolupráci, zdrogují je… (TV Nova)

SpaceOdyseus

Ze by Smith natocil svuj nejhorsi film? No dobre, nevidel jsem Yoga Hosers. Urcite natocil svuj nejvic meta film. A honeni trika nad tim, jak je self aware, nudge nudge wink wink, me teda nebavilo. Ani me nebavila naprosta vetsina trapnych pokusu o vtipy. Obcas jsem se uchechtl, ale bylo toho zatracene malo. Je to debilni, stupidni, trapne a hloupe asi tak 90 procent stopaze. Obcas se povedl vtipek, nebo dokonce i vazna scena. Jinak je to bida plna nezajimavych camei Smithovych kamaradu. Radsi at zustane u podcastu, jestli takhle budou vypadat i jeho dalsi filmy. ()

Litvicek

První polovina naprosto nepovedená. Scény fungují buď z nostalgie a nebo jsou stavěny pro jinou sortu publika. Od druhé půlky se to rozjede, vtípky začínají lépe fungovat a není problém to dokoukat do konce. Průměr, right? ()

F.W.Colqhoun

Oooooh Marvel gonna sue somebody! Pohled na ty dva stále rozjařuje očekáváním bžundy, stroboskopického mrkání na kameru, popkulturních a huličkých aforismů na úrovni / bez úrovně v poměru zhruba 1:1. A klukovské chemie, jaká před nimi nebyla, i když jde o očekávání zakalené úvahami, co škodí víc - tvrdé drogy (=Jay) nebo vegetofu (=Bob)? [Jednoznačně heroin; jako Jason Mewes ve čtyřiačtyřiceti letech vypadat nechci.] Reboot obsahuje tak nestřídmý podíl meta-složky, camea a pseudo-camea bezpochyby nikoliv proto, že by Smith býval v devadesátých letech subtilnějším filmařem, jako spíš proto, že jich je dnes, obestřen nimbem selfmademana s to vyjednat řádově více, než tomu bylo v časech takového Dogma. Smith vyzobává a komentuje nejblyštivější střípky své filmařské historie ústy Bena Afflecka, Rosario Dawson, Justina Longa, Jasona Lee, Vala Kilmera a mnohých dalších, z nichž někteří potřebovali Smitha víc, než on je (chudák Kilmer, téměř zapomenutý Lee). I když film takto připomíná spíš produkčně vysteroidovanou relaci Kinoboxu či nějakou anarchistickou reportáž ze Sundace, moje potřeby uspokojil, protože jsem nic jiného nečekal. A Kinobox jsem měl rád. Smithova dcera Harley Quinn Smith je nicméně vážně ohyzdná. Welcum! ()

Zero_Signal

Neuveriteľne trápna zlátanina referencií na Smithové predošlé, lepšie diela. Bez štipky invencie a akéhokoľvek zmyslu, tento "film" sa vlečie stopážou 95 minút dlhšou akou by mala byť, a neviem si predstaviť ťyp človeka, ktorému fórky v tomto počine môžu reálne prísť vtipné. Smith je už posledných 15 rokov tak za zenitom, že o tak kolosálnom páde jedného niekedy nádejného režiséra by sa mali písať knihy a štúdie, a čo ma na ňom vytáča najviac je ako stále referencuje sám seba v štýle "hihi, veď ja sám viem, že točím už úplne kokotiny, však o tom to je :))" ako keby sa tak chránil pred negatívnou odozvou a kritikou. Každý film ktorý natočí je o čosi horší ako predošlý, a dosť ma znepokojuje, že sa pustil do Clerks III. Dnešný prefajčený Smith na to už proste nemá, a nemám pochýb, že pôjde zas o úplne fiasko, - zároveň úprimne dúfam, že pôjde aj o posledný film v jeho niekedy veľmi potenciálnej režisérkej kariére. Fakt to už nemá zmysel. ()

gumolit

Kevin Smith je magor...robí si srandu zo všetkého čo natočil a hlavne zo seba paroduje všetko čo sa má..Dokonca aj jeho dcéra si robí srandu zo seba a zo svojho otca. Myslím že poznať predchádzajúce filmy je celkom potrebné ako vždy pretože postavy ktoré sa vrátili ma potešili.Kevin vie byť vtipný a jeho humor a výsmech Hollywoodu či blockbusterovým filmom je batadeľný ovšem všetkého škodí.Jay a Silent Bob zostárli a ich sequel či rebbot mi miestami prišiel zábavný no raz mi to stačí..ak ste fanúšikovia pochopíte ak nie ani nepozerať. ()

aLPaC

Námitky, že se Smith snaží postavami a fórky oživit svou povadlou slávu z 90. let beru. Jay a Tichej Bob zestárli (teda hlavně Jay, Bob jako hubeňour vypadá dobře). Scénáře už Smithovi taky nejdou jako na počátku jeho kariéry. Tento film ale zvlášť v této době plné zasrané korektnosti, Me too, různých tipů aktivistů, feministek a multikuti násilně implementovaných do filmů musím svým nekorektním humorem ocenit. No třeba mysleli byste si, že Arabka jmenující se Jihad se ještě dnes může ve filmu objevit? Navíc když to pak Jay zabije hláškou, že mu to jméno něco říká :D. Objeví se též staré známé postavy z jedničky (Jim a Naďa z Prciček, Dawson z Dawsonův svět, Ben Affleck a Matt Damon) i Smithova dcera, která tu snad poprvé v jeho filmu hraje celkem sympatickou (teda po nějaké době) postavu. Další díl už nejspíš nevznikne, tak jsem zvědavej, co s kariérou Smith vymyslí dál, ale z jeho dalšího chystaného filmu tedy rozhodně nadšený nejsem. Will see. ()

KM Phoenix

Není to tak hrozné jak jsem se obával, ale je to i na Kevina Smithe dost nevyvážené... a Jason Mewes začíná působit spíš děsivě než vtipně... ()

Renfield

Kevin Smith se občas docela dobře trefí a to dokonce i do své neschopnosti točit dobré filmy, což je trochu s podivem. Jenže příběhu druhé cesty do Hollywoodu nepomůže ani "dospělejší otcovská" druhá polovina, naopak, ona je tou horší polovinou. S nástupem neherecké Harley Quinn a její party to letí dolů, přitom i na nich se dalo stavět, o což se Smith také pokouší. Výstupy jeho přátel mají též k ideálu daleko, výjimkou potvrzující pravidlo je především Matt Damon, ale i Ben Affleck a Jason Lee. U nich přijde alespoň na chvíli pocit, že je to jiný film, nikoliv tento Přeprc. 40% ()

Sunny.69

Já tomu prostě musím dát pět hvězd. Od začátku do konce si to dělá srandu samo ze sebe. Je to vtipný, milý.. A tak trochu vlastně sentimentálně úsměvný. Pokud nejste opravdu fanda kevina Smithe a Jaye a Boba, tak se asi nepobavíte tak, jako já a nebo vás to takhle nenadchne. Ale pokud k tomu a k nim máte alespoň trochu vztah... Nelze než z toho mít minimálně radost, protože.. Protože je to prostě ono. ()

husokachna

Rád bych tomu z nostalgie dal lepší hodnocení, ale on si Kevin o ten pojeb přímo říká. Všechno to metování, prolamování stěn, filmy ve filmech, zesměšňování sama sebe, satira v satiře na satiru by mohlo být fajn, kdyby to prostě nebyla nevtipná špatně napsaná nuda. To že se Kevin srabácky shodí v podstatě hned na začátku, není vůbec chytrý, je to pouze ubohej alibismus. A když se i soukolí hlášek zadrhne, fanouškovi všech "jersey filmů" zbude jen parádně dementní Mewes, kterej to hrne, jak to hrnul vždycky a je stejně trapnej, jako byl vždycky a to je fajn. Zasmál jsem se jednou a nakonec si nejvíc užil sestřih u titulků. I všechna ta camea v tomhle filmu jaksi drhnou, jedinej kdo potěší je bezchybnej Hemsworth, kterej má lepší komediální timing a talent v jedné minutě než celej zbytek filmu. Jediný přínos rebootu je nakonec fakt, že jsem dostal chuť pustit si Clerks nebo Mallrats nebo dokonce i Clerks 2. Ale tohle už nikdy. PS: Proč je v hlavní ženské roli ta škaredá netalentovaná, holka, která není Mewesovi vůbec podobná, i když má hrát jeho dceru, říkám si. Počkat, není ona ta Smithova dcera, kterou všude cpe...? Bingo! PPS: Ty dvě hvězdičky máš Kevine z nostalgie, ale spolu jsme skončili, je ti to doufám jasný?! ()

Fifer

Já mám Kevina Smithe rád. Fandím mu i jeho novýmu hubenýmu já, ale tohle bylo dost špatný. Vlastně ne o moc lepší než nějací čeští Basníci 6, kde si Matásek s Křížem chodí pro výplaty. Prostě starý opuchlý ksichty dělají zhulený college humor, ale ono to nefunguje, protože nám už není 20 a někteří z nás už ani tu trávu dávno nehulí. Je to nudnej vejvar všeho starýho, kterej nefunguje. Pusťte si starý filmový klasiky, se kterejma Smith prorazil a tohle s klidem ignorujte. Not worth it. ()

godycz

souhlasim s kazdou vetou co tam vyblili. mam uplne stejny pocit z toho jak se kurvi hollywood, jak se kurvi svet. kevin probral ve svem filmu vsechno. remaky, rebooty, multikukti, meetoo, podcasty, netflix, batmana a mnoho dalsiho a protkal to kamaradama a vtipama. jo a zapomnel jsem ma veganstvi. uz vime proc zhubnul. ()

Gastovski

Stále spousta super hlášek a narážek, nicméně na údernější a dravější verzi z roku 2001 to zdaleka nemá. Opět se setkáme s milionem cameo roliček, které si ze sebe s chutí dělají srandu, na čemž film v podstatě stojí (Randalla nečekejte :/ ). Příběh o druhé křížové výpravě do nitra Hollywoodu je však už dost přes čáru a často lavíruje, dokonce sklouzává k vyložené trapnosti. Ale skalní fanoušci Jaye a Mlčenlivého Boba toho určitě ledacos odpustí. Pravdou však zůstává, že se jedná o nostalgickou, víceméně vtipnou blbinku bez většího přesahu. Slabší 3*. ()

Raziel_cz

Sebeuvědomělá infantilní blbina, která je sice dostatečně zábavná, abyste u ní vydrželi, ale zároveň v ní není nic, co by vás přimělo smát se nahlas. Smith a jeho kámoši se při natáčení asi dost bavili, ale výsledek je spíš jenom takové pomrkávání na fanoušky. Jsou tu odkazy na všechny filmy všech zúčastněných, nic to nebere vážně a Jason Mewes je stejně charismatický jako vždycky a zaslouží si role v mnohem lepších věcech. Ale na top 10 komedií poslední dekády to fakt nemá. Ani na to, aby se to nějak výrazněji zapsalo byť jen do kontextu Smithovy tvorby. Ani už vůbec na to, abych to někdy potřeboval vidět znovu. ()

bulbasaur

Infantilnosť pre dospelých. Škoda, lebo prvý diel bol ešte v pohode, toto mi už prišlo nasilu ne"vtipné" a zbytočné, aj keď chápem zámer a metafilozofiu filmu... radšej to nemalo vzniknúť. ()

helloween93

v rebootu Jay and Silent Bob si Kevin Smith opět dělá srandu z Hollywoodu a jelikož se podle fanoušků za posledních dvacet let nikam filmařsky neposunul, tak si Smith dělá srandu i sám ze sebe, z obsazování své dcery, z kvalit svých filmů. On si vlastně dělá srandu z hodně věcí, ale abyste si to jako divák užili, musíte znát Clerks a propojení Smitha s jeho kámošema, kteří se kolem téhle "frančízy" točí (Affleck, Jason Lee, Damon, Brian O'Halloran atd.). Přesto mám pocit, že u prvního příběhu kolem Blutnman & Chronic jsem se bavil víc. V závěru filmu na Chronic-conu totiž už byl scénář řádně v křeči, přesto nechávám na 3*, hlavně za ty camea (pobavil hologramový Hemsworth). 3* ()

Olík

Jay a mlčenlivý Bob nebo samotný Kevin Smith…..bylo období, kdy patřili k tomu nejzásadnějšímu, co se týkalo mého dospívání. Léta (co léta, desetiletí) plynula, kdysi kultovní filmař ubral na objemu a ruku v ruce s tím se ztenčil i jeho status zásadního filmaře. Najednou si uvědomíte, že už dávno nejste teenagerem, jako v dobách, kdy se tahle trávou čpějící dvojka začala motat po New Jersey a že je trochu smutné dívat se na Kevina Smitha jak si dělá legraci z úpadku kariéry Kevina Smitha. Něco z toho dvě dekády starého kouzla tam ale pořád je…..takové nostalgické kouzlíčko, které zoufalému flákači na plný úvazek dokáže vyvolat úsměv na rtech. ()

Razzor_82

"Zabránit natáčení je to nejdůležitější co kdy uděláme!" Dvojka vyhulenců je zpět a jede zničit Hollywood! Tohle už ale není ten starý Smith. Celý film působí dost vlažně, no vlastně jsem se ani moc nenasmál.  Tihle dva týpci už tady nejsou prostě moc ve formě. Ale z nostalgie ke starým postavám dám čistý průměr. 5/10 ()