Alec Baldwin se objevuje po boku Penelope Ann Miller jako legendární super hrdina, který se snaží bojovat proti zločinu ve filmu, který je označován jako "nejvtipnější akční dobrodružství po Indiana Jonesovi!" (NBC News). Ukrytý v přestrojení pod splývavou kápí se "Stín" vydává na zatím nejnebezpečnější cestu za spravedlností: musí vynaložit veškerý svůj důvtip, aby zvítězil nad posledním potomkem Čingis Chána, který atomovou bombou ohrožuje svět. Následuje souboj naplněný oslnivými speciálními efekty, humorem i dávkou děsu, které vás očarují! (oficiální text distributora)

Gary

Občas svěží, vtipné, občas přechází do trapnosti. Zlatá střední cesta. Baldwin to hraje dobře, ale dnes už by se jako hlavní comicsový hrdina nejspíš neujal. Nejlepší na filmu byl podle mě uslintaný Tim Curry. ()

corpsy

Už pomaly zabudnutý komiksový skvost, ktorý v dobe svojej premiéry nezaslúžene prepadol. Krásne štylizovaná atmosféra a takmer dokonalá technická stránka. ()

liquido26

Jako třicátkově stylizovaný retro pulp to vypadá moc pěkně, ale problém mám s tím příběhem. Potomek Čingischána, který se snaží zničit New York za pomoci atomovky je na mě trochu moc :-) Rozhodně bych si tohoto hrdinu nechal líbit nově zpracovaného s lepším příběhem. ()

Foma

Co se děje? Dyť je to dost povedenej kousek, velmi neprávem odsunutej. Trocha mystiky, trocha dekadence, trocha akce, romantiky, humoru a vyvedený výtvarný stránky, plus legrační herci, co víc od komiksu chtít? ()

vegetol.mp

Zapomenutej klenot se skvělou hudbou, nádhernou výpravou a úžasně charismatickým Alecem Baldwinem. Ve svý přiznaný brakovosti mnohem dospělejší a působivější než všechny komiksový filmy poslední doby. A Tim Curry je v tomhle filmu nádherně slizkej. ()

Martin741

Mysteriozny scenar je deravy ako syr emental, Mulcahy sa vobec nesnazil natocit nieco aspon trochu kvalitne. Priserne nudny film s prisernymi hercami. 41 % ()

Rodriguez

Levné Béčkové dobrodružství, kdy si Baldwin zahrál ještě nějakou pořádnou roli. Jako kulisa na víkendové odpoledne při špatném počasí dobrý... 40% ()

bourec

To hodnocení,který tady u toho filmu mám,je naprosto odpovídající.Film slabej,mulcahy tady šlápnul hodně vedle.30%. ()

DruidKarel

Njprve jsem si myslel, že jde o kýč a o špatné zpracování scénáře. Pak jsem tomuto filmu ale nakonec přišel na chuť a musím říct, že jde poměrně o zdařilé dílko, jen by to chtělo příště ještě více fantazie, až se bde někdo někdy pouštět do něčeho podobného. 3* jsou tam... ()

majo25

Divák čaká akčný film a dočká sa fantasy. Ale že dosť nesympaticky štylizovanej fantasy, ktoré v mnohom pripomína Burtonového Batmana, hudbou teda jednoznačne. Nekonzistentný príbeh, v ktorom nie je jasný ani začiatok, ani koniec, a téma s Džingischánom, ktorý vstal z mŕtvych a pomocou bomby si chce podrobiť mesto/štát, je totálne scestná. Nad vodou to drží akurát tak Badwinova charizma. Ani sa nedivím, že to bol prepadák a dnes je to neznáma záležitosť. ()

kosta73

V obleku to sice ještě jde, ale jinak se Baldwin na roli komixového hrdiny dle mého názoru absolutně nehodí, ve scénáři je bezpočet naivních míst a infantilně působících dialogů. Ale jinak to vůbec nebylo špatné a musím uznat, že mě Muž stínu velmi příjemně překvapil, neboť obsahuje pár skutečně lahůdkových míst hodných zapamatování. ()

nemorino

Keď som si tento film kúpil na VHS v dobe keď ho distribuoval Intersonic tak som od neho neočakával veľa. No prekvapil ma či už po hereckom obsadení, vyobrazení doby 30 rokov minulého storočia, dejom a aj vizuálnymi efektami. Dokonca sa mi páčil aj český dabing Intersonicu, čo sa už však nedá povedať o predabovaní. Jednoducho ten dabing na DVD od Mido filmu nemá iskru. Napriek tomu odporúčam vidieť. ()

alchac

Představte si Batmana ve Světě zítřka, přisypejte pár deka art deca a dostane Muže Stínů. Ergo výtečná, vizuálně velice povedená, dobrodružná komixovka se vším, co k ní patří. Včetně vynikajícího soundtracku. ()

MI-380

Místo postav postavičky: gloomovský malý padouch, ochotnický velký padouch, nevýrazná hlavní krasavice, standardně charismatický Baldwin. Děj občas nudný až k usínání, občas vtipný, sporadické akční scény s minimem invence, trocha tajemna, dobrá pointa. Velkorysá výprava a to nejďábelštější: kamera kličkuje jak nejlepší letečtí stíhači v boji. Celkový součet: nedostali jsme se ze stínu průměrného komiksu. 50%. ()

kolemjdouc

Mě se to lííbilo.A očividně scénárista vsadil na odlehčení a donutil herce dělat si ze svých postav, které hráli, srandu.A je taky vidět,že Alec měl svoje divoké alkoholové jízdy teprve před sebou.U mě dobrý. ()

ink flo

Comicsový film, který ve své době bohužel propadl a zůstal nedoceněnej. Dva žáci tibetského lamy se schopnostmi ovládat mysl lidí proti sobě - The Shadow a potomek Čingischána. Slabší scénář i herecký výkony bohatě vynahrazuje famózní prostředí New Yorku 40tých let se sytýma barvama a domalovávanýma scenériema, který působí jako něco mezi Metropolisem a Gothamem. Vlastně je to takovej trochu retardovnější burtonovskej styl, ale se spoustou zábavných i vtipných nápadů - létající phurpa, neviditelný barák, telepatická osudová žena, hrdina který má z neznámého důvodu při akci jinou tvář atd. Původně to prý chtěl režírovat Sam Raimi a s jeho Darkmanem to sdílí podobně smutný osud nepochopení (nesmí se to měřit optikou "dospělých" comicsáren a brát to vážně, ale vzít to jako brakovou zábavu) a oba mají v hlavních rolích superhrdinů herce, kteří se tam absolutně nehodí :-). ()

Wolvie

Skrytý multižánrový poklad a pravděpodobně nejlepší role Aleca Baldwina.Povinnost pro všechny fandy komiksů! ()