poster

Staříci

 • anglický

  Old-Timers

Drama / Road movie

Česko / Slovensko, 2019, 92 min

Externí recenze k filmu (6)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ***

  "Cesta je cíl, a tak je tomu i zde. A tak sledujeme 85minutovou road movie se zmatenými staříky, kterým tu neslouží hlava, tu tělo, ale skoro v každé situaci si poradí. Nechybí hořký humor a absurdní situace, ale atmosféra lítosti nad nemohoucnosti ve stáří visí nad celým filmem. Zásadní je zde téma…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Staříci rozhodně nejsou politický film a pro jejich vychutnání nemusíte znát dějiny, ale pokud znáte jisté historické souvislosti, tak se dají brát jako zajímavé "přepsání skutečnosti", podobně jako Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu. Jenom jsou výrazně méně výpravní a výrazně lepší." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Režisérské a scenáristické duo Martin Dušek a Ondřej Provazník (pohybující se doposud zejména v seriálové, dokumentární a televizní tvorbě) přitom film režíruje pevnou rukou a odvážně servíruje osobitý autorský film s jednoznačným konzistentním konceptem, jasným sdělením (inspirací pro příběh se…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Někoho možná napadne srovnání s loňským Tlumočníkem, v němž Jiří Menzel a Peter Simonischek také zdlouhavě cestovali – jenže zatímco Tlumočník byl prosycen prázdným tlacháním a kýčovitými záběry z dronů, Staříci zůstávají u všedního utrpení svých hrdinů. Takže se o nich nedozvíme nic moc navíc a…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) ***

  "Staříci jsou silné a velmi vážné drama s obdobně silným tématem (název, který mně osobně evokoval spíš něco na způsob povedeně zábavné Teroristky však mohl být zvolen přiléhavěji), které však jako by díky pozvolnému tempu (nejen hlavních hrdinů, ale i vyprávění), stále zůstávalo někde na půli cesty…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Staříci na plátna kin nepřináší pouze příběh o zásadní pomstě a spravedlnosti. Autoři se zamýšlí nad stářím a možná i osudem některých politických vězňů či válečných veteránů. Díky výbornému scénáři, režii i skvělým hereckým výkonům vznikl film, který tato témata předsouvá do popředí, aniž by…" (více)