poster

Nováci (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 1995–1996, 52 h 25 min (Minutáž: 22–30 min)

Hrají:

Pavel Zedníček, Ota Jirák, Jana Paulová, Jitka Ježková, Jitka Schneiderová, Jan Čenský, Filip Rajmont, Adéla Gondíková, Jana Janěková, Viktor Maurer, Dalibor Gondík, Michal Jagelka, Jiří Pomeje, Oldřich Vlach, Kajetán Písařovic, Robert Galia, Klára Šumanová, Stella Zázvorková, Jana Boušková, Václav Vydra nejml., Jan Rosák, Jan Přeučil, Jana Synková, Radoslav Brzobohatý, Václav Sloup, Roman Zach, Jiří Hálek, Jaroslav Šmíd, Iva Hüttnerová, Rostislav Kuba, Dana Bartůňková, Rudolf Kubík, Marián Labuda ml., Jan Dolanský, Věra Koktová, Otakar Brousek st., Kateřina Brožová, Bára Fišerová, Karel Hovorka ml., Valerie Kaplanová, Miriam Kantorková, Michaela Kuklová, Mojmír Maděrič, Miloslav Mejzlík, Mirko Musil, Josef Nedorost, Jaroslava Obermaierová, Jana Panská, Pavel Pípal, Radan Rusev, Svatopluk Schuller, Miroslav Šnajdr, Pavel Soukup, Soňa Stejskalová, Jan Šváb, Bohumil Vávra, Vlastimil Zavřel, Zdeněk Žák, Vlasta Peterková
(další profese)
 • Cannabis
  odpad!

  ještě teď mám husí kůži a krčím se pod postelí, televizi jsem vyhodil z okna a jsem poznamenán do konce života... a to díky tomuto seriálu... stupidita, trapnost, ubohost... jen takováto slova mě napadají teď!!! jaké bylo moje zděšení, když jsem si pustil jeden film nahraný dříve z televize a za ním byl ještě kus dílu tohoto seriálu a vybavil si, jaký že to brak dříve dávali... v tu chvíli jsem nevěděl, zda se jedná o nejapný žert, parodii na seriál, nebo zda to autor opravdu myslel vážně... tady jen vidíme jak se opravdu mění vkus... představa, že toto byl jeden z nejoblíbenějších pořadů, které se vysílaly? tak to teda pardon... doufám, že Nova nebude mít nikdy v budoucnu tak morbidní nápad, že by to snad znovu dala do vysílání... ODPAD!!!!!!!!!!!(8.5.2007)

 • Diego75
  *

  Když jsem se o tomto seriálu dozvěděl, že se má jednat o první český sitcom, myslel jsem si, že by se mohlo jednat o vtipnou rodinku a její příhody, ale po zhlédnutí prvního dílu mi došlo, jak moc jsem se mýlil. Ota Jirák je asi jediný, který svou postavu hraje dobře. Postava Jeremyho občas pobaví, ale jinak jsem u seriálu pomalu usínal a skoro žádný díl neobsahoval více než jeden dobrý vtip.(26.7.2019)

 • Big Bear
  odpad!

  Pouštěný smích, tupé dialogy, toporné herecké výkony, květované kravaty, červená a fialová saka... Nova si všimla hladu po amerických sitcomech a tak si také jeden střihla. Zacílila na široké novácké vrstvy s vidinou velkého úspěchu. Bohužel tohle není ani Step by Step ani Al Bundovic rodinka. Tohle je prostě typickej českej průser. Včera jsem shlédl po letech jeden z dílů (čistě studijně :-) a z údivu jsem nevycházel. Mlaďounká Jitka Ježková to nemohla zachránit. Děs běs i na rok 1995.... ODPAD(16.4.2013)

 • jossC
  odpad!

  Teda původně jsem dal jednu hvězdu,za pokus a snahu natočit v česku sitcom.Koneckonců každý začátky jsou těžký... Ale teď to reprízujou a stačilo mi pět minut,abych letěl na ČSFD a vystřelil takovej odpad,že jít to ještě níž,tak se to zastaví asi až v pekle.Kašlu na namixovanej smích,je mi šumák absence herectví,ale ty stupidní dialogy nejdou odpustit.(6.5.2013)

 • Caelos
  odpad!

  Seriál z doby, kdy se Nova snažila přenést na obrazovku jůesej manýry. První řada s Otou Jirákem ještě šla, ale jakmile nastoupilo duo Zedníček, Paulová, šlo to do hoven. Vlastně, ono už to v hovnech bylo, ale to pokračování ho dorazilo. Tímto prosím adminy CSFD o rozdělení seriálu na Nováci a Nováci 2, poněvadž obě řady si rozhodně nezaslouží stejné hodnocení.(20.5.2009)

 • - Jedná se o první českou situační komedii (od roku 1993, kdy vznikla samostatná Česká republika). (CANNIBAL)