Reklama

Reklama

Nováci

(seriál)
všechny plakáty
Rodinný / Komedie
Česko, (1995–1996), 52 h 25 min (Minutáž: 22–30 min)

Hrají:

Pavel Zedníček, Ota Jirák, Jana Paulová, Jitka Ježková, Jitka Schneiderová, Jan Čenský, Filip Rajmont, Adéla Gondíková, Jana Janěková, Viktor Maurer, Dalibor Gondík, Michal Jagelka, Jiří Pomeje (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(124)

Obsahy(1)

Ota Jirák vás vítá v kruhu rodinném, kde vládne pohoda jako řemen. (TV Nova)

Recenze (160)

Cannabis odpad!

všechny recenze uživatele

ještě teď mám husí kůži a krčím se pod postelí, televizi jsem vyhodil z okna a jsem poznamenán do konce života... a to díky tomuto seriálu... stupidita, trapnost, ubohost... jen takováto slova mě napadají teď!!! jaké bylo moje zděšení, když jsem si pustil jeden film nahraný dříve z televize a za ním byl ještě kus dílu tohoto seriálu a vybavil si, jaký že to brak dříve dávali... v tu chvíli jsem nevěděl, zda se jedná o nejapný žert, parodii na seriál, nebo zda to autor opravdu myslel vážně... tady jen vidíme jak se opravdu mění vkus... představa, že toto byl jeden z nejoblíbenějších pořadů, které se vysílaly? tak to teda pardon... doufám, že Nova nebude mít nikdy v budoucnu tak morbidní nápad, že by to snad znovu dala do vysílání... ODPAD!!!!!!!!!!! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nečekat zázraky, ono se tam vůbec nic vtipného nenajde. A tohle píšu ke druhé řadě, která mě baví ještě méně. Všeobecně nemám rád sitcom. A žádný americký o padesáti řadách a třiceti epizodách mě nikdy nedostal, sotva jen pár to u mě dotáhlo na průměr (výjimku tvoří pouze klasický sitcom Addamsova rodina (100%), z čisté milosti a nemohoucnosti autora prosadit se jinak, než psaním slohovitě popisného scénáře do rádoby vtipného konceptu. Osobně nechápu, co má být vtipného na tom, když nějaká postava popíše situaci, kterou divák neviděl. To si ji mám jako představit?! Prázdnota, která na mě ze sitcomů vykukuje, je zkrátka pro mě nesnesitelná. Nováci se výše uvedených nešvarů zbavují po svém. A není na tom nic líbivého. Vše je jen krystalicky čistá trapnost, originální gag přijde jen vzácně. Zvláště druhá řada Nováků má v blbosti navrch. Americký sitcom to podá alespoň s předtočeným smíchem. Předtočený smích, který má zdůraznit nevtipnost. V Novácích se to obejde bez této rušivé kulisy. Je to celkem sympatická rodinka, která v různých epizodách řeší téměř absurdní situace, jak jinak než téměř absurdně. Rozhodně se Nováci nedají považovat za nějaký vrchol ve svém specifickém žánru, ale jdou na to po svém, a jsou vtipnější než pozdější sitcom Comeback nebo Helena. Což není výhra. 20% ()

Reklama

Caelos odpad!

všechny recenze uživatele

Seriál z doby, kdy se Nova snažila přenést na obrazovku jůesej manýry. První řada s Otou Jirákem ještě šla, ale jakmile nastoupilo duo Zedníček, Paulová, šlo to do hoven. Vlastně, ono už to v hovnech bylo, ale to pokračování ho dorazilo. Tímto prosím adminy CSFD o rozdělení seriálu na Nováci a Nováci 2, poněvadž obě řady si rozhodně nezaslouží stejné hodnocení. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že se repríza konečně objevila na Nova Cinema, mám možnost konfrontovat vzpomínky a výsledek je v podstatě ještě lepší, než by se zdálo. Suma sumárum jako první domácí seriál natočený mimo ČT, jsou Nováci bez problému stravitelní. První série připomíná domácí snahu o kombinaci Alfa a Kroku za krokem, což také odpovídá tehdejší představě o formátu oblíbeného sitkomu. ()

Big Bear odpad!

všechny recenze uživatele

Pouštěný smích, tupé dialogy, toporné herecké výkony, květované kravaty, červená a fialová saka... Nova si všimla hladu po amerických sitcomech a tak si také jeden střihla. Zacílila na široké novácké vrstvy s vidinou velkého úspěchu. Bohužel tohle není ani Step by Step ani Al Bundovic rodinka. Tohle je prostě typickej českej průser. Včera jsem shlédl po letech jeden z dílů (čistě studijně :-) a z údivu jsem nevycházel. Mlaďounká Jitka Ježková to nemohla zachránit. Děs běs i na rok 1995.... ODPAD ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první českou situační komedii (od roku 1993, kdy vznikla samostatná Česká republika). (CANNIBAL)

Reklama

Reklama