Jedenáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel… stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal (Betty Gilpin) není normální. Nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit… (Cinemart)

Chrustyn

Začátek výborný. Výborná krvavá zábava, která si krásně hraje s postavami, kdy je představí, jako by se mělo jednat o hlavní hrdiny a po chvilce je nechá brutálně zabít. Bohužel tato zábava trvá asi první půlhodinu a poté už se jede pouze na neutrál a film začne nudit. ()

Marze

Nejprve o nikom nic nevím, takže je cítit malé napětí. Ale je to zábavné, feministické a kontroverzní v ohledu rozhádaných menšin v USA, které by se jako měly spojit. Ale ještě to mohlo mít ostřejší zuby než to má.Satirický horor Lov ale nakonec není ostrou satirou, byť spravedlivě dává za uši všem zúčastněným - jak nenávistným milovníkům konspiračních teorií, tak těm, kteří bojují za sociální spravedlnost a svět bez nebezpečného bílého cukru. Je to především zábavný horor plný nadsázky a vynalézavých úmrtí.Nenabádá k nenávisti a nevyvolává chaos, jak se domníval americký prezident Trump. Naopak vtipně, byť někdy trochu "na sílu", varuje před pokrytectvím a fanatismem na všech politických frontách. Takový přístup snadno naštve jak konzervativce, kteří mohou mít pocit, že z nich tvůrci dělají kořist na odstřel, tak liberály, z jejichž pojetí spravedlnosti se tu stává karikatura.Nakonec může být Lov obtížně skousnutelný právě pro diváky, kteří byli tak posedlí nastavováním zrcadla nespravedlnostem okolního světa, že se do něj sami nikdy nepodívali. Je to sice celkem prosté zjištění, že lidé nám bývají sympatičtí nikoli podle světonázorů a politických preferencí, ale na základě toho, jak se chovají. ()

classic

„Lov” na jedenástich, nič dopredu netušiacich, medzi sebou nepoznajúcich sa ľudí, ktorých predtým zdrogovali, čo sa po prebudení, ocitajú úplne na zvláštnom a neznámom mieste, i s arzenálom zbraní po ruke, kvôli tzv. sebeobrane, pričom sa automaticky stávajú "štvanou zverou" , ktorých si sem prišli rekreačne a športovo uloviť akýsi nadutí zbohatlícki liberáli, že už naozaj nevedia, čo od rozkoše !? Prakticky títo nešťastníci nemôžu veriť nikomu a ničomu, keďže nikdy nedokážete poriadne odhadnúť človeka na prvý pohľad, z ktorého sa môže kľudne vykľuť obyčajný, zapredaný špión, a takých menších prekvapení, je tu viacero. Postupne sa dozvedám, kde vlastne sú, čo všetko je za tým, ale najmä, kto je tu samotným lídrom, čo celú akciu koordinuje. Postava sa s ním (s ňou) nakoniec stretne zoči-voči, čo už je v podstate také (pred)finále, až konečné, malé finále, iba priklincuje celú myšlienku, že "KARTA" sa bude môcť obrátiť v prospech šikanovaného, ktorý hral dlho na druhé husle, kedy sa čoskoro úlohy vymenia... / Je to (nad)štandardná "jednohubka" , ako silvestrovské očko, ktorá vyšumí snáď ešte rýchlejšie, než veľmi lacné šampanské, je to taká filmová kombinácia: pôžitku a prežitku, a la 2 v 1. Sú tu naozaj brutálne sekvencie, z ktorých má fanúšik normálne potešenie, zároveň ich aj strávi, niečo k tomu zažije, že to skrátka vydrží až do samého konca bez akejkoľvek ujmy na zdraví, i keď sa tu postavy chovajú k postavám vskutku nezdravo. Nečakajte od "Lovu" príliš veľa, a možno sa vám potom sám od seba odvďačí. Hilary Swank je stále sexica. ()

korbitch22

Čekal jsem od toho něco úplně jiného. A to je asi nejlepší na celým filmu, že pokud si o něm nebudete nic zjišťovat a budete mít je strohé informace, určitě vás film dostane, takže jestli jste to ještě neviděli, tenhle koment určitě vynechte. Čekal jsem typický vykosovací film, kdy parta nějakých znuděných úchyláků unese nějaký smažky, bezďáky a zločince a pro prdel je bude brutálně lovit někde v lesích a ono to vlastně skoro tak je, ale celý je to podaný jako trefná satira, zvrhlá komedie a neskutečná parodie na všechny klišé a standartní filmového postupy tohohle žánru. Je to vtipné, sarkastické, absurdní, brutální, nadsazené a skvěle odehrané i zrežírované. Betty Gilpin je brutální akční mlátička a celou stopáž likviduje zmrdy jak na běžícím páse a finální souboj je doslova lahůdka. Miluju tyhle ujetý experimenty. 70%. ()

heyda

Za mě osobně docela zklamání. Nepřišlo mi to ani jako komediální horor ani jako čistá vyvražďovačka. Tak nějak napůl navíc s evidentním politickým podtextem, kde se řeší škatulkování lidi mezi vegetariány, klimatické fanatiky, uprchlictví, facebookové hatery a já nevím co dalšího. Takže za mě jeden velký neurovnaný guláš, který chtěl asi něco sdělit, ale fakt netuším co. Jediným bonusem je nepředvídatelnost, kdy "hlavní" hrdinové tak nějak umírají, jak se scénáristovi zachce :D ()

Stanislaus

Lovení lidí jakožto "hobby pro smetánku" jsme tu už měli, Lov však bere tuto tematiku z trochu jiného konce. Snímek nabízí množství černohumorných scén a vcelku solidní nepředvídatelnost děje - člověk opravdu neví, kdo, kdy a jak zemře, což je opravdu velké divácké plus. Vcelku mě rušily pasáže, ve kterých se až příliš mluvilo a zbytečně natahovaly stopáž - viz Zajíc a želva a Farma zvířat. Lov je jedním z těch filmů, u nichž chápu jakékoli hodnocení. Jinak Betty Gilpin chvílemi příliš tlačila na pilu se svým bad-ass-lookem, ale budiž. ()

Flego

Nenápadný snímok sa dá prirovnať k zábavnej jednohubke, film má svoje nečakané zvraty i kotrmelce. Dobre sa naň však díva a stojí za povšimnutie. ()

TheEvilTwin

The Hunt se tváří jako klasická lesní naháněčka, ale (bohužel) tomu tak není a kromě prvních 15ti minut nemá s lovem nic moc společného. Jestli je film něčím výjimečný, tak tím, že když se vám nějaký člověk ze začátku jeví jako hlavní postava, režisér ho po pár sekundách na plátně nemilosrdně odstřelí (Emma Roberts si tady zahrála asi 20 sekund, wtf??),tím, že nic nejede, jak si divák myslí a tímhle způsobem se vysmívá konvenčním filmům podobného žánru a dále vykreslením "záporáků" jako bandu dementů. Čím dále se film ubíral, tím více mě přestal zajímat, a ve finále už jsem se docela nudil. Od původního očekávaného lovení, přes zajmutí v uprchlickém táboře (scénárista byl na fetu?) až k tomu, že ženská sama vystřílí bandu 10 chlapů jak nic. Scénář dost pokulhává, stejně tak zbytečně přestřelené seběvědomí Betty Gilpin a vlastně všech dalších obětí, jakože "jupí, jsem unesený, na tohle jsem celou dobu čekal a na krok přesně vím, co mám teď dělat". Film zachraňuje solidní vizuál, nápadité pastičky ve stylu Hunger Games a občasné gore, kterého je tak akorát, jinak je to takové klasické, nezajímavé béčko. ()

Othello

Jsem dost přesvědčený, že nejstrašidelnější slovo 21. století bude 'satira'. Jsou špatné scénáře a pak jsou scénáře, které jsou také špatné, ale snaží se nás přesvědčit o tom, že tomu tak není a to tak, že upozorňují jak jsou si vědomi žánrových pravidel, která se nebojí vědomě porušovat. Když tento nesnesitelný arogantní přístup pak ještě zkombinujete s ironickou výpovědí o současné společnosti, museli byste být skutečně géniové, aby se vám z toho podařilo vytřískat něco jiného než bolestivě křečovitý výlev, kde snad i ten scénář musel být psán na twitteru a s hashtagy. A asi nemá cenu zmiňovat, že Zobel géniem není. Krom závěrečné, překvapivě vydařené a nápadité bitky, je to k uzoufání nudně natočené v typické Blumhouse produkci, kdy na sobě mají všichni čisté vyžehlené oblečení, scéna je plná očividně umělých objektů a když se snaží šokovat, dělá to za pomocí směšné digitální krve. Lindelof je tvůrce, který celý svoji scénáristikou tvorbu založil na snaze připodobnit se k Jossu Whedonovi, královi zkurvených žánrových sebereflexí (jak je nesnášim), ale neměl na to kapacity. Teď se pokouší akorát vydělat prachy na společenských a kulturních internetových válkách, kde se snaží prokázat svoji schopnost balancovat na názorovém rozmezí, což je k utrápení. Navíc když odečtete od filmu ten kontext, všimněte si, jak je každá scéna úplně nesmyslně vybudována, jak se v ní lidi chovaj a čím se posouvá děj. Ten film je sloppy AF. Škoda Betty Gilpin, která celou dobu působí buď tak, že není schopna uvěřit tomu, co zrovna vypouští z pusy anebo, že je do jejího obličeje navlečen cizí člověk. V tom je totiž dost zábavná. Jako fakt. ()

ARI50

Krvavý film tohoto roku jsem v prvních minutách viděl, a tak se posral. První úspěch letos a co z toho, ze startu plno krve, oči a hlav a výbuchu a pak plynul příběh trošku mimo název filmu, konec to celkem posral, a Planá střelba taky. Ze začátku jsem fakt byl plný radosti konečně něco pořádnýho, během pár sekund krve bylo vše pryč. Slabší ale dobrý film který aspoň zapůsobil. ()

Necrotongue

Netuším, proč je v popisce k filmu uveden i horor, černá komedie tomu sedí mnohem lépe. Já jsem se tedy při tom brodění v krvi bavil velice dobře, a jestli to o mně něco vypovídá, je mi úplně jedno. Když si totiž Amíci jednou za deset let dokáží udělat srandu ze všech svých tabuizovaných témat, jásám, jaký je to rozdíl proti neustále dokola oslavovanému patriotismu, který se veze na obří vlně patosu. Crystal mě navíc celou dobu bavila svým přístupem, a ještě teď musím přemýšlet nad tím, jak musí být frustrující, když s někým hovoříte, a vašemu protějšku z ničeho nic zmizí hlava (nebo alespoň její podstatná část). Hodnotil bych čtyřmi kousky, ale štvalo mě, že jsou mnohé kraviny v červených číslech, a tenhle chudáček je poněkud nedoceněný. ()

luka4615

Solidní filmová jednohubka, která stojí a padá na úžasné Betty Gilpin. Snímek The Hunt rovněž zaujme některými akčními sekvencemi a faktem, že se některá opotřebovaná klišé nebojí podávat v novém a svěžím hávu. Jako nenáročná filmová zábava na ospalé odpoledne tedy The Hunt poslouží více než dobře. Dobrá práce! „Depends on whether they're smart pretending to be idiots or idiots pretending to be smart.“ ()

mm13

Tak toto ani náhodou nebolo prvoplánové. Uvedomelí a vedomí si boli scenáristi aj režisér... herci (minimálne dvojica herečiek) v neposlednom rade tiež. Preto nie len zábavné, ale aj trefné... a o to vlastne zábavnejšie. Prišli, rozdali pohlavky na všetky strany, neušetrili nikoho a s úškrnom odišli. Škerím sa doteraz tiež. ()

JASON_X

Šmarja letmo jsem zahlédl jeden zdejší komentář a děsím se toho, že takových mimoňů tu může být víc. Takže pro ty případné další méně chápavé: Tenhle film je všechno možné, je to satira, ironie, parodie, sarkasmus, nadsázka, alegorie, parabola, hyperbola a já nevím co ještě, ale určitě není myšlený vážně, respektive realisticky, doslovně. K jeho "poselství" se vyjadřovat nehodlám, já osobně bych rád viděl sociální satiru/kritiku zpracovanou ještě mnohem radikálněji, tohle je sice vtipná, ale přece jen nepříliš odvážná satira v mezích zákona. Takže pochválím aspoň jiné, přízemnější prvky filmu. Jednak exaltovaný závěrečný dámský kuchyňský souboj, který mi samozřejmě okamžitě evokoval podobnou scénu z Kill Bill, ale hlavně hlavní herečku. Betty Gilpin je ta nejzvláštnější a tím pádem i nejzajímavější herečka, kterou jsem v posledních x měsících "objevil". Její mimika je tak podivná, že jsem si chvílemi nebyl jistý, jestli netrpí nějakou nervovou poruchou. Musím co nejdřív mrknout na nějaký jiný její film, abych v tom měl jasno. Každopádně ji žeru a líbí se mi, v tom jasno mám. ()

Morholt

První půlhodina byla zběsilá a vedle akce podpořené šťavnatým gore mě bavilo i rozklíčovávat kdo bude hlavní postavou. Pak film malinko zpomalil a začal trochu vysvětlovat, ale to vůbec nebylo k neprospěchu věci. Spíš naopak. Odhalení zápletky mě pak docela překvapilo a závěrečný zvrat pobavil. Poslední bitka á la Kill Bill mě pak přesvědčila k téměř absolutnímu hodnocení. 90% ()

Lucasion

Velmi zvláštní film. Rozumím, že jde o satiru a chápu poselství. Ale na mě to tedy moc nefungovalo. Chápu, že si tvůrci dělají srandu sami ze sebe, ale já se zkrátka moc nebavil. Mrtvé postavy se množí jako na běžícím pásu. Gore je akorát a příběh běží odnikud nikam. Myslím, že kdokoliv viděl trailer, tak ho vlastně nic nepřekvapí a celá zápletka je v traileru. (35 %) ()

Lacike

Je to z časti vykrádačka Battle Royale a rôznych filmov o maníkoch, ktorí lovia svoje obete, ale nejakú hlbokú satirickú myšlienku v tom nenájdete ani pod mikroskopom. Lovci sú liberáli a obete konzervatívci. Dozvieme sa to na základe ich občasných rozhovorov, ktoré majú takú hĺbku ako rozhovor stormtrooperov o najnovšej zbrani v Epizóde IV. Proste je to úplne nepodstatné. Z postáv tu má trochu väčší priestor len hlavná hrdinka Betty Gilpin a hlavná záporáčka Hilary Swank. Ale ich nejaká charakterizácia je nulová a tým pádom mi bolo jedno, kto z nich prežije finálny duel. Postava Betty Gilpin miestami pôsobí jak retardovaná, keďže sa jej všetko to svinstvo okolo nijak nedotklo a len čumí do blba. Ostatné postavy sú len dobytok na porážku, ktorý sa tu mihne na krátku chvíľu. Takže jediné, čo za niečo stojí, sú vyvražďovacie scény pri lovení obetí. Po technickej stránke sú kvalitne prevedené, sú celkom rôznorodé a parádne krvavé. Ale v polovici filmu ma to už prestalo baviť. Tieto tupé gorefesty bez nejakej logiky a pointy ma nudia. Takže výsledkom je neprekvapivo ďalší nepodarok z dielne Blumhouse. Aj keď tentoraz som dúfal, že by ma to mohlo baviť kvôli mojim dvom obľúbeným sexbombám v hlavných úlohách. No nestalo sa to. 4/10. ()

RelaxMan

Jsem velký fanoušek filmů s touto tématikou. Filmy jako " Živý terč 1 a 2, Hra o přežití, Síla pomsty, Lovci lidí, Lovecká sezóna a Sezóna zabíjení " jsem viděl několikrát a stále mě baví. U tohoto filmu jsem se nudil. Ještě více než u " Krvavé nevěsty ". Betty Gilpin není moc sympatická herečka, takže mě bylo úplně jedno, jest-li jí nakonec sejmou nebo ne. Prvky komedie do tohoto žánru také vůbec nepatří. Lokalita Chorvatsko? Co to jako mělo být? Opět se ukázalo jak američtí scénáristé neví nic o Evropě. Ta jejich hloupost mi někdy hodně vadí. Pokud bych měl aspoň něco na tomto filmu pochválit, tak je to Hilary Swank, která jako záporačka je tam dobrá. Sice ta scéna v kuchyni trošku parodie skvělého " Killa Billa ", ale budiž. Gore efekty také nejsou špatný. Co říci na závěr: Je to velké zklamání a na režiséra a dva scénaristy, by se měl udělat Lov. ()

ScarPoul

Dal som 4* Krvavej neveste a tak musím dať aj tu. Hoci Gilpin nie je taká cool ako Weavingová. Inak je to ale pochúťka. Prvých 40 minút je dokonca bezchybných. Potom sa to pustí do vysvetľovania, čo trochu tempo spomalí , ale v zásade z toho tvorcovia vedia vykľučkovať veľmi dobre. Prirovnávam to ku Krvavej neveste lebo to funguje na podobnom princípe. Má to množstvo zábavných miest a tiež niekoľko pekne krvavých. Snaží sa to aj napriek téme, ktorá je pritiahnutá za vlasy udržať akýsi punc pravdepodobnosti, takže ak niekoho zastrelia alebo sa zraní je to uveriteľné a tým pádom aj funkčné. Nejedná sa o žiadne veľké dielo ale je to taká typická jednohubka, ktorá pobaví. Čím je ľudí pri pozeraní viac a je tam nejaké to pivko, môže sa z toho stať celkom fajn večer. Hilary Swank je tu úplne krásna. A bavil som sa. ()

Khalesi

Takéto kúsky ja mám velmi rada. Nesmierne ma pobaví všetko, kde sa lovia ludia. Naviac ten záver bol vážne skvelý až vtipný chvílkami, takže mi to proste tentokrát sadlo. Vadilo mi len zabité prasiatko. Inak spokojnosť. ()

Universal jako první nabídne filmy online

Universal jako první nabídne filmy online

17.03.2020

Universal a jeho streamovací služba NBCUniversal v pondělí oznámily, že vypustí snímky Neviditelný, Lov a příští měsíc taky animák Trollové: Světové turné na stream. Trollové v dubnu teprve budou mít… (více)

Universal zrušil premiéru The Hunt

Universal zrušil premiéru The Hunt

11.08.2019

Necelý týden od masové střelby v amerických městech Dayton a El Paso se studio Universal rozhodlo zrušit premiéru snímku The Hunt / Lov a odložit jej na neurčito. Rozhodnutí padlo zároveň pár dní… (více)