poster

Vlak dětství a naděje (TV seriál)

 • slovenský

  Vlak detstva a nádeje

 • anglický

  Train of Childhood and Expectation, The

Komedie / Drama / Válečný

Československo, 1985, 6 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

Karel Kachyňa

Předloha:

Věra Sládková (kniha)

Scénář:

Karel Kachyňa

Hudba:

Luboš Fišer

Hrají:

Stanislav Zindulka, Helena Růžičková, Žaneta Fuchsová, Tereza Brodská, Gabriela Wilhelmová, Alena Vránová, Eva Svobodová, Blanka Lormanová, Laďka Kozderková, Naďa Konvalinková, Jiřina Jelenská, Jana Hlaváčová, Věra Galatíková, Bohumila Dolejšová, Nina Divíšková, Zuzana Bydžovská, Marie Brožová, Mahulena Bočanová, Jana Andresíková, Bohumil Vávra, Ivan Vyskočil, Václav Vydra nejml., Pavel Vondruška, Oldřich Vlach, Václav Štekl, Zuzana Talpová, Zdeněk Srstka, Jan Skopeček, Roman Skamene, Otto Šimánek, Milan Riehs, Zdeněk Řehoř, Čestmír Řanda ml., Jan Přeučil, Bronislav Poloczek, Jiří Pleskot, Michal Pešek, Zdeněk Ornest, Bořivoj Navrátil, Jiří Langmajer, Václav Kotva, Lubomír Kostelka, Vladimír Javorský, Karel Hábl, František Husák, Vladimír Hlavatý, Karel Heřmánek, Vlastimil Hašek, Ladislav Gerendáš, Karel Bělohradský, Karel Augusta, Otto Ševčík, Ivo Niederle, Vlastimil Bedrna, Miloslav Štibich, Jaroslava Pokorná, Jiřina Třebická, Stanislav Tříska, Pavel Pochylý, Miriam Brochová, Zora Jiráková, Svatava Hubeňáková, Eva Řepíková, Eva Trunečková, Jiří Knot, Luďa Marešová, Karel Linc, Igor Latta, Milan Starý, J. Vernarčík, Marian Marko, Viktor Hajný, Lubomír Mindoš, Jana Vychodilová, Jana Marková, Jarmila Švehlová, Lubomír Bryg, Marta Richterová, Zuzana Schmidová, Jiří Chmelař, Antonín Hardt, Dana Balounová, Stanislav Litera, Šárka Štembergová, Josef Kubíček, Zbyšek Olšovský, Karel Chromík, Petr Skarke, Alena Jánská, Alena Sasínová-Polarczyk, Václav Kaňkovský, Daniela Bakerová, František Kreuzmann ml., Petr Kosek, Jana Hlaváčková, Jana Eichlerová, Jaroslav Vozáb, Věra Nerušilová, Ferdinand Krůta, Otto Budín, Václav Fišer, Milan Charvát, Pavla Severinová, Petr Lepša, Miroslav Krejča, Blažena Holišová, Jiří Žák, Tomáš Vacek, Viktorie Knotková, Petr Jákl st., Jan Polívka, Ivan Sochor
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (12)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
  • 29.5.2018  09:42

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 29.5.2018  09:41

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 22.1.2016  09:41
  aknel1967
  (hodnocení, komentáře)

  Zindulka skvělý, Fuchsová to snad ani špatně neumí - ovšem královna Růžičková. Ta ženská byla (bohužel) naprosto úžasná. Ať se objevila kdekoliv - vždy skvělá a vždy zvedla úroveň o několik stupínků nahoru - jak to sakra dělala? V Popelce stačilo pár minut - a Droběna se mi tak zaryla do paměti, že je vždy první, na co si vzpomenu, když někde vidím Tři oříšky...... A když někde narazím na Angeliku - první myšlenka na popotahující Helenu přilepenou u obrazovky a ten pohled na manžela chrápajícího vedle na gauči - to se nezapomíná :-) 

  • 12.1.2016  02:53
  Machine
  (hodnocení, komentáře)

  Ta komančská propaganda je ukázka té doby, nicméně každá doba má svou propagandu jak za Rakouska tak za Heydricha za socanů a dokonce i dnes máme lži, polopravdy a vymývání mozků ze stran zmanipulovaných médií tak co...
  P.S. možná že to pro některé pan Zindulka zahrál špatně ale zahrál to, kdežto dnešní '' rádoby umělci '' nehrají vůbec, jen před kamerou hibernují.

  na příspěvěk reagoval
  • 3.5.2013  12:04
  offlineman
  (hodnocení, komentáře)

  Tenhle seriál se musí zakázat! Je v něm evidentní klamání spotřebitele! Hovězí guláš z koniny!!!!!  (Myšleno samozřejmě ironicky) :-) :-) :-)

  • 4.4.2013  22:35
  Octanboy
  (hodnocení, komentáře)

  akicita: Hmm, taky mi přišla Tereza naprosto příšerná, ale snad jí obsadili jen kvůli mámě a tátovi, jinak to nechápu:-/?

  • 11.12.2012  21:30
  offlineman
  (hodnocení, komentáře)
  • 27.8.2012  22:05
  jardariha
  (hodnocení, komentáře)

  Nevíte někdo, kdo mluvil vypravěčku?

  • 28.4.2010  12:52
  Hanver
  (hodnocení, komentáře)

  Vynikající seriál, skvělé výkony především Zindulka s Růžičkovou, souhlasím i s názorem, že od momentu, kdy je Žaneta Fuchsová nahrazena Terezou Brdoskou seriál celkově ztrácí šmrnc a to nejen herecky, ale i dějově. Přesto rozhodně jeden z nejkvalitnějších českých seriálů.

  • 11.4.2010  11:30
  Heretic
  (hodnocení, komentáře)

  Opravdu velká věc..nejvážnější satira co jsem kdy viděl..

  • 22.12.2009  15:49
  redfoxik
  (hodnocení, komentáře)

  Začíná to dobře, citlivě vykreslené chápání okolního světa malé dívky v pohnuté době, které se před koncem války mění v nudné schematické vyprávění o čekání na konec války a skoro až trapně zahrané vítání Rudé armády.

  • 8.5.2007  13:39
  akicita
  (hodnocení, komentáře)

  Jediné slabé místo(které bohužel zůstalo) je tehdy, když je Žaneta Fuchsová nahrazena Terezou Brodskou. Pak to působí jako docela jiný film.

  na příspěvěk reagoval Octanboy
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace