Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Dever

Soundtrack Jack Black: 1. School Of Rock (Album Version) - School of Rock Cast 2. Your Head, Your Mind, Your Brain... [Vocal Excerpt] (Album Version) - School of Rock Cast 3. Substitute (Album Version) - The Who 4. Fight (Album Version) - No Vacancy 5. Touch Me ( LP Version ) - The Doors 6. I Pledge Allegiance To The Band [Vocal Excerp] (Album Version) - School of Rock Cast 7. Sunshine Of Your Love (LP Version) - Cream 8. Immigrant Song (Album Version) - Led Zeppelin 9. Set You Free (Album Version) - The Black Keys 10. Edge of Seventeen (LP Version) - Stevie Nicks 11. Heal Me, I'm Heartsick (Album Version) - No Vacancy 12. Growing On Me - The Darkness 13. Ballrooms Of Mars - T. Rex 14. Those Who Can't Do... [Vocal Excerpt] (Album Version) - School of Rock Cast 15. My Brain Is Hanging Upside Down (Bonzo Goes To Bitburg) (Anthology Version) - Ramones 16. T.V. Eye (LP Version) - Wylde Ratttz 17. It's A Long Way To The Top (Album Version) - School of Rock Cast ()

novoten

To nejlepší, co mohlo žánr rodinně laděného příběhu o snaživém školním seskupení potkat, je Jack Black. Jeho nadšený herecký výkon je hlavním hnacím motorem, společně s výborně poskládaným soundtrackem a Linklaterovou spolehlivou režií. Můj oblíbený hudební žánr velmi lehce přinesl nakažlivě pozitivní film. ()

tron

„Mám opicu. Vie niekto, čo to znamená?“ – „Že ste opitý.“ – „Nie. Znamená to, že VČERA som bol opitý.“ – „Takže ste alkoholik.“ Keď sa to tak vezme, v niektorých scénach je to až zarážajúco amorálny film s „hrdinom“, ktorý by si v podstate za to, čo robí, zaslúžil nejaký rok v base. Každopádne vidno, že v tomto smere je Škola rocku svojím spôsobom rozprávka, kde režisér neriešil "reálne" problémy, z ktorých by iní urobili psychotriler. V jeho svete stačí napochodovať do školy, vymyslieť si, že som učiteľ a každý mi to automaticky uverí (a triedu síce odhlučním tak, že nie je počuť žiadna hudba... ale po niekoľkých týždňoch „zrazu“, keď sa to scenáristovi hodí, hudba počuť je). Ak toto dáme bokom, je Škola rocku malý kultový film s fantasticky dynamickým Jackom Blackom, ktorý do úlohy išiel naplno, zjavne si s režisérom Linklaterom absolútne sadol, rozumeli si a dá sa povedať, že priamo pred kamerou bol akousi jeho predĺženou rukou, keďže z viacerých momentov je vidieť a cítiť, že takpovediac priamo počas scény režíroval detských hercov a vcelku veľkým spôsobom improvizoval a hral sa s nimi. Výsledkom je parádna chémia, ktorú s predstaviteľmi skvele napísaných detských rolí má. Škola rocku nie je muzikál, ale akonáhle sa rozozvučia nástroje a niekto začne spievať, je to fantasticky natočené, s dynamikou v krvi a so srdcom na dlani, čo samozrejme vrcholí v epickom finále, ktoré vás rozseká na malé kusy a potom sa z toho tri dni budete dávať dokopy. Seriál z r. 2016 som nevidel. ()

JFL

"Škola rocku" se sice odvíjí jako standardní "zdokonalovací film", tentokrát zasazený na upjatou elitní základní školu, ale právě že potvrzuje platnosti diváckosti této kategorie, když získává sympatie především díky castingu a režijnímu uchopení než prvoplánovým dojením emocí. Linklater pochopil, jaký nezřízený živel dostal k dispozici v Jacku Blackovi a tomu také přizpůsobuje snímání scén v dlooouhých záběrech, často jízdách, které Blackovu zběsile tajtrlíkující personu zasazují do jinak strnulého prostředí. Nicméně Blackův hrdina sice představuje chaotický středobod snímku, ale celek stojí na bedrech skvěle mimo schémata vybraných a vedených dětských představitelů. ()

B!shop

Tahle komedie se velmi povedla, ale momenty kdy by ste se valeli smichy po zemi tady nenajdete, spis se budete jen tak pousmivat a hlavne vyborne bavit. Teda pokud mate radi rock, pokud ne tak vam to pride jen jako na trapnym pribehu vystavena rodina podivana o detickach a looserovi co to vsem ukazou, v tom pripade si odectete tak dva body z hodnoceni. Co se tyce Jacka Blacka tak krome parodie na Spider-mana me nikde nijak zvlast nezaujal, ale to co predvadi tady je naprosto dokonale, skoro jako by to nehral, ale prozival. Deticky sice nejak uchvatne nehrajou, ale oproti detickam z jinejch filmu se precejen snazi. Celkove je tohle skvela zabava s uzasnym Jackem Blackem a bezchybnou hudbou, Let´s rock! ()

Lateef

Jack Black má neskutečný dar baviče! V pohodě utáhne film na rock ´n´ rollové zápletce a ještě k tomu kromě školní třídy(btw. skvělí herci), rodičů, ředitelky a vlastně půlky města strhne i Vás! To ohromné nadšení, které z jeho výkonu číší, je snad opravdové, film je plný skvělé rockové muziky a kdo po téhle hudební jízdě nevytáhne z komory záprášenou starou kytaru a nezkusí si vydrnkat pár znějících akordů, tak je looser s velkým L. Já pro tu kytaru taky šel, ale už mě předběhla ségra, která Školu ro(c)ku viděla před měsícem a od té doby sedí na balkóně a dává kytaře takovej kouř, že jí musí každých pět minut zalívat vodou, aby jí neshořela pod rukama... Jediné, co bych vytknul, je dost dlouhá stopáž, být to o patnáct minut kratší a ještě malinko svižnější, dal bych stovku...35 miliónů dolarů(rozpočet)/131 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Jack Black je ďábel, zneuznaného muzikanta, flákače a poté nadšeného vyučujícího si střihnul s obrovskou chutí a nasazením. Všechny děti byly výborné a hudba se mi moc dobře poslouchala ( jak by také ne, když učitel rozdával dětem za domácí úkol poslouchat YES, Pink Floyd a Rolling Stones) . Dokonce všechna ta klišé hollywoodských filmů byla natočena tak mile a zábavně, že jsem se opravdu dobře bavila. Ostatně koho by nepobavil přerod vzorných geniálních dětiček v děti, které se neuvěřitelně baví. Velkou radost mi udělala i ředitelka školy, tedy ta ženská to uměla rozjet. ()

Kulmon

Vivat rock music v čele s Jackem Blackem! Svěží komedie ze školního prostředí, kde hrají prim rockové tóny oujeee! ()

CheGuevara

Toliko slibovaná podívaná se bohužel nekonala. Zas toliko vtipné to nebylo a na to abych byl dojat tím dětským duchem to příliš vařilo z různých klišé. Prvních 20 minut je naplněno skvělýma fórkama a Black ukazuje včem je konečně vtipný. Potom jakoby scénaristům došel dech a nasadili hodně smířlivý tón, která je Blackovi příliš těsný. Velká škoda, že neměli toliko odvahy jako scénáristé filmu Santa je úchyl. Nakonec se to vše přehoupne do rodinné komedie, kde ti zlí jsou nakonec napraveni a hrdinové opěvováni. Námět je rozhodně dobrý, škoda jen že padl do rukou bezradných scénaristů. Celkový dojem ještě zachraňuje Jack Black, který přeci jen předvádí svůj nadprůměr. Víc ale od toho nečekejte, nic víc tam totiž nenajdete. ()

dobytek

To byla nějaká komedie pro děti od Disneyho nebo co? Stádo fakanů pod vedenim svýho ideologickýho vůdce (nechutně přehrávající Jack Black) vytvoří dětskou rockovou kapelu. Tomu se mam jako smát? Na začátku to vypadalo celkem slibně. Jack Black opět v roli zevlujícího asociála. Pro takový role on je jako stvořenej. Celkem zábavná byla i dvojice submisivní Mike White a dominantní Sarah Silverman. Ale potom najednou střih a dostáváme se někam do žánru neškodný rodinný komedie. Přemoudřelý dětičky, moralizování, poučování, cukrová vata, happy end. Skoro jsem uvažoval, že to hodim do odpadu, ale musim uznat, že asi tak prvních 15 minut se mi líbilo. O to větší zklamání ovšem přišlo z toho, co následovalo potom. Filmy se stádem fakanů v hlavní roli stojej vždycky za hovno. A navíc nemam rád rock. A taky mě hrozně sere, jak všichni rodinný typy v USA jezděj ve Volvech. Málem jsem vzal kladivo a šel vzteky rozflákat svou 960ku. Ale jelikož zrovna doma dělám menší rekonstrucki hajzlu, tak jako terapii jsem to kladivo použil na kachličky a pustil jsem si k tomu Rotterdam terror corps, abych zapomněl na ten příšerenej rock. 20% ()

Shit

Jako první sem od Blacka viděl Tenacious D a pak až Školu rocku, ale i tak to byla pekelná jízda. A i když tenacious nasadilo vysokou laťku, tak škola rocku jí dokázala přinejmenším vyrovnat. Fakt neskutečná zábava a do toho naprosto bezkonkurenčně zábavnýho příběhu ještě Black rockuje jak to umí jen on a ty jeho taneční kreace sou neskutečně hustá záležitost. Dokonce se film vyvaroval i trapnýho konce, takže nemam prakricky nic co bych filmu vytknul, ani žádný hluchý místa to snad nemělo. No prostě totální masakr. ()

Dadel

Četl jsem několik názorů, že se nezávislák "Linklater" chopil tohoto námětu nějak neotřele a že nenatočil jen tuctovou mainstreamovou komedii. Není to pravda. Je to tuctová mainstreamová komedie. A ten "rock" v ní je dost příšerný. ()

Djoker

Na rovinu, tento film má jen dva klady. Pokud vám tedy v krvi koluje rock a máte rádi Jacka Blacka, tak se budete dobře bavit. Hlavní postava dokázala svým nasazením strnout nejen žáky, ale i mě. To vše je navíc podkreslené skvělou hudbou. ()

Sarkastic

Ať si říká kdo chce co chce, Škola ro(c)ku je téměř typickou rodinnou komedií, jen je zabalená do atraktivního rockového hávu. Z tuctové roviny to zvedá Jack Black, který byl sice chvílemi až trapný, ale jde vidět, že si natáčení užíval plnými doušky a vyřádil se tu, no a samozřejmě vcelku originální myšlenka. Hudba, která ve filmu zazněla se mi líbila, stejně tak počáteční skládání skupiny, ale některé postavičky a scény byly vyloženě mimo (sál, vytleskávající Školu rocku, Pavouk valící do trapné a zoufalé ředitelky, Finův kámoš, atd.). Druhým zhlédnutím jsem se utvrdil v 3* hodnocení a také ve faktu, že tuhle komedii netřeba vidět znovu. ()

Dudek

Film který si hraje na převracení klišé, příčemž je sám používá k vlastnímu prospěchu nemůže být zase až tak špatný. Ovšem samotná premisa zde není využita až do dna a příběh značně pokulhává v mnoha ohledech. Jack Black nepatří mezi mé oblíbené herce, jeho výkon mu absolutně nevěřím. Prostě jsem jen viděl herce, který se snaží oslnit kamery a vůbec celý štáb, ovšem tyhle jeho kreace nemají šanci přistoupit až k divákovi. A ani scénář mu nevkládá do úst přilišné perly, ty dialogy byly opravdu strašné. O dětech se nemá ani smysl bavit. Tím největším kladem jsou pak - a to je nejdůležitější - samotné songy, které prostě šlapaly a měly páru, ale doma bych si je opravdu jen tak z trucu nepouštěl, jsou spíše skvělou pohonou jednotkou pro film. Jack Black zpívá opravdu velmi dobře, ale to jsem od něj čekal. ()

Gilmour93

Mám rád rock. K entuziastickému křepčení korpulentního Hobita Blacka a k šablonovitým koncům, kdy se hlavním hrdinům dostane toho, čeho se nedostává Rolling Stones ve skladbě Satisfaction, mám vztah ryze neutrální. Co však rád nemám je to, když je dobrý námět zavražděn absencí vtipnosti a hereckou toporností, která ulehčila představiteli falešného kantora zašlápnout s lehkostí Gargantuy všechny kolegy na place a School of Rock tak pro mě končí jako kapela jednoho hitu.. ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Výborná komédia, nie však typická Blackovka, ale napriek tomu skvelá kombinácia Rock'n'Rollu, Jacka a detí. Príjemné a zábavné s nádychom Blacka. Stojí za to. It's a Long Way to the Top If You Wanna Rock 'n' Roll .... but worth of it :) ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)