V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

Vitason

S del Torem to mám vždy hit or miss, ale tentokrát to bylo, jako kdyby sympatický Mexičan kopnul fotbalovou penaltu na rugbyovou branku, protože Ulička přízraků působí jako půhodinová povídka natažená do dvou a půl hodinové nudy, která jen marní skvělý herecký potenciál. Navíc je to celé strašně profesorsky natočené, bez špetky snahy něco zajímavě rozzáběrovat a to zrovna u del Tora mrzí dvakrát. ()

Marze

Dle puvodni verze z roku 1947 podle romanu z roku 1946. Tato druha verze je nasilnejsi a temnejsi. Celkove to pusobi velkolepe a zive jako moderni noirovy thriller. Stylovy, pomaly se silnym koncem. S fascinaci lunaparky a poutemi. O chtici, chamtivosti, pomste, zrade v zaprasenych prostranstvich a odcizenych mestskych exterierech ve styku art deco. Ale je to dlouhe , s mnoha odbockami malo soudrzne. Stanton je zde nuzacky tulak s temnou minulosti. Uchytil se u kocovneho cirkusu. Pekne je vykreslena jeho minulost. Psycholozka Lilith vytusi, ze jako zazracny mentalista bohatym klientum lze. Rozhode se s nim spolupracovat. Cooper verohodne zahral prerod z cirkusoveho podnikatele k arogantnimu manipulatorovi. Rooney Mara hraje nevinnou divku. Jasnovidka Toni Colleteova je zivotem otlucena zena alkohokika. Stantonovi se instinktivne vyhyba, ale jeho charismatu podlehne. ()

Chrustyn

Vizuálně bezchybné a v první polovině neuvěřitelně vtahující. Bohužel zbytečně dlouhé, vyprávěním rozpolcené a herecky nepřesvědčivé. Del Toro je vizuální mistr a jeho světy chce divák navštívit, ale nechápu proč zrovna tenhle příběh byl pro něj natolik důležitý aby ho natočil, bez jakýchkoliv režijních otěží. Co bych dal ta to, aby natočil nějaký monster horor. ()

marhoul

Hezky obsazené, hezky natočené, hezké kostýmy, výprava, perfektně vizuálně vypiplaná kravina, která mě nezaujala ani v kině, ani při následující domácí projekci. Fakt jsem se snažila najít něco obsahově pozitivního, jenomže když je něco blbě napsané, to máte těžko. Nesedla mi ani Tvář vody, takže žádné zklamání se nekoná. Ovšem Faunův labyrint, na ten nedám dopustit. ()

Stanislaus

Ulička přízraků mě do kina přitáhla hlavně díky hereckému obsazení, námětu a samozřejmě jménu režiséra. Del Torovy filmy překypují osobitým vizuálním zpracováním a v případě jeho nejnovějšího snímku tomu není jinak, čemuž nahrávalo i zapojení žánru filmu noir, u něhož je vizuál esenciální. Předlohu jsem nečetl, neviděl jsem ani původní film, přesto jsem již v první čtvrtině vytušil, jaké bude mít film vyústění, na čemž měla svůj podíl i okatá podobnost s ikonickými Zrůdami. Přiznám se, že jsem si od Uličky přízraků možná sliboval víc, přesto jsem si ale film v kině užil, byť by mu neuškodila o něco kratší stopáž. Čekal jsem taktéž, že to bude temnější a brutálnější - tedy, ne že bych měl potřebu vidět litry krve. Herecky to bylo však zvládnuté skvěle, zejména v případě Cate Blanchett, ale i Bradley Cooper si se svou rolí pohrál. V neposlední řadě chválím líbivý a tajuplný hudební doprovod. Tři a necelá půlka hvězdičky! ()

Flego

Z tohto filmu si každý zapamätá úžasnú vizuálnu stránku, či sa dej odohráva v prostredí zákulisia cirkusu alebo prítmí kancelárií. Vizuál dopĺňa daždivé obdobie v prvej časti a snehové poletovanie v druhej. Lenže len o vizuáli to nemôže byť. Film síce rozpráva príbeh muža, ktorý manipuluje ľuďmi, ale hlavne v druhej časti príbehu mohol byť silnejší, hlavne pri stretoch s tajomnou psychiatričkou. Herecky je film skvelý, pre vyššiu údernosť filmu stačilo niečo vystrihať. ()

BMW12

Námět to není vůbec špatný, hvězdné obsazení je fajn a Bradley Cooper umí skvěle utáhnout film jako hlavní postava. Jen v některých momentech se film vleče, být to o půl hodiny kratší, tak je to akorát. ()

TheEvilTwin

Kritici tady pějí ódy, ale jen jestli to náhodou není trochu pózička. G. del Tora mám rád, ale ukazuje se, že asi jen v rámci fantasy žánru a fantasy prvků. Ulička přízraků není nic víc, než jen natahovaná 150minutová úmorná nuda s celkem pěknou scenérií, interiéry, exteriéry a fajn herci, ale celý zbytek je velký špatný. První hodina se dá celkem dobře rozkoukat a nabídne solidní vizuální stránku v čele s kočovným cirkusem/freak show, ale jakmile se děj přesune v čase dopředu, tak už mě G. d. Toro ztrácel až mě ke konci ztratil úplně. Dějově není o moc stát a celá stopáž se táhne ve formě stereotypu bez jakýchkoli větších emocí, akce či napětí a divák s každou další minutou jen čeká, kdy už ten film vlastně začne, aby ke konci zjistil, že prostě nezačal. A pak už teda nevím, co tady mám hodnotit - jenom velké jména totiž ke spokojenosti nestačí. ()

Othello

Dle všeho to vypadá, že klíčem k tomu si tenhle film užít, je neznat předlohu. Což je můj případ a tak jsem se naopak velmi bavil pozvolným rozšiřováním rozsahu děje a jeho nečekanými posuny, díky čemuž je vlastně prakticky celá první polovina filmu pouhou expozicí. Pokud jsem to ale během ní nerozeznal, přijde mi to v pohodě. Bavila mě zachovaná ta noirová naivita a dialogová těžkopádnost, stejně tak to převedení noirových vizuálních schémat pod aktuální natáčecí techniku. Nightmare Alley nikdy nevypadá jako věrná iluze doby, naopak je velmi scénická a vypulírovaná, což nám na jednu stranu posílá děj do laciných interiérů cirkusových šapitó, na stranu druhou nás to zas pozve do nejstylovější kanceláře všech dob, jejíž reálné vybudování by muselo stát přibližně stejně jako stavba Taj Mahalu. Podobně působily videohry kolem roku 2010 (předtím, než začal být trendy gritty look) typu FEAR, Deus Ex: Human Revolution či Doom 3. Vše se lesklo a působilo nepřirozeně čistě, včetně špíny. Často jsem si během sledování taky vzpomněl na Verbinskyho Cure For Wellness. ()

claudel

Guillermo del Toro umí každý ze svých snímků zahalit do hávu magie, mysterióznosti a opulentní magičnosti, resp. magického vizuálu. Nejinak je tomu v tomto hereckými hvězdami nabitému filmu. Já jsem měl ale pocit, že mu obsahově celou dobu něco schází, že místní přesun se úplně nepovedl. Napjatý jsem byl snad až v samotném závěru a netrpělivě vyhlížel rozuzlení, které by mi nevadilo, kdyby bylo aspoň trochu šokující. ()

JASON_X

Dílo filmařsky nadprůměrné, nadprůměrně estetické, se skvělou výpravou, se známými hereckými primadonami, ale po scénáristické stránce nepřesvědčivé, příliš románové, vyumělkované, s mnoha rozpačitými okamžiky a "zvraty"... Třeba když do té doby silná a osobitá sfinga Molly předstírá nejistou pannu, nebo když se protřelý šejdíř Stanton na psychoanalytickém lehátku u dr. Lilith znenadání stane nejistým hošíkem, který se nechá několika lacině schématickými otázkami psychoanalyticky rozebrat na cucky, nebo když se mocný a nebezpečný papaláš Ezra jako mávnutím proutku stává důvěřivým troubou. Vizuálně se mi film sice hodně líbil, ale do děje jsem vtažený nebyl, protože nerealistické a přehrávané postavy mě příliš nezaujaly a vypjaté finále se závěrečným (nepřekvapivým) rozuzlením mi tak bylo celkem šumák. ()

ScarPoul

Najlepší Del Toro of Faunovho labyrintu.  Je to pomaly plynúca, s detailmi sa hrajúca, formálne čistá a herecky umiernená kreácia, ktorá uchvacuje svojou prirodzenosťou. Nepotrebuje hovoriť veci priamo. Predáva nám len náznaky. Malé nahliadnutia za kulisu. A tým, že je tak rozvetvená si v nej určite každý nájde niečo, čo vzbudí záujem. Je to spravené inteligentne a hravo. Prvá hodina v cirkuse je neustále bičovaná dažďom. Tá druhá zase pomaly padajúcim snehom. Atmosféra by sa dala krájať a aj napriek tomu to zahreje tým, ako úprimne to s danou látkou narába. Takýto poctivý komerčný film tu nebol už pekne dlho. Hoci diváckym by som ho tiež tak úplne nenazval. Del Toro výrazne dospel. Jeden z tých filmov, ktoré ma veľmi milo prekvapil. Po všetkých stránkach. A Dan Laustsen by si za tú kameru zaslúžil oscara. ()

jhrasko

Velľké opuletné nič. Cast snov, Cate a Toni prvý raz spolu na plátne, hoc bez jedinej spoločnej scény, ale film, pomerne absurdne, stojí a padá (subjektívne oveľa viac padá) na nezaujímavom príbehu. Ten navyše zabíja nekonečná stopáž. Jediné čo oceňujem, a čo mi dal, je zistenie, že Bradley Cooper je predsa len trochu herec a nielen hezoun. ()

Gwaihir

Nejděsivější noční můry na své oběti bezesporu nečíhají v temných stínech, za mlžnou oponou, či v jiných světech, ale skrývají se v hlubinách lidských myslí. A tak můžeme sledovat příběhy o přízracich, které nejsou vidět, a přesto, nebo snad právě proto, mohou mít nad svými nositeli vskutku osudovou moc. Málokterý z nich je ale obdařen takovým balením jako je tomu právě v tomto případě, kdy velmi pomalé vyprávění jde ruku v ruce s krásnou stylizací se smyslem pro detail a kdy se za přispění výtečných hereckých výkonů a v postupně houstnoucí atmosféře odehrává dramatický vývoj hlavní postavy až do krajnosti strhujícího závěru a nekompromisně škodolibého dovětku. 80 % ()

Lacike

Prvá hodina bola super. Bavilo ma sledovať prostredie toho cirkusu, jak fungujú všetky atrakcie a spoznávať jednotlivých členov, hlavný hrdina pôsobil dostatočne sympaticky, aby som mu fandil a takisto fungovali vzťahy medzi postavami. Potom sa ale dej presunie medzi vyššiu vrstvu na ktorú hlavný hrdina skúša svoje staré triky a medzi piraňami bude ťažké uspieť. Nové prostredie mi nesedelo, hlavný podfuk na ktorom pracoval, ma nebavil. Z hlavného hrdinu sa stal postupne odporný človek, takže mi bolo jedno jak dopadne. A úplne prestali fungovať aj vzťahy medzi postavami. Takže ironické finále, ktoré ma napadlo vo chvíli, keď to Dafoe tak hnusne opisoval, na mňa nijak nezapôsobilo. Smutná ukážka toho, jak sa skvele rozbehnutý film postupne úplne rozpadne. Ale technická stránka je fakt vymazlená. Del Tora by mali angažovať na nejakú Marvelovku. Lepšiu komixovku by síce nenatočil, ale aspoň by vyzerala mnohonásobne krajšie. 5/10. ()

Marcos22

Ulička přízraků je noirovou filmovou jednohubkou věhlasného Guillerma del Tora, která ve Vás dokáže stejně jako režisérův opus, Faunův labyrint, vyvolat pocity stísněnosti, úzkosti a deprese. A dolehne na Vás stejně intenzivně jako když se Frodo blíží v Pánu Prstenů k Hoře osudu, aby splnil své poslání. Divák si s přibývajícím časem uvědomuje svoji pozici bezmocného pozorovatele, kdy by rád hlavnímu protagonistovi pomohl, ale neexistuje cesta, jak toho docílit. Vedle Bradleyho Coopera ve filmu exceluje duo Rooney MaraCate Blanchett, které podávají prvotřídní výkon a role jim náramně sedly, stejně tak vizuální stránka del Torova snímku je standardně dechberoucí, plná detailů. Stopáž Uličky přízraků čítající více než 150 minut je zde s ohledem na emoce, které se snaží v divákovi vyvolat, naprosto legitimní a divák ji vůbec nepociťuje. Velmi dobře ve snímku fungují flashbacky, které v samotném závěru snímek umocní, a které přímo ovlivní Váš pohled na hlavní postavu. Pro diváky, vyznávající kočovný způsob života a kouzlo magie a manipulace mysli povinnost, pro ostatní na rozšíření znalostí o neo-noir žánru (Poslední noc v Soho, Prokletý ostrov, Černá Dahlia aj.) silné doporučení. Čtyři hvězdy. 👍 (27.01.2022) ()

Dale

Nie som del Torov fanúšik, všetky jeho filmy mi prídu priemerné, snáď len s výnimkou Faunovho labyrintu, ktorý bol mierne nadpriemerný. Nightmare Alley by som dal zhruba na úroveň Labyrintu. Vizuál je podmanivý, ale asi sa del Toro až príliš sústredil na krúženie kamerou a o to menej sa venoval príbehu. Keď to porovnám s pôvodným filmom z roku 1947, tam to bolo naopak a práve preto sa mi originál páčil viac ako tento remake. Škoda premrhanej príležitosti, hlavne s takýmto skvelým obsadením, lebo príbeh mal čo ponúknuť. Aj atmosféra 40-tych rokov sa dala zvládnuť lepšie, práve na ňu som sa tešil, lebo retro filmy mám veľmi rád. Jediným dôvodom, prečo idem na 4 hviezdy sú práve herci, hlavne Bradley a Willem, Cate ma tu trochu sklamala. S iným režisérom to mohla byť fakt pecka, taký Nolan, Fincher alebo aj Spielberg, takto u mňa len 70%. ()

vurhor

Hrozně jsem tomu chtěl přijít na chuť, ale podařilo se mi to jen částečně. Nightmare Alley je snímek, který má rozhodně parádní výpravu a po většinu času i působivou atmosféru. To vše navíc doplňuje i herecké obsazení, ve kterém je to jeden sympaťák vedle druhého. Obzvlášť Bradley Cooper zde předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry. První polovina se ale hrozně táhne. A i přestože si udržuje poměrně působivou atmošku, párkrát jsem si uvědomil, že se vlastně docela nudím. Film nabere mnohem lepší tempo poté, co se v něm představí postava Cate Blanchett. Vlastně si říkám, že kdyby snímek ubral na karnevalových sekvencích, zlepšilo by se mu nejenom napětí, ale určitá struktura vyprávění. Jakmile začne Cooperova postava jednat více za sebe, tak rázem jsem se na to koukal s mnohem větším zájmem. Guillermo del Toro tam dává hodně symbolů, občas se k nim ale natolik upne, že tím trpí samotný děj, který v rámci toho může připadat zmatečný. Ve výsledku je to krásně natočený film, který ale s člověkem vlastně příliš nehne. Ovšem konec to má parádní, to jako jo.  Lepší 3* ()

liquido26

Původní klasiku s Tyronem Powerem si už moc nepamatuju. Remake se ale dle mého názoru povedl. Mělo to super atmosféru i herce. Možná by malinko nevadilo to zkrátit. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

19.03.2023

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)