Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

heyda

Průměrná Vánoční animovaná podívaná. Příběh je značně kýčovitý, ale vizuálně je to pěkně udělané s krásnou doprovodnou hudbou a člověk si tam najde i pár humorných momentů, takže já myslím, že 3 hvězdičky jsou zasloužené. ()

jojinecko

Na rozdiel od Vianočnej Koledy zameranej na "staršie ročníky" je Polar Express určený "tým menším". Čuduj sa svete, mne sa to páčilo, animácia bola pekná, celé mi to prišlo milé a nenudiace (možno svoje zohrala aj ešte stále pretrvávajúca vianočná atmosféra). Keby som mal decká, tak ich na to určite zoberiem :) ()

Dr.film

Ta ztracená jízdenka neměla chybu. Čtyři hvězdy, ale dávám za celkovou projížďku Polárním expresem, protože nástup do tohoto vlaku ve mě vzbudil cosi hodně nostalgického. Jsem emotivní člověk a takové věci mě lehko dostávají. ()

MontyBrogan

Postavičky "dokonale" animované, až pripomínajú živých ľudí. Ale divne, neprirodzene hýbajúce sa, ako nejakí fakeoví ľudia. Čo je na rozprávku tradične desivá vec. Len asi nie úmyselne desivá. A scenár chabý, ako keby ho autor stihol napísať v osobáku na ceste z bratislavskej Hlavnej stanice do Ivanky pri Dunaji. Alebo ako 100-minútová reklama na Coca-Colu. Lenže na rozdiel od nej, tu neboli vysvietené kamióny, ale vlak. A tie mám rád. V Polárnom exprese som sa síce nudil, ale aspoň som to robil vo vhodnom dopravnom prostriedku s atmosférou. Videné v rámci Season Challenge Tour (týždeň s vianočnými rozprávkami). ()

anais

Vidět Polar express v I-maxu je nutnost. Je to přesně takový film, jaký jsem si tam vždycky představoval - má délku celovečerního filmu a neobsahuje téměř žádný záběr, který by neokouzloval plasticitou, hravostí. Odhlédnu li od faktu, že se jedná určitě o nejlepší film pro I-max jaký tu zatím byl, na Polar expressu není moc co chválit. Už když si odmyslím fakt, že sleduji film ve 3-D, objeví se mnoho scén, které nejsou ničím jiným než dlouhými průjezdy různými tunely a pády do propastí, které zdaleka nemohou vyznít tak intensivně na obyčejném plátně. Příběh je kostrbatý, nesrovnatelný s animovanými filmy od Pixaru, jsou v něm písničky a mnoho záběrů rozzářených dětských obličejů a duhových polárních září, které dohromady tvoří velice kýčovitý celek. Někdy se ale povede vytvořit příjemnou vánoční atmosféru, ne že ne - třeba když padají vločky...prostorem, což jsme zas u toho I-maxu. Co se děje týče, jedná se určitě o jeden nejslabších filmů Roberta Zemeckise, po technické stránce je asi tím nejúžasnějším, ač mi trochu uniká význam použité technologie... Jedna z vad Polar expressu totiž spočívá právě ve snaze navodit co nejreálnější svět. Často se to daří, ale postavičky, hlavně ty dospělé vypadají neuvěřitelně prkenně - ať už průvodčí nebo Santa Claus, při sledování jejich obličeje mě napdalo snad jen slovo - divné... Kdyby animátoři využili alespoň minimální zkratku, pokusili se o nějakou nadsázku ve ztvárnění svého světa, mohl Polar express dopadnout mnohem lépe. ()

poz3n

Trochu onanistické pojetí hlavních rolí Toma Hankse bohatě vynahradila nádherná atmosféra a taky animace. Tenhle film má rozhodně kouzlo. ()

rikitiki

Zas ta divná naturalistická animace, která mi brání vžít se do příběhu. Ten však sám o sobě není nic moc objevného: kluk nevěří na Santu, zažije dobrodružství a uvěří. Dobrodružství se vzhledem k původnímu formátu filmu odehrávají převážně při střemhlavých pádech a jízdách. A povětšinou ve vlaku, kde jsou kromě stylizovaných dětí také odpudivě karikované figury strojvůdců a cosi jako připomínka na Jacka Londona. A hodně řečí o "pravém smyslu Vánoc." Jak americké! SHRNUTÍ: Když chceš poslouchat rolničky a ne písně pastýřů. ()

Othello

Je to holt riziko technologií posedlých režisérů, že občas vyberou tu pověstnou cimrmanovskou slepou uličku a Zemeckis z ní hledal cestu zpět hned tři filmy. Asi nejvýraznějším přívlastkem filmu The Polar Express je 'strašidelný'. Když do vagónu vtrhla roztancovaná banda kuchařů s mrtvými obličeji a začala po všech prskat čokoládu, věřím tomu, že to mělo působit rozpustile a legračně. Já si vyděšeně objímal kolena a s vytřeštěnýma očima si snažil zachovat příčetnost. Co se týče zážitku s tehdy přelomovou facial-motion-capture technologií, tak tam mi zejména děvče s tmavší pletí výrazy tváře připomnělo videohru z roku 2011 L.A. Noire, která se tehdy zaříkala stejnou technologií, akorát využitou ve prospěch interaktivního konceptu. Zpětně se tím dokazuje, jak strašně rychle digitální technologie stárnou a nakolik odlidšťují celkový výsledek. U filmů s animatronickými modely, maskami a skutečnými kulisami funguje určitá nepsaná smlouva s divákem, který se rád nechá obelhávat umělými věcmi, když za nimi vidí dlouhou práci cizích rukou a originálních vizí. Digitálně vytvářený obraz je pro většinu ale skutečně jen abstraktní proces, ve kterém nelze obdivovat jednotlivé technologické aspekty, ale pouze celek. A ten zde v nejlepších momentech pouze zbavuje téma veškeré hmatatelnosti a poetiky, v horších působí jako nightmare fuel. ()

ARI50

Taková silnější animace která vás svým vláčkem vezme na kouzelnou projížďku a tak se dobře kouká na krásné zasněžené okolí a zábavné děti vánoční pohoda. ()

veru_needy

Tak tohle je nádherný film s kouzelným příběhem a myslím, že nezáleží na tom (jak spousta lidí zmiňuje), že děti u nás nejsou zvyklé na Santu, ale na ježíška. Já vám nevím, ale já jako malá, ačkoli jsem si myslela, že dárky nosí ježíšek, jsem stejně měla raději Santu a vše co se ho týkalo (rúzné dekorace, knížky, čokolády, filmy). Opravdu netuším, proč to všechny tak tankuje, vůbec na tom přeci nezáleží. Obzvláště, když je tento film uplně o něčem jiném - o postupné ztrátě kouzla vánoc, která potkala uplně každého z nás a vánoce se pro nás stávají jen obyčejným dnem, při kterém nezbývá než vzpomínat na pocity a atmosféru, kterou jsme pociťovali, když jsme byli malí. Pro mě opravdu příjemný a působivý film, jak po stránce technické, tak příběhové. Zemeckis dokáže dostat emoce z každé maličkosti a na mě to funguje. Jeden příklad za všechny je poslední scéna s rolničkou. - "Seeing is believing, but sometimes the most real things in the world are the things we can't see." ()

Bauer

Když tento snímek byl v kinech, tak jsem na něj chtěl moc jít ale naštěstí nebyl čas a kdybych na něj šel, tak bych snad i litoval těch peněz, co bych za to vyhodil. Možná, že mé hodnocení někoho zarazí, ale mně tenhle film opravdu nebral. Nehorázně stupidní zhovadilost bez jakéhokoliv vtipu a akce. Příšerné dialogy. Hrůzostrašný český dabing ale pochybuju, že v původním dabingu by to bylo lepší, když vemu v potaz hnusný hlas ( mého oblíbence ) Toma Hankse. A strašně ale strašně nudný film. Jediné co mně na celém filmu zaujalo, tak je ta animace, která nemá vážně chybu. A to je tak vše, co se mi na tom líbilo. Ať hledám jak hledám, tak nic víc nemohu najít. Koukal jsem na to na Štědrý den a ani o tu vánočníí atmosféru mně to nedostalo a to je co říct. Takové duo jako je Robert Zemeckis a Tom Hanks, tak bych vskutku čekal něco jiného. Takže pánové, vemte si ten svůj polární express a odjeďte s ním na Severní pól a ať vás tam Santa Klaus pořádně ztrestá za tento film a nedá vám žádné dárky! ()

duklak2

Skvělej animák, jen škoda toho až příliš natahovaného závěru. První půlka-ta jízda vlakem je výborná a napínavá, ale jak dorazi na místo, tak to začíná uspávat. ()

luka4615

Jedna z nejkrásnějších a nejkouzelnějších vánočních animovaných pohádek s revoluční technologií kombinace skutečných herců s těmi animovanými. ()

Sawy

Vánoční náladu umí Polární expres navodit hezky.A vizuálně je to fakt nabušený,krásně zasněžený a na člověka z toho dýchne ta pravá pohádková atmosféra.Jen kdyby to nebylo tak zoufale o ničem! Za celý film se prakticky nic zajímavého nestane,většinou jen někdo někam jede,někde bloudí nebo je na scéně Santík a jeho klasické vánoční řečičky.Je hezký,že Zemeckis si svoji novou animační techniku chtěl vyskoušet na dětském filmu,který by normálně asi natočit nešel,ale stejně mi taková látka připadá jako plýtvání jeho potenciálem.To radši toho Beowulfa! 55 ()

Pepy

Americká pohádková klasika co má šmrnc na štědrý den. Animace je velmi příjemná a pohodová, ta se mi opravdu líbila a film je v celk taky vklidu 4*** bohatě stačí, pět je moc zas takový trhák to neni. ()

ScarPoul

Ťažko povedať kde sa stala chyba. Epické to je. Krásne natočené. Preborník Zemeckis začal robiť prvé krôčiky k dokonalej animácií človeka - čo dotiahol aj príbehovo k dokonalosti až Vianočnou koledou. Silvestri je tu v pohode a celé to má krásnu atmosféru. Ale stále je to príbeh o Santa Klausovi. Čo je v zásade vec, čo mi nemôže byť vzdialenejšia. A keďže som videl kvantá filmov s podobnou hnusne vianočnou tématikou alá rodiná amerika, akosi mi to zobralo chuť užiť si aj tie, čo sa odlišujú a sú v určitých aspektoch ako Polárny Expres. Teda o trochu zaujímavejšie. Ale inak priemer ako hovado. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)