Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mrkvič

Asi nejúžasnější fantasy pohádka, co kdy vznikla. Plná inspirací pro snění, dobrodružství a přemýšlení. Ostatně to je účelem fantazií. Většinou je to krásně milé, zajímavé a místy pak i děsně dojemné. A to dokonce i na konci, kdy z diváka Peterson nic neždíme. Škoda, že další díly už nestály na takové myšlence. ()

danco123

Nezabudnutelný svet fantazie s moc pekným príbehom určite nesklame žiadneho diváka ktorý obľubuje podobné filmy. Na moj vkus moc smutný príbeh, ale i tak hodnotím ako najlepší fantasy film aký som videl, preto ho hodnotím 75%. ()

kinghome

Můj snad uplně první velký film který jsem viděl. Moje první videokazeta, kterou jsem si pouštěl pořád dokola. Tohle je prostě nostalgie. Teď se mi to zdá jako kravina ale jako malej jsem z toho byl udělanej a pořád jsem chtěl jezdit na lítacim psovi. Dokonce se mi o tom i zdálo. Na tenhle film nikdy nezapomenu. Vždycky bude v mým srdci jako první film, který jsem si sám pustil na VHS. ()

Tyny

Můj nejoblíbenější film z dětství. Tajemná kniha, kterou by chtěl každý. Nedávno jsem film viděla znovu a nic se nezměnilo, pořád ho mám stejně ráda a moc se mi líbí. 5* ()

Ryuuhei

Technicky to je na svůj rok naprostá špička, co víc, i něco, co hrdě může strčit do kapsy hromadu nových filmů. Výborné kulisy, výborná atmosféra. Co mě ale naprosto nezaujalo, je dějová stránka, která byla strašně prázdná a zbytečně protahovaná. Pointa byla naprosto hloupá. Úplné zakončení to samé, kdy to přímo vypadalo, jako by tvůrci doslova museli film uříznout co nejdřív, aby se to vešlo do hodinu a půl dlouhé stopáže. Bohužel, celkově jsem původně očekával úplně něco jiného, jelikož si Nekonečný příběh pamatuju z dětství kompletně jinak (zřejmě to, co jsem jako malý viděl, byla tedy dvojka). Úvodní písničku doslova zbožňuju a způsobila mi ze začátku řádné mrazení. Ale film jako takový mě osobně prostě nedokázal zaujmout. Je mi líto. Možná bych z toho byl jako malý vedle (ačkoliv i o tom pochybuju), ale dnes tomu tak rozhodně není. A to mám jinak pohádky hodně rád i ve svém věku. ()

gjjm

Napadá mne jediné slovo - pseudofilosofický kýč. (Snad jen scény v bažinách jsou hodně působivé.) ()

anli

Jeden z nejlepsich pohadkovych fantasy filmu!!!Kazdy si urcite nese vzpominku z detstvi a chtel byt Bastien!!!Skvely scenar,nadherne zpracovani,perfektni a citliva rezie a genialni hudba.Vse,ceho se clovek nenabazi ani po 25 letech.Jedna velka a nadherna podivana a jasnych 100%. ()

honz

Předlohou filmu byl pohádkový román Příběh, který nikdy neskončí (1979) německého autora Michaela Endeho (1929 - 1995). Je to příběh malého Bastiena, který se prostřednictvím knížky účastní boje o záchranu říše Fantazie. Odehrává se v současnosti, do které skrze chlapcovu Fantazii prostupuje pohádkový svět. Vznikl tak čarokrásný příběh (nejen) o síle čtenářského prožitku dětského hrdiny. Navíc v osmdesátých létech na plátnech kin, jak si z dětských let pamatuji, to byla skutečně nádherná a působivá podívaná. ()

geklon

Nejlepší fantasy filmová adaptace všech dob. A to do "všech dob" započítávám i všechny ty Milášky, Hobbity, všelijaký jiný 3D neožárny. ()

Chris Masters

Tak tohle se mi ještě nestalo. Film, který jsem neviděl minimálně 5 let. S takovým nadšením jsem jakýkoliv jiný snímek už dlouho nesledoval. A i po tak dlouhé pauze, to byla prostě filmová paráda. :) ()

noriaki

S kategorickými soudy o nejlepším fantasy všech dob bych byl opatrný. Za prvé jsem byl vždy spíš na filmy typu Souboj Titánů nebo Barbar Conan. A za druhé jen v době vzniku Nekonečného příběhu byly natočeny dvě fantasy, které jsou subjektivně (Planeta Krull), nebo objektivně (Legenda) lepší. Ano Legenda, která je sice trochu slabší příběhem, ovšem když ne výpravou, tak herecky je úplně někde jinde. Což ovšem Petersenovu filmu na kvalitě neubírá. Uhranul mě kdysi dávno a bez problémů se dá sledovat i dnes. Jen už vidím těch několik drobných chybek. ()

Jolinar

Nejúžasnější vizuální zpracování knižní předlohy!!! Ty bažiny, ty hustý černý mraky, vesmír, poušť, Říše Fantazie, Nicota, Slonovinová věž, Atrej, Falco, Orin, Kamenožrout, sochy Sandonorika,... prostě úúúžasný. Kdyby to tak zase dávali v kině... ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh