Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

mp5991

Přemýšlím, co tu vlastně stalo. V podstatě tvůrci, co už měli zkušenosti z původní série nebo alespoň z docela obstojného Jigsawa, dostali k dispozici pár známějších jmen, logicky by tak měli stvořit něco lepšího. Místo toho se ale rozhodli Saw osekat skoro o všechno, co ho dělalo výjimečným. Záporák nesahá původnímu Jigsawovi ani po kotníky, zmizela legendární loutka, z nějakého důvodu je i hlas na nahrávkách podstatně blbější a závěr je dost předvídatelný. Pasti zůstaly a jsou poměrně kreativní, bohužel ale nemají skoro žádnou atmosféru, což je u hororu dost problém. Taky je tu zoufale málo využitý Samuel L. Jackson, přijde mi, že je tam prostě jen nastrčený jako lákadlo na diváky, což je škoda, protože bych ho mnohem radši viděl místo hlavní postavy.  Celkově je to co do kvality a atmosféry zatím nejhorší díl Saw (ačkoliv mě aspoň štval míň než trojka) ()

elizabeth.ze

Remake nebo navázání na starou sérii filmů může být skvělá věc. Obzvlášť u filmů tak starých, že nejsou pro dnešního diváka atraktivní co se týče vizuálu. Spirála má sice atraktivní vizuál, ale jinak nevím co si o tom myslet. Co mně osobně vadilo u Spirály byla asi zkrátka ta jednoduchost a děravý scénář s tolika nelogickými místy až to bylo trapné. Nevidím v tom moc možností pokračování do budoucna, protože nám bylo všechno víceméně objasněno už v tomhle filmu.  SPOILER ALERT: To, že je záporákem náš mladý neostřílený detektiv je jasné od chvíle kdy ho našli staženého z kůže (a lidem kteří mají nakoukáno hodně podobných žánrů je to jasné i dřív), protože nejen, že u něj jako u jediného nevidíme celý postup jeho "trestu" ale hlavně není řečeno za co je trestán. Tím se nám vytratil ten prvek překvapení, který dřív Saw docela ovládalo. KONEC SPOILERU Taky chápu, že je Saw taková Chrisova srdcovka ale místy mi tam moc neseděl. Nevím proč ale zdálo se mi, že některé scény s ním zkrátka nepůsobily tak jak měly. Nakonec dávám 3 hvězdičky, jednu za vizuál (i když některé to bollywoodské "trhání" kamerou si možná mohli odpustit), druhou za to, že je to zkrátka průměrný thriller který neohromí ale ani neurazí a tu třetí za to, že je to pořád lepší než většina pokračování dílů Saw. ()

pendrek200

Ale jo, musím říci, že mě to bavilo. Nenudil jsem se a po celou dobu jsem byl do toho opravdu "zažraný", a čekal, co se bude dít. Pasti opravdu nezklamaly. Byly opravdu propracované a ani nechybělo dobré gore. Co mě trochu mrzí je jen to, že vražd a pastí nebylo tolik. A faktem opravdu je, že ta atmosféra, z klasických hororů Saw z tohoto snímku opravdu moc "nedýchá", opravdu pouze na konci. Ale jinak jsem byl velmi spokojen. ()

Pavlis.xxx

Když máš stupidní film a chceš ho zlepšit tak tam obsaď Jacksona... Ne už ani to neplatí. Spiral je slabým vývarem z původního Saw. Herecké výkony hrozné a Rockovi jsem nevěřil kromě věčného nadávání nic. Po stránce krimi je to podprůměr, po stránce hororu je to těžkej podprůměr, po stránce "Saw" (čti pasti a hádanky) je to totální podprůměr. Blbější policii a scénář by pohledal. A ta pilka na ruku na konci??? No taaak. Finální rozuzlení čitelné a slabé. Hvězdy pouze za motivaci vraha, která měla smysl a píčujícího komika. Zbytek filmu je čisté peklo. Ty pasti panebože wtf??? Nečekal jsem takovej provar. ()

mdf

Saw je značka a ta se prodává,i když už je zřejmě dost ohraná.Čekal jsem jen,jaké zase budou originální hry,právě na nich celý film stojí a děj je jen někam zasazen,tentokrát mezi policajty.Nějaké připomínky asi jsou,ale mě to bavilo a zřejmně jsou tu otevřená vrátka,na další pokračování. ()

pederast

Noir detektivní béčko nejhrubšího zrna; ruční kamera, naivní hra světla a stínu; brakové charaktery odříkávají vyčpělá moudra. Vraždy se odehrávají pomocí absurdních mechanických strojů, které by se skvěle hodily do adaptace povídky I Have No Mouth, And I Must Scream, ale v detektivním škváru působí nepatřičně. Jako pitomou detektivku bych snímek asi zkousnul; scénář by se ale musel zjednodušit, vyčistit, vycídit a vydrhnout; musely by se vyřadit pubertální vražedné orloje, flashbacky i závěrečnej banální twist. Blept. Mnoha scénám nelze upřít hezkou atmosféru drogou nasáklého velkoměsta; ve špinavých koutech nočního šerosvěta zaznívají rapové vyhrávky a tak dále a tak podobně. ()

SavagerXx

Jako ono už po třetím díle byli všechny ostatní Saw docela bída (i ta trojka žádná sláva) ale aspoň to bylo propojený, byl tam Tobin Bell a pasti byli vymakaný a spousta obětí si svůj osud zasloužila. Spirála je špatná ve všem co dělalo Saw dobrej brutální krimi thriller. Obsazení naprostá katastrofa, L. Jackson se k tomu musel snad upsat jen protože chtěl být zmasakrován nějakou tou pastí. Chris Rock přehrává nebo ječí a snaží se mžourat jak ve starym westernu, vážnou roli mu nevěříte. Zbytek osazenstva taky hrůza a jsou tam jen do počtu a jako oběti. Kdo je vrahem je průhledný od začátku filmu a finále naprostá katastrofa. Co se týče pastí, kromě nápadů jak někoho zmasakrovat nedávají moc smysl, z 80% těch pastí kdyby člověk odešel a obětoval kus těla tak stejně nepřežije... nechte tuhle sérii spát. ()

Kata.Hl. odpad!

Tak tohle vážně ne. Když čekáte na '' pokračování " skoro uz kultovní série, při které vás mrazilo při každém konci, a to především díky tomu jak je vse propletené, a pak chtě nechtě musime zkouknut takovouhle sra*cku, kde se bejvalej komik nonstop tváří jako když má zácpu!!!!!!!! A ještě ke všemu stale čekáte na náznak příběhu, nebo cokoliv... Ja nemam ani sílu komentovat. Každej kdo hltal původní díly nemůže tehle komedii dát ani jednu hvězdu.. Slátanina... Fakt..... ()

v3ru_z1

Jako PARDON, ale co to...? Dvouminutový trailer zajímavější než celý film. Našly se tu asi dvě scény, při kterých jsem se přistihla nemyslet na zítřejší oběd, proto 1*. Toť vše. ()

Stepancer

Dopředu říkám, že na tenhle film jsem šel doslova jen proto, že jsem velký fanoušek celé série. Neměl jsem velká očekávání (částečně i kvůli filmu Jigsaw, který nebudem si lhát nebyl nic moc). Začneme pozitivy: Atmosféra slušná, trochu jiné prostředí (Nebylo to klasické procházení od jedné pasti ke druhé během nějaké dlouhé hry), opět relativně parádní pasti, milé obsazení, pěkně natočený film (klasické parádní točení pastí i situací na stanici,...) a ta klasická hudba. Co se týče negativ: no řeknu vám to takhle, v průběhu filmu jsem si najel takové dvě teorie, jak to zhruba skončí a řeknu vám, že jedna z nich byla docela shodná, alespoň s tím, že jsem věděl, kdo v pastech pokračuje. Film je fakt, ale fakt předvídavý. Obsahuje  taky spoustu klišé. Za celý film jsem se lekl tak dvakrát a to možná i díky mojí přítelkyni. Ovšem ta nejhorší věc z celého filmu je ta, že vím, že bude mít pokračování. Myslel jsem, že sérii Saw dnes v tom kině úspěšně posledním dílem zakončíme a ono nic. I jako velký fanoušek skládačkového vraha jsem doufal, že puzzle již zůstanou ležet. Přes to vše, lepší než Jigsaw, o něco horší než původní série. Těším se na ten další díl. 🙃  60% ()

666Hellboy

Film celkem nuda a pořád stejný motiv s nečekamým rozuzlením na konci. Každopádně dobrý soundtrack a některé jumpscary, ale jinak nic extra. Popcorn byl až moc dobrej :) 55 % ()

mikehoblog odpad!

Pokud oběti ani nemají šanci přežít, je to už fakt jen trapná exhibice tvůrců ve směru co možná nejbrutálnějších pastí. Bohužel... ()

angelle

Príbeh sa mi páčil, ale už to je na míle vzdialené od skutočného SAW. Nemá to tú typickú atmosféru, hlas na nahrávkach je až smiešne komický a po Tobinovi Bellovi, ktorý bol srdcom tejto série, ani chýru, ani slychu. Mám túto sériu veľmi rada, ale normálne si prajem, aby už nepokračovali. ()

majorzeman13

Podprůměrný film . Taková filmová jednohubka. Jednou to fakt stačilo tedy ! Pasti jsou cool,hustý,Záporák celkem vzato předvídatelný...... ()

LinuXxXak odpad!

Když vás film nedokáže zachránit ani Samuel L. Jackson, děláte něco hodně zle. Tahle šílená slátanina by se ani filmem nazývat neměla. Většina věcí dávala nulovej smysl, a to i na saw poměry. K tomu ještě přidejte, že na 100% budete už v polovině vědět úplně přesně jak film skončí. Hnus a hrůza ()

M.4.K.

Tak tenhle díl se opravdu nepovedl.Ačkoliv mám serii SAW rád, tak příběh a obecně linka okolo které se děj točí není žádná hitparáda. Chyběl tomu nějaký zajímavý nápad, něco, porč vznikla vůbec serie SAW. Nevím zdali Chris si zvykal na nové zuby, ale jeho mluvený projev i vizualní mi přišel dost umělý. Celkový dojem bohužel mizerný. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019