Tak tohle rozhodně není typický plytký americký seriál. Neodehrávají se zde neuvěřitelná dramata, přeslazené románky ani přechytralé rozhovory teenagerů. Je to seriál o dospívání a s ním spojených problémech. I když jsem o dost starší než hlavní hrdinka, dokázala jsem se vcítit do její kůže. Ona, nepříliš výrazná dívka, se zamiluje do největšího fešáka ze školy. Tohle se stalo snad skoro každé dívce. Děj seriálu je napínavý, vždy jsem se těšila na další díl. K tomu krásné modré oči Jareda Leta a dohromady to dává pět hvězdiček.(1.5.2009)

Obrazy plné zářivých barev skrývající depresivní pocity. To byl Tak tohle je můj život! Snad jediný seriál ze světa amerických teenagerů, ve kterém nebyly na denním programu drogy, podvody, sex, případně vydírání nebo snad i vraždy jako v mnohých úspěšnějších a známějších projektech typu Beverly Hills.:) Samozřejmě, že došlo na výchovné závěry, ale ty zase nebyly tak křečovité jako u sitcomů typu Krok za krokem... Vlastně to byla taková obdoba Ally McBeal ze střední školy. Aby ne, pokud si dobře vzpomínám, jednalo se o seriál pocházející ze stejné produkce... Intovertní podivíni byli mladší a nevyskytovali se ve společné firmě, ale na střední škole. Hlavní podivná hrdinka Angela byla natolik introvertní, že jejími novoročními předsevzetími bylo "méně přemýšlet" apod. Opravdu krásné a nezapomenutelné bylo jeho barevné a kostýmní sladění - exteriéry byly také zařazené podobně jako Ally McBeal, takže "něco severnějšího, ne však ještě kanadského", všudypřítomné javorové listí na každém kroku, většina postav se pohybovala v kostkovaných šatech, košilích,... Zkrátka červená - hnědá - oranžová, to byly sjednocující barvy seriálu. K tomu ladila i hudba na první pohled živá na druhý depresivnější... Vtipu tu vlastně ani tolik nebylo, spíš hodně myšlenek lidí, co jim je -náct, které se v některých "mimoškolních" oblastech vlastně ani v budoucnu moc nemění. Typické pro něj byly také závěrečné záběry, kdy osamělí hrdinové kráčejí tmou a v jejich hlavách to všechno na první pohled probíhá... A Claire Danes byla pro tuto roli (se zrzavými vlasy) perfektní!(21.11.2003)

U nás tento seriál není příliš známý, ale jak jsem pochopila, tak v některých zemích je vnímán jako ten nejlepší seriál pro mládež a je považován za kult. Já s tím nemohu než souhlasit. Americké teen seriály většinou vyprávějí o lidech, kteří nepřipomínají nikoho, koho známe, a kteří prožívají věci, které jsou vzdálené realitě, v níž většina z nás žije. My So-Called Life je však realistický. Hlavní postavy jsou z obyčejných rodin, chovají se rozumně a pochopitelně a řeší otázky, jež se týkají většiny dospívajících. Díky tomu je snadné ztotožnit se s Angelou a cítit se jako součást příběhu. Připadalo mi, že jsem se vrátila v čase a těch necelých devatenáct hodin jsem strávila ve flanelové košili běháním po střední skole, rozmlouváním s přáteli na dívčích toaletách a toužebným očekáváním, že na chodbě zahlédnu toho chlapce, do něhož jsem tajně zamilovaná. Jordan Catalano je ztělesněním školních platonických lásek. Je těžké vyjádřit, čím mě My So-Called Life tolik zasáhlo, ale snad nikdy jsem se nesetkala se seriálem, který by mi navodil tak silnou a příjemnou nostalgii.(24.2.2016)

Všechno už tu bylo řečeno. Dobrej relativně realistickej příběh, dobrý herci...já chci k tomu zmínit jen jedno...vždycky když se v tom filmu ozvalo "Catalano, come on." v podání Jaredova brášky Shannona, málem jsem padla smíchy:-D. Ten chlap má nespornej obrovskej talent, ale buď se s ním minul herectvím, nebo tu roli fakt napsali tak strašně XDDD...chudák(11.4.2010)

Po letech jsem se podíval na několik úvodních částí seriálu, který mě v době svého premiérového uvedení v ČT oslovil svou inteligencí a "normálností". A světe, div se. Ono to pořád funguje, až na to, že dnes se moje pozornost přesunula od typických problémů dospívajících k problémům jejich rodičů, zápasících nejen se svými dětmi, ale také s krizí středního věku. Mou nejoblíbenější postavou však nadále zůstává Brian Krakow, asi proto, že v něm docela jasně vidím sebe samého.(30.10.2011)

• - Druhé jméno postavy Rayanne Graff (A. J. Langer) je Marie. (filmsim)

• - Škola Liberty High School, kde studují hlavní hrdinové, je ve skutečnosti University High School v Los Angeles. (Tygrys)

• - Zprvu se pro hlavní roli Angely počítalo s Alicií Silverstone. (Tygrys)