Reklama

Reklama

Tak tohle je můj život

(seriál)
  • USA My So-Called Life
všechny plakáty
Drama
USA, (1994–1995), 15 h 6 min (Minutáž: 46–49 min)

Tvůrci:

Winnie Holzman

Hrají:

Bess Armstrong, Claire Danes, Wilson Cruz, Devon Gummersall, Jared Leto, Devon Odessa, A. J. Langer, Lisa Wilhoit, Malinda Williams, Channon Roe, Robert Gant (více)
(další profese)

Epizody(19)

Kultovní, dramatický, ale ralistický seriál pro mladé. V hlavní roly se představí 15-ti letá herečka Claire Danes, která ztvárňuje Angelu Chase, a řeší klasické problémy dospívání. Za svůj výkon získala ocenění Zlatý globus a nominaci na cenu Emmy. Jejím parnerem se ve filmu stal JARED LETO, který hraje přitažlivého avšak velice komplikovaného Jordana Catalana. Jarede Leto je známý herec,ale v neposlední době i zpěvák. (vshkika)

(více)

Recenze (34)

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejvíce realistických drama seriálů, který byl kdy natočen. V hlavní roli se seznámíme s 15-ti letou Angelou, která řeší klasické problémy dospívání a každodenního života. Vzhledem k tomu, že se vše odehrává v 90. letech, dodává to tomuto seriálu na reálnosti a opravdovosti. Nikdo tam totiž není vylízaný teenager, který by se staral jen o to, kdy bude moct jít zase na facebook. A to je na tomhle seriálu uplně to nejlepší. Dávám 90%, protože si to tento snímek rozhodně zaslouží. ()

Falconica 

všechny recenze uživatele

Všechno už tu bylo řečeno. Dobrej relativně realistickej příběh, dobrý herci...já chci k tomu zmínit jen jedno...vždycky když se v tom filmu ozvalo "Catalano, come on." v podání Jaredova brášky Shannona, málem jsem padla smíchy:-D. Ten chlap má nespornej obrovskej talent, ale buď se s ním minul herectvím, nebo tu roli fakt napsali tak strašně XDDD...chudák ()

Reklama

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

"Sometimes it seems like we're all living in some kind of prison. And the crime is how much we hate ourselves." Seriál pojednáva o dospievaní postavy Claire Danes v kruhu jej školy a rodiny. Angela sa snaží vysporiadať so svojou dospievajúcou existenciou celkom adekvátne svojmu veku. Výnimkou je voiceover (zväčša na začiatku a na konci jednotlivých dielov), ktorý je síce pekný (viď citát vyššie), ale občas príliš inteligentný na jej vek. Ináč v niektorých detailoch ide o dosť podobný seriál ako novšie Freaks and Geeks, len komornejší, konvenčnejší, s menej humorom, ale o to serióznejší. A slovo "like" sa tu vo vete používa v enormnom množstve, to však patrí k spôsobu rozprávania mladých Američanov. Čiže to nie je chyba scenáristov, ale ich úmysel. Každopádne, Dylan Moran to geniálne paroduje vo svojich stand-up comedy shows. Odporúčam ako protipól. ()

Mikah 

všechny recenze uživatele

U nás tento seriál není příliš známý, ale jinde je vnímán jako ten nejlepší seriál pro mládež a je považován za kult. Já s tím nemohu než souhlasit. Americké teen seriály většinou vyprávějí o lidech, kteří nepřipomínají nikoho, koho známe, a kteří prožívají věci, které jsou vzdálené realitě, v níž většina z nás žije. My So-Called Life je však realistický. Hlavní postavy jsou z obyčejných rodin, chovají se rozumně a pochopitelně a řeší otázky, jež se týkají většiny dospívajících. Díky tomu je snadné ztotožnit se s Angelou a cítit se jako součást příběhu. Připadalo mi, že jsem se vrátila v čase a těch necelých devatenáct hodin jsem strávila ve flanelové košili běháním po střední škole, rozmlouváním s přáteli na dívčích toaletách a toužebným očekáváním, že na chodbě zahlédnu toho chlapce, do něhož jsem tajně zamilovaná. Je těžké vyjádřit, čím mě My So-Called Life tolik zasáhlo, ale snad nikdy jsem se nesetkala se seriálem, který by mi navodil tak silnou a příjemnou nostalgii. ()

fifi.m 

všechny recenze uživatele

Tak tohle rozhodně není typický plytký americký seriál. Neodehrávají se zde neuvěřitelná dramata, přeslazené románky ani přechytralé rozhovory teenagerů. Je to seriál o dospívání a s ním spojených problémech. I když jsem o dost starší než hlavní hrdinka, dokázala jsem se vcítit do její kůže. Ona, nepříliš výrazná dívka, se zamiluje do největšího fešáka ze školy. Tohle se stalo snad skoro každé dívce. Děj seriálu je napínavý, vždy jsem se těšila na další díl. K tomu krásné modré oči Jareda Leta a dohromady to dává pět hvězdiček. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (3)

  • Škola Liberty High School, kde studují hlavní hrdinové, je ve skutečnosti University High School v Los Angeles. (Tygrys)

Reklama

Reklama