Tak tohle je můj život

• USA My So-Called Life
USA, (1994–1995), 15 h 6 min (Minutáž: 46–49 min)

Tvůrci:

Winnie Holzman

Bess Armstrong, Claire Danes, Wilson Cruz, Devon Gummersall, Jared Leto, Devon Odessa, A. J. Langer, Lisa Wilhoit, Malinda Williams, Channon Roe, Robert Gant (více)

Epizody(19)

Kultovní, dramatický, ale ralistický seriál pro mladé. V hlavní roly se představí 15-ti letá herečka Claire Danes, která ztvárňuje Angelu Chase, a řeší klasické problémy dospívání. Za svůj výkon získala ocenění Zlatý globus a nominaci na cenu Emmy. Jejím parnerem se ve filmu stal JARED LETO, který hraje přitažlivého avšak velice komplikovaného Jordana Catalana. Jarede Leto je známý herec,ale v neposlední době i zpěvák. (vshkika)

glamgirl

Veľmi som prežívala Angelin vzťah s Jordanom... až do chvíle, kým scenáristi nezačali tlačiť na pílu s moralizovaním a výchovou mladých dievčat, prípadne upozorňovať na sociálnu patológiu v spoločnosti. Od tej chvíle šiel seriál dolu rovnakým tempom, akým klesala charizma Jordana Catalana. Nepomôžem si, u mňa je to tak. ()

fifi.m

Tak tohle rozhodně není typický plytký americký seriál. Neodehrávají se zde neuvěřitelná dramata, přeslazené románky ani přechytralé rozhovory teenagerů. Je to seriál o dospívání a s ním spojených problémech. I když jsem o dost starší než hlavní hrdinka, dokázala jsem se vcítit do její kůže. Ona, nepříliš výrazná dívka, se zamiluje do největšího fešáka ze školy. Tohle se stalo snad skoro každé dívce. Děj seriálu je napínavý, vždy jsem se těšila na další díl. K tomu krásné modré oči Jareda Leta a dohromady to dává pět hvězdiček. ()

Jíha

Tento seriál je tak realistický, že naprosté nerozřešení snad všech zápletek na konci jeho první a poslední řady působí skoro přirozeně. Život taky nikdy nijak nedopadne. Seriál nabízí skutečný dramata, hlavně pro postavy homosexuálního Rickyho a víceméně nešťastnýho, ale nakonec skvělýho Briana, ale asi nejlepší je na něm jistý nadhled a subtilní humor. Hlavní hrdinka Angela je totiž tak naivně a přitom bystře hlubokomyslná a ten její vyvolený tak absurdně krásnej a mentálně retardovanej, že se to těžko dá brát úplně vážně. Kromě toho tu máme kromě teen dramatu i sociální horror - snad nikdy jsem neviděl v televizi takovou kreaturu, jakou je tady Angelina matka. Představa, že se taková osoba pokouší vychovávat děti, a že tyto ji dokonce mají rády, dokládá tragiku lidské zkušenosti. Nakonec je třeba zmínit borce Tina a jinak asi docela zapadlou herečku A. J. Langer v roli Angeliny největší, praštěný kamarádky, na kterou je vážně radost pohledět. 90 %. ()

spacylemon

Jsem snad ňáká blbá 15letá pubina, nebo proč se mi to sakra tak líbilo?! Asi proto, že nikdo jiný nevystihl střední školu tak dokonale se všemi trapasy, průsery, outsiderstvím, malými podrazy, kterými si prošel snad každý (you're in high school again)... Bohužel po vrcholné briankrakowské epizodě asi zavřeli dramaturga do švédské bedny a zaházeli žíněnkami; a šlo to cestou "less real, more cool" až do vyšumění... škoda. ()

Tanner

Velmi dobrý seriál, který jde narozdíl od řady podobných projektů tohoto zaměření více do hloubky. Přirovnání k Ally má určitě svoje opodstatnění, postavy i způsob vyprávění ji skutečně připomíná. Je škoda, že byl seriál kvůli neochotě Claire Danes pokračovat v natáčení předčasně ukončen už po první sezoně. I když, snad je to tak i lepší - než aby se stejně jako Ally trápil strmým propadem kvality a zbytečným natahováním.. Takto si totiž i přes občasné BH-sklony udržel vysoký standard po celou dobu trvání. ()

DadysGirl

Oh yes! Jordan Catalano/Jarred Leto mě zřejmě poznamelnal na celý život... (Kdo by to byl býval tenkrát tušil :) always gonna love bad boys! ()

MarK2010

Seriál, kvůli kterému jsem v pátek vyrážel ven za kamarády o hodinu později než ostatní. Ani ve své době nebyl moc sledovaný, teď už si na něj nevzpomene skoro nikdo. Přitom tématicky byl našemu světu mnohem bližší než jiné seriály cílené na plus mínus stejnou diváckou skupinu. Dlouho jsem čekal, jestli ho ČT nebude reprízovat a nedočkal se. Tak jsem se k němu před časem vrátil v originálním znění a napsal (mizerné) titulky. Přeci jen už mě děj znovu "nechytil" tak jako kdysi. Nejspíš to bude i tím, že Angela už není má věková kategorie. Dřív jsem tuhle holku ve vytahané flanelové košili zbožňoval. Přesto nechávám plný počet. ()

Elessar.

Príjemný 90tkový seriál. Dobre sa dá vžiť do postáv aspoň z môjho mladého pohľadu (ak by som si to pozrela o nejaký čas neskôr istotne by bolo moje hodnotenie inšie). Postavy sú prirodzené a nie je tu môj problém so seriálmi o mladých z dnešnej doby. Áno je tam aj párty a všetko, ale zas netočí sa okolo toho celý príbeh... Som spokojná, na to že serialom sa poväčšinou vyhýbam, toto ma celkom bavilo. ()

VUCAKO

Seriál, který si ze všech zrušených asi nejvíc zasloužil nějaké rozumné uzavření. Postavy se docela zajímavě vyvíjely, teenageři i dospělí. Jak pozdìji řekla scénáristka, měla vymyšlených mnoho možností, jak pokračovat, ale Claire Danes chtěla postoupit k filmům.. (a prý se studio nechtělo přít s 15-letou herečkou, poškodilo by to jejich image) Příjemně se na to kouká, velice realistické. Nemůžu si pomoct, ale po zhlédnutí poslední episody musím Claire Danes speciálně pochválit, hraje na svůj věk mimořádně dobře. Nejděsnější otevřený konec ze všech useknutých seriálů, co znám. Pokud se vám líbili "Freaks and Geeks", doporučuji. "I'm proud of you. I'm glad you landed the account. And you're fired!" ()

Petal76

Příjemný seriál o mladých lidech na střední škole, první lásky a starosti. Pohled na dospívání z obou stran a hlavně blízký každému puberťákovi. Velice lidsky udělaný příběh,dobré obsazení mladičká Clare Danes i Jared Leto odvedli dobrou práci. ()