Zvlastne, ze reziser blaznivych hororov a komixovych blockbusterov natocil tak dojimavy mix romantickeho a sportoveho filmu. Perfektna je struktura filmu v ktorom si behom fenomenalneho zapasu hlavny hrdina rekapituluje svoj vztah so zenou. Samotny zapas je nadherne vygradovany a nezabudne sa aj na par fanusikov, ktori komentuju zapas a postupne menia svoje antipatie ku Costnerovi. Sceny zapasu su pôsobivo natocene a aspon u nich sa Raimi trochu pohral s technickou strankou. Nastastie baseball ako sport patri k tym par, ktore sa mi celkom pacia. Super je aj Costnerov kamarat John C. Reilly alebo tradicne prisny trener J.K. Simmons. Prim ale u mna predstavuje romanticka linia. Kelly Preston ma v ziadnom inom filme nezaujala, ale v tomto filme je neskutocne roztomila neuroticka, ale ked je treba, tak aj schopna a o Costnera sa postara. Costner je zase malovravny introvert s cim sa mi strasne lahko identifikuje, kedze som podobny a sceny v ktorych sa ho Kelly Preston neustale nieco vypytuje a on uz by bol najradsej, keby bola chvilu ticho, dokonale chapem. Chemia medzi nimi funguje dokonale. U mna je to do velkej miery umocnene este aj genialnym CZ dabingom v ktorom exceluju Miroslav Donutil a Sabina Laurinová. Este spomeniem jej dceru, roztomilu mladucku Jenu Malone. Velku pochvalu si zasluzi Poledourisov nadherny soundtrack, ktory filmu dodava dokonale pohodovu atmosferu. Vysledkom nadherny mix romantiky a sportoveho filmu, ktory sice citovo nevydiera do takej miery, az by ma dohnal k slzam, ale zakazdym mi zlepsi naladu a aj po rokoch ma bavi rovnako ako ked som ho videl prvykrat. 10/10.(17.11.2016)

Na tenhle film musí člověk dospět. Když jsem jej viděl ve svých 12 letech, po prvních dvaceti minutách jsem ho vypnul a pamatoval si ho jen jako "ten, kde je Costner pořád smutnej". Jenže ono to má mnohem hlubší vnitřní dotyk, když to procítíte v pravém věku. Raimiho decentní režie, pozvolné vyprávění a Costerovy vnitřní dialogy postupně směřují k jedinému logickému závěru a ač baseballu nerozumím víc jak ajťák jízdě na koni, to podstatné, což je dát do svého snu všechno a učinit okamžik co nejvýjimečnějším, jsem jasně pochopil. Chybělo možná přeci jen větší tempo, nebo naopak rozvinout existenciální rozměr životního cíle. Ale krásná Kelly Prestnová a Costnerova pevně charakterní póza celý film utáhly i beztak na nesírně vysoké lati.(19.1.2012)

Kevina Costnera mužu ve všech žánrech a ve sportovních určitě také. Skvěle zahrané, baseball se mi taky velice libí. Kelly Preston tu hraje také skvěle od obyčejné redaktorky s brýlemi až ke krásné babě s čočkama :) Skvělá hudba. Viděl jsem to tolikrát a pořád to má stejný konec u mě (slzy). Doporučuji všem.(27.11.2011)

Oni sportovní film ani milostné drama. Film neustále osciluje mezi těmi dvěmi krajními variantami a člověk si neužije ani jednouho. Kostner tu má nezvykle vážnou, zamyšlenou, sebezpytnou roli. Jako vrcholový sportovec je soustředěný na provozování sportu a zanedbává svoje blízké. Přítelkyni s její dcerou. Přesto prostě není ten egecentrickej přítel, co by na ni vysloveně kašlal. Proto když po nehodě propadne depresím a prodělává náročnou rekonvalescenci, působí jeho postava schizofrenicky a nedůvěryhodně. Příběh směřuje k soucítění s postavou, ale to se u mě rozhodně nepovedlo. V podstatě film o ničem pro nic. Sportovní scény jsou poměrně napínavé, zázrak to ale není, pač nejde v cele o sport. Je tam zadní proud odcházející lásky.(15.10.2003)

Basseball jsem nikdy nehrál, pochopení jeho pravidel mne stálo několik let dřiny i odříkání a na zápas MLB bych neletěl ani na osobní pozvání některého z amerických vládců světa. Přesto mne filmy o tomto podivném sportu většinou baví, ale tohle je poměrně slabota. Dělá mi totiž problémy litovat prošedivělého nadhazovače Billy Chapela, kterého bolí ručička po letech pohazování míčkem do catcherovy rukavičky. Sice se snažím, ale multimilionáře prostě litovat neumím. Celý stadion nadšeně kouká na Chapelovu ČISTOU HRU, což paradoxně znamená to, že se vlastně žádná hra nehraje, pouze Chapel dělá pápá všem palkářům. Určitě je to z hlediska baseballu úžasná událost, ale sledovat míček, jak se prakticky neustále pohybuje po stejné trajektorii mezi dvěma sportovními dědečky, je poměrně nezáživné.(21.1.2012)

• - Sam Raimi nesouhlasil s obsazením Kevina Costnera a spory mezi nimi o celkové podobě filmu propukaly během celého natáčení. (Hwaelos)

• - "Hra snů" v baseballu znamená, že nadhazovač, případně kombinace nadhazovačů, v tomto případě Billy Chapel (Kevin Costne), za zápas odháže minimálně 81 nadhozů, přičemž maximálně to může být až 200 nadhozů, a při tom nepustí na metu ani jednoho pálkaře. (kubsov)

• - Důvod, proč si Billy (Kevin Costner) dáva jenom jednu ruku do bundy v některých záběrech, je ten, že během výměny v útoku a obraně nadhazovač nechodí na pálku a chladne. Proto si nasazují bundy, aby ruka zůstala v teple a nevychladla. (kubsov)