Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

kavralajka

Tenhle příběh od madam A.CH. mám, ze všech zfilmovaných, které jsem viděl, nejraději. Vždy, když mám příležitost, se na něj rád podívám. ()

hypnos11

Další skvěle vypointovaný příapd, kde ale pachatelé i přes zdánlivě dokonale promyšlenou vraždu až příliš spoléhají na náhodu (např nemohou dopředu vědět, že se Simonem poté, co jej Jackie střelí do nohy, nikdo nezůstane; že při zastřelení Salome Otterbournové nikdo ihned nevyběhne z kajuty za vrahem - plukovník je přece voják, a přesto se zmůže na holé nic). I přes tyto drobné nedostatky jde o vynikající příběh, který tu je dobře obsazený (Emma Griffiths Malin, samozřejmě Emily Blunt) i natočený ()