Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

kkarx

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak za prvé, starší verze je minimálně o třídu zábavnější, nabitá skvělými charismatickými herci a fantastickou atmosférou. Za druhé Suchet je sice lepší Poirot (třebaže i Ustinov má svoje kouzlo; všichni ostatní herci byli v originále lepší!), ale to pořád nedělá z tohohle TV filmu lepší nebo alespoň stejně dobrou podívanou, i když mezi TV filmy je to pořád nadprůměr. (taky se toho nedalo moc zkazit, že jo :D ) ()

HiddenDragon

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S09E03. Predem mi prijde, ze je zde na profilu CSFD chyba. Dil ma 97 min a nikde jsem zadnou jinou verzi nenasel - pokud si to autor profilu nespletl se starsi verzi z r. 78. Tam hrala sice znama Mia Farrow, ale tahle serialova ma zase Sucheta, ktery je mnohem sympatictejsi nez tloustik Ustinov. Zapletka se prostredim velmi podoba dilu z prvni serie "Dobrodruzstvi na mori" (S01E07), kde se taky vrazdilo na parniku v Egypte. Mam tyto exoticke dily rad - vzdy vnaseji do serie umistene povetsinou v Anglii jakousi exotiku a takovy ten morbidni pocit, ze vrazda na dovolene je neco extra :) Tenhle dil konkretne trochu pripomina aktualni ceskou kriminalni kauzu Kramny :) Bohata dedicka je zastrelena ve spanku pri plavbe po Nilu, ktere se ucastni pestra skupinka hostu od vice bohatych po ty chudsi, od gentlemanu po excentricke damy. Libi se mi, ze tu divaka mate nekolik odlisnych linii. Je tu kradez, machinace s penezi a samozrejme vrazda. Zda vse souvisi se vsim nebo se jedna o zcela samostatne pripady, na to tu mame Poirota, aby vse vysvetlil. Nedavam ale moc vysoke hodnoceni, protoze zapletka je pomerne chatrna, cehoz si zacinam u nekterych Agathinych pribehu vsimat. Je sice promyslena a chytra, ale stacil by jeden maly kiks (nekdo vyjde na palubu, vrati se napit, nebo naopak zustane sedet apod.) a vsechno by slo do kopru. I zde je cely zlocin od vraha velmi riskantni a mozna i blahovy, ale budiz. Nejvic mi ale vadila zalezitost s revolverem. Jeste chapu, ze ho hodi do Nilu, a ze by tedy mohl zabaleny v lehke latce plavat. Ale krucis dyt ten parnik jede (nebo i kdyby stal, tak reka ma proud), tak jak je mozne, ze rano ten balicek vylovi pobliz lodi? To mi tak zatracene nedavalo smysl, ze bych dal i 3*. Mozna se zamotal do vodniho kola - zkratka takova kriticky podstatna vec byla velmi spatne vysvetlena. Diky tomu hezkemu prostredi a zavadejicim dejovym linkam i vetsimu poctu vrazd nakonec ale ty 4* dam. ()

raduna01

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět geniální, ale jelikož se jedná o remake, musí být to ale. Verze s Peterem Ustinovem v roku 1978 byla podle mého názoru povedenější, včetně závěrečné pointy. Filmům jako Smrt na Nilu, Vražda v Orient Expresu či Zlo pod sluncem v podání Davida Sucheta poněkud uškodilo, že je s čím srovnávat, proto to nižší hodnocení, protože Ustinov byl také skvělý. ()

Empire

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další skvělý Poirot v podání Davida Sucheta. Ve vedlejších rolí překvapí herci jako James Fox, Judy Parfitt a Frances de la Tour. Nátáčelo se opravdu v Egyptě, takže musím říct, že na žádné trapné kulisy nenarazíte, (ovšem na to by fanoušci Poirota se Suchetem měli být zvyklí). Vřele doporučuji (jen pro mluvící anglicky) si film zakoupit na dvd - obraz je čistý zvuk na poměry VCI a Granada international dobrý (originální hlas Poirota je zcela jiný a mohem lepší než hlas Meruny nabo Kostky) a je zde také rozhovor (tak jako ve Five Little Pigs a Sad Cypress) s Davidem Suchtem, ale také s jinými herci včetně Jamese Foxe + záběry natáčení v Egyptě. Na konec bych chtěl říci, že tento Poirot je mnohem lepší než původní s Ustinovem, který vzal v původní vražde na Nilu i ve všech jiných šmrnc a znemožnil ho. ()

Šandík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přiznávám bez mučení, verzi s Ustinovem jsem neviděl (update: viděl, hodnocení ovšem neměním a komentář ponechávám jinak beze změn), takže nemohu srovnávat. Mimochodem, mluvit v tomto případě o remaku je asi nonsens. Zkrátka je to nové zpracování téže literární předlohy, nikoli nové natočení staršího filmu... Ovšem zpět k filmu: Zpracování je standardní, to jest, obecně velmi slušné a v rámci televizní tvorby rozhodně nadprůměrné, ovšem v rámci "poirotovské" série představuje spíše jen průměr... Opět jsem si při sledování ale uvědomil, že mě detektivní zápletky "božské Agáty" v něčem i poněkud štvou. Nejde přitom o jejich literárnost či nepravděpodobnost, to k anglické detektivce prostě patří třeba takový Chesterton je na štíru s reálností ještě výrazně více, spíše mi vadí konvenčnost některých motivů. S trochu nadsázky je najdeme v každé druhé anglické detektivce. V podstatě od počátku jsem tušil rozuzlení (předlohu neznaje)... Celkový dojem: 70% Zajímavé komentáře: Marigold, Djkoma ()

• V dobe natáčania údajne Emily Blunt a JJ Feild tvorili pár. (Fabrinka)
  • Když Poirot (David Suchet) objeví ve skříni mrtvou služebnou, je krásně vidět, jak herečka dýchá – pohybující se břicho. (pjotri)
  • Nabídku pro roli Andrew Penningtona dostal Elliott Gould. (ČSFD)