Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

Balu...

Co se obsahu, námětu a scénáře týče, film má víc než dobrý základ stát se kvalitním. Co jej ale dokonale pohřbívá je ta "televizní" topornost a absoltně nevyužitá kamera, která jen toporně přihlíží ještě topornějším (ne)hercům. Zmíněn by též měl být naprosto otřesný dabing, který nejenže shazuje již tak nízkou úroveň; ale i rozesmívá na místech, kdy to rozhodně neměl režisér v plánu - konkrétně například hláška dámy, která se svěřuje s obavami, že se loď potopí a o její nohy se v Nilu budou třít kapři.. ()

Hopkins

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak narovinu Smrt na na nilu s Ustinovem mám o parník raději , herecky a celkově výpravou, avšak Suchet jako Poirot není špatný když se odprostím od původního zpracování a budu to hodnotit jako samostaný kousek tak dám 4 hvězdičky . milovníkům detektivek vřele doporučuji koukatelné a rozhodně to pro fandy nebude ztráta času. ()

Colour

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvý Poirot, ktorého som videla. Práve tento diel spôsobil, že som pred niekoľkými rokmi prepadla mánii nedeľného pozerania. Od začiatku sa jednoznačne vyzerajúci prípad komplikuje až do neuveriteľného konca. S pribúdajúcimi mŕtvolami ubúda podozrivých, napätie sa drží do konca. Počas celého dielu som zbierala črepiny a fakty spolu s Poirotom, ale na túto vraždu by som určite neprišla. Koniec ohromil (kam len chodila Christie na tie rozuzlenia). Atmosféra, hudba, scenár, Suchet ako obyčajne vynikajúci. Nedotknutá originálom s pokojným svedomím dávam 84% ()

Padme_Anakin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zdařilé zpracování klasiky, David Suchet se mi v roli Poirota moc líbí, potěšila mě i mladinká Emily Blunt jako Linnet.. Vyšetřování vraždy novomanželky na svatební cestě se rozběhlo ve známém stylu, natočené je to pěkně, herecké obsazení - mně celkem neznámé - příjemné a přesvědčivé, tedy u mne filmová spokojenost.. ()

raduna01

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět geniální, ale jelikož se jedná o remake, musí být to ale. Verze s Peterem Ustinovem v roku 1978 byla podle mého názoru povedenější, včetně závěrečné pointy. Filmům jako Smrt na Nilu, Vražda v Orient Expresu či Zlo pod sluncem v podání Davida Sucheta poněkud uškodilo, že je s čím srovnávat, proto to nižší hodnocení, protože Ustinov byl také skvělý. ()

• Když Poirot (David Suchet) objeví ve skříni mrtvou služebnou, je krásně vidět, jak herečka dýchá – pohybující se břicho. (pjotri)