George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dever

Soundtrack Graeme Revell: 1. Dark Night ,2. Mexican Blackbird ,3. Texas Funeral ,4. Foolish Heart ,5. Dengue Woman Blues ,6. Torquay ,7. She's Just Killing Me ,8. Chet's Speech ,9. Angry Cockroaches (Cucarachas Enojadas) ,10. Mary Had a Little Lamb ,11. After Dark ,12. Willie the Wimp (And His Cadillac Coffin) ,13. Mexican Standoff ,14. Sex Machine Attacks , ()

EvilPhoEniX

Briliantní,krvavé,hloupé,zábavné a po Tarantinovsku !! Děj je rozdvojen na dvě dějové linie, z něhož ta první mi byla srdcem bližší- syrová,nekompromisní gangsterka s dvěmi badassy,dokonce i vtipná.Druhá dějová linie se odehrává v ceckatém Tornádu,kde předešlí protagonisté nejsou těmi největšími padouchy! Excelentní záležitost! 90% ()

tron

„Viem, prečo si stratil vieru, Jacob. Ako by mohol Boh existovať, keď zobral deťom matku a tebe ženu? Povedal som, že Boh mi môže bozkať zadok, ale pred tridsiatimi minútami som zmenil názor, pretože viem, že nech je tam vonku čokoľvek, je to čisté zlo priamo z pekla. A ak existuje peklo a tie príšery sú z neho, potom musí existovať aj nebo.“ Takto to dopadne, keď sa stretnú Rodriguez & Tarantino. Ako kurva ostrá jazda. Barman Danny Trejo, Tom Savini ako Sex-mašina s koltom hádajte kde, striptérka Salma Hayek a jej had... Blbý brak alebo lahôdka? Neviem, ale bavil som sa. Jedinečná príležitosť vidieť Tarantina ako nečakane elektrizujúceho herca, z ktorého neviete spustiť zrak. Noc strávená v púštnej zapľuvanej putike Titty Twister je drsná ako čilipaprička v oku a to som sa ešte nezmienil o kondómoch plnených svätenou vodou. Má to muchy (trápne latexové masky, miestami až rušivé striedanie komických, trilerových a hororových scén), ale mňa to bavilo, hoci sa jedná skôr o "menšinovú" záležitosť a určite by som sa na takéto akčné komediálne horory nechcel pozerať 3x do mesiaca. ()

B!shop

Spousta nadavek, humoru, akce, krve, upiru, utrhanejch koncetin, v hlavni roli Clooney a Tarantino, scenar Tarantino a rezie Rodriguez. To nemohlo dopadnout jinak nez vyborne. Prvni polovina je takova vic promakana a fakt vynikajici, Clooney rika jednu hlasku za druhou a vypada fakt drsne (navic to jeho tetovani je nehorazne cool) a skvele mu sekunduje Tarantino, kterej je fakt spravnej psychous. Jakmile se dostanou do Titty Twister, tak zacina jinej typ filmu, ale me to vubec nevadilo, na zacatku nas hezky uvede "chlapek s kundickama", pak vystup meho oblibeneho Dannyho Treja a Salmy Hayek a nastava rubacka, ktera i kdyz nema kdovijak uzasne triky je taky vyborna a Clooney opet haze jednu hlasku za druhou. To cele navic podporene vybornou hudbou a skvelejma kamerovejma najezdama, ktere si delal sam Rodriguez. Vynikajici zabava a muj oblibenej film. ()

Oskar

Kdysi jsem jedné zdejší uživatelce půjčoval nějaké filmy a na její otázku "A co je to vlastně Od soumraku do úsvitu?" jsem odpověděl "Taková veselá komedie s Georgem Clooneym." Za dva dny mi přišla vyděšená SMS "Co jste mi to půjčil za horor?!? Teď neusnu!" :o) Ale vážně - copak je to horror? Je to komedie! Naturalistická, to jistě. Ale všechny ty násilnosti jsou tak legračně béčkově naivní... A jsou vždycky součástí nebo pointou nějakého gagu. Ostatně, dvě hrozivě nepovedená pokračování ztroskotala právě na tom, že sázela na horrorovost a humor vypustila. 80% ()

Slasher

Skvělost, vrcholně vděčný film (nejen) pro každou halloweenskou horror party a jednoznačná předzvěst budoucí spolupráce na projektu GRINDHOUSE. Tady je výhra jak Clooney, tak spousta větších menších rolí včetně třešniček jako Savini, Williamson nebo Trejo, mladá Juliette a samozřejmě sám jako vrah úchylák parádní Quentin - škoda, že už poté nehrál nikdy větší part. První půlka krimi, druhá najednou záhrobní bordelová upíří zběsilost, mega zábavná i po stránce masek krve, fuck yeah - zvyšuji na pět. ()

RHK

Mix akční gangsterky a brutálního hororu, většinu času překvapivě svižný a vcelku zábavný i v potocích krve a hromadách mrtvol. V hlavní roli vcelku sympatický gangster Clooney a pošuk Tarantino v rolích bratrů prchajících do Mexika po loupeži v bance. Tarantino napsal i scénář, režii má Robert Rodriguez (též např. Desperado), takže není divu, že akce je občas dost drsná a násilím se nešetří. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9E5iV_VoBSg ()

Faidra

Kde by člověk tušil, že se bude u slepence gangsterského a upírského filmu - tedy spíš gangsterské a upírské vyvražďovačky - řezat smíchy? Ale stačí se podívat na jméno Tarantino v titulcích, byť tentokrát ne za "directed by" a na Salmu s hadem a jste ztracení. ()

Jossie

Velmi dobrý film, první polovina je naprosto úchvatná, jen ta upírská část je na mě trochu moc, jinak by to bylo určitě pět*. ()

pan Hnědý

Nejen pro konzumenty Rodriguezových a Tarantinovských filmů. Úchylná brutálnost v obale černého humoru. Bohužel né v extra digitálně zvládnutém zpracování (upíři), ale za to zkombinované horor/komedii co má koule. Upíry bych zametl pod stůl a nechal bych rozpoutat akční přestřelku, potom bych neváhal napálit plné hodnocení. Už za výkon Tarantina :) Osobní malé dílko velkých kamarádů (Rodriquez and Tarantino), které zaslouží vysoké hodnocení. ()

Jara.Cimrman.jr

"Byli to upíři. Cvoci nevybuchnou, když na ně svítí sluníčko, ať jsou sebecvokatější." Těžko se mi vysvětluje, proč jsem kdysi tak často navštěvoval bar Titty Twister, když mám raději česnek než upíry. Možná jsem jenom čekal na "sympaťáky" bratry Geckovi, možná jsem chtěl vidět v akci kříž složený z brokovnice a baseballové pálky a možná jsem si jen užíval taneček slečny Santanico Pandemonium. Asi to bylo od všeho kousek, ale dobře si pamatuju, že než se z toho stala standardní upírská kousačka, trhačka a vysávačka, tak mě to bavilo o ustřelenou hlavu a ukousnutého pinďoura víc. ()

EdaS

Upíří část mě ani po letech nezačala moc bavit (až na Salmu samozřejmě). Těžko říct, jestli by to dopadlo lépe v Quentinově režii. ()

H34D

Výborný žánrový crossover zprvu začínající jako slušný thriller obstojné hutnosti s působivými herci v čele, který se v polovině zlomí a plynule přejde na jednoduchou, ale osvěžující akční řež plnou krve, otevřené brutality a stylového čištění baru od nemrtvé havěti. Přechod mi nepřišel násilný, nýbrž příjemně šokující a "zhloupění" snímku jsem vnímal spíše jako nekompromisní rozjezd směr zábava a čiré potěšení. Ani sympatické postavy nejsou ušetřeny nákazy, takže film navzdory svojí nadsázce není naivní, či stupidně klišovitý. Také při vší zvrácenosti nelze maskám zombíků upřít jistou nápaditost (ovšem Braindead v tomto přeci jen vede)... 8/10 ()

xxmartinxx

Jeden z těch dokonalých nesmyslů, u kterých se nedá nudit. Tarantino a Clooney jsou zajímavá dvojice a Rodriguezovy šílenosti z filmu dělají dvě hodiny jednorázové zábavy, která vás buď urazí, nebo rozesměje. Kdybych neviděl Planetu teror, dám 80%, ale teď už vím, že to jde i jednorázověji, hloupěji a nevkusněji (takže lépe). 70% ()

Mr.Apache

Ďábelský mix thrilleru, horroru, komedie a road movie, servírovaný se samozřejmou westernovou patinou. Film disponuje plejádou skvělých herců v rolích šitých na tělo, a zaujme přirozenou comicsovou estetikou. Nad vhodně vybranou muzikou pak zaplesá srdce každého fanouška jižanského rocku a blues. Scéna, kdy Salma Hayek coby Santanica Pandemonium tančí, a k tomu vyhrává upírská kapela Tito & Tarantula svůj šlágr "After Dark", patří v mých očích k nejlepším rockovým videoklipům všech dob... Když mě něco donutí jít do kina 3x, nejvyšší hodnocení je nevyhnutelné. Zde (kromě výše vypsaných pikových es) podporuje mé absolutorium také fakt, že v 90. letech, v onom neblahém období úpadku filmového horroru, byl tenhle snímek jednoznačně živou vodou. ()

Pumiiix

Svěže natočené, bez problému odehrané a hlavně podporované peprnými dialogy a silným scénářem, který může tomuto filmu, hodně jiných jen tiše závidět. Rukopis dvou „bratrů“ Tarantina a Radrigueze se prostě nezapře. Stejně jako v Gaunerech i zde hraje Tarantino bez chyby, jeho hlášky, paranoia a šílené pohledy jsou úchvatné ;-) Finální vyvražďovačka je dost akční. Jsou použity dobré nápady, kango-kůl, křížová-brokovnice a jiné jistě potěší. A koho nepotěší tančící Salma je divný ;-) 8/10* ()

Shit

Dvojice Clooney Tarantino je proste skvela a kdyz se k tomu prida hospoda plna upiru tak nemuzu jinak nez 5* ()

Dadel

Myslím, že při natáčení tohoto filmu se všichni dobře bavili. První půlka je veskrze normální "tarantinovština", ale ve druhé se zvrhne v nádhernou hororovou komedii. Skvělé odreagování, skoro tak dobré jako Braindead. ()

Djoker

Rodriguez a Tarantino zmatlali dva filmy do jednoho. První je ukecaná gangsterka s jasným rukopisem Tarantina. Pomyslným předělem je taneček Salmy Hayek, který je zároveň vrcholem celého filmu. Tarantino si do jejího čísla chytře připsal i svou úchylnou postavičku a dost si to užil. Druhý je zřejmě pokusem o akční horor plný krvelačných upírů, ale ten už moc zábavný není. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)