George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MM_Ramone

Netradičný vampírsky horror režiséra Roberta Rodrigueza. Film, ktorý sa rozbieha ako klasická gangsterka. Dvaja políciou prenasledovaní nebezpeční lupiči, bratia Seth a Richie, prchajú do Mexika, kde sa majú v jednom drsnom bare, neďaleko hraníc, stretnúť so svojou tamojšou spojkou. Netušia, že tento podnik je len kamuflážou pre staré upírie doupě. Prežiť tam "Od súmraku do úsvitu" nebude ľahké. Postavy bratov Geckovcov výborne zahrali George Clooney a Quentin Tarantino. **** ()

Niktorius

Skromný film, svým dějovým rozmachem a přílišnou digitálností krvelečnách upírů připomínající béčkové hity vydiopůjčoven z devadesátých let. Robert Rodeiguez opět jede podle svého osobitého stylu a z Od soumraku do úsvitu se stává lehce komediální horůrek, který není ani vyloženě k popukání, ani vyloženě děsivý, zato je od začátku do konce velice zábavný. Rodriguezovi bezesporu napomáhá Tarantinův scénář, plný nezapomenutelných dialogů i hlášek. "Cvoci? Byli to upíři! Cvoci nevybuchnou, když na ně svítí sluníčko, ať jsou sebecvokatější..." ()

troufalka

Další pokus o Tarantina. Po 12 minutách jsem to vyhodnotila jako ztrátu času.                                                                           9.3.2018 Druhý pokus o tuto šílenost. Hvězdné obsazení, poťouchlý Tarantino a sposta drsných srandiček a krve. Maskéři se vyblbli. Moje srdcovka to nenií a nebude. ()

Ded@M@tes

Tak povedená první polovina filmu a taková nečekaná proměna v druhé půlce. Na druhou stranu s hromadou dobrých herců - George Clooney, Quentin Tarantino, Juliette Lewis, Harvey Keitel, Salma Hayek a Danny Trejo. Škoda, nějak jsem to nemohl skousnout. V průměru jen za tři. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

2Pac

Kombinacia Rodriguez, Tarantino a ranny P.Jackson...co viac si moze zabavychtivy divak priat. ...Parada...Clooney sa mi ukazal v uplne inom svetle, v akom som ho mal moznost doteraz vidiet a je treba povedat, ze mu ten drsnacky look svedci...K uplnej spokojnosti chyba iba trosicku jemnejsi prechod medzi jednotlivymi žánrami. ()

Davies182

Milé děti, takhle sprostého Clooneyho už nikde jinde neuvidíte. Což je pravděpodobně jeden z důvodů, proč si lze Tarantinův kult běžně naladit až půl hodiny po půlnoci - pro šílenou jízdu plnou hektolitrů krve a kondomů se svěcenou vodou jsou totiž i tři televizní hvězdičky málo. Tak bacha, abyste náhodou další reprízový večer neusli, protože tohle psychologické drama, které se později zvrtne v jednu z nejbláznivějších "akčních blbin" tisíciletí, si stojí za to zopakovat. Gratulace všem ostatním, kteří to uvidí poprvé. ()

Xmilden

Rok se sešel s rokem a Robert Rodriguez svou vysoce nasazenou laťku dle mého nepodlézá. Vybavil se tentokráte ještě mnohem lépe složeným hereckým týmem, hudba zůstala prakticky stejná jako u Desperáda a Quentin dostal mnohem větší roli a ještě k tomu se jelo podle jeho scénáře. Sečteno, podtrženo mi z toho vychází opět 5 hvězdiček. 85% ()

Tom_Lachtan

tenhle film vyzdvihuje jedna věc - souhra mezi Cloneym a Tarantinem - pokaždé, když tohle vidím, napadají me kacířské myšlenky na téma "kéž by se Quentin na pár let vykašlal na režii". Prostě neskutečně zábavnej mix Rodrigueze a Tarantina, co chtít víc ()

FlyBoy

Popri "Grindhouse" sa jedná o jeden z ďalších srdečných - from fanboys to fanboys - projektov dvojice Rodriguez/Tarantino. Pár rokov potom, čo sa tieto dve individua po prvý krát stretli na medzinárodnom filmovom festivale v Toronte roku 1992 (na programe boli premiéry autorských prvotín "El Mariachi" a "Reservoir Dogs"), sa v roku 1996 stretávaju znovu, aby dali dohromady tento ohromne vtipný a hravý prienik rukojemníckeho heistu a upírskeho hororu. Podľa všetkého Quentinova najvydarenejšia herecká kreácia, výborne napísana zápletka stavajúca na sharp dialógoch a zbesilých twistoch a typicky neortodoxný, rodriguezovský štýl. Kebyže mám menovať zoznam snímkov formujúcich moju lásku k filmu počas onoho bezstarostného veku mladosti, tak tento by bol rozhodne jeden z nich. ()

oli.G

Dva roky po vzniku PULP FICTION bolo už Tarantinovo meno evidentne dostatočne zvučné na to, aby si prostredníctvom vlastného scenára a postavy napísanej pre seba mohol realizovať sexuálne fantázie s obľúbenou celebritou. Prejdime ale od nôh Salmy Hayek k dôležitejším veciam. Keď sa do parádne rozohratej tarantinovskej gangsterky, plnej nezabudnuteľných hlášok aj celých scén, začnú miešať ostré zuby, krv a špeciálne efekty, stále nie je dôvod smútiť, nakoľko tento netypický žánrový mix zatiaľ drží pekne pohromade. S blížiacim sa finále ale Rodriguezovi zreteľne dochádza dych a začína chýbať nejaké prekvapenie, nejaká pekná smrť alebo akákoľvek iná drobnosť či oporný bod, ktorý by vo vás vzbudzoval chuť pozrieť si film niekedy znova - napríklad hneď zajtra s nejakými kamošmi. To však až tak nevadí, nakoľko prvá polovica má podobných oporných bodov viac, než posledné tri filmy, ktoré som videl, dohromady... Nie, to som prehnal. Sorry, Carpi. :) BTW, jeden odkaz pre kolegu gouryella - nie, nenatočil. ()

Real Tom Hardy

"WELCOME TO THE TITTY TWISTER!" ------------ Škoda, že film nezostal takou malou, krvavou a úchylnou krimi. Doteraz ma máta predstava, aká z toho mohla byť perfektná "tarantinovka" zo slnečného a nemilosrdného Mexika. To sa už ale nikdy nedozvieme. --- (10.7.2021) Po niekoľkých opakovaných zhliadnutiach, keď už človek vie, do čoho ide, a neskoršie prekvapko už nie je prekvapkom, diváka (a nefanúšika filmov s upírskou tematikou) tá transformácia už tak moc nebolí. I keď stále trochu áno. Počiatočných 61 minút totiž predstavuje nádhernú klasiku amerických filmov (malomesto, opustená pumpa, špinavý motel plný švábov, nekonečné rovné cesty naprieč vyprahnutým juhom blízko hraníc s Mexikom, staršia muscle kára, revolvery a rangeri, westernový vibe), natočenú tak krásne a precízne, až ti je ľúto, že sme takto nešli až do záverečných titulkov. Prvá hodina veľmi jednoducho balansuje na piatich hviezdach a hoci je aj zvyšok stopáže kvalitne natočený... no čo narobíš. Možno inokedy na tie štyri. --- Full Tilt Boogie / Hollywood Goes to Hell ---  (2012) (23.6.2013) (15.3.2017) (11.3.2018) (10.7.2021) ()

lesumir

Do doby, než příjde Salma Hayek jako upírka se příběh nese opravdu v úžasném tempu, srší hlášku za hláškou a celkově scénář je dokonalý, snad Tarantinův nejlepší kousek. Ale... v poslední pulhodince se stane z gangsterky ala Reservoir Dogs, něco úplně jiného, něco, v co prostě RR věří. Osobně mi to ubralo na celkovém dojmu, poslalo film trochu níže a naneslo na jinou dráhu, proto nemůžu dát plný počet, ale užil jsem si to opravdu hodně! ()

kinej

Rodriguez zde svou skvělou režijní prací dokazuje, že by neměl nejmenší problém, natočit i vážný horor. Leckteré kamerové záběry působí dramaticky až mrazivě a to i přesto, že se jedná o komedii. Zvolená forma hororové parodie, je však rozhodně lepší volba, protože tak vzniká prostor pro skvělý a vtipný Tarantinův scénář. Scénárista dokáže skvěle míchat, využívat a znásilňovat žánrová klišé a těžit tak to nejlepší ze všeho. Mimochodem Tarantino sám zde zahrál svou nejlepší roli. Sadistický psychopatický hajzlík mu padne jak ulitý. ()

cheyene

Od soumraku do úsvitu je snímek, který lze brát jako spojení dvou částí. První se nese v duchu vynikajícího thrilleru v "tarantinovském" stylu a druhá přináší hororovou zápletku s akčním nádechem. Za normálních okolností bych druhou část odsoudil, ovšem v tomto případě je velmi povedeně zpracovaná a takřka bezchybně zakomponovaná do celého filmu. Postupem ubíhajících minut na obrazovce se měnil i můj divácký postoj k dvojici zabijáků - Clooney & Tarantino. Zatímco na začátku u mě měli téměř nulové sympatie, v hororové části nastal obrat. Příjemné i nepříjemné postavy, nepředvídatelný děj, podívaná za solidní 4*. ()

MISSha

U téměř geniální první půlhodiny u které jsem se slušně bavila,mi přišlo že film režíroval samotný Tarantino, a ten zbytek s upíry splácal Rodriguez. Ostatně jako obvykle prožíval své béčkové krvelačné orgie. Půl na půl ***. ()

Fiftis

Film je rozdelený na dve polky. Prvá nemá chybu, čistá tarantinovka, druhá už je z iného súdka, to je Rodrigues a jeho upíri. Patrím do skupiny ľudí, ktorým sa druhá polka nepáči. Film som pozeral bez toho, aby som čokoľvek o tom filme vedel, veľmi ma bavil a hlavne výborný hajzel Tarantino a nemenej skvelý Clooney. Avšak potom to bolo ako pozerať nemecký film o jednom monštre trebárs z jazera, ktorý má strašné masky, respektíve efekty. ()

lamps

Film dvou naprosto rozdílných polovin. Zatímco ta první v režii elegantního lupiče Clooneyho a jeho pošahaného bratra Tarantina nemá chybu, ta závěrečná plná krve a hnusáckých potvor mi dokonale zkazila první dojem a strhla hodnocení z 5* na konečné 3*. V té první půlce mi navíc Rodriguez jednoznačně dokázal, že by uměl skvěle natočit i nějakou vážnou gangsterku, protože vztah dvou nebezpečných zločinců a nešťastné rodinky načrtl tím nejlepším možným způsobem. Bohužel pak přišla ta zmiňovaná jatka, veškerá atmosféra se úplně vytratila a stupidita následujících minut byla o to víc zoufalá, že režisér do ní zabrousil dobrovolně a se vší vervou. Popravdě je ale třeba přiznat, že oproti Planetě teror je tohle pořád ještě akční veledílo.. ()

JohnnyD

Prvá polovica: 90%. Druhá polovica: 50%. Do nástupu upírov je to skvelo vyskladaná jazda plná hlášok, prekvapivých zvratov, skvelých postáv a ešte lepších dialógov. To všetko je tarantinovsky účelné a minimalistické. V druhej polovici sa to zvrhne na preplácanú, nudnú strieľačku s nevkusnými maskami upírov, no hlavne s totálnou absenciou nápadov. Jeden 5 minútový gag natiahnutý na 45 minút. Strašná škoda. Ale Tom Savini je frajer! ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)