George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

forsberg

Výborná upírská..ehmm..komedie. Clooneymu to sekne, Salmy hadí tanec je nezapomenutelná záležitost a Tito&Tarantula hrají jak o život. ()

Boogeyman

Tento Rodriguezův opus je značně nevyvážený a je rozdělený na dvě žánrově naprosto odlišné části. Ale co je důležité, nijak mu to neškodí. Sice mám první thrillerovou polovinu raději, ale upírský slasher taky není ani v nejmenším nuda. ()

Madsbender

Čo sa stane, keď sa rozhodne béčkový kráľ Rodriguez natočiť film so scenárom od Quentina Tarantina? A keď doň obsadí Georga Clooneyho, Harveyho Keitela, Salmu Hayek, Danny Treja a samotného Tarantina? Ultimátna úchylná gore vyvražďovačka plná šialencov, ktorý si svoje úlohy riadne vychutnávajú - chladný drsňák Clooney, pochybujúci kňaz Keitel, psychopat Quentin a sexi vražedná Salma. Od súmraku do úsvitu tu bude striekať krv a črevá lietať na všetky svetové strany! ()

sheen

Tak jsem si doplnil vzdělání. Co může vzniknout ze spolupráce Rodrigueze a Tarantina? Totální úlet. Ale totálně nahláškovaný úlet. Byly to fakt brutálně zábavné jatka xD ()

petaspur

Inteligentní Seth a úchylný Richard, známí jako bratři Geckové, za použití tradičně nepřiměřeného násili vykradli banku a vydali se na tradiční pouť amerických desperátů - do Mexika. Přes hranici se dostanou v uneseném karavanu víru ztrácejícího pátera Fullera a již se hrnou do tepajícího baru Titty Twister, kde má ráno začít jejich kariéra mexických boháčů. Jenže večerní příjezd nebyl z taktického hlediska nejlepším tahem, neboť se západem slunce začíná personál baru dávat čím dál neskrývaněji najevo svou touhu po zatínání zubů do krků nic netušících návštěvníků. Bude to noc plná upírů, střelby, latexu a krvavé zábavy, avšak za vybroušeným stylem úvodní části snímku bude znatelně zaostávat. ()

S.Quentin QUALE

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Vtipná rodriguezovská gangsterka na konci překlopená do wampire hororu, který si i nadále drží vysokou laťku nadsázky a důvtipu. Postavy jsou osázené skvělými starými dobrými tvářemi, chybí mi tam snad jen Uma a Antonio. Na tohle je opravdu radost se dívat. Doporučuju. ()

Ruut

Edit 2018: Ten film zestárl a Rodriguez nikdy nebyl tak dobrý filmař jako kamarád Tarantino, což se potvrdilo v dalších letech a projektech. Ale i přesto prostě Clooney, Tarantino, Savini a jeho masky, Salma, Danny Trejo, Cheeh Marin … i tak je toho až dost :-) ()

Allien.9

Geniální, nechutné, brutální, šílené, sexistické, originální, vulgární a značně stupidní aneb Robert Rodriguez v celé své úchylné kráse. A btw... "Co je v Mexiku?" - "No přece Mexičani!"XD ()

mchnk

Podle mého, se takhle jednou ráno Quentin vzbudil a sepsal svůj sen z předešlé noci, do podoby scénáře k tomuto filmu. Nho a jelikož si asi chtěl hodně, ale opravdu hodně zahrát vyšinutého, úchylného zloděje, nechal režii na kamarádovi Robertovi. Tarantinovská "oddechovka". ()

pornogrind

Tarantinův scénář zručně zrežírovaný Robertem Rodrigézem.Spíš než horor je to párádní akční jízda se skvělým Clooneyem a ještě lepším Tarantinem. ()

Vančura

Po mém soudu dosavadní Rodriguezův tvůrčí vrchol, který už nikdy nepřekonal - ten film je pokaždé strašná prdel, i když jsem ho už viděl mockrát. Souhlasím sice s názorem, že po nástupu upírů se z toho stává jiný - horší - film, ale pořád tam je tolik báječných momentů, že mi prostě vynahrazují i tu občasnou nudu nebo scenáristicky slabší scény. Salma Hayek je zde ještě úchvatnější než v Desperadu (pokud je to ještě vůbec možné) a velmi potěšitelný je pro mě rovněž nárůst hereckého prostoru Quentina Tarantina - v Desperadu se jen stihl tak tak mihnout, ale zde si už jeho mimořádné komiky člověk užije naplno - bože, při každém záběru na toho týpka prostě nemůžu než propadnout záchvatu smíchu. Naopak postava ztvárněná Clooneym mě tam strašně irituje. A nemůžu uvěřit, že ten film už je starý 22 let, tak strašně to letí... ze Salmy už je dnes 50 letá bába... smutné... ()

Javert

V první půlce jsem se neubránil vzpomínce na skvělé Reservoir Dogs, ve druhé film přešel na průměrný vyvražďovací horůrek, ovšem s pekelnými hláškami. Zůstat to u gangsterky, dám za 4*, takhle je to jen za 3*. "A teď zabijem tu posranou kapelu." ()

mzss1

(80%) OD SOUMRAKU DO ÚSVITU je film, který jsem si vybral na doporučení kolegy z práce. Nic jsem od toho neočekával, ale ve finále jsem poměrně dost spokojen. Jak tu někteří píší, je to takový žánrový mix a klasický styl režiséra Roberta Rodrigueze. Prvních cca 60 minut bych zařadil do žánru drsného thrilleru se dvěma zločineckými bratry. Jeden z nich (Georgie Clooney) – drsný, přemýšlivý a druhý (Quentin Tarantino) - ujetý, labilní. Clooney mě v téhle roli rozhodně pasoval, zahrál to skvěle. Každá jeho scéna, dialogy apod. – to nemělo chybu. A Tarantino jako herec ? No, byl jsem příjemně překvapen. Skoro po celou dobu kdy jsem ho sledoval, jsem měl úsměv na tváři. Škoda, že po cca 60 minutě jeho role, ve filmu skončila. To mě docela naštvalo, ale tak smířil jsem se s tím. Zbytek herců bez problému, včetně příjemné rodinky, kterou dvojice bratrů unesla. No a ta druhá část filmu co následuje po hodině, to už se žánrem rapidně mění. Boj s upíry! Upřímně bych to nechal tak jak to bylo, ale co, zas tak mi to zážitek nepokazilo. Stejně by z toho mohla být ale mnohem lepší záležitost bez upírů a s Tarantinem až do konce snímku. Technicky to nebylo nic extra, co se týče vizuálem upírům, ale zábavné to rozhodně bylo. Dokonce i krvavé, ale ještě s únosnou mezí. Nuda rozhodně nehrozila, i se mi líbilo úplné zakončení snímku. Upírů bylo dost, takže to byly pomalu krvavé lázně. ()

DJ Obelix

"Možná jsem hajzl, ale ne zkurvenej hajzl" - Tento film je pro mě kultem a má i výsostné právo být na prvním místě v top 10. Právě tento snímek, ať už to může znít jakkoliv, ve mně probudil pravého filmového fanatika a částečně začal formovat i můj filmový vkus (v trošku extrémnější podobě - splatter, horror, comedy ...). Do dnešního dne jsem snímek viděl zhruba 30x a pravděpodobně se mi nikdy neokouká. Klaním se a děkuji. (OBELIX TOP FILM - #1) ()

kingik

Přes všechny svoje kvality, které tento horor bezesporu má, je dramaturgicky nepříliš zvládnutý a jeho rozpolcenost na dvě části, na tu nehororovou a tu s upíry, tu nemusí každému sedět. Ovšem pokud pomineme tuto skutečnost je zaděláno na pořádnou jízdu, která s ironizujícím Georgem Clooneym v titulní roli a okouzlující sexy upírkou Salmou Hayek nabídne dostatečnou porci krvavé podívané, která se nebere příliš vážně a autor scénáře Quentin Tarantino je tu za solidního padoucha. Tenhle fim už zkultovněl. 80% ()

Legas

Nemůžu si pomoct, ale druhá polovina filmu je neuvěřitelně nudná blbost. Samotný twist po první hodině filmu by mi vůbec nevadil, kdyby to ve výsledku stálo za to, ale i když je film od stejného režiséra, který naprosto skvěle zmáknul Planetu teror, tak upírské orgie nejsou ani sebeparodické, ani jsem z nich neměl pocit krvavého akčního sebeuspokojení. První polovina silně zapáchá (voní) Tarantinem, což je dobře. I když režíroval Rodriguez, tak nechybí tarantinovská "kufr scéna" a jiné atributy, typické právě pro Tarantina. ()

InJo

Rozkošný brak. Brutální, cynický, černohumorný. Plnokrevný fanouškovský úlet, jehož tvůrci se s ničím nepářou (kombinují rozličné žánry, nekompromisně a nepředvídatelně nakládají s postavami). Film natočený z radosti a pro radost (i když určitě ne každého, na takovéhle snímky musí mít člověk povahu, jinak bude hodně zhnusený). To, že v něm hraje tolik skvělých herců, je pro mě skoro záhada, ale rozhodně mě to těší. ;) 80 % ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)