Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

Boss321

Skvělá akční adrenalinová podívaná a obrovský hit začátku 90. let. Nejdříve jsem myslel, že to bude další tuctovej akčňák, ale nakonec se z toho vyklubala kvalitní podívaná. Patrick Swayze, Keanu Reeves a Gary Busey jsou opravdu vynikající. Kathryn Bigelow odvedla na režisérském postu výborný kus práce. ()

H34D

Před coolovostí Patricka Swayzeyho v Bodu zlomu by blednul závistí i Dylen McKay. Je zajímavé, jak zprvu policejní zápletka se ubírá poněkud odvázanějším směrem, i čistokrevný polda nakonec pochopí, že není nic lepšího než sjíždět rozbouřené vlny na prkně, ha! Příběh ustrnul kdesi v osmdesátkách a to odnesly především dialogy. Jinak ale klobouk dolů za režii (a kameru), v protikladu ke scénáři je film natočen velmi pěkně. 7/10 ()

Shit

Tyhle filmy z 90tých let prostě miluju, dokonalej polozáporák Patrick Swayze, skvělej Keanu Reeves a strašně vostrej Gary Busey jako Angelo Pappas. Tady neni co řešit, akční pecka ()

flanker.27

Za prvé nesnášim přístup k životu, kterej ten film ukazuje, za druhý i přesto kdyby se všichni nechovali jako debilové, mohlo by to bejt i docela napínavý. Jo a za třetí, hrdinova holka je ošklivá jak noc. ()

Morien

Tenhle film obsahuje to slovy nepostihnutelné fluidum duševního souznění i soupeření, meditativě adreanlinové akční sekvence, úsměv Patrika Swayzeho, kučery Keanu Reevese a zuby Garyho Buseye. No nejděte do toho :) ()

gudaulin

Surfování, seskok padákem, slunění se na pláži nebo vylepšování svého těla v posilovně je mi tak nějak ukradené a pokud Kathryn Bigelow ukazuje pohledné svalovce a jejich bezstarostný životní styl, chápu, že nejedna divačka, ale i divák může jihnout nad jejich přístupem k životu a vychutnáváním si radovánek, ale mě to prostě sympatické není. Nelíbily se mi postavy a jejich hodnotový žebříček a nezaujal mě ani samotný příběh. Celkový dojem: 40 %. ()

choze

"JEŠTĚ SURFUJEŠ?" - "KAŽDÝ DEN." Akční žánr si sice vyzkoušelo povícero režisérek, ale s respektem se dá mluvit jen o jedné a sice o mimořádně talentované bejvalce Jamese Camerona (rozvedli se ve stejném roce, kdy natočila BOD ZLOMU, který v kinech slušně zabodoval i přes konkurenci v podobě T2), Kathryn Bigelow (ZVLÁŠTNÍ DNY). A jedním z důvodů proč tomu tak je, je právě tenhle vynikající akčňák těžící z kouzla adrenalinových sportů. Inteligentní scénář stavící na ambivalentním vztahu detektiva a jím stíhaného zločince, posloužil Bigelow jako odrazový můstek pro atmosférickou (ale na mě dnes už dost utahanou) akční krimi s velmi dobrou kamerou a skvělou dvojkou Swayze-Reeves (a výborným Gary Buseym obsazeným výjimečně do kladné role) a několika nezapomenutelnými scénami jako pěší honička nebo skok z letadla bez padáku, který byl nominovaný na cenách MTV na nejlepší akční scénu roku. ()

Gilmour93

Nepříliš přesvědčivý pan Anderson provádí infiltraci bandy bankovních lupičů, co ráda adrenalin, vlny a parašutismus, při kterém si můžete vykládat a padat nezvykle dlouho.. Paní Bigelow během své kariéry několikrát prokázala, že hry na vojáky, či policajty a zloděje ji nebyly v dětství cizí a hravě předčí některé své mužské kolegy, co asi tenkrát raději oblékali Barbíny, nicméně Point Break, jedna z nesmrtelných VHS klasik, je už v dnešní době i díky své naivitě hodně podemletá vlnami filmového času. Apropo, nemohu se dočkat připravovaného remaku. Gumové masky (ex)prezidentů Clintona, Obamy a Bushovic republikánského pokolení, K.Reeves hrající sám sebe, protože i po 20 letech vypadá pořád stejně a A.Kiedis ve větší, méně smažkovité roli. Jen s tím Swayzem bude z jistých důvodů problém, ale naštěstí je zde Grande Paolo. Ne nadarmo se traduje, že v Turíně každý týden u kadeřníka přilepil na zrcadlo žvýkačkou fotku surfaře Bodhieho a řekl: „Takhle!“ ()

TeeAge

|| Scenár: W. Peter Iliff | Hudba: Mark Isham | Produkcia: James Cameron, Peter Abrams, Robert L. Levy | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Largo Entertainment, JVC Entertainment Networks| Rozpočet: 24 miliónov $ | Tržby: 83,531,958 $ || Skvelý film, ktorý má ale nevysvetliteľne divné časti s nenormálne sa chovajúcimi postavami. Touto divnosťou zabíja inak príjemnú free atmosféru morských vĺn... ()

genetique

Film, ktorý aj po rokoch stále ponúka značnú originalitu v scenári a adrenalínovú jazdu pred obrazovkami. Ambiciózny výstup Reevesa a dobrá krimi zápletka s akčným nádychom. Filmu trošku ubližuje príliš štedrá stopáž, ktorú naťahuje zbytočná príliš romantická story a príliš vážne poňatie smerovania do áčkovej elity. 75%. ()

sniper18

Kedysi ma Bod zlomu moc neupútal, aj keď jeho prínos mu samozrejme uprieť nemôžem. V žánri rozbehol vlnu podobných filmov, len to jednoducho vôbec nebol môj štýl, ale po rokoch si ma to predsa len získalo. Zápletka o agentovi FBI, ktorý sa v utajení dostane medzi zločincov nie je ničím originálna, ale to prevedenie už je, nielen tým, že zločinci sú tentoraz aj veľmi schopní športovci, ale hlavne preto, že tu nepredstavujú tú typickú zápornú stranu a tak im divák, rovnako ako hlavný hrdina musí aj cekom fandiť. A tak sa film nemusí opierať len o zaujímavý dej, ktorý mi inak vyhovoval po celý čas, ale hlavne o výbornú atmosféru vychutnávania si slobody a toho ich priateľstva, ktoré sa mi skutočne páčilo. Jedine ma mrzí, že skupina športovcov má najbližšie práve k tomu u mňa najmenej atraktívemu športu, surfovaniu, pri niečom zaujímavejšom by ma to bavilo ešte viac. Rovnako nesklamú ani postavy a výborné vzťahy medzi nimi, Keanu Reeves sa v týchto dobách ešte len rozbiehal, ale už vtedy to bol charizmatický sympaťák, ktorý ma bavil, partnera mu robí prekvapivo kladný Gary Busey, slušné vedľajšie postavy ako Lori Petty a John C. McGinley a nesklame ani zostava záporákov, alebo v tomto prípade skôr športovcov, ako Patrick Swayze, ktorý ma v podobných úlohách bavil. Celkom spokojný som aj po akčnej stránke, film je síce viditeľne postavený práve na tej atmosfére a postavách, akcia tu určite nie je prvoradá, ale aj tak sa tu je občas na čo pozerať. Film ponúkne jednu výbornú a skvelo natočenú pešia naháňačku, nejaké tie prestrelky, hlavne tá v dome sa mi dosť páčila a samozrejme aj bankové lúpeže alebo scény zo surfovania, prípadne parašutizmu, ktorý je podstatne zaujímavejší, ale zase ho je aj omnoho menej. Režijne sa tu nedá absolútne nič vytknúť, Kathryn Bigelow sa predviedla ako až prekvapivo schopná režisérka takýchto chlapských filmov, skvelá vizuálna stránka, atmosféra, dobre zvládnutá akcia, tu nemám žiadny problém. Takže po rokoch som už podstatne spokojnejší, dokázal som sa naladiť na jeho vlnu a páčilo sa mi to. 75% ()

Kaka

Bod zlomu má oproti drtivé většině podobně ražených filmů jednu obrovskou výhodu. Drsné hlášky tvrdost tu hlavním hrdinům skutečně do puntíku věříme. A tak tlachy o neobyčejných tajích moře a o tom, že člověk může vládnout zákonu nevyznívají jako trapné žvásty z pubertální telenovely, nýbrž se stávají nezapomenutelnými a to specielně pokud jdou z úst Patricka Swayzeho. I akce jako taková je neskutečně drsná a syrová a snímek má strhující tempo. Není to o atraktivních ksichtech. Tento film je nekorektní, adrenalinová, dechberoucí jízda nabitá testosteronem až po uši. ()

sud

Ve srovnání s jinými podobnými filmy je "Bod zlomu" nadprůměrná podívaná. Akce je podaná jednak vlídně a jednak natvrdo, napětí to má a nechybí ani zkušený výrobní štáb v čele s režisérkou akčních filmů Kathryn Bigelow. Patrick Swayze je opravdu dobrý a ani Keanu Reeves za ním nijak nezaostává. 75%. ()

castor

Pro mě tak trochu kultovní záležitost. Sic to byl první skutečný předěl v Reevesově herecké kariéře, kupříkladu starší filmové časopisy o něm nepsaly. Pak Bod zlomu, alespoň u nás, začala často reprízovat televize a tenhle kriminální kousek z prostředí divokých vln a ještě divočejších (a tempo neztrácejících) honiček si začal získávat zástupy fanoušků. Strhující atmosférická lahůdka a vedle (herecky tehdy ne úplně spolehlivého) Reevese jeden z vrcholů kariéry bohužel zesnulého Patricka Swayzeho!! Syrová testosteronová akce se musí líbit, surfování je v podání těchhle hošanů neskonale cool, tvůrci si pohlídali vztahy mezi jednotlivými postavami, které nejsou triviální. Reevesův vládní agent a ambiciózní zelenáč Johnny Utah se infiltruje do losangeleské surfařské komunity, aby se důkladně mrkl na to, kdo stojí za bankovními loupežemi, které parta vtipálků provádí v maskách amerických prezidentů. I kvůli charismatickému králi mořských vln Bodhimu ve svém poslání znejistí a podléhá až anarchistické svobodě. A Kathryn Bigelow pod producentským dohledem Jamese Camerona jednoznačně dokazuje, že na chlapská témata rozhodně má!! ()

ClintEastwood

Parádní akční podívaná se skvělým Patrickem Swayzeem a Keanu Reevesem. Bod zlomu je prostě bomba. Parta surfařů, kteří v létě vykrádají v maskách amerických ex-prezidentů banky, aby mohli z lehce nabytých peněz financovat své další adrenalinové radovánky a proti nim nic netušící policista, který se snaží proniknout do tajů jejich neobyčejného a vzrušujícího života. P.S. Scéna ze závěrečné loupeže, kdy si Swayze sundá masku Ronalda Reagana a vystřelí na policistu, patří mezi nejsilnější filmové okamžiky, které znám. ()

MM_Ramone

Patrick Swayze ma nikdy nedokázal presvedčiť o svojich hereckých kvalitách a do teraz sa to nepodarlo ani Keanu Reevesovi. Oboch ich považujem za zbytočne, pre mňa dosť nepochopiteľbne, preceňovaných, nadhodnotených hercov. Aj keď viac krát učinkovali vo filmoch s bohatým rozpočtom, tak ani v nich nedokázali ukázať svoju charizmu. Keď sa v roku 1991 objavili v spoločnom akčnom titule "Bod zlomu", mal to byť zrejme poriadný trhák. U mňa to však moc nezabodovalo. Ich predvedené výkony ostali opäť výrazne pod priemerom. Celé sa mi to zdalo také akési fešácky teplošské. ** ()

Niktorius

Bod zlomu je tak trochu hračkou své doby a duch počátku devadesátých let na nás sálá z každého druhého záběru, bohužel je dobová atmosféra podpořena i spoustou klíše a do logických děr v jednání FBI by se dali chytat mamuti. Režisérka Kathryn Bigelow se nepouští do nijak velkolepých akční scén (přestože akci zvládá velmi slušně), zato se víc (a úspěšně) zaměřuje na emocionální působení snímku a vztahy mezi jednotlivými aktéry. Dnes už Bod zlomu část svého dřívějšího lesku ztratil, ale i tak se jedná o rozhodně podařenější počin než jiné, modernější variace na totéž téma, jako je kupříkladu Rychle a zběsile, jejichž lesk je zcela umělý a nebude mít dlouhého trvání. ()

troufalka

Chvíli jsem se nudila, pak to začalo být zajímavé a nakonec to sklouzlo do totální magořiny. Možná v jindy v jiné galaxii ... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)