Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc. (Falcon)

VanTom

Audiovizuální, grafické a animační (epileptické) hody si, možná až překvapivě, dávají řádně záležet na charakterech, vztahy a vnitřní (pubertální) pohnutky Milese a Gwen vykreslují do hloubky. Ale jinak se nemůžu zbavit pocitu, že to hlavní nás teprve čeká, že až příště do sebe všechno zaklapne – samozřejmě i díky prostřednímu filmu. Jenomže v tom se zejména vysvětluje komplikovaná (multiverzní kánonická) zápletka, plnými hrstmi se bez ladu a skladu odkazuje na všemožné jen trochu s pavoukem spjaté, "nemesis" Spot se pouze nadechuje (= získává moc) a na strhující akci dojde vlastně jenom jednou (útěk ze Spider Society). ()

Sany33

Príbeh: Gwen sa stáva súčasťou tajného spolku, ktorý chráni multiverzum pred anomáliami. Škoda, že jedna z najväčších je jej stratená láska Miles Morales, ktorý sa po odhalení pravdy rozhodne čeliť svojmu osudu. Herecké obsadenie: V tejto sekcií by som sa rád povenoval dabingu, ktorý je ako inak dokonalý a sadol tam ako uliaty. Prevedenie: Grafika a animácia je dokonalá a jedinečná a dokáže pripútať k obrazovke aj mladšie publikum pre ktoré síce nie je film primárne určený ale zvládnu ho aj napriek miernemu nepochopeniu. Pocity: Jediné, čo ma mrzí je, že film skončil otvorene a musím čakať dlho na pokračovanie lebo som sa nenormálne namotal a teším sa ako sa z toho Miles dostane. Predstavenie záchranného teamu ma tak potešilo, že to ani neviem povedať. Pridaná hodnota: Po piatich rokoch sa animovaný Miles vracia v dokonalom akčnom príbehu naprieč všetkými pavúčimi univerzami. 98% ()

Timak

Animace úchvatná, po technické stránce naprostá dokonalost. Některé záběry jsou už teď ikonické a zapsané zlatým písmem. Není nic lepšího. Jen mě to moc nebavilo. První díl je v tomto ohledu zajímavější. Prostě trochu nuda. Příběh taky není úplně bůhví jakej. Každopádně na trojku se určitě podívám a zajdu i do kina ()

Gallagher

Film předem vůbec nezajímal a v kině (IMAXU) jsem ocitl víceméně náhodou, ale užil jsem si to. Plusové body za způsob zakončení děje. ()

orionn12

Famózní vizuální galerie se všemi možnými styly v doprovodu kulervoucí frenetické akce s perfektním mixem silných emočních scén. Skvělý build-up k finálnímu zakončení trilogie. ()

Honzox

Hrozně rád bych byl v roli toho přechytralého hnidopicha, který jde proti davu a má s tímto filmem nějaký zásadní problém, který mu nedovolí dát plné hodnocení, ale nejde to. Na to jsem fakt šíleně dobře bavil po celých 140 minut. První díl jsem viděl jen jednou a upřímně jsem si ho moc dobře nepamatoval, o to víc jsem ocenil, jak mě dvojka skvěle vrátila zpátky do tohoto světa, všechny vztahy mezi postavami jsem pociťoval stejně intenzivně, jako bych byl sám součástí jejich životů. Má to celé výborné tempo, protože tvůrci vědí kdy přesně a jak mají ubrat, aby pak tvrdě šlápli na plyn a nenechali diváka vydechnout. Stačí pak k tomu všemu přidat naprosto úchvatnou vizuální stránku a skvělou hudbu a máte zaděláno na perfektní filmový zážitek. Za mě tedy opravdu famózní záležitost a nemůžu se dočkat vyvrcholení celého příběhu. ()

dragon94

Ok, tak si to sjedem ještě jednou a začneme rovnou tím nejlepším. Audiovizuálně je tento film naprostá bomba. To jakým neuvěřitelným způsobem reaguje hudba na to co se zrovna děje na plátně a naopak, je naprosto úžasné sledovat. Velice se mi líbí nápad, že každý z paralelních světů má svůj vlastní vizuální styl, které se ještě dost často mísí dohromady. Zabarvením světa jsou pak i znázorňovány emoce postav, což dodává celému prožitku ještě větší hloubku. Při některých scénách je tam však toho všemožného vizuálního chaosu možná až moc, ale to byl nejspíš záměr.  Na co film naopak trošku trpí je fakt, že se jedná jen o první část dvoudílného příběhu. Což má za následek to, že spoustu dějových linek je zde pouze načrtnutých a nevedou k žádnému uspokojivému konci. To samé se týká i srdceryvných rozhovorů, kterých je tu na můj vkus až příliš na to, že vlastně většina zatím k ničemu nevede. Obzvláště pak Miles se svými rodiči řeší celý film pořád dokola jednu a tu samou věc, což působí ke konci už trošku otřepaně.  Podobný problém mám i s Milesem jako takovým, protože na to, že se jedná o hlavního protagonistu filmu, byť né jediného, je jeho charakter hrozně jednoduchý a téměř vůbec se nevyvíjí.  Naštěstí není jediný. Dále mě potom lehce zklamalo, že mě film nedokázal ničím větším překvapit. Prakticky všechno mi dopředu prozradili první dva trailery. Popřípadě potom film samotný, který všechna velká překvapení naznačoval dost okatě dopředu. Ještě se zaslouží zmínit výborně fungující humor a obrovské množství povedených easter eggů. Dlouho jsem přemýšlel jaké hodnocení filmu nakonec udělit, protože se jedná zejména o jednu dlouhou představovačku nových postav a příběhových linií, které budou naplno využity a završeny až v dalším filmu. Na druhou stranu jsem si ale film ohromě užil. A to včetně závěru, který mě hodně navnadil na pokračování, tím že mi dal přesně to co jsem chtěl, i přesto, že na mě nově představená bezprostřední hrozba nepůsobila zdaleka tak děsivě jak autoři zamýšleli. A tak tedy s vírou, že se dalšímu dílu povede načrtnuté dějové linie patřičně využít, možná trošku nadhodnocuji. Slabé 5* 85% ()

blackJag

Už jednotka byla výborná, a nápady se nešetří ani zde, ba naopak, opět to srší a stříká na všechny strany. Místy je to doslova šílené :-) Má to na animák i velice slušný emocionální záběr, škoda, že jde "pouze" o intermezzo a na dokončení runu si budeme muset nemalý čásek počkat... 85% ()

Dr.Okamura

Neuvěřitelná audiovizuální jízda. Dospělý příběh s tolika nápady, vjemy, easter eggy, šíleným tempem a pomrkáváním na čtenáře (jakýchkoli) komiksů. Vztyčený prostředníček plytkému MCU a rozbitému DCEU. Pokud tohle není (r)evoluce komiksového žánru jak jej ve filmu známe, tak nevím, co jiného by mělo přijít. Jeden ze zaručených filmů roku, animák dekády a nejlepší komiksovka na velkém plátně od Temného rytíře. Daniela Pembertona jsem si oblíbil už v Králi Artušovi, ale to, co předvádí u Across the spider-verse, je masterpiece ()

zigíš

Film, který ctí všechny současné kinematografické trendy. Je extrémně dlouhý, neopodstatněně. Děje se toho v něm spoustu všeho a různého, opodstatněně (více méně). Je barevný, blikající se zběsilým střihem. A jeho první díl se mi moc líbil. Možná taky proto, že jsem netušil, že je to první díl monstrózní ságy. Kdoví jestli bych do toho šel. Protože ty klasické Spider-manovské stereotypy snesou stopáž tak jednoho filmu. Řešit v trilogii o šesti hodinách jestli má strýček Ben umřít a Gwen Stacy žít, jestli mají rodiče znát mou supráckou identitu, nebo ne je šíleně únavné. A já se přistihnul, že v první polovině regulérně usínám. Pak se to rozjede a přijdou multiverza a fúra nových zábavných alternativních Spider-manů. A zas to úžasně vypadá, ale je to ZAS to samý. Nádherný, ale už poněkud vyčpělý. Třetí díl dám už jen abych to měl komplet. Očekávání mám ale hodně střízlivá. ()

svobik

Neskutečně nabušený film pokud jde o množství nápadů, člověk se snaží všechno zhltnout napoprvé, ale prostě nemá šanci. Zároveň se mi strašně líbí způsob, jakým se tvůrci vydali v rámci budování mytologie. Vše dává dokonalý smysl a postavy, kterým nejde nedržet palce, jsou maximálně uvěřitelné. Fantastická režijní a scenáristická práce, které jsem měl chuť narvat plnou palbu, dokud nepřišlo "finále". Takový konec jsem nečekal a zatím se cítím okradený. Druhá projekce to možní spraví, ale teď ve mě doznívá mírná pachuť ()

Jaro.Krafcik

Trochu nadhodnotené ale určite lepšie ako jednotka. To zas bude čakania na dalšiu časť. Kedže to tvorcovia nakonci takto strihli a už sa to rozbiehalo. Presne na moje narodeniny kinopremiéra spolu aj s mojou mladšiou ségrou ktorej sa to tiež dosť páčilo. 5* ()

stitch7

/// Takzvané zklamání jako prase. Dvojka má fakt nádherný vizuál, kdy si někdo uvědomil, že ta sekavost fakt není pěkná. Bavilo mě i jen tak koukat na ulice New Yorku v pozadí, když si postavy povídaly. První hodina byla celkem sympatická, druhá zcela bez děje, pouze plná co nejvíc zběsilého a co nejvíc užvaněného mlácení. Přesně, jak řekl ten skeptický Spider-Man - "můžete bejt chvíli zticha?". Strašně šíleně se to snaží být co nejvíc meta, až je to otravné. A přitom samozřejmě když postava řekne "vždycky tu budu pro tebe!", můžete si být jisti, že jí půjde o život. Každopádně soundtrack mají paralerní světy lepší a ke konci jsem přeci jen přemýšlel o třech hvězdách, kdy příběh konečně začal něco řešit a bral to vážně, jenže v ten moment přišlo "tak zase příště!". ()

vyfuk

Kupodivu dost zvláštní film. Moc přestávám chápat módu tří hodinových filmů, což není doslovně tento případ, nicméně je to koncipováno dosti zvláštně. Záporák, který není záporák, záporák, který je záporák a ona omáčky okolo. Nejsem moc rád, když po více než dvou hodinách zjistím, že film to byl zbytečný. Člověk by se mohl rovnou podívat na trojku jen s výcucem "minule jste viděli..." bez potřeby zabít dvě a půl hodiny. Cením skvělou animaci, který pro mě ale stále v fps trochu hapruje a tahá za oči. V něčem zajímavé, v něčem totálně zbytečné. ()

blackkocour

pavoučí námrda²... but, radši 4 hodinovou spoder-manskou kanonádu než 2 hodinový cliffhanger.. 🕷️🕸️ a teď je načase kinozážitek: určitě byl lepší než minule, nikdo mi nepochcal sedačku pepsinou, a žádný tlustofrt mi neprofackoval ksicht pupkem, a sedačky byly výjimečně z kůže, a ne z plechu. Ale přál jsem si do nachosek sejra, a ne taveňák. ()

remy

Je to pecka. Teda od půlky. Od chvíle, kdy se příběh stane pro Milese Moralese osobní a zároveň osudový pro všechny ostatní, nabere druhý animovaný Spider-mam vražedné tempo a neskutečné grády, ze kterých nepoleví až do závěrečných titulků. Je to našplaná, strhující jízda, ze které je cítit, že jde opravdu o hodně. A nepamatuju si, kdy jsem podobný pocit zažil u animáku. Jen dodám, že k tomuhle stylu animace mam zvláštní vztah. Když se na něj naladím a soustředím, dokážu si to mega užít. Když ne, je to pro mě dost utrpení. ()

Koda

Pro 3 hvězdy jsem se rozhodl z jedné jediné věci - Přeplácanost. Grafika tohoto filmu byla úžasná, bavila mě pasáž, kde rodiče komunikovali s poradkyní, zatím co se Spider-Man snažil lapit dalmatinského uličníka s bankomatem + problémy s rodiči a synem. Ale změny z jiných světů a nadprůměrná fantazie mi lítala nad hlavou jak komáři, takže jsem místo toho skoro někdy upadal jak medvěd ke spánku. Škoda, film má potenciál, dokáže si pohrát, ale co je moc, to je moc. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD