Komentáře uživatele otík k tomuto TV seriálu

Třetí minisérie série Detektivů od Nejsvětější trojice se zase vrátila do rukou Hřebejka a ten naštěstí zkrátil minisérii opět na tři díly (přičemž už tak by z toho mohli být dva nadupané díly, ne opět protahovat co se dá), trošku na scénu vrátil Krobotova Vitouše (bohužel kromě prvního dílu nemá Krobot co hrát) a celkově sérii o trošičku vytáhl zase navrch. Ale na Případy pro exorcistu to bohužel opět ani zdaleka nemá. Každý z hrdinů nemá co velkého nabídnout - zatímco v prvních dílech řádí Krobot jak černá ruka a Melíšková mu jde na ruku, Majer dělá černou práci a Voříšková je tam na ocet, tady jsou všichni na ocet až na Voříškovou, která ale ve třetím díle pouze otevře oči (ano, to je celá její role) a Krobot je po prvním díle taky už jen do počtu. Příběh nabízí detektivní klasiku, naštěstí aspoň lokace olomoucké zoo a tajemného statku stojí zato. Rozhodně to není tak velké zklamání jako druhá minisérie, ale také to nedosahuje kvalit prvních dílů. Lepší průměr a naprosto rozdílná kvalita jednotlivých dílů.(28.7.2016)

První díl je naprosto průměrná a hlavně pro diváka zcela chladná detektivka, ve které se dozvíme o co asi v dalších dílech půjde. To je samozřejmě logické, ale natočené je to nezábavně až běda. Stará parta se rozdělila, Horová je řadovou policistkou někde v severomoravské háji zeleném (ve Šternberku), poblíž bývalý kriminalista Vitouš lajnuje antukové tenisové hřiště a užívá si zaprděného důchodu. Jeho klid však přeruší Horová, která dostane případ pěti otrávených a v lese zakopaných psů. Mezitím jsou v olomoucké zoo ukradeni tři medvědi a přitom nešťastnou náhodou umírá hlídač. Na starost to dostává olomoucká kriminálka v čele s Výrovou. Rozjíždí se pátrání po zlodějích. Vzhledem k tomu, že jsem studoval v Olomouci, dávám Hřebejkovi velké plus za to, že točil opravdu v Olomouci a toto město jde poznat v mnoha záběrech.(28.7.2016)

No konečně to Hřebejk rozjel. Horová si jde tvrdě po pachatelích vraždy pěti psů, přibírá si na pomoc Vitouše a čím dál víc se zaplétá do děje kolem podnikatele a mafiána v severomoravské vesnici Těšíkov. Olomoucká krimi zase pátrá po pachateli už dvojnásobné vraždy (jeden ze zaměstnanců zoo, který byl zapleten krádeže tří medvědů, je nalezen zavražděn na toaletě obchodního centra) a dostává tip, že by za tím mohla stát skupina lidí, kteří chtějí prodávat medvědí žluč překupníkům a mafiánům. Pomalu se obě linie spojují, přičemž Horová se s Vitoušem dostává rychleji blíž a doplatí na to ke konci dílu. Tento díl je pekelně napínavý a po pomalém začátku je v poslední čtvrt hodince divák napětím přikován k sedadlu. Skvělý díl opět se super záběry z nefalšovaného Olomouce s příležitostnými problesky poutního místa Svatý Kopeček v dálce. PS: olomoucké zoo je právě těsně pod tímto poutním místem(28.7.2016)

Přeci jen to Hřebejk zdárně dotáhl do konce, i když opět scénárista Jarchovský udělal z detektivů primitivy, kteří si nedokážou před zatýkáním hlavního podezřelého a navíc vraha zavolat zásahovku, ale jdou na to sami. Budiž, přežili to oni, přežiji to i já. Poslední díl měl pár výtečných momentů, pár vtipných vsuvek, pár hluchých míst, ale celkově to dopadlo ku spokojenosti diváka. PS: zajímalo by mě, proč by Výrová s Vitoušem chodili z nemocnice na jídlo na hlavní náměstí, které je od nemocnice minimálně tři kilometry. To jen tak pro znalce Olomouce.(28.7.2016)