Tam, kde Jan Hřebejk drze porušil určité detektivní stereotypy a Viktor Tauš na ně rovnou kašlal, ale vytvořili stylové, zábavné a napínavé věci, točí první jmenovaný třetí řadu (s nejnetradičnějším námětem) naopak nejfádněji. Po scéně s probuzeným lvem čeká divák něco stejně infarktového i s pachateli, ale kriminálně to prostě poněkud vyšumí. Škoda, zklamání, 50%.(2.5.2016)

• Kimon

Jak je už zvykem u serie Detektivové od Nejsvětější Trojice, opět mizerný zvuk. Huhňání Melíškové, Krobota a občas i jiných je hrozné. Extrémně je to znát v pasáži na konci třetího dílu na lůžku v nemocnici. Tu pasáž jsem pracovně nazval "návštěva kolegy u lůžka s knihou detektivky od Agathy Christie". Tady se opravdu Klára Melíšková dokonale vyznamenává. Super rychlé huhňání mě doslova vtlačilo do pohovky. Tak začínám přemýšlet, zda má paní Klára v pořádku chrup. :-) ..... (sledováno na TV Panasonic Full HD na kabelovém příjmu O2 TV).(25.4.2016)

• velkyvezir

První díl jsem viděl, po čtvrt hodině druhého jsem přepnul. Případy 1. oddělení alespoň pro mne vykonaly České televizi medvědí službu a nasadily minimálně tuzemským kriminálním seriálům laťku tak vysoko, že jen těžko ji někdo v budoucnu překoná. Tímto seriálem Hřebejk k té laťce ani nevyskočil, jen si stoupl na špičky.(17.4.2016)

Parta známých detektivů řeší tentokrát zajímavý případ, vztahující se k nelegálnímu obchodu a "zábavě" se zvířaty. Jak bylo naznačeno, jedná se o něco opravdu velkého, sahající vysoko. O tom svědčí i odhodlání pachatelů, kteří se neštítí ani vražd. Série je pěkně rozehrána, umně natočena, herecky sympaticky obsazena. Proč ale průměrné hodnocení? To sráží natahovaný děj, kdy nechápu třídílné vyšetřování, ale nakonec se tvůrci rozhodnou závěr pojmout formou zkratkovitého vyprávění, bez jakéhokoli slibovaného zásahu "hodně vysoko". Bomba se nekoná právě díky banálnímu rozuzlení. Pohádkové klišé s očima na závěr si tvůrci mohli také ponechat. Snažení sympatického vyšetřovacího týmu tedy podkopává závěr, který bohužel scénárista nezvládl dotáhnout do uspokojivého konce.(25.4.2016)

Kreativní koncept (zločin z prostředí ZOO a všeobecná interakce se zvířaty) byl v dalším rozpracování scénáře mírně degradován. Samotná exekutiva známé autorské dvojice trpí nevyváženým výkonem v detailech (solidní humorné momenty vs odfláklé dialogy a jejich režie). Chtělo by to další pokus, nejlépe prostřednictvím jiných autorů (nebo návratu k původním).. - tedy kéž k nějakému pokračování vůbec dojde!(27.4.2016)

• - Těšíkov, kde se odehrává část filmu, spadá pod Šternberk, takže není možné, aby měl svého starostu a obecní úřad. (Reckon)

• - V této epizodě zazní i píseň „Červená řeka“ od Michala Tučného. (Winster)

• - Při natáčení ve Vinařicích u Berouna se stala nehoda, kdy najel hrec Martin Havelka automobilem Audi Q7 do kaskadérů a tři přimáčkl ke zdi, ti museli být ošetřeni v nemocnici a také herec utrpěl šok. (rakovnik)