Tam, kde Jan Hřebejk drze porušil určité detektivní stereotypy a Viktor Tauš na ně rovnou kašlal, ale vytvořili stylové, zábavné a napínavé věci, točí první jmenovaný třetí řadu (s nejnetradičnějším námětem) naopak nejfádněji. Po scéně s probuzeným lvem čeká divák něco stejně infarktového i s pachateli, ale kriminálně to prostě poněkud vyšumí. Škoda, zklamání, 50%.(2.5.2016)

Myslím si, že tohle je přesná poloha české detektivky, která by měla především stavět na věrohodnosti postav a akčních scén. Také občasné chybování a nedokonalost v práci protagonistů té věrohodnosti pomáhá. V téhle minisérii se mi líbilo skoro všechno. Nevím, jak to Hřebejk dělá, střídá kameramany jak na běžícím páse, ale pokaždé odvedou skvělou práci. Také herci jsou skvělí. Pro mě neznámý Martin Havelka byl brilantní. Jarchovský opět napsal výborný scénář. Myslím, že až čas ukáže, jak dobrou práci odvedli všichni, co jsou pod tím podepsaní.(26.4.2016)

• Eleanor05

Rozhodně nejslabší z celé trilogie o olomouckém detektivním týmu. Modré stíny měly sice šílenou kameru, která zabírala v každém druhém záběru jen hlavu postavy a asi tři kilometry místa nad ní a taky nepochopitelně vybledlý a světlý obraz, ale byla v nich zápletka, napětí, zábava a divák neznal pachatele skoro až do konce. Tady byla kamera i obraz standardní, ale příběh nestál za nic. A při tom je to škoda, protože takhle dobrá skvadra k sobě se hodících lidí, co by vyšetřovatelů (Melíšková, Majer, Voříšková, Krobot) tady nebyla od Četnických humoresek a troufám si tvrdit, že Marie Výrová je nejpřesvědčivější a nejzajímavější vyšetřovatelka v české kinematografii vůbec. Takže škoda obsazení i vcelku zábavné čtveřice ústředních postav, které byly utopeny v průměrné, nudné, předem odhadnutelné detektivce. Snad se další části chopí někdo podobnější panu Taušovi, popř. přímo pan Tauš (pokud ovšem vymění kameramana)...(27.4.2016)

Prozatím 4* byl jsem opravdu naštvaný, že už je konec... Asi stačily dva díly. Poslední je už místy nuda a v podstatě jen vyprávění v nemocnici. A samozřejmě geniální scéna se lvem. To spolu asi souvisí, protože třetí díl hodně často sklouzává a brnká na komediální notu. To je asi dobře, ale na druhou stranu jsou tu hodně vážné momenty, které jsou tím zlehčovány. Nakonec to nebudu měnit a nechám to s odřenýma ušima za čtyři. Hvězdy.(11.4.2016)

Lepší se to lepší, jednou to bude brilantní. Scénář si vybral atraktivní prostředí (kdy naposledy jste viděli lva probírajícího se z narkózy) a vyšetřovací tým je mi sympatičtější čím dál tím víc, přestože jeden člen už je PRAcující SEnior a druhý byl degradován na pochůzkáře. Nemusím dodávat, že lokalita natáčení (Olomouc a okolí) je mi nesmírně blízká. Zkrátka a dobře, jestli natočí další minisérku, obávám se, že budu muset jít do pěti*.(25.4.2016)

• - Někteří herci se ocitli v průběhu příběhu v kleci s živým lvem. Ten byl dle slov režiséra pod narkózou, nicméně i tak bylo natáčení scény náročné. (rakovnik)

• - Při natáčení ve Vinařicích u Berouna se stala nehoda, kdy najel hrec Martin Havelka automobilem Audi Q7 do kaskadérů a tři přimáčkl ke zdi, ti museli být ošetřeni v nemocnici a také herec utrpěl šok. (rakovnik)

• - Těšíkov, kde se odehrává část filmu, spadá pod Šternberk, takže není možné, aby měl svého starostu a obecní úřad. (Reckon)