Nevím vůbec, jestli mám něco psát - moc mě to nechytilo. Rozpletení zápletky i chycení lotra bylo takové nijaké a moc tomu nepomohla ani asistence lva. Roztažení do tří dílů bylo také spíš z tradice, než z potřeby. Tak pochválím aspoň hudbu - ta tam sedla. A předznamenávala, že se bude jednat o něco neobyčejného, což se ovšem bohužel nekonalo...(1.5.2016)

Možná to přeháním s hodnocením, ale když spousta znalců tolik vynášela fekální Modré stíny, tak nemohu jinak. Rozhodně slušný průměr. Jak tématem, tak "moravským" provedením. Melíšková mě tedy vůbec neuchvátila, asi zde byla jen pro naplnění kvót. Voříšková sice taky žádnej vodvaz, ale sympatii měla za svou roli - jdu tvrdě proti proudu, až si nabiju hubu. A ještě malá poznámka k hudbě. Někdo tu ztrhal průvodní titulkový song. Já jsem si naopak říkal, že se Ryparova skladba k dané série výborně hodí. Je to prostě věc názoru.(25.4.2016)

Po dlouhých letech jsem viděla televizi. Sedla jsem na jednu scénu a neodtrhla se až do konce. Překvapilo mě, že dokážeme v Čechách vyprodukovat takto dobře psané dialogy, napětí, bezva herce, uvěřitelné scény, civilní postupy, zachytit skutečně probíhající trendy, dávat smysl v širším kontextu. Za mě palec hore, veřejná služba done right.(11.6.2016)

Případ není sám o sobě špatný, ale jiný režisér po bombastičnosti Modrých stínů vůbec nezvládá aspoň se přiblížit vysoko nastavené laťce kvality. Z postav, které jsem si ve dvojce tolik oblíbil, jsou už zase figurky bez vnitřního života, které odříkávají napsané dialogy. Když tak jedna postava v závěru série oznámí odchod, emoční efekt je nulový. Pocit odfláknutosti a uspěchanosti tu visí ve vzduchu. Prostředí je jinak fajn a postava nedotknutelného podnikatele opět připomíná českou realitu. Pokud někdy autor předlohy napíše něco dalšího, určitě se rád mrknu, jen bych byl rád, kdyby to dostal do rukou člověk, co točil Modré stíny a ne rutinér Hřebejk.(26.4.2016)

• velkyvezir

První díl jsem viděl, po čtvrt hodině druhého jsem přepnul. Případy 1. oddělení alespoň pro mne vykonaly České televizi medvědí službu a nasadily minimálně tuzemským kriminálním seriálům laťku tak vysoko, že jen těžko ji někdo v budoucnu překoná. Tímto seriálem Hřebejk k té laťce ani nevyskočil, jen si stoupl na špičky.(17.4.2016)

• - Někteří herci se ocitli v průběhu příběhu v kleci s živým lvem. Ten byl dle slov režiséra pod narkózou, nicméně i tak bylo natáčení scény náročné. (rakovnik)

• - Při natáčení ve Vinařicích u Berouna se stala nehoda, kdy najel hrec Martin Havelka automobilem Audi Q7 do kaskadérů a tři přimáčkl ke zdi, ti museli být ošetřeni v nemocnici a také herec utrpěl šok. (rakovnik)

• - Těšíkov, kde se odehrává část filmu, spadá pod Šternberk, takže není možné, aby měl svého starostu a obecní úřad. (Reckon)