Případ není sám o sobě špatný, ale jiný režisér po bombastičnosti Modrých stínů vůbec nezvládá aspoň se přiblížit vysoko nastavené laťce kvality. Z postav, které jsem si ve dvojce tolik oblíbil, jsou už zase figurky bez vnitřního života, které odříkávají napsané dialogy. Když tak jedna postava v závěru série oznámí odchod, emoční efekt je nulový. Pocit odfláknutosti a uspěchanosti tu visí ve vzduchu. Prostředí je jinak fajn a postava nedotknutelného podnikatele opět připomíná českou realitu. Pokud někdy autor předlohy napíše něco dalšího, určitě se rád mrknu, jen bych byl rád, kdyby to dostal do rukou člověk, co točil Modré stíny a ne rutinér Hřebejk.(26.4.2016)

Počínaje titulní písní (Portless jsou prostě borci) nejlepší případ detektivů od Nejsvětější Trojice. V našem českém rybníčku relativně neobvyklé prostředí psích zápasů dokázalo udržet mou pozornost, ale dva díly by určitě stačily. Hřebejk si každopádně po šílené "kriminálce Plzeň" trochu vylepšil reputaci.(26.4.2016)

Podle mě se to Hřebejkovi s Jarchovskym povedlo o něco víc než jejich první Případ pro exorcistu. Minimálně se vyhnuli nějakejm výraznějším failům, takže ve výsledku na mě Pět mrtvejch psů působí celkem sympaticky a rozhodně nadprůměrně, i když na skvěle vyvážený a vyladěný Modrý stíny to prostě nemá (ač jsou to, pravda, jiný seriály a jakýkoliv srovnání je tak už z principu celkem zavádějící). Ten námět a scénář motající se okolo pašování zvířat zní opravdu asi o něco realističtějc než u předchozích dvou sérií, ale co z toho - to samo o sobě ještě nemusí nutně znamenat, že to bude nějak extra zajímavý. A upřímně řečeno, PMP byly natočený podle mě v zásadě dobře, ale ten příběh mě teda nijak zvlášť netáh, a třeba s atmosférou z Modrejch stínů se to prostě srovnat nedá. Herci ale byli vybraný opět skvěle (tradičně výbornej Myšička, ale třeba i Martin Havelka v roli místního bosse), jen mi tentokrát ta úvodní znělka/písnička nepřišla vůbec zajímavá nebo patřičná, a hudba užitá v dílech samotnejch zas jen nevýrazná. Líbilo se mi ale za ty předchozí excesy věrohodný přeřazení Horový; ta náhoda ale, že na sebe s bejvalejma kolegama z olomoucký mordparty stejně zase narazili, ta už moc věrohodně nepůsobí. Moc pěknej ale byl ten otevřenej konec v nemocnici(poslední záběr), kterej neřek ani víc, ani míň, než musel. Jo a taky Krobot se smetáčkem proti lvovi. Za mě rozhodně nadprůměr a silnější 3*. WTF moments: Divnoscéna s nejdřiv vřelym vítánim Horový jejíma bejvalejma kolegama, kdy pak jen kvůli údajně nevěrohodnýmu návrhu další vyšetřovací verze, kterej jim Horová představí, jeden po druhym začnou z místnosti okázale odcházet, případně se začnou bavit úplně o něčem jinym, jak kdyby se k ní najednou po minutě vůbec neznali. A taky to prohledávání podezřelýho JZD, kde se pořádaj nelegální psí zápasy a kde je stopa ke kradenejm medvědům - mladá holka, byť policistka, si tam jen tak bez pardónu chodí, jako kdyby se nechumelilo a nezavolá si ani posily, ani neřekne o pomoc chlapovi, Viktoru Vitoušovi, kterej tam přijel s ní?(10.5.2016)

• lupuscanis

PROSÍM, NEČTĚTE, POKUD JSTE NEVIDĚLI: Na počátku byla zvědavost, jak - a zda-li vůbec - se podaří režii hrubě podřízenou atmosféře, jakou byla ta Taušova z Modrých stínů, rozvinout. Nejdřív to vypadalo, že Hřebejk takřka neznatelně naváže, jen jak tentokrát diktují nejen absence 'vysoké politiky', ale i Hřebejkův odlišný tvůrčí naturel, 'vše' zklidní, zcivilní, zevšední - své schopnosti dá do služeb věci, tedy série samotné. Bohužel. Tahle naděje vzala za své ve druhé polovině Psů. Výslovně bych vytkl laxnost, kterou režie i scénář zadusily možnosti, které se před nimy zjevily spolu s rozmláceným, v mlze pohlcenýho kravínem. Jsem přesvědčený, že šlo neslevit z civilnosti a nenafilmovat to takhle ploše. A probůh, co ty dva nešťastně zřetězené monology, které by nešlo obhájit, ani kdyby nestály v šiku jeden za druhým? Nevěřícně jsem zíral už na zpověď venkovského policajta, která mi připomínala špatně sehrané ochotnické představení, při čemž bych neřekl, že šlo o schopnosti herce, jako spíš o slova, která mu byla vnucena do úst a situace, která k tomu byla nedostatečně připravena, ochotnické představení které definitivně přervalo spád děje. Když pak rovnou přestřihneme na Výrovou v roli vypravěčky, která svému zraněnému kolegovi sděluje "how it happened", je zřejmé, že tuzemští tvůrci sáhli po osvědčené metodě v naprosto nepravý okamžik, neboť abych mohl po tomto dramaturgickém manévru sáhnout, aniž by zbyla pachuť nepatřičnosti, musel bych naplnit celou řadu podmínek, z nichž, řekl bych, nebyla naplněna ani jediná - tedy s výjimkou nedostatku stopáže pro alternativu. Škoda... PS: K songu pod úvodními/závěrečnými titulky: To snad ne.(29.4.2016)

Tři medvědi bez Cibulky.. Z obecenstva se ozývá rozpačitý potlesk a já mám za to, že tohle cirkusově-detektivní představení mělo být rozděleno jen na dvě (intenzivnější) dějství. Divák sice uvidí hromadu klaunů, ovšem jejich snaha bavit publikum zaváněla místy až křečovitostí (krotitel Krobot se smetáčkem budiž čestnou výjimkou). I přes spoustu ospalých zvířat a akrobatku ve špitále však musím uznat, že principál je obstojný chiropraktik, protože po Případu pro vymítače napravil notně rozlámanou reputaci.. Zatímco S.Majer si se svou věrnou „jarmulkou“ říká o stále více pozornosti, den ode dne populárnější K.Melíšková mi svou dikcí připomínala dentistku v televizní reklamě na zubní pastu..(25.4.2016)

• - Při natáčení ve Vinařicích u Berouna se stala nehoda, kdy najel hrec Martin Havelka automobilem Audi Q7 do kaskadérů a tři přimáčkl ke zdi, ti museli být ošetřeni v nemocnici a také herec utrpěl šok. (rakovnik)

• - Natáčelo se v Olomouci na dolním náměstí. Je zde vidět např. Arionova kašna nebo sloup nejsvětější trojice. (Winster)

• - Někteří herci se ocitli v průběhu příběhu v kleci s živým lvem. Ten byl dle slov režiséra pod narkózou, nicméně i tak bylo natáčení scény náročné. (rakovnik)