Myslím si, že tohle je přesná poloha české detektivky, která by měla především stavět na věrohodnosti postav a akčních scén. Také občasné chybování a nedokonalost v práci protagonistů té věrohodnosti pomáhá. V téhle minisérii se mi líbilo skoro všechno. Nevím, jak to Hřebejk dělá, střídá kameramany jak na běžícím páse, ale pokaždé odvedou skvělou práci. Také herci jsou skvělí. Pro mě neznámý Martin Havelka byl brilantní. Jarchovský opět napsal výborný scénář. Myslím, že až čas ukáže, jak dobrou práci odvedli všichni, co jsou pod tím podepsaní.(26.4.2016)

Věřím, že Sýkora to myslel dobře. Ale Jarchovský to dost pohnojil. Mooc ukecaný, strašně špatně nazvučený a v určitých chvílích si tam Voříšková a spol. něco šušká pod fousy a ještě, jakoby si repliky vymýšleli na place. Námět fajn. Hlavní zlej mafián fakt zloun a Krobot je spíš vtipnej, než cokoli jinýho. Případy 1.Oddělení ale jednoznačně zatím vedou ve všech našich kriminálkách.(25.4.2016)

Třetí minisérie série Detektivů od Nejsvětější trojice se zase vrátila do rukou Hřebejka a ten naštěstí zkrátil minisérii opět na tři díly (přičemž už tak by z toho mohli být dva nadupané díly, ne opět protahovat co se dá), trošku na scénu vrátil Krobotova Vitouše (bohužel kromě prvního dílu nemá Krobot co hrát) a celkově sérii o trošičku vytáhl zase navrch. Ale na Případy pro exorcistu to bohužel opět ani zdaleka nemá. Každý z hrdinů nemá co velkého nabídnout - zatímco v prvních dílech řádí Krobot jak černá ruka a Melíšková mu jde na ruku, Majer dělá černou práci a Voříšková je tam na ocet, tady jsou všichni na ocet až na Voříškovou, která ale ve třetím díle pouze otevře oči (ano, to je celá její role) a Krobot je po prvním díle taky už jen do počtu. Příběh nabízí detektivní klasiku, naštěstí aspoň lokace olomoucké zoo a tajemného statku stojí zato. Rozhodně to není tak velké zklamání jako druhá minisérie, ale také to nedosahuje kvalit prvních dílů. Lepší průměr a naprosto rozdílná kvalita jednotlivých dílů.(28.7.2016)

Z cele Sykorovy trilogie se mi Pet mrtvych psu libilo nejvice. Namet zajimavy, dobre zvolene lokace a par slusnych rezijnich napadu, to uz jsem od Hrebejka ani nikdy necekal... Pobavi i vykresleni nekterych postav, jsou uz sice na hrane karikatury, ale dobry. Dobre napsane dialogy. Skoda uspechanejsiho konce.(30.4.2016)

Tam, kde Jan Hřebejk drze porušil určité detektivní stereotypy a Viktor Tauš na ně rovnou kašlal, ale vytvořili stylové, zábavné a napínavé věci, točí první jmenovaný třetí řadu (s nejnetradičnějším námětem) naopak nejfádněji. Po scéně s probuzeným lvem čeká divák něco stejně infarktového i s pachateli, ale kriminálně to prostě poněkud vyšumí. Škoda, zklamání, 50%.(2.5.2016)

• - Někteří herci se ocitli v průběhu příběhu v kleci s živým lvem. Ten byl dle slov režiséra pod narkózou, nicméně i tak bylo natáčení scény náročné. (rakovnik)

• - Při natáčení ve Vinařicích u Berouna se stala nehoda, kdy najel hrec Martin Havelka automobilem Audi Q7 do kaskadérů a tři přimáčkl ke zdi, ti museli být ošetřeni v nemocnici a také herec utrpěl šok. (rakovnik)

• - Těšíkov, kde se odehrává část filmu, spadá pod Šternberk, takže není možné, aby měl svého starostu a obecní úřad. (Reckon)