O fous lepší než Případ pro exorcistu, ale pořád ani pořádné krimi, ani žádné drama, zase především fraška. Jak jinak si vysvětlit, že kriminalisté místo vyšetřování vysedávají bezúčelně v nemocnici a pak jdou na nudle nebo že v ZOO nechají lva, který se má co nevidět probudit z narkózy, klidně ležet na podlaze ošetřovny.(24.4.2016)

Po dlouhých letech jsem viděla televizi. Sedla jsem na jednu scénu a neodtrhla se až do konce. Překvapilo mě, že dokážeme v Čechách vyprodukovat takto dobře psané dialogy, napětí, bezva herce, uvěřitelné scény, civilní postupy, zachytit skutečně probíhající trendy, dávat smysl v širším kontextu. Za mě palec hore, veřejná služba done right.(11.6.2016)

Rutinní záležitost na objednávku ČT, která nepřekvapí opravdu ničím, tedy ani pachatelem. Ono v podstatě celý tento slavný tým od Nejsvětější Trojice mi už začíná lézt krkem. Buď ať si detektivové najmou lepšího scénáristu s režisérem, nebo bysme měli zkusit výraznou obměnu hlavních rolí. Celé to začíná být takové "bezpohlavní". Jednu hvězdu navíc dávám za holomómckó ZOO, kam rád jezdívám, i když mě tam honila lama a já si kvůli ní zlomil žebro.(1.5.2016)

50% — Lepší než Modré stíny, ale i tak celkově na detektivku takové nudné a nezajímavé. Na první pohled neotřelé téma je zpracováno tak nějak divně. Hlavního pachatele jsem si tipnul hned na začátku (možná to byla náhoda, možná ne, těžko říct), celý příběh se pak odvíjí v zásadě očekávatelným směrem. Arogantní podnikatel, kterému zobou z ruky i starostové a lokální policejní šéfové. Asi to tak v určitých oblastech bývá, vzpomeňme třeba na nechvalně proslulého „knížete z Hluboké“, přesto to dnes už v detektivkách působí jako klišé. A pak tu máme samozřejmě pár nelogičností, které trochu bijí do očí — jakýsi kapitán Mráz od kriminálky tituluje velitele policejní pobočky slovy „váš bývalý velitel“ a nařizuje mu, aby si sundal uniformu. Mám pocit, že ten člověk asi měl vyšší hodnost než kapitán, ale jistý si nejsem, možná ne. Nicméně mám pocit, že takové soudy náleží GIBS a ne kapitánovi od kriminálky. Já jen doufám, že se ČT už nabažila detektivek od Michala Sýkory a že si pro příště zkusí vybrat nějaké zajímavější náměty (a že je taky lépe zrealizuje).(25.4.2016)

• Kimon

Jak je už zvykem u serie Detektivové od Nejsvětější Trojice, opět mizerný zvuk. Huhňání Melíškové, Krobota a občas i jiných je hrozné. Extrémně je to znát v pasáži na konci třetího dílu na lůžku v nemocnici. Tu pasáž jsem pracovně nazval "návštěva kolegy u lůžka s knihou detektivky od Agathy Christie". Tady se opravdu Klára Melíšková dokonale vyznamenává. Super rychlé huhňání mě doslova vtlačilo do pohovky. Tak začínám přemýšlet, zda má paní Klára v pořádku chrup. :-) ..... (sledováno na TV Panasonic Full HD na kabelovém příjmu O2 TV).(25.4.2016)

• - Při natáčení ve Vinařicích u Berouna se stala nehoda, kdy najel hrec Martin Havelka automobilem Audi Q7 do kaskadérů a tři přimáčkl ke zdi, ti museli být ošetřeni v nemocnici a také herec utrpěl šok. (rakovnik)

• - Těšíkov, kde se odehrává část filmu, spadá pod Šternberk, takže není možné, aby měl svého starostu a obecní úřad. (Reckon)

• - Někteří herci se ocitli v průběhu příběhu v kleci s živým lvem. Ten byl dle slov režiséra pod narkózou, nicméně i tak bylo natáčení scény náročné. (rakovnik)