• Malarkey

Musím se přiznat, že druhý případ detektivního týmu od Nejsvětější Trojice dopadl o hvězdičku líp. Co ale naplat, když u prvního případu skončil s jednou hvězdičkou a to měl ještě co dělat, abych ho vůbec dokoukal. Tady vyšetřování určitě svědčí samotné prostředí olomoucké zoo, které samo o sobě bylo hodně zajímavé a vytvářelo celou řadu zajímavých pasáží. Co ale dělat s herci, které si režisér nedokáže ukočírovat? Osobně to nechápu....v této minisérii není herec, kterého bych si v jakémkoliv jiném seriálu nebo filmu neoblíbil, ale tady jim to prostě nesvědčí. Nejlepší z nejlepších je tu překvapivě Martin Myšička a Miroslav Krobot. Když se třeba na scéně objeví Roman Mrázik a vyhodí pár svejch fórků, tak to skoro vypadá, jak kdyby to do konstituce celého příběhu vůbec nesedělo. V první dílu jsem měl pocit, jak kdyby se tu policejní vyšetřovatelé chovali jak blázni, druhý dil zase vytvořil situace, u kterých bych bral, kdyby je natočil úletář Vorel a pojal to jako třetí díl Gymplu. Závěrečná epizoda na mě pak působila ze všech nejlíp, ale v součtu s předchozími jsem pořád u dvou hvězd. Jak je možné, že renomovaný režisér, který mě nespočetně krát přesvědčil svým filmařským řemeslem, pak skončí u televizní kriminálky, u které mám problém, abych cítil běžnost, upřímnost a nedokázal si oblíbit jednu jedinou postavu...to je u detektivky docela problém, ne?(20.3.2019)

Možná to přeháním s hodnocením, ale když spousta znalců tolik vynášela fekální Modré stíny, tak nemohu jinak. Rozhodně slušný průměr. Jak tématem, tak "moravským" provedením. Melíšková mě tedy vůbec neuchvátila, asi zde byla jen pro naplnění kvót. Voříšková sice taky žádnej vodvaz, ale sympatii měla za svou roli - jdu tvrdě proti proudu, až si nabiju hubu. A ještě malá poznámka k hudbě. Někdo tu ztrhal průvodní titulkový song. Já jsem si naopak říkal, že se Ryparova skladba k dané série výborně hodí. Je to prostě věc názoru.(25.4.2016)

Kreativní koncept (zločin z prostředí ZOO a všeobecná interakce se zvířaty) byl v dalším rozpracování scénáře mírně degradován. Samotná exekutiva známé autorské dvojice trpí nevyváženým výkonem v detailech (solidní humorné momenty vs odfláklé dialogy a jejich režie). Chtělo by to další pokus, nejlépe prostřednictvím jiných autorů (nebo návratu k původním).. - tedy kéž k nějakému pokračování vůbec dojde!(27.4.2016)

• štísko

Prvních deset minut to vypadalo, že se dílo podařilo. Atmosféra co mě vtáhla, zajímavý příběh a postava nádherného českého hajzla, co vzbuzovala adrenalin. Ale pak se to nějak rozplynulo. Dialogy nějaké nepřirozené, jako by je herci četli a vůbec při nich nehráli. Korunu to dostalo, když jeden ze spolupachatelů, chtěl vrátit peníze které dostal za loupež medvědů , protože se mu nelíbilo, že při ní zemřel vrátný. Což jak divák dopředu tušil, nedopadlo nejlépe. Možná jen ta postava toho hazla mě donutí seriál dokoukat do konce.(7.3.2019)

Nevím vůbec, jestli mám něco psát - moc mě to nechytilo. Rozpletení zápletky i chycení lotra bylo takové nijaké a moc tomu nepomohla ani asistence lva. Roztažení do tří dílů bylo také spíš z tradice, než z potřeby. Tak pochválím aspoň hudbu - ta tam sedla. A předznamenávala, že se bude jednat o něco neobyčejného, což se ovšem bohužel nekonalo...(1.5.2016)

• - Těšíkov, kde se odehrává část filmu, spadá pod Šternberk, takže není možné, aby měl svého starostu a obecní úřad. (Reckon)

• - Při natáčení ve Vinařicích u Berouna se stala nehoda, kdy najel hrec Martin Havelka automobilem Audi Q7 do kaskadérů a tři přimáčkl ke zdi, ti museli být ošetřeni v nemocnici a také herec utrpěl šok. (rakovnik)

• - Někteří herci se ocitli v průběhu příběhu v kleci s živým lvem. Ten byl dle slov režiséra pod narkózou, nicméně i tak bylo natáčení scény náročné. (rakovnik)