poster

Sissi

 • Rakousko

  Sissi

 • Slovensko

  Sissi

Komedie / Drama / Romantický / Historický

Rakousko, 1955, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evangelik
  ****

  Docela milý film. Sice úplně naivní, přeslazený a historicky mimo, ale ve své době mimořádně úspěšný. Tak jako ty zfilmované Mayovky 60. let, tak i toto o 10 roků dříve skvěle zapadlo do kontextu svojí doby. Rakušané dostali 10 roků po válce tuto obrovskou dávku vlastenectví a pomocí této iluze již začali hledět vstříc skvělým zítřkům. Podobně jako rok před tím Němci, když po vítězství na fotbalovém MS přišli na jiné myšlenky a zařadili se zpět mezi civilizovanou Evropu. Takovéto zpracování by dnes asi nemělo žádnou šanci.....(7.2.2016)

 • pakobylka
  ****

  Ach, romantiko ... jak jsi bláhová ! Žádná překážka pro tebe není nepřekonatelná. Přes každou se přeneseš s lehkostí a elegancí, kterou by ti mohla závidět i ta nejmrštnější kočkovitá šelma. Odhodila jsi zemskou tíži jako obnošené šaty, které už vyšly z módy. Dychtivě se probíráš dějinami, vybíráš epizody, které tě zaujmou - a na jejich základě spřádáš s láskou, něhou a fantazií zbrusu nové čarovné příběhy. A co my ? Uondáni povinnostimi a stereotypem všedních dnů v skrytu duše pořád toužíme po pohádkách, v nichž hrají hlavní úlohy šlechetní monarchové - a krásné princezny. Závidím ti, romantiko ... tvé mládí, tvou víru a tvou odvahu bych chtěla mít ... 4,5*(17.8.2016)

 • gjjm
  odpad!

  V tomhle filmu je jednoduše všechno. Nejkýčovitější vymyslitelný příběh, neskutečně máklá svatba, Radetzkymarsch, ohňostroj, hejno blbých princezen s šílenými kostýmy a chichotáním lamy s rozříznutou hlavou, kašírované alpské scenérie, fráze tak naivní, že bych je nezplodil ani já, pedofilní rybaření, jódlování a tyrolský folklór, trapný humor o byrokratech a senilitě, špatný dabing a agresivní hlídací srnky. Neskutečná příšernost. Ale na druhou stranu, právě díky tomu jsem vyhrál jednu sázku... Pročež miluji vůni červených růži!(5.5.2010)

 • DjsVorel
  ****

  Jo jasně, taky si se čtyřmi hvězdami připadám jak blázen, ale tenhle film je prostě kouzelnej a patří k mým oblíbeným. Žádný filmový majstrštyk, žádná režijní bomba a oscarové herecké výkony, ale tenhle film, který se opírá o historii (podotýkám pouze opírá), je vlastně tak přirozený a svěží, že prostě si nemůžu pomoct. Romy je samozřejmě okouzlující a štramák Böhm jakbysmet. Příjemná kamera a krásné prostředí. Normálně bych řekla průměrně romantický film, ale tím, že je to pro mě zasazeno do historické doby, tak to přidává ještě větší atraktivitu filmu.(9.6.2015)

 • vypravěč
  *****

  Toto famózní „Es war einmal“ je vyvedeno velkolepě, kaligraficky a s velkou barevnou, zdobnou iniciálou, do níž je vmalována útlá ženská silueta se ztepilou mužskou, která zaujímá panovnický postoj, a s prchající ladnou laní. Ostatní písmeny jsou méně honosné, o to více však opájejí svou důstojností, stylem a melancholií, která je obestírá. Přes tuto krásu, která dojme svou naivitou, bych ovšem raději pohlédl na rub tohoto listu, do hloubky princezniny duše, kde tuším hrůzu věčného dětství a strach z nastražených propadlišť iluzí.(12.9.2009)

 • - Magda a Romy Schneider, které ve filmu ztvárnili matku a dceru, jsou ve stejném příbuzenském vztahu i ve skutečnosti. (Pavlínka9)

 • - Cisár František Jozef I., ktorého stvárnil Karlheinz Böhm, mal v skutočnosti obrovské množstvo titulov. Bol cisárske a kráľovské Apoštolské veličenstvo z Božej vôle rakúsky cisár, český, uhorský, lombardský a benátsky, dalmátsky, chorvátsky, slavónsky, haličský, vladimirský a ilýrsky kráľ, jeruzalemský kráľ, rakúsky arcivojvoda, toskánsky a krakovský veľkovojvoda, lotrinský, salzburský, štajerský, korutánsky, kranský a bukovinský vojvoda, sedmohradské veľkoknieža, moravský markgróf, hornosliezsky, dolnosliezsky, modenský, parmský, piacenzský, tešínsky, dubrovnícky a zadarský vojvoda, habsburský, tirolský, kyburský a goricijský kniežací gróf, tridentské a brixenské knieža, hornolužický, dolnolužický a istrijský markgróf i srbský veľkovojvoda. (Raccoon.city)

 • - Elisabeth Ludovika von Preussen (Romy Schneider), královna pruská, neměla blonďaté vlasy, ale tmavé stejně jako všechny její sestry. (L.H.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace