poster

Sissi

 • Rakousko

  Sissi

 • Slovensko

  Sissi

Komedie / Drama / Romantický / Historický

Rakousko, 1955, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mylouch
  ***

  V rámci dobových konvencí odvedená práce s předem známým výsledkem, příběh z prostředí elity žaláře národů s důrazem na vykreslení vlastností adeptky na trůn ( o Sissi se ale přinejmenším vyplatí přečíst i stručné encyklopedické heslo). O Cimrmanovi se ovšem zase dozvíme jen v ohlasu jakési pražské rebélie.(28.2.2015)

 • Roman Albach
  ****

  Sissi, osudový film pro Romy Schneider. Na jednu stranu z ní definitivně udělal hvězdu evropského formátu, na druhou stranu jí vypálil cejch, kterého se pak celý život zbavovala. Lidé si ji začali se Sissi ztotožňovat a předpokládali, že mladá Romy je stejná i ve skutečném životě. Ještě po 20 letech, kdy natočila Ďábelskou trojici, se tato Sissi generace bouřila a nechápala, jak tato sladká princezna mohla hrát nechutnou vražedkyni Philomenu Schmidt. Nicméně tento film je řemeslně velmi dobře odvedený. Ernst Marischka dokázal 10 let po válce Rakousku nejlepším možným způsobem připomenout zlaté c. k. časy, kdy Rakousko ještě byla velmoc. Příběh mladé bavorské princezny a císaře plyne příjemně a přirozeně. Zkrátka a jednoduše, milý film, který se skvěle hodí do vánočního času...(5.2.2010)

 • majky19
  ***

  Velmi hezky zpracovaný snímek o životě budoucí manželky císaře Franze Josefa I. a tedy i první dámy Rakouské monarchie, v hlavní roli s Romy Schneiderovou. Když se na to podíváme i z druhé strany, je až neuvěřitelné, že v čele rakousko-uherského mocnářství vydržel Franz Josef I. dlouhých 68 let, během nichž se celkově proměnila společenská, kulturní i průmyslová situace a i přes celou řadu životních peripetií, kdy mu zavraždili v Itálii právě manželku Sissi, synovce Františka Ferdinanda D´esteho zase zastřelili v Sarajevu a tím byl rozpoután konflikt 1. sv. války atd., že i přes to všechno se na trůně udržel tak dlouho a i přes veškeré nepříjemnosti měl respekt takřka u všech vrstev obyvatelstva.(3.12.2017)

 • tomtomtoma
  **

  Takový filmek pro dívky, které se mohou alespoň na chvíli stát se pronceznou spolu se Sissi neboli princeznou Elisabeth Bavorská (šestnáctiletý špunt Romy Schneider). A jako správná princezna se stará o zvířátka, je vzdorovitá, hravá a stále ještě naivní. A potká muže svého srdce, císaře Františka Josefa (Karlheinz Böhm), kterého okamžitě balí. Sice se dává na okázalý protest, když zjistí, že se má zasnoubit s její sestrou, princeznou Helenou Bavorskou (půvabná Uta Franz). Ale je ráda, jak se to nakonec vyvrbí. Nechybí zde ženy opatrovatelky v postavách jejich matek, matka Sissi vévodkyně Ludovika Bavorská (Magda Schneider) a matka Františka arcivévodkyně Sophie (Vilma Degischer), která chtěla všechno řídit. Je tu snaha o vtip v postavách otců: otec Sissi vévoda Max Bavorský (Gustav Knuth), bodrý chlapík, a otec Františka arcivévoda Franz Karl (Erich Nikowitz), nachluchlý alkoholik. A všechno šťastně dopadne, všichni se mají rádi a slaví se velká císařská svatba. Pro princezny.(7.4.2010)

 • Jeanne
  ***

  Je škoda, že nebyl zfilmován skutečný život císařovny se všemi zvraty, dramaty i její bizarní smrtí. Zdá se, že Rakousko si chrání pověst své císařské rodiny tak jako Britové té královské... Ale císařství už neexistuje, tak snad klidně mohli natočit „film s dějem!“ Jistě by byl zajímavější než naivní pohádka o Sissi, ale přesto je to největší kostýmní film, jaký Rakousko natočilo. Všechny ty plavby po Dunaji jsou velkolepé...(27.10.2003)

 • - Žofie Frederika Bavorská, matka Franze Josefa I., byla dvojčetem Marie Anny Bavorské, pozdější saské královny. Obě sestry si byly velmi podobné, ale ve filmu si královna saská Marie Anna s arcivévodkyní Žofií nejsou vůbec podobné a herečka ztvárňující Marii Annu královnu saskou je dokonce blondýnka, ačkoliv by měla být bruneta. (Teimei)

 • - Magda a Romy Schneider, které ve filmu ztvárnili matku a dceru, jsou ve stejném příbuzenském vztahu i ve skutečnosti. (Pavlínka9)

 • - Cisár František Jozef I., ktorého stvárnil Karlheinz Böhm, mal v skutočnosti obrovské množstvo titulov. Bol cisárske a kráľovské Apoštolské veličenstvo z Božej vôle rakúsky cisár, český, uhorský, lombardský a benátsky, dalmátsky, chorvátsky, slavónsky, haličský, vladimirský a ilýrsky kráľ, jeruzalemský kráľ, rakúsky arcivojvoda, toskánsky a krakovský veľkovojvoda, lotrinský, salzburský, štajerský, korutánsky, kranský a bukovinský vojvoda, sedmohradské veľkoknieža, moravský markgróf, hornosliezsky, dolnosliezsky, modenský, parmský, piacenzský, tešínsky, dubrovnícky a zadarský vojvoda, habsburský, tirolský, kyburský a goricijský kniežací gróf, tridentské a brixenské knieža, hornolužický, dolnolužický a istrijský markgróf i srbský veľkovojvoda. (Raccoon.city)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace