jirka.maso

Další nudné ráno rozpáleného L.A., dopravní kolaps, tupci všude kolem a do toho všeho moucha! Ta zasraná moucha!!! Jak nevinně může začít příběh chlápka, který jde prostě domů a snaží se vrátit ceny do roku pětašedesát. Douglas je ve volném pádu geniální, rozmlátí krám, nasnídá se v poledne, spraví telefonní budku, zruší jednoho pošahanýho nácka a nakonec dojde tam, kam dojít chtěl… Bohužel jak zmizí dfens z očí, to neskutečné tempo lehce upadá. Robert Duwall je sice dobrý, ale Barbara Hershey je těžce nesympatická a její vyšinuté rozhovory s policií Schumacher nezvládl. To ale nemění nic na tom, že pro mě je tohle nejlepší Douglas a jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. ()

aannemer

Bezkonkurenčně nejlepší film, kde se Michael Douglas objevil a že jsem ho ve špatném snad ještě neviděl. Nevím, jak lépe v necelých dvou hodinách popsat den blbec. ()

Kada80

Ze začátku to vypadá skvěle,že prostě jen Fostera nasralo pár věcí a hodlá je řešit po svém a hlavně si to vyřídit jen s těma, kteří ho nenechají jít domů,nerozmění mu dolar,nedají mu snídani(jen o 4 min.) ....atd.Postupem času zjistíme,že mu neruply nervy jen kvůli tomu jednomu nesnesitelnému dnu.On je pan Foster magor už delší dobu a to mi úplně zkazilo ten počáteční dojem. 80% ()

tosyia

Svým způsobem ho musí každý chápat. Určitě jste alespoň jednou stáli v nehybné koloně, hmyz se na vás pásl a vám tekly nervy, potkali jste Vietnamce/Korejce, kterému jste stěží porozuměli a taky vás štvou ti snobové, co si na greenu nasadí směšné čepky a tlučou hůlkou do malých bílých míčku, převalujíc kus doutníku z jednoho koutku huby do druhýho. Na rozdíl od něj ale nad sebou máte jistou sebekontrolu, která vám nedovolí potkat se s tím typem "policajta - úředníka" jako byl Prendergast. Úžasný Michael Douglas, věřila jsem mu všechny ty vteřiny před cholerickými výbuchy .. ()

TheBrain

ja som sa neskutočne na tomto snímku bavil, je užásne sledovať, ako niekto jednoducho nevydrží tlak konzumnej spoločnosti, akúrát sa mi nepáčilo, že sa to na konci obrátilo na takú stranu. ()

Jeeri14

Příběh muže, jenž se vydává na šílenou cestu, po tom, co mu přetekl pohár. Film je postaven na zajimavých dialozích a po skvěle rozehrané zápletce, přichází překvapivě obyčejný konec. Otázkou je, jestli Schumacher kurví své filmy sám nebo si prostě neumí vybrat scénář. ()

Jack_F.

Celou dobu jsem vůbec nevěděl jak to hodnotit....ale ten konec mě dostal. Ale co to furt potíte o satiře? To musí mít drama vždycky čistokrevný odkaz na to v jaké době žijem(poučovat, moralizovat, kritizovat, ironizovat jak přes kopírák) a zároveň si hrát na hodného chlapa abyste se z toho posrali? Já vás važně nechápu, chytroprdi. Svět není černobílý a Douglas si taky nezahrál čistokrevného magora, nebo čistokrevného kárce dnešní doby. Zahrál si pokořeného člověka s názorem(který se může podobat většině - cizinci, gangy, ztráta zaměstnání a jiné problémy společnosti). ()

david666

I po letech super - tohle je už klasika. Navíc s tím srandovním dabingem nemá film chybu. Myslím, že každý zažil den, kdy měl chuť se zachovat jako hlavní hrdina. A v době, kdy se pouští na svobodu grázli jako výsměch slušným lidem o to víc.(psáno 18.1.13, po amnestii pana Klause) ()

Desmi

Tohle nemá mezi nejlepšími co dělat. I když šlo zřejmě o výborný nápad na nevšední snímek, tak mě jeho zpracování zklamalo. Totiž potenciál má obrovskej a první polovinu filmu ho využívá naplno, jenže pak se něco změní. Už to nepůsobí tak krásně "protisystémově" a režisér nám začne hlavního hrdinu vykreslovat jako psychopata. On jí asi samozřejmě je, jen je to pro diváka trochu zklamání a nehezké vystřízlivění. Konec to pak zabil úplně. ()

blezg

Michael Douglas je psychopat k pohledání. Duvall je sympaťák. Celý frila není v takovém tempu, abych to ocenil více, atmosféra je málo hustá.Vychází mi z toho průměrný film s vydařeným psychopatem. ()

Hanz_knife

Tento film je taková moje srdcovka. Škoda jen, že v závěru z hlavního "hrdiny" udělají totálního psychopata a ztrácí se satira, díky které je ten film výjimečný. Z tohoto filmu pochází mnoho citací, které rád cituji (např. "Madam chutná vám? Á, máme tady kritiku"), takže hvězdu srážím za poslední třetinu filmu. ()

kolac

Jedete z práce, venku je vedro jako v tropech, máte svých problémů až nad hlavu, stojíte v koloně a všichni troubí tak, jakoby se tím snad mohlo něco vyřešit. Je to všední den, zažili jsme to snad už tisíckrát. Každý z nás tyhle situace řeší jinak. Kolikrát stačí málo a někdy děkujeme, že nemáme po ruce bezbolestnou, kterou bychom to vyřešili. Většina z nás je schopna se po chvilce uklidnit, systém nás tak vychoval. Co když to ale zajde za hranici, už se uklidnit nedokážete a děj nabírá rychlý spád. Systém čas od času vyprodukuje jedince, který ten svět vidí jinak, za určitých okolností mu ve skrytu duše fandíte. Protože víte, že systém je zkažený, bohužel taky víte, že jste jeho součástí a při jakémkoliv vybočení Vás systém rozšlápne jak psí hovno. ()

Merenre

Cápek se jednoho dne nasere a všem ukáže zač je toho loket... Tak to je přesně můj šálek čaje a nejen proto, že taky nenávidím horko. ()

Mejdzula

Juj, to byla švanda! Teda až na ten konec, to už tak legrační nebylo. Možná mne ten film měl spíše nějak duševně zasáhnout, ale dneska to nějak nešlo :/ ... nevadí. Radši jsem se u toho zasmál vole, než abych plakal o 135...pobavilo. ()

Tuty

Tenhle film miluju a pro Fostera a jeho road trip napříč městem jsem našel částečně vlastně i pochopení. Udělal totiž to, po čem jsem častokrát toužil nejen já sám, ale nikdy jsem na to neměl koule a raději jsem si pěkně napočítal do deseti. V ten den se ale prostě všechno tak pěkně kur*vsky sešlo, že ve Willovi bouchly saze a svoje chování nakonec dotáhl až k dokonalé absurditě a v ten den to poznalo celé Los Angeles. Skvělej film s výborným obsazením. Je vidět, co dokáže s člověkem provést sebevědomí a vyšší míra afektu zvlášť, když nevíte, jestli hlavní postavě fandit nebo ne... ()

tomino28

Myslím, že Michael Douglas se v téhle roli opravdu našel a některé scény z filmu jsou dnes už legendární, za všechny zmíním třeba "upravování" cen v obchůdku nešťastného korejského majitele. Jinak jde ale o pěknou ilustraci přeměny řadového občana na slušného psychopata, který si s sebou po městě nosí tašku plnou zbraní a kterého děcko učí zacházet s bazukou. Škoda jen trochu tuctového konce. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher