pend

Jeden z nejlepších Schumacherových filmů. Vynikající Michael Douglas v hlavní roli, zdatně mu sekunduje Robert Duvall v roli odcházejícího detektiva. ()

Bozvav

Geniální počin. Skvěle vystihnutá atmosféra a geniální herecký výkon Douglase z tohoto filmu udělali jedinečnou lahůdku. Za mne plný počet. ()

Blackhawks

Možná jsem měl příliš velké očekávání, ale mě prostě takhle film nijak zvlášť nenadchl. Jo jako film na jedno podívání proč ne, ale že by to bylo nějak výjimečné to vůbec. Ze začátku to bylo i docela uvěřitelné..v autě, posezení na kopečku s plechovkou Coca~Coly, ale pak jsem si říkal že si spíš ty problémy zbytečně vyhledává sám..No tady by se mi hodilo hodnocení 2,5 hvězdy, ale to nejde a zase 2 jsou málo. ()

Cermbo

Přestože celý "Volný Pád" prioritně sledujeme cestu úchvatně zahraného psychopata, tak nám zároveň tenhle film předává velké množství myšlenek, které štvou nejen tohoto antihrdinu, ale i nás běžné lidi. Protože to on v zásadě byl. Geniální skladba scénáře plný nezapomenutelných momentů a předání zprávy svému obecenstvu. Velice silné 4*. ()

peetrejr

Zaujímavý snímok. Ako sa vám dokáže otočiť život a vaše myslenie keď proste rupnú nervy. Film vás zatiahne do normálneho života v Amerike. D-fense sa snaží riešiť problémy, ktoré nám často vadia ale proste nič z tým nespravíme. Sú to také malichernosti ako drahá kola alebo peňažná nerovnoprávnosť. ()

drinker

Mám rád filmy, kde se někdo totálně zblázní a masakruje okolí. Je to dobrá příležitost pro reflexi. A tenhle film má hned několik scén, kde buď díky kontrastu (Army shop...), nebo nadsázce (ničení kanalizace bazukou, scéna z fastfoodu...) vynikne absurdita společnosti. ()

Rannveig

"Projděte Se Někdy Městem, To Je Pěkná Nemoc..." Strhujcí Drama O Muži, Který Si Všiml Že Si Už Dávno Nevšímáme Jeden Druhého... V Jednom Z Nejblbějších Dnů Jeho Života... ()

Elin

Že Michael Douglas utáhne celej film, není asi až tak velká novinka. Ale co předvedl v této one-man-show je naprosto úžasné. Příběh obyčejného chlápka, který se jednoho dne rozhodne, že mezi ním a oslavou narozenin jeho dcerky není nic, co by ho mohlo zastavit. A takyže každý kdo to zkusí, se zlou pořídí. Ani nevím kolikrát jsem to už viděl, ale pokaždé si to užiju. ()

agassi68

Klasika s M.Douglasom. Presne takto si predstavujem vystresovaného úradníka, ktorý má zrazu všetkého plné zuby. Ruku na srdce, koľkí z vás už zatúžili urobiť v podobnej situácii to isté? Ja určite áno :) ()

bery71

Ze začátku se mi snímek docela zamlouval. Kdo by si taky nerad koukal na to jak je to špatné i v jiné zemi, ale ke konci se to nějak zvrtlo. Schumacher opouští původní myšlenku a najednou je to běžný thriller. Běžný, tedy takový že na něj zapomenete hned, jak skončí závěrečné titulky. Potenciál tu rozhodně je, ale kromě Michaela Douglase mi nezaujalo nic. Je ovšem třeba říct, že jsem viděl Volný pád na Nově - reklamy, otřesný dabing - takže asi dostane ještě jeden pokus. ()

mala_kea

Ten Douglasův kukuč je vážně na pěst. Ach, jak je mi nesympatickej. Do tohoto díla však zapadl naprosto perfketně. Opravdu tu válí, jako by si snad tím někdy prošel. Té policii se musím smát. Větši dementinu jsem ještě neviděl. A hloupější lidi taky ne. Nebýt zbytečných dialogů a zybtečně nudných scén s fízlama, který jsou jak kostičky stavebnice, zkrátka nevýrazní a k ničemu, tak jdu rozhodně výš. Douglas vás kupodivu zachránil. ()

TETŘEF

Dovolím si říct, že s trochu více odvahy mohlo jít o geniální kontroverzní dílo. Stačilo se jen nebát a říct, že na to aby člověk zešílel nemusí být v dnešní době magor. ()

myc-hal

K komentáři to nepatří, ale přece - hledal jsem včera, kdy jsem viděl Volný pád v kině a zjistil, že dnes je to přesně 16 let - 25.1.1995... A i po těch 16ti letech mě film dostal. Měl jsem dřív pocit, že se vše dá vyřešit slovy, vysvětlit, říct Počkejte lidi, neblbněte... Nějak se mi ale už hromadí situace, kdy najednou slova nenacházím a nedokáži děj zastavit. A tohle je pro mě Volný pád. Škoda konce - opustil jakousi sevřenost a umanutost. A taky mě iritovalo ploché vykreslení afektované ženy Prendergasta... (DP 15.1.2011) ()

henry3365

Dovolím si říct, že je to nejlepší Shumacherovo dílo. Excelentní výkon Michaela Douglase mu ještě dodává na parádě. Je ovšem potřeba brát to s dostatečně velkým nadhledem. ()

Hapretor

Výborný "RPG" thriller! Od pálky až po bazuku jsem se bavil a čekal co zas ten magor vyvede. Douglas by si za herecký výkon v tomto počinu, podle mě, zasloužil oskara, nebo aspoň oskárka. ()

Deratizer

Velice výrazný film, který prostě vybočuje z davu, jak kvůli obsahu, tak kvůli dokonalému hereckému výkonu Michaela Douglase. Velice dobrý námět na film, výborná myšlenka, jednoduše perlička v tuctu různých filmů, jenž bývají na jedno kopyto. Film naprosto jednoduchý a naprosto silný. ()

BOURQUE

Veľmi zaujímavý príbeh o človekovi, ktorý nezvládol realitu a ťažkú váhu skutočného života. Možno, že na prvý pohľad to nie je jednoznačne viditeľné, ale film má v sebe niekoľko otázok, na ktoré neexistuje jednoznačná odpoveď. Na druhej strane, keď si nebudeme veriť, stratíme sebakontrolu a nebudeme sa snažiť pozitívne rozmýšľať, tak sa z nás veľmi rýchlo stane človek, ktorého vo filme stvárnil M. Douglas (mimochodom na veľmi vysokej úrovni). Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

Wargoo

V skratke.. Absolútne skvelý Michael Douglas so svojím namakaným účesom a slušným arzenálom, ktorý sa mu minútu po minúte krásne rozrastá :) Vynikajúci nápad, skvelo podané, najlepšie zahrané !!! Silný zážitok o zúfalstve a márnej snahe dostať všetko zasa na správnu koľaj. 4****, 76,991% ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher