Smrt se nedá ošálit, a pokud se člověk jednou ocitne na seznamu, osud už se postará, aby byl dodržen. Jedním z mála lidí, kteří to poznali, je dívka Clear Rivers, poslední člověk, který přežil katastrofu letu 180. Díky vizi jejího spolužáka sice několik lidí uniklo smrti v troskách letadla, vzápětí však jeden po druhém zemřeli jako oběti bizarních nehod. Clear je poslední a ví, že tentokrát je na řadě ona. Snaží se být ve střehu, bizarní souhra náhod, na jejímž konci by byla její smrt, však stále nepřichází. Není divu, smrt má právě další problém. Středoškolačka Kimberly Corman si vyrazila se třemi kamarády na výlet. Těsně před nájezdem na dálnici má velmi sugestivní vizi hromadné havárie, při které zahyne ona, její přátelé a také řada dalších lidí. Přes protesty přátel se jí podaří vjezd na dálnici na chvíli zablokovat. K nehodě tak sice dojde, ale zahynou při ní jiní lidé. Kimberly samotnou zachrání před smrtí mladý policista Thomas Burke. Dívka poté vyhledá Clear, která ji upozorní na význam předtuch a vezme ji za cynickým znalcem smrti Bludworthem. Ten jim poradí, že naplnění seznamu smrti může přerušit pouze nový život... (TV Nova)

c.tucker

Dobré a úctihodné pokračování, které až překvapivě navazuje na předchudce. Smrti jsou promakané a je tu i dost gore. Se závěrem se neserou s tejně jako se zbytkem filmu, má rychlí odpich i průběh, nenudí a je tu i dost černého humoru. ()

WolfR

Kvalitní pokračovaní Nezvratného osudu! Děj je prakticky stejný, jen havárii letadla vystřídala bouračka na dálnici (Bombastická akční scéna.). Nové postavy jsou výborné a některé jsou i lepší, než ty z prvního filmu. Navíc jsou jejich osudy výborně propleteny s osudy hrdinů z prvního dílu. A k tomu všemu se vrátila krásná Ali Larter jako Clear Riversová. Dále pak způsoby smrti jsou propracovanější a rafinovanější, ikdyž film už skoro ztratil tu mrazivou a tíživou atmosféru, tak nějaká slabší tu pořád ještě je. Ale pořád je to nadprůměrný thriller. A opět je tady výborný závěr! 4 hvězdy. PS: Zase výborné cameo hrobníka Tonyho Todda. ()

SHI-SHA

Líbila se mi celková svázanost příběhu s prvním dílem a luxusní úvodní tragédie. Luxusní detaily, které asi v jiném filmu neuvidíte. Na druhou stranu mi příliš neseděl trochu recesivní přístup k filmu - a ztráta tajemné atmosféry - viz poslední scéna :-). ()

A.Fish

Jeden z mála případů kdy je dvojka lepší než jednička. Žádný zbytečný kecy, brilantní scény všech možných úmrtí a geniální a vtipný konec. BRAVO! ()

otík

Vlastně totéž co jednička, jen s jinými herci. Opět si smrt vybírá ty, kteří se jí snaží vyhnout. Ovšem na každého čeká jeho osud. Velmi rafinovaná úmrtí, občas docela nechutné, přitom morbidně humorné. A závěrečná grilovačka si zaslouží absolutorium. ()

Nivenx

Prostě luxus. První díl byl skvělý ale druhý vůbec v ničem neselhává a ani první díl nevykrádá. 70% ()

URBAN

Pro mě je druhý díl o něco lepší než ten první. Postavy jsou sympatičtější a ikdyž všechny smrti jsou moc okaté jsou " efektivní ". ( 20.1.15/PC ) ()

Prometheus69

Nejlepší Finální stanice vůbec... ze všech, nejlepší scénář... logika gore, prostě všechno...a opět vše podkreslené skvělím ostem. Ale, Logické by bylo i tímhle dílem to celé zakončit, i když trošku morbidně, ale v rámci možností to nemělo už otevřený konec. :) Tak bych to i nechal... pak už to šlo bohužel jen od 10 k pěti.... ()

fantoci

A víte, že se mi tento teenagerovský horror líbil? Samotného mne to překvapuje. Mám rád originalitu a série Nezvratný osud ji má. Druhé pokračování dokonce hodnotím lepší známkou než první film. Od filmu nečekejte umělecký zážitek. Rozhodně se však pobavíte. ()

ing.Frosty

Moje srdcovka :-). Viděl sem ho z celé série jako první a asi i proto se mi líbí nejvíc. Jednotlivá úmrtí tady, snad v jediném díle celé série, vypadají i celkem uvěřitelně (až na ten výtah a drátěnný plot uznávám). Když sem to dokoukal, měl sem trochu strach sejít schody :-) ()

filmmovier

Pořád ještě dobrá zábava a napětí, film je na stejné úrovni jako jeho předchůdce a v celku se mu vyrovná. A mrazení v zádech taky nezmizelo. ()

adams89

Tedy, druhý díl se mi zdá o mnoho povedenější než jednička. Možná na tom má nepatrnou zásluhu i fakt, že jsem dvojku viděl jako první. Tento díl je však mnohem více akční a nápaditý. Jestli jsem o jedničce napsal, že úmrtí hlavních hrdinů jsou provedeny dost originálně, tak u tohoto pokračování to platí dvojnásob! Co se týče herců, tak opět žádná sláva, moc mě tedy nepřesvědčili. Co se mi také nelíbilo, bylo takové to filosofování hlavních hrdinů o smrti (to už jsme mohli vidět v jedničce) - hlášky typu "vyzráli jsme nad smrtí" nebo "teď jsem na řadě já" mi přijdou trochu ujeté! I přes tyto nedostatky se mi film celkem líbil a na rozdíl od prvního dílu se na něj někdy ještě určitě podívám. ()

Wall-E

Můj nejoblíbenější díl. Úvodní scéna hromadné havárie na dálnici je nejlepší co jsem kdy viděl... Vidím, že nejsem sám. Highway To Hell!!! ()

ecceHOMMO

Keď som tento snímok videl po prvýkrát bol som unesený, očarovaný a najmä fascinovaný. Prišlo mi to neuveriteľne originálne a malo to správne vibrácie.....( pozn. autora: dvojku som videl skôr než jednotku ). Pravda je však i tá, že opakovaným pozeraním sa vytrácali nielen moje fascinované pocity, ale i zážitok z filmu....Hold je to proste jeden z filmov, ktorý "zlato skrýva v prvom pozretí". Ale aj napriek tomu nemôžem inak ako za 4 hviezdy...bo tento snímok považujem za určitého ( radšej nekonkretizovaného ) priekopníka. ()

Sokkk_y

Asi nebudu mainstreamák, ale dvojka byla dle mého názoru důstojným nástupcem svého předchůdce, možná ještě o chlup lepší. A to především v provázanosti s jedničkou, ale hlavně v originalitě jednotlivých smrtí. No řekněte, kdo by si nechal useknout hlavu výtahem (i když, prý se to někomu stalo před rokem v Praze) nebo rozčtvrtit ostnatým drátem? Trochu mi to začíná připomínat mé loňské vánoční Saw, takže vzhůru na další epizodu. ()

Mrkvič

První díl, který jsem viděl, a snad první film, který jsem si pustil na domácím kinu se zvukem 5+1. Ze všech dílů mi navíc přišly peníze nejlépe investované do triků. Zabíjení nebylo ještě tolik nataženo jako v dalších dílech a hlavně se hrdinové ještě hodně snažili smrti vyhnout. Ne jako v dalších dílech, kde umírali spíš jak ovce. ()

danco123

Mne osobne sa páči dvojka oveľa viac ako jednotka.Už len z toho dôvodu že sú v ňej lepšie scény ako v jednotke.Atmosféra je skvelá.Na úvod ta búračka patrí asi k tým najlepším scénam filmu.Naopak niektorý scény sa mi zdaju nereálne a až moc priveľká náhoda hrá pri smrti postáv.Film hodnotím 65%. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (více)