Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

ixin

Nepříliš zajímavý příběh ze zajímavého prostředí, v němž bohužel Tom Cruise plně ukázal kompletní paletu svého hereckého "umění". Je úsměvné, kolik filmů je schopen "odehrát" s jediným výrazem plaché laně. Glorifikace amerického letectva a návnada strýčka Sama. ()

P/\/EL

tam furt jezdí na tý motorce bez helmy....Źhavé výstřely..jsou lepší....né, tak na stíhajdy se každej rád podívá....ale.... ()

Fujin

Velká srdcovka ke které se vždy po čase rád vrátím. Možná je to na tohle prostředí příliš přeslazeno, možná je to příliš přeleštěno a možná to není žádný "majstrštyk", ale me to proste bavi. ()

cachanell

Piloti a jejich lásky. Hrdinství v kombinaci s frajerstvím a občasnou bezohledností. Kamarádství a láska. Film svého času byl mým zamilovaným a Tom Cruise naprostý idol. Nyní už přeci jen se něco změnilo, ale přeci jen pořád jej považuji za hezkou a romantickou podívanou. Kdo by se nepodíval na pány piloty ? ()

aquarkko

Jsou mladí a neklidní a to mě baví...která by Tomíkovi odolala :) Ale je fakt, že ten mačo přístup je potřeba brát hodně s nadhledem ()

Vitasex

Ať si kdo chce říká co chce, tak Top Gun je prostě dobrej. Možná je to agitka, možná to zavání teplem, ale i tak se na to lidi dívaj a většině se to pořád líbí. Celýmu filmu jistojistě vévodí hudba, ta titulní písnička od Faltemayera je úchvatná, stejně tak Take my breath away. Já tomu nemam co vytknout ()

TOMASINI

Nikdy jsem neměl rád absolutní frajery, musím ale uznat, že v podání Toma Cruise můžou být pro ženy neodolatelní. Film je ale prvoplánový, vždy můžete být 5 minut před dějem. Pro odpolední špatné počasí se ale občas hodí. ()

stebetalka

Můj úplně nejvíc nejlepší film:-) Jsem si tak nějak jistá, že nikdy mě už nic neuchvátí tak jako tohle a taky, že už nikdy neuvidím nic častěji než tohle:-) Prostě grandiozní masakr:-) ()

may23

Ačkoliv je to jasně viditelná reklama na americké letectvo, tak je to můj nejoblíbenější film. Viděl jsem ho již jako velmi mladý divák a od té doby nesčetněkrát znovu. Nechybí tam akce, vážná témata ani vtipné momenty. Prostě je tam všechno, co skvělý film má mít. ()

modrafixa

Nejlepší komedie všech dob, v Maverickovi se odrážejí všichni zamindrákovaní kluci,kteří sní o kariéře v armádě. Těsně před shlédnutím si pusťte komentář Tarantina k tomuhle filmu, jen pak ho plně doceníte. ()

navision00

Film kde Cruise proslavil brýle Ray ban aviator :-). Po žhavých výstřelech se na to nedá moc koukat. Ten originál sám vypadá jak parodie...Ale jak Cruise nemusím, tak v tomhle snímku mu to kurňa sekne :-) ()

Indio

Pro kluka povinost-letadla, rozervanej hrdina kterej musí vybojovat zápas sám se sebou zbalit inteligentní krasavu a zamachrovat hrdinským výkonem v kokpitu stíhačky. Pro ostatní předražená reklama na americký námořnictvo. ()

Thetomasek54

Docela hustej film s vynikajícím Tomem Cruisem v hlavní roli a s vynikající muzikou (Take my breathe away) . Dá se na to koukat, je tam i vtip a akce. Pro mne ideální film. ()

neo101

A ty ! Jestli něco provedeš, budeš lítat s nákladním letadlem plným psích hoven do Hongkongu! Cougar, Merlin, Maverick a Goose .... Mavrick a Goose. Je to z dnešního pohledu kýč, ale patří to do zlatého fondu světové kinematografie. Já zde přepaluji hodnocení, protože se mi nelíbí všechny ty odpady od US nenávistníků, kteří nehodnotí film, ale jakousi propagandu, která v očích českého diváka nemůže mít žádnou váhu. Piloti, ženský, stíhačky, výborné souboje a machři instruktoři, přesladkej Cruise, vtipnej Goose, drsnej Iceman a nabušenej Slider. Slidere, smrdíš. co kazí celkový dojem s filmu je pak jak již bývá zvykem novější dabing. Když to člověk viděl stokrát v původním dabingu, nezvykne si na jiný a je to nepříjemný. pojď na mušku ptáčku , nemůžu na toho parchanta vystřelit, ale zkusim si s nim trochu pohrát... tohle ti připadá vtipný Meve? Zdravim tě! Vyletí ptáček! Asi prasknul smíchy... :) ()

CharlitoCZ

Inu co říct, s odstupem času jsem toho názoru, že si 4* zaslouží. Nejsem sice fanda TC, ale i přesto, herecké obsazení je na vysoké úrovni, je to film z roku 86 - to je potřeba si uvědomit a porovnat s filmy z té doby. Další poznatek, zná ho každý - čím to je, že to je hloupost, na kterou nikdo nekouká a každý ji zapomněl ;-). Za mě zkrátka 4*, sice z nich stejně jako vy nejásám, ale věřím, že filmu patří. (jedna z nich je 100% za OST). ()

mr_radek

Béčko, propaganda, klišé? Možná ano, ale pro mě kultovní záležitost, která mě vzpomínkami vrací do dětských let. Mít tenkrát Top Gunu na VHS, to už byla určitá meta. Kelly McGillis v nejlepších letech, samozřejmě jsme ji Cruisovi všichni záviděli, no a v neposlední řadě skvělá hudba, která mě provází dodnes. 5* dávám buď na špičkový snímek po filmové stránce nebo na snímek, který znamenal určitý bod nebo období v mém životě, na který rád vzpomínám. Top Gun je ten druhý případ, kdy si přesně vybavíte okamžik, kdy, kde, s kým jste ho viděli poprvé a z hlavy už to nikdy nevymažete, naopak na to rádi znovu zavzpomínáte, třeba když se v rádiu objeví srdcovka "Take My Breath Away ". ()

pantokrator odpad!

V době, kdy tento film přišel na svět, jsem maturoval a pak rukoval na vojnu. Také jsem byl velký fanda do letectví. Teoreticky bych tedy měl být v jeho cílové skupině. Nejsem. Jediné, co o Top Gunu mohu říct je to, že tam Tom Cruise jezdí na motorce, lítá tryskáčem a píchá. A že to, co tam vydávají za MiGy, nejsou MiGy. Víc to ve mně nezanechalo. Po aktuální televizní repríze ještě dodám: Slaboduché dialogy a příšerná hudba. ()

L_Into

Na romantickém filmu nemá co zestárnout, na agitce amerického letectva trochu ano. Dohromady je to krásný průměr. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)