Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

vyfuk

Ať se Hateful Eight jde vycpat. Nebo jako oukej, klídek, nemusíš hnedka říkat, co jsem to kurva za mrdku. Můj problém je v tom, že H8 mělo být v podstatě něco jako Gauneři, ale mně to spíš připadalo jako něco, co by ani Quentin nikdy nevyloudil z hlavy. Pravdivá romance byl jeden z prvních scénářů, který Quenťa kdy napsal a v podstatě vznikl cca ve setejné době jako Gauneři, akorát s tím, že padl do rukou Tonyho Scotta, který se rozhodl z něj udělal něco jako zlom v Tarantinově kariéře. Je mimochodem až zarážející, že jedny z nejikoničtějších filmů devadesátejch má na svědomí právě Tony (jop, mluvím o tomto a poté o Posledním skautovi). Oba tyto filmy mi přijdou, že jsou nějak společné a nějak tvořili filmografii devadesátých let. To co mne spíše celkově zaráží je obsazení. Ve filmu hraje hvězda, která asi přišla o panictví během natáčení filmu Jméno růže a poté si to doháněla na tomhle, poté něco jako herecká verze Courtney Love, Kilmer dostal roli pseudo-Elvise, pseudo-Slatera s tím, že se ve filmu objeví jen dvakrát a to mu ani neuvidíme v podstatě ksicht. Vidíme Brada Pitta, který dle mého má úžasnou roli, která je prostě malá, ale dle mého přímo dokonalá. Pak tu máme Walkena, který je ve filmu cca asi ne víc jak deset minut a pak zmizí aniž by to kohokoliv sralo. No a pak je tady Oldman a Jackson, jejiž role jsem v podstatě nepochopil. Hlavně Jackson, na kterýho je za celej film asi jenom jeden záběr. Ale dobře... musím to brát tak, že tenhle film je počátek Tarantina a taky ho tak vnímám. Dýchá na mě z něj atmoška okolo Pulp Fiction, Gaunerů a celkových počátků. Skvělá práce jak u pana Scotta, tak Tarantina. Já mám radost. ()

Pedross800

Dodnes nechápu, že se z Patricie Arquette nestala filmová superstar a naopak skončila v zapomnění. Jeden z nej filmů devadesátek, kterej má vše...drive, humor, akci, atmosféru, skvělou hudbu a hafo hereckejch hvězd, který si to dávaj s velkou chutí. Vidět teď pro mě tehdy naprosto neznámého věčně zhuleného Brada Pitta bylo fakt úsměvný :-) ()

Nepi

Akční romantická podívaná,která vznikla z výtečného scénáře Quentina Tarantina se pyšní výborným hereckým obsazením-Christian slater,Dennis Hopper,Val Kilmer,Gary Oldman,Brad Pitt,Christopher Walken.....Velká láska,která se promění v ryze krvavou podívanou v Tarantinovském stylu,sice v režii Tonyho Scotta vás přilepí k obrazovce.. ()

Styxos

režisér akčních klád Tony Scott se tentokrát spojil s dialogovým masérem Q.Tarantinem. Tahle kombinace se vyplatila. Nevznikl sice druhý Poslední skaut, ale nejlepší romantický film jaký jsem měl možnost za dvacet let svého života vidět. Ps. broskvička Patricia Arquette je fakt k nakousnutí. ()

prasacimor

Nebudem sa zbytočne rozpisovať komplexne o filme, chcem len vyzdvihnúť pre mňa najväčšiu devízu True Romance a tou sú jednoznačne skvelé vedľajšie postavy. Od nechutného pasáka Oldmana, zásadového otca Hoppera, štýlového mafiána Walkena, večne zhuleného Pitta, cynického bouncera Gandolfiniho, až po bláznivú dvojicu fízlov Penn - Sizemore a mnohých ďaľších, ktorých si už nepamatám, lebo toto píšem so značným časovým odstupom. Tak výborný cast sa len tak nevidí. Bravo. ()

Hanzisko

Tarantinovo podpis je znát po celou dobu filmu, především dialogy tahají film vzhůru ("Kdybych musel, kdybych opravdu musel vojet chlapa, vojel bych Elvise."). Ale nakonec to nebyl Tarantino, kvůli kterému jsem se na film podíval, byl to Pitt a musím konstatovat, že za těch dvacet let se vůbec nezměnil a role Floyda se zhostil úžasně. Sice toho moc nenamluvil, ale už jenom pohled na něj mě nutil smát se. 80% ()

venca163

Mladší a ne tak slavný brácha Ridleyho Scotta vzal tenhle Tarantinův scénář a vytvořil až dojemně láskyplnou střílečku. Tarantino, který pracoval na více scénářích a toto nakonec nenatočil (a taky Takový normální zabijáky, který sprasil Oliver Stone), se nechal slyšet, že je s výsledkem docela spokojený. A já musím přidat, že ačkoliv jeho rukopis z scénáře ohromně čpí (a v QT podání bychom se určitě dočkali taky hodně dobrýho a zajímavýho filmu), tak to Tony zvládl hodně kvalitně a vzniknul naprosto ojedinělý super film. Jako ústřední dvojici dal prostor poměrně neznámým hercům, kteří ze sebe vydali maximum (i když od True Romance ve své poměrně dlouhé kariéře nicmoc kloudnýho nenatočili). Je to stylovka! (85%) ()

Smileface

Zábavná (parodie na) love story plná drsných hlášek,střelby, vtipných momentů a skvělých herců.Co víc si může člověk přát. ()

solskjaer

Naprosto geniální a bezchybnej film s perfektní Tarantinovskou atmosférou a špičkovou hudbou od Hanse Zimmera! Jediný film, kde uvidíte tolik známých hvězd opravdu skvěle hrát! Je to jediný film, kde můžete vidět Brada Pitta zhulenýho jako motyku a taky úplně mimo:-)) Film mě naprosto položil do kolen , neboť takhle perfektní film jsem fakt nečekal! Vřele doporučuji! ()

Rousse

No je fakt, že každý má jinou představu romantiky:-) Skvěle zpracovaný scénář mistra Tarantina, který ještě o třídu vyzvedla dobrá hudba, režie, ale hlavně herecké obsazení. Ústřední dvojka je naprosto kouzelná (oba herce mám moc ráda) a ostatní osazenstvo? Nevím, který z nich je lepší - každopádně Gary Oldman je naprosto špičkový hnusák a skvěle vyhulenej štěk Brada Pitta je taky dobrej:-) No nebudu to prodlužovat, prostě 4 hvězdy naprosto zaslouženě. ()

bloodvomit

Bradovy nevýrazné štěky, to mě pobavilo :-) Jinak filmík kvalitní, má to feeling, je tam dobrej poměr akce oproti ostatním prvkům, navíc plno hereckejch es... i když Slater v hl. roli? wow... každopádně hodí se a hraje dost sympatickýho cápka, doporučuju! ()

Sdoom

Příjemná gangsterka s netradiční, avšak typicky tarantinovskou romantickou zápletkou. Scéna Christophera Walkena s Dennisem Hopperem nezapomenutelná! (HD, orig.) ()

Maynard.

Čekal sem teda trochu víc... Málokdy se stane, že se na plátně objeví tolik známých herců společně. Tady je to doslova plejáda hvězd. Co je ale dost škoda, tak že to do sebe příliš nezapadá a že si herci dycky zahrajou jen chvíli a pak se až do konce filmu z plátna vytrarí. Jedinej Slater a jeho partnerka jsou na kameře pořád tak nějak to stmelujou. Asi nejvíc mě pobavil vyhulenej Brad Pitt :o). O Tarantinovi je známý, že má celkem ujetý scénáře, tenhle patří přesně mezi ty ujetý :o). Stejně tak jako v Django je tady na konci brutální přestřelka, kterou tak trošku použili i v mým skoro nej filmu - Sbal prachy a vypadni. Tony Scott byl zajímavej rejža, ale na to, že natočil takový množstvé filmů, moc těch 5* tu po něm nezůstalo. Ještě musím napsat o hudbě, která se se Zimmerovi fakt nepovedla. Chápu, že tam chtěl vypíchnout "romantický" chvilky, ale ta sladká hudba byl prostě velkej šit. Nevím, jestli do tohodle někdy půjdu. Asi to vidím, že nee. ()

gutshoter

Trochu mi v kolonce žánrů chybí komedie, páč jsem si jistý, že komediální momenty vycházející z úplně úžasného scénáře se mi zaryjou do paměti co se vzpomínek týče na tenhle film naprosto nejvíce. Bylo to celkově super, což reflektuje hlavně Patricia Arquette, kterou jinak popravdě vůbec neznám. Ta holka to zahrála dokonale sladce! ()

sedm.1

Ó, jak já bych rád sdílel nadšení z tohoto filmu, které tu doslova tryská z většiny komentářů. Ale nemohu, jelikož mě prostě Pravdivá romance nesedla. Samozřejmě se nabízí otázka, jak by to celé vypadalo pod režijní taktovkou přímo samotného Quentina, nicméně pravdou je, že mě osobně už ale nezaujal ani ten jeho samotný scénář, který navíc když porovnám s ostatními Tarantinovými prácemi, tak tohle je nejnevýraznější a rozhodně naprosto nejnezajímavější a nejnezábavnější projekt, co vůbec vypustil do světa. Co mě každopádně rozhodilo na této podívané nejvíc, byla ústřední dvojice postav, které mě svou prostoduchostí a naivností neuvěřitelně po celou dobu doslova srali, a argument, že zamilovaní se chovají jako blázni ještě neznamená, že se mají chovat jako dva nespoutaní debilové. Ono to s tou tupostí postav ale navíc nezůstalo jen u těch dvou ústředních hrdliček, těch pitomců tu bylo až moc a prostě to jejich triviální chování mi tu ani trochu nesedělo. Když už jsem jinak u těch postav, tak musím i podotknout, že žádná z nich tu není skutečně výrazná, či zajímavá, což může být způsobeno ale i tím, že se tu opět krom ústřední dvojice žádná dlouho ani moc neohřála a ani to příliš filmu neprospělo. Samotná zápletka pak též není žádné zábavné terno, dokonce mi přišla až nevídaně tuctová a předvídatelná, navíc postrádá i nějaké opravdu působivé scény a dialogy, nějakým zvláštním tempem též neoplývá a závěrečná přestřelka je pak sice jistým oživením, na mém neuspokojivém výsledném dojmu ale nezměnila už ani ona nic. Stylově se pak tedy sice jedná o výraznější podívanou, to ano, vycítit by se tu dala jinak i jistá podmanivá atmosféra, nicméně ve výsledku musím ale znovu jen zopakovat, že True Romance prostě není filmový zážitek, který by mě dokázal jakýmkoliv způsobem výrazněji zaujmout, takže za mě max 3*, a to za poměrně nekompromisní akci, která je ovšem stejně nekompromisně utápěna v hromadě nudných keců a postav. ()

pearl_jam

neuvěřitelné dialogy (tarantino je ďábel), skvělá režie, nezapomenutelné herecké výkony i v těch nejmenších roličkách (brad pitt, dennis hopper, christopher walken atd.), zkrátka jeden z mých nejoblíbenějších filmů :-) ()

misstake

Tarantino napsal k filmu pouze scénář a tak se zde neobjevují ty jemné černohumorné nuance, které se objeví, když se ujme i režie. Přesto lze jeho rukopis poznat a snímek stojí za vidění. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera